Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Soutěžní začátek sezóny 2020 je pro parašutisty Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov ještě daleko, přijde až za nějaké čtyři měsíce. Přesto už teď pilně trénují, aby byli dobře nachystaní na všechny důležité závody, které během tohoto roku absolvují.

„Momentálně probíhá zimní příprava. To znamená posilovna, pohybová cvičení, míčové sporty, plavání, lyžování a rekondiční pobyty v lázních, tedy samé příjemné věci,“ prozradil Večerníku s úsměvem kouč reprezentace České republiky Ivan Hovorka.
V klubu zastřešeném Armádou ČR jsou borci pod dohledem vedoucího staršího trenéra Jiřího Šafandy a druhého lodivoda Jana Wantuly, současně kameramana ve vzduchu při seskocích. „Všichni kluci pokračují v kariéře, nikdo neskončil. Ani nejstarší Jirka Gečnuk, který loni dál sbíral skvělé výsledky a coby úřadující mistr světa v absolutním hodnocení pořád patří do nejužší mezinárodní špičky. Stejně jako několik dalších chlapů,“ pověděl Hovorka.
Jmenovitě tak tvoří současný kádr Dukly Jiří Gečnuk, Hynek Tábor, Libor Jiroušek, Oldřich Šorf, Miloslav Kříž, Bonifác Hájek, Petr Chládek, Petr Směšný, Ondřej Žák, Jakub Rataj a Jakub Pavlíček.
„První seskoky přijdou na řadu možná koncem února, možná až během března. Záleží na počasí, kdy bude dostatečně teplo. Každopádně na jaře kluci tradičně pojedou na zahraniční soustředění skupinové akrobacie, tentokrát do Portugalska,“ prozradil Hovorka.
Šestidílný seriál Světového poháru na přesnost přistání odstartuje úvodním kláním zkraje června v chorvatské Rijece. V červenci se jako obvykle uskuteční národní šampionát a v srpnu přijde na řadu hlavní vrchol celé sezóny – civilní mistrovství světa 2020 v Rusku. „Koná se až daleko na Sibiři, snad tam v létě nezmrzneme. Moc se těšíme,“ zavtipkoval Hovorka.
V závodním programu nemůže samozřejmě chybět ani vojenské MS, přičemž Hanáci budou při každé z vrcholných akcí znovu patřit k největším favoritům. „Český klasický parašutismus má zásluhou našich borců z Prostějova dlouhodobě vynikající zvuk, za poslední roky ještě čím dál silnější. Pevně věřím, že na četné medailové úspěchy hojně navážeme také letos,“ zdůraznil Ivan Hovorka.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-