Dobré ráno, dnes je čtvrtek 20.2.2020
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Soutěžní začátek sezóny 2020 je pro parašutisty Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov ještě daleko, přijde až za nějaké čtyři měsíce. Přesto už teď pilně trénují, aby byli dobře nachystaní na všechny důležité závody, které během tohoto roku absolvují.

„Momentálně probíhá zimní příprava. To znamená posilovna, pohybová cvičení, míčové sporty, plavání, lyžování a rekondiční pobyty v lázních, tedy samé příjemné věci,“ prozradil Večerníku s úsměvem kouč reprezentace České republiky Ivan Hovorka.
V klubu zastřešeném Armádou ČR jsou borci pod dohledem vedoucího staršího trenéra Jiřího Šafandy a druhého lodivoda Jana Wantuly, současně kameramana ve vzduchu při seskocích. „Všichni kluci pokračují v kariéře, nikdo neskončil. Ani nejstarší Jirka Gečnuk, který loni dál sbíral skvělé výsledky a coby úřadující mistr světa v absolutním hodnocení pořád patří do nejužší mezinárodní špičky. Stejně jako několik dalších chlapů,“ pověděl Hovorka.
Jmenovitě tak tvoří současný kádr Dukly Jiří Gečnuk, Hynek Tábor, Libor Jiroušek, Oldřich Šorf, Miloslav Kříž, Bonifác Hájek, Petr Chládek, Petr Směšný, Ondřej Žák, Jakub Rataj a Jakub Pavlíček.
„První seskoky přijdou na řadu možná koncem února, možná až během března. Záleží na počasí, kdy bude dostatečně teplo. Každopádně na jaře kluci tradičně pojedou na zahraniční soustředění skupinové akrobacie, tentokrát do Portugalska,“ prozradil Hovorka.
Šestidílný seriál Světového poháru na přesnost přistání odstartuje úvodním kláním zkraje června v chorvatské Rijece. V červenci se jako obvykle uskuteční národní šampionát a v srpnu přijde na řadu hlavní vrchol celé sezóny – civilní mistrovství světa 2020 v Rusku. „Koná se až daleko na Sibiři, snad tam v létě nezmrzneme. Moc se těšíme,“ zavtipkoval Hovorka.
V závodním programu nemůže samozřejmě chybět ani vojenské MS, přičemž Hanáci budou při každé z vrcholných akcí znovu patřit k největším favoritům. „Český klasický parašutismus má zásluhou našich borců z Prostějova dlouhodobě vynikající zvuk, za poslední roky ještě čím dál silnější. Pevně věřím, že na četné medailové úspěchy hojně navážeme také letos,“ zdůraznil Ivan Hovorka.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments