Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už tento čtvrtek 27. února se lidé dozvědí jména nejlepších sportovců Olomouckého kraje za rok 2019. Prestižní ocenění v podobě skleněné trofeje se znakem hejtmanství převezmou vítězové letošního devatenáctého ročníku oblíbené ankety tentokrát v Městském domě v Přerově, kam se akce stěhuje z Prostějova. Nejcennější triumfy obhajují prostějovský parašutista Jiří Gečnuk a extraligové volejbalistky zdejšího VK. Kdo vystoupá na trůn letos? Anketu každoročně vyhlašuje Olomoucký kraj a marketingová společnost TK PLUS.

Olomouckému kraji tak teprve potřetí v historii nevládl tenista či tenistka. Na cyklistku Janu Horákovou a veslařku Pavlínu Žižkovou navázal za rok 2018 Jiří Gečnuk, který po desetiletce přerušil nadvládu vítězů z prostředí bílého sportu. Rekordmanem ankety je Tomáš Berdych, dlouholetá česká tenisová jednička vyhrála ve své kategorii sedmkrát. Třikrát se radovala Petra Kvitová a Jiří Novák, kterému patřily všechny tři první ročníky. Za rok 2015 a 2017 si pro cenu přišla Lucie Šafářová. Mezi týmy kralují volejbalistky Prostějova, pětinásobné vítězky. Stíhat je může v tuto chvíli hned trio olomouckých týmů - fotbalisté Sigmy, hokejisté HC a házenkářky Zory.
„Olomoucký kraj byl prvním regionem, který tuto anketu zavedl. Téměř dvě desítky let jejího trvání svědčí o tom, že stále máme spoustu výborných sportovců, kteří podávají výkony na nejlepší úrovni, a skvěle tak reprezentují zdejší území,“ řekl na tiskové konferenci, která se konala uplynulou středu přímo v sídle Olomouckého kraje jeho hejtman Ladislav Okleštěk. „V příštím roce budeme hostit letní Olympiádu dětí a mládeže a já zde vidím spojení. Jsme přesvědčení, že mladí sportovci, kteří se v jejím průběhu představí, za několik let budou vyhrávat v naší anketě,“ přidal Okleštěk.
Také letos budou v rámci ankety oceněni sportovci, které vybrala hodnotící komise v celkem osmi kategoriích. Kromě prvních tří v nejsledovanější části „Nejlepší sportovec“ a „Nejlepší junior“ budou oceněny také Nejlepší družstvo, Nejlepší juniorský tým, Nejlepší trenér i Nejlepší handicapovaný sportovec a sportovkyně. Chybět nebude ani Čestná cena plus Cena Olomouckého kraje.
O konečném pořadí rozhodovali jako tradičně svými hlasy sportovní odborníci, novináři i zástupci hejtmanství. A jejich posuzování bylo také v případě devatenáctého ročníku ankety hodně obtížné. Skvělých výsledků totiž dosáhla řada sportovců. „Rozhodování bylo opravdu těžké. Ale třeba v kategorii týmů si troufnu tipnout, že vysoko budou mladí tenisté Prostějova, kteří v loňském roce získali tituly v soutěžích družstev ve všech kategoriích,“ prozradil svůj tip na jednoho možného vítěze hejtman Olomouckého kraje. „Rád bych vyzdvihnul fakt, že hlavně mezi mladými sportovci máme řadu výjimečných talentů, kteří si ocenění bezpochyby zaslouží,“ doplnil za pořádající agenturu TK PLUS Prostějov manažer David Lenz. „Posuzovanými kritérii byly sportovní výkon dosažený v minulém roce a příslušnost ke klubu, který je registrovaný na území kraje,“ dodal.
V hlavní kategorii jednotlivců bylo do první řady nominováno pětadvacet kandidátů na ocenění mezi seniory. V tomto výčtu nechybí například světová šampionka na horských kolech Romana Labounková, aspirant na olympijskou nominaci šermíř Jakub Jurka, tenisová kometa Karolína Muchová nebo basketbalový reprezentant a člen šestého týmu z mistrovství světa v Číně Lukáš Palyza. „Nejraději bych ocenil všechny, protože jejich výkony byly v loňském roce skvělé. Poháry dostanou pouze někteří, uznání si ale zaslouží každý nominovaný,“ poznamenal hejtman Okleštěk.
Po několika letech se vyhlašování ankety vrací se slavnostním večerem do Přerova a v rotování pořadatelských měst bude s největší pravděpodobností hejtmanství pokračovat. „V Přerově je celá řada sportovců na skvělé úrovni. Zaslouží si, aby slavnostní večer byl právě v jejich města. Města, ve kterých bude vyhlašování probíhat budeme měnit častěji,“ potvrdil Okleštěk, kterého těší, že anketa má již pevné místo v kalendáři. „Běží nepřetržitě, každoročně je koho oceňovat, a to je nejdůležitější.“
Nové vítěze a vítězky tedy poznáme ve čtvrtek 27. února v Městském domě v Přerově. Slavnostní program začne o půl osmé večer. A PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který je každoroční mediálním partnerem ankety, u toho nebude ani tentokrát chybět. V příštím vydání se tak budete moct těšit nejen na reportáž z dnešního večera, ale i kompletní výsledky a ohlasy zainteresovaných.


jak hlasoval VEČERNÍK

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:
1. Karolína MUCHOVÁ (tenis)
2. Lukáš PALYZA (basketbal)
3. Daniel BABOR (cyklistika)
NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:
RT RAFTING EXTREM TEAM Prostějov
NEJLEPŠÍ JUNIOR:
1. Tomáš BÁRTA (cyklistika)
2. Petr CHLÁDEK (parašutismus)
3. Martin KOUŘIL (krasojízda)
NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:
SKC TUFO PARDUS Prostějov
NEJLEPŠÍ TRENÉR:
Ivo ŠILHÁNEK (tenis, TK Agrofert Prostějov)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:
Pavel Dudík (orientační běh)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:
Eva Kacanu (atletika)

JAK TO DOPADLO LONI?

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:
1. Jiří GEČNUK parašutismus ASO Dukla Prostějov
2. Barbora Krejčíková tenis TK PRECHEZA Přerov
3. Vojtěch Král orientační běh SK Severka Šumperk
NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:
1. VK PROSTĚJOV volejbal
2. VK UP Olomouc volejbal
TOMI-REMONT Prostějov rafting
NEJLEPŠÍ JUNIOR:
1. Jakub ŠŤASTNÝ cyklistika SKC PARDUS TUFO Prostějov
2. Tereza Janošíková orientační běh SK Severka Šumperk
3. Barbora Dimovová kanoistika TJ VS Litovel
NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:
1. SK SIGMA OLOMOUC fotbal
2. TK Agrofert Prostějov tenis
3. TOMI-REMONT Prostějov rafting
NEJLEPŠÍ TRENÉR:
1. Jiří TEPLÝ volejbal VK UP Olomouc
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:
1. Tomáš PEŠEK sportovní střelba SK TPS Olomouc
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:
1. Kateřina KORGEROVÁ atletika TJ Šumperk
ČESTNÁ CENA:
Ivan BANK
CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE:
Lucie ŠAFÁŘOVÁ tenis

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar