Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední víkend plný dění před nadcházejícím halovým šampionátem v domácím prostředí (více na jiném místě – pozn.red.) má za sebou Lukostřelba Prostějov. Výprava z Hané bojovala tentokrát hned na několika frontách zároveň, přičemž dařilo se se střídavým úspěchem. Například takový Michal Hlahůlek, zástupce mužské kategorie, získal hned dva cenné kovy. Naopak družstvu, kterému se původně ve finále ligy patřilo k favoritům, nakonec nepřálo štěstí. Konečné třetí místo však také nezní úplně špatně.

„Michal Hlahůlek startoval na Akademickém mistrovství ČR za Univerzitu Palackého. Nastřílel 570 bodů, což je velmi slušný výsledek, vyhrál kvalifikaci a v eliminaci nakonec skončil druhý, těsně za Víťou Vejražkou z Univerzity Karlovy v Praze,“ prozradila předsedkyně prostějovského lukostřeleckého oddílu Magdalena Majarová. Hlahůlek současně zápolil také na mistrovství také ve družstvu, i v tomhle případě pak skončili „upoláci“ na druhé příčce.
Své dovednosti a přesnou mušku předváděli další zástupci oddílu ve finále ligy pořádaném v Humpolci. Ani zde se závodníci z Hané neztratili, nicméně štěstí jim až tak úplně nepřálo. „Nejdříve se nám dařilo, pak ale přišla nejspíš závada u jednoho z našich střelců a tím pádem jsme se nedostali do nejlepší čtyřky a bojovali jsme jen o páté až osmé místo. Nakonec jsme skončili pátí, v součtu všech kol jsme nám patří třetí příčka,“ konstatovala Magdalena Robová, z níž přitom bylo cítit určité zklamání. „Je to sport, stává se,“ řekla k drobnosti, která tým připravila o lepší umístění. Co ji naopak může těšit, jsou výsledky jednotlivých závodníků. Josef Křesala nastřílel 570 bodů, Michal Hlahůlek 564 a František Hajduk 562.
Velmi spokojení mohou být prostějovští lukostřelci i po uplynulém víkendu. Ve finále Českého poháru se jim totiž opět dařilo a ukázali se v nejlepším světle. Přitom se nejednalo jen o dobré výkony jednoho dvou střelců, ale o úspěchy více odchovanců. „Předvedli jsme pěkné výsledky. Například Michal Hlahůlek nastřílel 577 bodů a vyrovnal svůj osobní rekord. V poháru je druhý o pár setinek,“ prozradila Magdalena Majarová.
Spokojená ale byla i s dalšími výkony. „Eliška Koleňáková dosáhla svého osobního maxima, nastřílela 554 bodů. Stejně tak se přes 500 bodů dostalo pár žáčků. V seniorech pak vyhrál náš Tomáš Valenta, Gábina Studená zase získala osobák mezi ženami,“ vypočítala některé z nejlepších výkonů předsedkyně lukostřelců.

 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar