Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžké jaro mají za sebou soutěže v požárním útoku. Ty se totiž kvůli přísným hygienickým předpisům vůbec nerozjely. Pořadatelé z obav před kontrolami a faktu, že nebudou schopni splnit nároky, raději sáhli po dočasném umrtvení dění na hasičských kolbištích. Jak ale prozradili někteří významní organizátoři hasičského života na Prostějovsku, nebude trvalé. A ještě toto léto by mělo přinést oživení v podobě pohárů a dalších závodů.

„Zrušeny jsou sice všechny seriály, ale pořadatelé je převádějí na pohárové soutěže – v těch klasických by se mělo navazovat příští rok,“ prozradil Martin Ošťádal, jeden z hlavních činovníků požárního sportu Prostějovska. Problém však nejen byl, ale dosud stále je v technickém zázemí. Stroje se totiž dotýkají při závodech ruce řady hasičů a hygienická opatření tak reálně nejsou možná splnit. „Pravda je, že děti nyní často rodiče nechtějí ani pouštět na tréninky, protože mají obavy. Pořadatelé mají zase strach, nejsou schopni plnit hygienické nároky, a tak se radši vše pozrušovalo,“ objasnil Ošťádal.
Koncem června již přesto proběhly některé menší vesnické závody, které nejsou součástí pohárových ani ligových soutěží. Podobně jako třeba u divadel, i zde se však organizátoři rozhodli přesunout, co se dá, na jistější období. Po volném červenci se tak na srpen chystá přímo nával akcí. „kolem dvacátého července máme naplánovanou schůzku. Předběžně máme domluvený začátek na šestnáctého srpna,“ přidal Zdeněk Pokorný na téma Okresní dětské ligy. „Upřesněné termíny tu často ještě nejsou, zatím to ale vypadá nadějně a není to tak kritické, jak jsme se obávali. Dosud se jen Ptení vyjádřilo, že se tento rok nezúčastní,“ přidal Pokorný.
Pro dobrovolné hasiče nicméně jaro 2020 zůstane nepříjemnou vzpomínkou, více než měsíc a půl nemohli trénovat a koronavirus podstatně narušil právě i veškeré závody.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-