Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 První kolo letošní extraligy požárního útoku se konalo v sobotu 4. července v Plumlově. Vítězství mezi muži slavily Velké Hoštice z okresu Opava. Mezi ženami kralovalo družstvo Renmotor Jinolice. Domácím hasičům se závod příliš nevydařil a skončili hluboko v poli poražených. Další extraligové závody se odehrály hned v neděli v Radíkově, kde se již plumlovské družstvo zlepšilo a obsadilo jedenácté místo. Po delší pauze zaviněné koronavirem se rozjela i extraliga požárního útoku. Hned první kolo přivítal jediný pravidelný zástupce našeho regionu Plumlov. „Z pořadatelského hlediska se závody vydařily perfektně. Příprava i závod proběhly přesně podle plánu, bylo i dost družstev, jen fanoušků bylo méně, než je obvyklé, po té krizi byl znát úbytek,“ prozradil Večerníku jeden z hasičů Plumlova Richard Soldán.


Na domácí půdě se ovšem příliš nezadařilo. První útok zaznamenal čas 16.70, jenže druhý útok s výsledným časem 19.64 stačil až na 27. místo. „Bohužel se nám u pravého proudaře nezadařilo a docela jsme prostříkli, tím pádem byl výsledný čas velmi pomalý,“ zhodnotil Richard Soldán, kde nastala chyba. Před domácími nakonec skončily i další regionální sbory z Dětkovic, Otinovsi a Bílovic, které se ale neúčastní všech extraligových závodů a nejsou započítány do konečného pořadí.
Nejlépe se první kolo vydařilo Velkým Hošticím, které soutěž ovládly o sedm setin sekundy před Čechtínem. Navíc hrály prim, když jeden z útoků stlačily pod hranici šestnácti sekund na 15,83. Třetí místo obsadila Trnava u Třebíče.
Mezi ženami se z vítězství radoval tým Renmotor Jinolice, který porazil své soupeřky z Olešné o celé čtyři desetiny sekundy. Třetí místo obsadily nedaleké Dětkovice z vyškovského okresu. V ženské části se do elitní desítky dostala dvě mužstva z Prostějovska, a to konkrétně Soběsuky. Jejich „B“- tým se umístil na sedmém místě a „A“-tým o dvě příčky níže.
Další závod čekal hned v neděli, kdy se požární útok konal v Radíkově. Tam si již Plumlov polepšil na výsledný čas 17,08 a jen těsně mu unikla elitní desítka. Mezi ženami se neobjevilo žádné družstvo z Prostějovska. „Dnes se nám již dařilo o něco lépe, bohužel se nám zase nevyhnulo menší zaváhání na pravém proudu, ale jedenácté místo je daleko lepší jak sobotní zaváhání. Musíme se do dalších závodů více zklidnit a čas stlačit na hodnoty, na které máme,“ dodal závěrem Soldán.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-