Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Základna? Připravená. Terče? Připravené! Tato slova zněla předminulou sobotu Vřesovicemi často. Konal se totiž hasičský závod pro děti i dospělé. A to ve velkém, jindy menší klání se pořádně rozrostlo. „Zúčastnilo se sedmnáct dětských družstev, poté následovalo za účasti jedenadvaceti týmů klání dospělých. Pro nejmenší byl připraven skákací hrad a pro všechny nechybělo bohaté občerstvení,“ prozradila za organizátory Kateřina Poslušná.

Pořadatelé nenechali nic náhodě, s jedním však přesto museli bojovat, a sice s počasím. Terén okolo závodiště totiž ještě nedlouho před vypuknutím akce připomínal bažinu. I s tím se ale organizátoři dovedně vypořádali. A tak třeba Jaromír Hlaváč ze Želče mohl sledovat, jak se jeho svěřenci poperou s hasičskou stříkačkou. „Máme dvě družstva, jedno mladší a jedno starší. Mladší víceméně netrénovali, tam to bude tak na pokus. A u starších uvidíme, za chvíli běžíme,“ spěchal před Večerníkem. Jeho a kolegy čekalo pak také to, s čím musí počítat v družstvech každé léto. „Trošku jsme museli polepit sestavu, ale jsme optimisti,“ usmíval se.
Závody také probíhaly jako na drátkách. A to i za dohledu několika příbuzných a známých od závodníků. „Mám tady závodící rodinu, tak jsme se přišli podívat. Chodíváme často,“ uvedla Marie Hrubá. Vše se zároveň odehrávalo ještě ve stínu koronaviru. „Byli jsme zalezlí, co jsme mohli doma? Já tedy dělám s dětmi pod Sokolem, tak jsem byla zalezlá jen možná měsíc a půl. Jak to tady šlo, už se pracovalo,“ vzpomíná na to, kdy se Vřesovice i okolí znovu probouzely k životu. Koronavirus pak samozřejmě zanechal stopy také na výkonech, zatímco však některé týmy začaly trénovat až nedávno nebo zůstaly u „nehrocení“, Vrchoslavice šly do akce, jak jen to bylo možné. A zcela si tak závody podmanily. Už u prvního pokusu bylo vidět, že tamní hasiči zaútočí na nejlepší časy. A to se záhy potvrdilo, na závodech, provoněných třeba i langoši, nakonec jasně dominovali. Ani domácí ale nezůstali pozadu. „Velké poděkování patří Josefu Andrejcovi za vedení mladších a starších žáků, kteří podali krásný výkon v jejich historicky prvním závodu. Dík míří ke všem zúčastněným a především organizátorům,“ vzkázala Kateřina Poslušná.


Výsledky vřesovického závodu hasičů

Mladší žáci 6-11 let: 1. Vrchoslavice „B“ 16:55, 2. Brodek u Prostějova „B“ 18:23, 3. Kobeřice 20:06, 4. Čechovice „A“, 5. Vřesovice „A“, 6. Vřesovice „B“, 7. Vrchoslavice „A“, 8. Želeč „A“, 9. Brodek u Prostějova „A“
Starší žáci 12-15 let: 1 Vrchoslavice „B“ 14:49, 2. Želeč 15:29, 3. Doloplazy 16:71, 4. Kobeřice „A“, 5. Kobeřice „B“, 6. Čehovice „B“, 7. Pivín, 8. Vřesovice „B“
Ženy: 1. Vrchoslavice 20:10, 2. Kobeřice 22:87, 3. Čechy pod Kosířem 25:57, 4. Určice, 5. Pustiměř, 6. Želeč
Muži: 1. Topolany „B“ 15.88, 2. Topolany „A“ 16:06, 3. Čechy pod Kosířem 16:94, 4. Otinoves, 5. Pustiměř, 6. Němčice, 7. Určice, 8. Seloutky, 9. Želeč „A“, 10. Doloplazy, 11. Kobeřice, 12. Želeč „B“, 13. Vřesovice, 14. Olšany, 15. Vrchoslavice

 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-