Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dalším sportem, který po rozvolněném náporu koronaviru zvládl se zpožděním start do letošní závodní sezóny, je rafting. Koncem června na řece Trnávce se konal úvodní díl Českého poháru 2020, soutěžilo se ve sjezdu R4 (čtyřmístné čluny). A za náročných podmínek předvedli tradičně kvalitní výkony raftaři i raftařky Tomi-Remont Prostějov.

Vodáky z celé ČR nezastavila ani nákaza covid-19, ani obrovské jarní sucho. Nízký stav řek totiž bohatě vynahradily vydatné deště posledních týdnů, které naopak Trnávku s pomocí přítoku Želivky pořádně rozvodnily. A aktéři první raftové akce v tuzemsku během letošního roku tak dostali zabrat.
„Do závodu vystartovalo neuvěřitelných osmadvacet posádek napříč kategoriemi, což je vzhledem k atraktivitě terénu i meteorologickým podmínkám malý zázrak,“ řekl ředitel klání Jan Vávra.
I po dlouhé pauze přitom vládly téměř všem kategoriím posádky patřící pod prostějovský oddíl. Mezi ženami zvítězily TR Kočičky Letohrad v sestavě Lenka Vandasová, Petra Halašková, Michaela Mrůzková a Alena Panenková, veteránům dominovali TR MASTERS ve složení Michal Hric, Vítězslav Hric, Zbyněk Netopil a Jan Šťastný, v juniorkách panovaly TR HANACE (Nika Zemanová, Veronika Kučerová, Markéta Bayerová a Nikola Huňková), mezi juniory vyhráli TR AC Team Bula (Martin Šálek, Vojtěch Skořepa, Jan Novotný, Michal Šmoldas). Pouze muži TR ZUBR (Vítězslav Hric, Václav Kabrhel, Václav Kristek, David Lisický) zůstali druzí za Prší Teamem.
Teď každopádně nastalo letní prázdninové volno, po němž zkrácená sezóna vyvrcholí několika závody v rychlém sledu: 22. a 23. srpna Praha Troja, 29. a 30. srpna Lipno, 12. a 13. září České Vrbné, 19. a 20. září Roudnice nad Labem, 26. a 27. září Trnávka – mistrovství republiky. Veškeré mezinárodní vrcholy 2020 byly už dříve buď zrušeny (Mistrovství Evropy v Česku, Světový a Evropský pohár v Bosně a Hercegovině), nebo přesunuty na příští rok (Mistrovství světa v Číně).
VÝSLEDKY ČP V RAFTINGU – TRNÁVKA
Muži: 1. Prší Team, 2. TR ZUBR (V. Hric, Kabrhel, Kristek, Lisický), 3. RK Troja.
Ženy: 1. TR Kočičky Letohrad (Vandasová, Halašková, Mrůzková, Panenková), 2. RK Troja Šelmy, 3. RK Troja Čoromoro.
Veteráni: 1. TR MASTERS (M. Hric, V. Hric, Netopil, Šťastný), 2. Ježek Team Oldies, 3. MB Team.
Junioři: 1. TR AC Team Bula (Šálek, Skořepa, Novotný, Šmoldas), 2. LET-GUN Letohrad, 3. RK Troja, 4. TR HANACE (Klíma, Nachtigal, Švagr, Koblížek).
Juniorky: 1. TR RC HANACE (Zemanová, Kučerová, Bayerová, Huňková).

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-