Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea

10 22_atletika_prikrylovaHalová atletická sezona pokračovala závody v Ostravě a Olomouci, kde nechyběli ani prostějovští atleti. V Ostravě se mezi muži umístil Marek Reiskup v běhu na 60 metrů na čtvrtém místě časem 7,43 sekundy a ve skoku dalekém dosáhl výkonu 556 centimetrů. Junior Patrik Albrecht ve skoku vysokém skončil ve společné soutěži s muži na čtvrtém místě a výkonem 185 centimetrů si vytvořil osobní rekord. Ve skoku dalekém skočil 523 centimetrů. Žák Filip Slouka byl první ve své kategorii ve skoku vysokém výkonem 175 centimetrů a v dálce dosáhl výkonu 541 centimetrů. V Olomouckém tunelu se konal krajský přebor staršího a mladšího žactva. Prostějov se ziskem celkem devatenácti medailí se stal nejúspěšnějším klubem.

V kategorii mladšího žactva zvítězil v běhu na 60 metrů Dominik Mátl časem 8,62 sekundy a byl druhý v běhu na 60 metrů překážek v čase 10,25 sekundy. V běhu na 800 metrů zvítězila Tereza Korhoňová za 2:53,93 minuty a byla druhá v běhu na 60 metrů časem 9,15 sekundy. V běhu na 60 metrů překážek zvítězila Michaela Brančíková časem 12,42 sekundy před Natálií Vařekovou a Veronikou Vykopalovou. Jakub Votava na stejné trati doběhl třetí za 12,42 sekundy. Ve skoku vysokém skončil Vojtěch Kapounek druhý, když zdolal 130 centimetrů, a žákyně Natálie Vařeková třetí výkonem 125 centimetrů. Ve vrhu koulí byla třetí Leona Voráčová výkonem 8,32 metru. V kategorii staršího žactva na prvních místech skončili Michaela Přikrylová v běhu na 60 metrů překážek časem 9,63 sekundy, ve skoku vysokém Filip Slouka výkonem 175 centimetrů a v téže disciplíně Pavla Meidlová, která překonala 155 centimetrů. Druhá ve skoku vysokém skončila Simona Ošťádalová za výkon 149 centimetrů a třetí Karolina Klímová za 143 centimetrů. Ve skoku dalekém získala třetí místo Nikola Kožnárková výkonem 439 centimetrů a třetí byl i Martin Hladký ve vrhu koulí výkonem 9,84 metru. V krajském přeboru mužů v Olomouci zvítězil v běhu na 60 metrů Marek Reiskup, když si časem 7,38 sekundy vytvořil osobní rekord. Ve skoku dalekém pak skončil třetí výkonem 554 centimetrů. V juniorech se Patrik Albrecht umístil na druhém místě výkonem 175 centimetrů.