Uplynulou neděli odpoledne se na prostějovském zimním stadionu odehrálo hned několik zápasů. V rychlém sledu za sebou nastoupili mladší žáci „A“ a „B“ proti sobě, starší žáci a nakonec dorost. Reportáž přinášíme ze zápasu starších žáků, kteří se střetli s týmem Hokej klub Krnov. Už v úvodní třetině předvedli hráči SK svoji jednoznačnou převahu, kdy si vytvořili sedmibrankový náskok. Ve druhé a třetí třetině tlak žáků neupadal, finální skóre se zastavilo na stavu 19:1.

Začalo se velmi hbitým hokejem. Zejména mládež Prostějova byla velice aktivní. Oproti Krnovu měla navrch hlavně po fyzické stránce. Nejprve pěkná akce Špičáka před brankou soupeře, s ním si gólman Krnova ještě poradil. Po odehraných dvou minutách vstřelil první gól za SK Jakub Kumstát – 1:0. V 5. minutě první vyloučení zápasu, na straně hostů pykal Bednárek. Dvacet sekund před koncem využil přesilovku Jakub Fiala po asistenci Klímy – 2:0. Pouhých 13 sekund stačilo v další početní výhodě Hanákům, aby navýšili z hole Jana Špičáka na – 3:0. V čase 7:48 se SK znovu radoval po brance Radima Vitáska – 4:0. Ve vlastním oslabení se hosté dostali před gólmana Šťourače a prosadil se Filip Bednárek – 4:1. V pokračující výhodě byl vyloučen ještě další hráč Krnova, a tak SK hrál 5 na 3. Dvojnásobnou početní převahu nevyužil, ale výhodu jednoho muže už zprostředkoval Jakub Klíma – 5:1. Hned po buly se na gólmana Krnova rozjel Adam Pítr, který se nemýlil – 6:1. Ani nadále tlak domácích žáků nepolevoval. V čase 15:30 přidal další branku Jakub Kumstát – 7:1. V 18. minutě  dostal Ada Pítr puk za záda brankáře Pernici – 8:1.

Po 41 sekundách druhé třetiny slavili prostějovští starší žáci další gól z hole kapitána Tomáše Marka – 9:1. Dvakrát se pak po odehraných třech minutách do větší šance dostali hosté. V čase 23:43 svítila už u Prostějovanů desítka, tento gól poslal do sítě Pavel Tesař – 10:1. Hostující celek hodně fauloval. Ve 26. minutě šli opět do čtyř, a pak dokonce opět do tří. Převahy využil hbitě Jakub Fiala – 11:1. V polovině zápasu přišlo vyloučení domácího celku, které doprovázelo i střídání gólmanů SK v brankovišti. Antonína Šťourače nahradil v brance Kristián Rychlý. I ve vlastním oslabení byl Prostějov aktivnější. Akci Kumstáta se Špičákem zakončil v čase 32:31 Adam Pítr do brány – 12:1. Pro Pítra tento gól znamenal hattrick. Vzápětí hosté inkasovali znovu po střele Radima Vitáska – 13:1. Další branka padla 4 minuty před koncem druhé dvacetiminutovky a opět z hole Adama Pítra – 14:1. Před koncem druhého dějství ostře fauloval Špičák a dostal dvě minuty. Soupeř ale gól do šatny nepřidal.

Po minutě a půl ve třetí části lovil Pernica puk ze své brány po třetí přesné trefě Radima Vitáska – 15:1. Následně byli hosté opět vykázáni do čtyř, domácí kombinovali, ale tuto přesilovku nevyužili. V čase 46:35 opět zakončoval Radim Vitásek – 16:1. SK ubral tempo, ale i tak byla vidět jeho převaha. Soupeř jednou za čas přešel do protiútoku, ale kotouč za záda Rychlého neprotlačil. V polovině poslední části opět soupeř na trestnou. Početní výhodu v čase 41:49 využil Adam Pítr – 17:1. Necelých osm minut před koncem vystřelil Jakub Kumstát, stal se tak třetím hráčem, který slavil hattrick – 18:1. Jeden na jednoho se na Rychlého rozjel krnovský Bednárek, branku ale minul. S ubývajícím časem bylo na ledě vidět mnohem více šarvátek. Ve vlastním oslabení zazvonila tyč po střele Marka. Pouhých 28 sekund před koncem upravil finální skóre sobotního utkání Tomáš Palánek – 19:1. Starší žáci měli po zápase co slavit.

HODNOCENÍ TRENÉRA

Pavel MUSIL – SK Prostějov 1913

„Soupeř byl slabší, takže nám to neukázalo, jak na tom doopravdy jsme. Pro nás to byl spíše takový lepší trénink. Kluci si mohli vyzkoušet to, co děláme na trénincích. Veškeré herní věci. Za vítězství jsme spokojeni, ale neukázalo nám to, co bychom chtěli.“

Regionální liga juniorů 2021/2022 – 8. října

SK Horácká Slavia Třebíč – SK Prostějov 1913

6:1 (2:1, 1:0, 3:0)

Rozhodčí: Mezlík – Mareček, Jeletz. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35.

Sestava Třebíče: Martin (Vejmelka) – Šplíchal, Svoboda, Furch, Dolníček, Michalčuk, Kuba, Kotačka, Novák, Vedral, Štorek, Krotký, Daňhel, Hrbáček a Růžička. Trenér: Dolníček.

Sestava Prostějova: Dubský (Hořejší) – Zatloukal, Masare, Mudrák, Mašek, Kuncek, Lambert, Tábor, Taršinský, Píchal, Petr, Slabý a Pokorný. Trenér: Janeček.

Regionální liga juniorů 2021/2022 – 10. října

HK Kroměříž – SK Prostějov 1913

4:3 SN (1:1, 2:0, 0:2 – 1:0)

Rozhodčí: Wesley – Kučera, Valentík. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54.

Sestava Kroměříže: Kobliha (Pražan) – Opravil D., Apolenář, Kocáb, Opravil M., Kopčil, Kubový, Koníček, Ševčík, Mojžíš, Schneider, Čapka, Morev, Macek, Koblížek a Láník. Trenér: Bečka.

Sestava Prostějova: Dubský (Hořejší) – Černý, Zatloukal, Masare, Mudrák, Petřeková, Kuncek, Lambert, Tábor, Píchal, Přecechtěl, Petr, Slabý, Taršinský a Pokorný. Trenér: Janeček.

Liga dorostu 2021/2022 sk. 12 – 9. října

SK Prostějov 1913 – HC Černí vlci (Rožnov pod Radhoštěm)

8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

Rozhodčí: Cik – Doležel, Skokánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58.

Sestava Prostějova: Kroupa (Černý) – Tsubera, Řepa, Janků, Dostál, Čermák, Svoboda T.,  Nemerád, Nevrlý, Hračová, Žák, Tománek, Slíva, Kasal, Martiňák, Němec, Pippal a Kubík. Trenér: Půček.

Sestava Rožnova: Moll – Kunčický, Kysela, Stružka, Vašek, Kovář, Valášek, Žárský, Červenka, Elich, Vlk a Marek. Trenér: Polášek

Liga dorostu 2021/2022 sk. 12 – 10. října

SK Prostějov 1913 – HK Kroměříž

6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Rozhodčí: Kužílek – Dubský, Přecechtěl. Vyloučení: 15:13. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68.

Sestava Prostějova: Kroupa (Černý) – Svoboda M., Dostál, Čermák, Svoboda T., Pospíšil, Nemerád, Nevrlý, Hračová, Žák, Tománek, Slíva, Kasal, Martiňák, Mojžíšek, Němec, Pippal a Kubík. Trenér: Půček.

Sestava Kroměříže: Skácel (Trnka) – Havlík, Švajda, Tatýrek, Ondriš, Rudolf, Dopita, Zakravač, Šindelář, Šejba, Tunker, Došlík, Müller, Ondík a Dvořák. Trenér: Rožnovjak.

Liga starších žáků „B“ sk. 25 – Olomoucká  2021/2022 – 10. října

SK Prostějov 1913 (starší žáci) – HK Krnov

19:1 (8:1, 6:0, 5:0)

Rozhodčí: Skokánek – Studený, Kroupa. Vyloučení: 6:16. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 68.

Sestava Prostějova: Štourač (Rychlý) –  Pítr, Palánek, Vrba, Tesař, Fiala, Fröml, Kumstát, Špičák, Marek, Rais, Vitásek, Kutmon, Pospíšil,  Stryk a Klíma. Trenér: Smejkal.

Sestava Krnova: Pernica (Chudoba) – Koníček, Čevela, Bouchal, Daněk, Abíd, Bezruč, Koláček, Novák, Černoch, Krváč, Žerava, Bednárek, Brizdík, Štibraný a konečný. Trenér: Galvas.

Liga mladších žáků „D“ sk. 25 – Olomoucká  2021/2022 – 10. října

SK Prostějov 1913 (mladší žáci A) – SK Prostějov 1913 (mladší žáci B)

6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Rozhodčí: Studený, Skokánek. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45.

Sestava Prostějova A: Hozman – Lukáš, Končický, Prášil, Mouka, Kucián, Kutmon, Procházka, Grygar, Kučera, Pospíšil, Stužka, Bross, Táborová, Voráč a Krištofík. Trenér: Smejkal.

Sestava Prostějova B: Micka – Holub, Mudrla, Kovář, Kadlčík, Ožvoldík, Šoustal, Grygárek, Musil, Matoušek, Frelich, Danko, Selinger, Alexa, Dvořák a Černošek. Trenér: Půček.