Možná až nečekaně blízko bodovému zisku se dostali házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK v duelu 12. kola 2. ligy mužů JM 2022/23. Při premiéře odvetné části soutěže totiž nastoupili na palubovce favorizované Kuřimi, navíc hned druhý den po už dříve naplánovaném Sportovním plesu na rodné hroudě. Přesto sahali dlouhou dobu po senzaci, která se ale nakonec nekonala výsledkem 30:23 (12:12).

Začátek přitom vypadal pro hosty trochu děsivě. Soupeř odstartoval velkým náporem a po deseti minutách vedl 6:1, v tu chvíli vše zavánělo možným debaklem. Ten se však ani náhodou nekonal, naopak brzy nastal překvapivý obrat. Domácí možná něco podcenili, Hanáci se pro změnu chytili a děly se věci. Ve 22. bylo téměř srovnáno 8:7, a když SK zase trochu odskočil (12:9), přišel vynikající finiš borců hákáčka takzvaně do šatny.

Během osmdesáti sekund na sklonku úvodního poločasu vyrovnali bojovníci okolo kanonýra Marka Dostála (celkem nasázel osm gólů) a rovněž produktivního Rostislava Podhrázského (přidal pět branek) na 12:12, navíc hned po přestávce šli poprvé během mače do vedení (12:13). A to neustále udržovali až do 44. minuty, kdy na ukazateli svítilo slibné skóre 17:18.

Leč zbytek utkání si kuřimský aspirant postupu do 1. ligy pohlídal. Táhli jej mladý Ladislav Plesl (7) s ostříleným Pavlem Chýlkem (6), kteří dirigovali rozhodující otáčku na 23:18 šesti trefami favorita za sebou. Kostelečtí vzápětí ještě dotáhli (23:20), ovšem protivník už měl bitvu ve své režii, závěr kontroloval na výsledných 30:23.

Přesto zaslouží hanácká parta dílčí pochvalu. „Věřím, že zápas v Kuřimi i po plesových radovánkách zvládneme důstojně a na úrovni,“ říkal kouč HK David Ševčík před vstupem do nezvykle brzkého druholigového jara. Měl pravdu, papírově silnější soupeř se hodně zapotil.

KUPON:

2. liga házenkářů, skupina JM 2022/2023 - 12. kolo

SK Kuřim – TJ Sokol Kostelec na Hané HK 30:23 (12:12)

Brankový sled: 3:0, 6:1, 6:3, 8:3, 8:7, 11:7, 11:9, 12:13, 15:16, 17:16, 17:18, 23:18, 23:20, 25:20, 27:21, 28:23, 30:23.

Rozhodčí: Jonáš a Rusanov. Vyloučení: 2:4. Sedmičky: 3/3:0. Diváci: 69.

Nejvíc branek Kuřimi: Plesl 7, Chýlek 6/3, Mikel, Janeček a Fikeis 3.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Prášil, Milar 3, Bílek, Popelka 3, Smékal, Dostál 8, Podhrázský 5, Musil, Albrecht, M. Grepl, O. Oščádal 3, Palička 1. Trenéři: David Ševčík a Martin Grulich