Příjemnou noc, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Třetí ročník turnajů ve florbalu na ledě Zlatá brána 2019 hraných na mobilním veřejném kluzišti pod širým nebem u prostějovského muzea uzavřela dvě klání během jediného dne.

Podruhé v historii poměřily své síly místní střední školy, dopoledne brázdilo ledovou plochu osm soupeřících týmů. Vše odstartoval slavnostní nástup, kde aktéry přivítali zástupci pořádajících subjektů: náměstek primátora statutárního města Prostějov Jan Krchňavý, ředitel Sportcentra DDM Jan Zatloukal, šéf turnaje a manažer florbalového oddílu SK K2 Prostějov Radek Pařenica i manažerka Zlaté brány Karolína Škondrová.
„Kluci ze Sportcentra dělají výborné akce, hlavně sportovní. Mám radost, že tahle ve florbalu na ledě pomalu získává svou tradici a můžou si při ní do sytosti zasportovat žáci i studenti různého věku, dnes tedy středoškoláci. Ať vás to baví, užijete si dobrou hru a daří se vám,“ popřál hráčům i četným hráčkám Jan Krchňavý.
Po stručném připomenutí vcelku jednoduchých pravidel odstartovaly zápasové bitvy ve dvou čtyřčlenných skupinách, kde se družstva utkala každé s každým. Tahle základní část tedy zabrala celé dopoledne a čítala dohromady dvanáct střetnutí, načež dva nejlepší celky z každé grupy postoupily do semifinále a horší dva putovaly do bojů o páté až osmé místo.
Dění přitom parádně oživovaly vtipné komentáře dvojice známých studentů Střední školy podnikání a obchodu, Prostějov včetně aktuálních rozhovorů s řadou plejerů. Přálo též počasí a po poledni tak přišla na řadu rozhodující vyřazovací fáze.
Večer se pak uskutečnila premiéra ledního florbalového turnaje dospělých. Rovněž nesla název Zlatá brána 2019 a byla určena zájemcům z řad veřejnosti. „Nakonec se přihlásilo pět mančaftů a napoprvé se tohle mužské dostaveníčko určitě vydařilo. Po pravdě jsem měl trochu obavy, aby se jednotlivá utkání – a zvláště ta o nejvyšší příčky – nezvrhla při vyšší nahecovanosti hráčů do přehnané tvrdosti. Naštěstí se nic takového nestalo, všechno dobře dopadlo,“ zhodnotil turnajový ředitel Radek Pařenica s úsměvem.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments