Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Třetí ročník turnajů ve florbalu na ledě Zlatá brána 2019 hraných na mobilním veřejném kluzišti pod širým nebem u prostějovského muzea uzavřela dvě klání během jediného dne.

Podruhé v historii poměřily své síly místní střední školy, dopoledne brázdilo ledovou plochu osm soupeřících týmů. Vše odstartoval slavnostní nástup, kde aktéry přivítali zástupci pořádajících subjektů: náměstek primátora statutárního města Prostějov Jan Krchňavý, ředitel Sportcentra DDM Jan Zatloukal, šéf turnaje a manažer florbalového oddílu SK K2 Prostějov Radek Pařenica i manažerka Zlaté brány Karolína Škondrová.
„Kluci ze Sportcentra dělají výborné akce, hlavně sportovní. Mám radost, že tahle ve florbalu na ledě pomalu získává svou tradici a můžou si při ní do sytosti zasportovat žáci i studenti různého věku, dnes tedy středoškoláci. Ať vás to baví, užijete si dobrou hru a daří se vám,“ popřál hráčům i četným hráčkám Jan Krchňavý.
Po stručném připomenutí vcelku jednoduchých pravidel odstartovaly zápasové bitvy ve dvou čtyřčlenných skupinách, kde se družstva utkala každé s každým. Tahle základní část tedy zabrala celé dopoledne a čítala dohromady dvanáct střetnutí, načež dva nejlepší celky z každé grupy postoupily do semifinále a horší dva putovaly do bojů o páté až osmé místo.
Dění přitom parádně oživovaly vtipné komentáře dvojice známých studentů Střední školy podnikání a obchodu, Prostějov včetně aktuálních rozhovorů s řadou plejerů. Přálo též počasí a po poledni tak přišla na řadu rozhodující vyřazovací fáze.
Večer se pak uskutečnila premiéra ledního florbalového turnaje dospělých. Rovněž nesla název Zlatá brána 2019 a byla určena zájemcům z řad veřejnosti. „Nakonec se přihlásilo pět mančaftů a napoprvé se tohle mužské dostaveníčko určitě vydařilo. Po pravdě jsem měl trochu obavy, aby se jednotlivá utkání – a zvláště ta o nejvyšší příčky – nezvrhla při vyšší nahecovanosti hráčů do přehnané tvrdosti. Naštěstí se nic takového nestalo, všechno dobře dopadlo,“ zhodnotil turnajový ředitel Radek Pařenica s úsměvem.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-