Dobré ráno, dnes je čtvrtek 20.2.2020
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Z Hranic vezou tři body i debakl

Dvouměsíční pauzu ukončili minulý víkend florbaloví Playmakeři, konkrétně tým juniorů. Čekání na ligový turnaj skončilo v neděli, kdy se v hranické sportovní hale Naparia střetli s Vikýřovicemi a se Šumperkem. Soupeři přitom byli každý úplně jiného ranku: zatímco proti Vikýřovicím Prostějované byli favoritem, Šumperk coby druhý tým tabulky měl naopak být jasným kandidátem na vítěze ve druhém ze střetnutí. Jak se ukázalo, předpoklady se naplno potvrdily.

Prostějov začal turnaj s Vikýřovicemi. V předchozím duelu vyhrál 6:2 a na vítězství si brousil zuby také v tomhle mači. Díky trefě v oslabení se dostal tým do vedení, ale mužstvo ze Šumperka záhy vyrovnalo. To ale nijak neubralo na aktivitě Playmakerů, kteří se do konce druhé třetiny dostali do trháku 4:1. Druhá část přinesla nakonec jen jednu branku, Vikýřovice v ní snížily. Prostějov trochu znervózněl, a ještě víc po nepovedeném začátku třetí periody, kdy soupeř snížil na rozdíl jediné branky.
Drama však svěřenci trenérského dua Pekař–Brumlík nepřipustili, a nakonec dokázali navýšit vedení až na 7:3. V utkání se blýskl svým prvním gólem Richard Minx, dvě branky pak vstřelili Petr Martinek a Tomáš Novák. První vítězství si do statistik zapsal brankář Adam Konvička.
Druhé utkání bylo z kategorie těžších. V předchozím zápase spolu týmy Prostějova a Šumperka svedly poměrně vyrovnanou bitvu, kterou rozhodla až třetí třetina. Tentokrát ale bylo jasné už po první, kdy Asper odskočil na pětibrankový náskok. Skóre však narůstalo i v dalších dvanáctiminutovkách. A Prostějov si podruhé v sezóně odvezl ze hřiště dvojciferný debakl.
Velký podíl na tom měl šumperský útočník Jan Mannl, který vstřelil hned sedm branek. Ze strany Prostějova pak skóre korigoval dvěma úniky Miroslav Bukovan. Ani tři body pak nakonec nestačily k tomu, aby se Playmakeři posunuli tabulkou. V sedmičlenné soutěži jsou nadále šestí, o skóre za týmem Droždína.

Hodnocení trenéra:
Lukáš BRUMLÍK, trenér FBC Playmakers Prostějov:
„První zápas byl vyrovnaný, my byli o trochu lepší, vypracovali jsme si náskok a ten nakonec udrželi. Ve druhém zápase nás srážela špatná komunikace, tím i špatné přebírání hráčů a únava z předchozího zápasu. Měli jsme také špatný pohyb. Šumperk lépe kombinoval a byl technicky na lepší úrovni.“

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments