Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Z Hranic vezou tři body i debakl

Dvouměsíční pauzu ukončili minulý víkend florbaloví Playmakeři, konkrétně tým juniorů. Čekání na ligový turnaj skončilo v neděli, kdy se v hranické sportovní hale Naparia střetli s Vikýřovicemi a se Šumperkem. Soupeři přitom byli každý úplně jiného ranku: zatímco proti Vikýřovicím Prostějované byli favoritem, Šumperk coby druhý tým tabulky měl naopak být jasným kandidátem na vítěze ve druhém ze střetnutí. Jak se ukázalo, předpoklady se naplno potvrdily.

Prostějov začal turnaj s Vikýřovicemi. V předchozím duelu vyhrál 6:2 a na vítězství si brousil zuby také v tomhle mači. Díky trefě v oslabení se dostal tým do vedení, ale mužstvo ze Šumperka záhy vyrovnalo. To ale nijak neubralo na aktivitě Playmakerů, kteří se do konce druhé třetiny dostali do trháku 4:1. Druhá část přinesla nakonec jen jednu branku, Vikýřovice v ní snížily. Prostějov trochu znervózněl, a ještě víc po nepovedeném začátku třetí periody, kdy soupeř snížil na rozdíl jediné branky.
Drama však svěřenci trenérského dua Pekař–Brumlík nepřipustili, a nakonec dokázali navýšit vedení až na 7:3. V utkání se blýskl svým prvním gólem Richard Minx, dvě branky pak vstřelili Petr Martinek a Tomáš Novák. První vítězství si do statistik zapsal brankář Adam Konvička.
Druhé utkání bylo z kategorie těžších. V předchozím zápase spolu týmy Prostějova a Šumperka svedly poměrně vyrovnanou bitvu, kterou rozhodla až třetí třetina. Tentokrát ale bylo jasné už po první, kdy Asper odskočil na pětibrankový náskok. Skóre však narůstalo i v dalších dvanáctiminutovkách. A Prostějov si podruhé v sezóně odvezl ze hřiště dvojciferný debakl.
Velký podíl na tom měl šumperský útočník Jan Mannl, který vstřelil hned sedm branek. Ze strany Prostějova pak skóre korigoval dvěma úniky Miroslav Bukovan. Ani tři body pak nakonec nestačily k tomu, aby se Playmakeři posunuli tabulkou. V sedmičlenné soutěži jsou nadále šestí, o skóre za týmem Droždína.

Hodnocení trenéra:
Lukáš BRUMLÍK, trenér FBC Playmakers Prostějov:
„První zápas byl vyrovnaný, my byli o trochu lepší, vypracovali jsme si náskok a ten nakonec udrželi. Ve druhém zápase nás srážela špatná komunikace, tím i špatné přebírání hráčů a únava z předchozího zápasu. Měli jsme také špatný pohyb. Šumperk lépe kombinoval a byl technicky na lepší úrovni.“

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-