Dobré dopoledne, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžká zkouška čekala v sobotu florbalisty FBC Playmakers Prostějov. Po dvouměsíční pauze se jejich muži utkali v Olomouckém přeboru mužů se soupeři ve dvou zápasech. Už dopředu pak bylo jasné, že půjde o složitá utkání, kde vyhraje tým nejen lépe hrající, ale také důraznější a s větší motivací. Prostějovu se to nakonec v obou případech podařilo, i když proti Lutínu měl rozhodně namále.

Sobotní turnaj hraný v Kostelci na Hané však Playmakeři začali skvěle. Po první třetině vedli už 4:0, když Postřelmov nepustili pomalu ke střele. Dvakrát se střelou z dálky prosadil navrátilec, velezkušený obránce Marek Bouda, který v klubu zažil ještě prvoligové časy. Postupně navíc na něj navázali i další hráči, zejména první útočné řadě ve složení Heinisch – Dočkal – Pán se velmi dařilo a pravidelně rozebírala soupeře. Ten se zmohl jen na občasné brejky a nedotažené protiútoky.
Přesto ještě na začátku 3. třetiny nebylo o vítězi rozhodnuto, v té druhé totiž Postřelmov snížil. Následně se však Playmakeři do toho opřeli a začali soupeře ze Šumperska válcovat. Bouda nakonec dokonal hattrick a přidal ještě jednu branku navrch, velmi se mu zadařilo ve spolupráci s Lukášem Brumlíkem. Obrana se pak prezentovala zodpovědným výkonem, přesto nakonec třikrát padla, přičemž po utkání brankář Klimeš hodnotil tyto góly jako zcela zbytečné. Konečný výsledek však o dominujícím týmu nenechal nikoho na pochybách, Prostějov vyhrál 8:3.
Druhé utkání bylo z kategorie těžších. Prostějov totiž vyzval dobře hrající Lutín, který oproti všem předpokladům byl v té době na čtvrtém místě tabulky. Kvality Playmakerů se nicméně od začátku ukazovaly, tým se brzy dostal do vedení 3:0 a podobně jako v předchozím duelu nic nenaznačovalo, že by měly v utkání přijít komplikace. Opak ale byl pravdou, houževnatý Lutín se zvedl, Prostějov naopak přestal hrát a bylo z toho vyrovnání. Zbytek zápasu se pak nesl v napjatém duchu. Prostějov musel dokonce dorovnávat jednobrankové manko. Povedlo se a pět a půl minuty před koncem rozhodl Petr Heinisch. Radost však po utkání nebyla velká, vládly spíše rozpaky. Playmakeři si totiž málem nechali ukrást jednoznačné vítězství, což by se jim v sezóně stalo už podruhé. Nakonec ale vezou plný počet bodů a i díky tomu si upevnili druhé místo v tabulce.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar