Příjemnou noc, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína

45 FbcvsOlomoucProstějovští florbalisté i v druhém derby odcházejí bez bodu. Stejně jako proti Přerovu rozhodl úvod utkání, kdy se Olomouci podařilo jít jednoduše do čtyřgólového vedení.  Playmakeři od druhé třetiny měli sice znovu více ze hry, ale dokázali vytěžit jen kontaktní stav 5:6, zejména díky mnoha zbytečným vyloučením. I přesto si v oslabení vypracovali několik šancí. V závěrečné třetí části se Prostějovu přeci jen podařilo srovnat, navíc měl Páleník na hokejce vítězný gól.  Playmakeři soupeři moc nedovolovali, Zakopal orazítkoval břevno, po něm hostující Hanusek promarnil velkou příležitost. Olomouc se nakonec k brance trochu šťastně dostala, když se prosadil z poza branky Willmann.

Playmakeři měli v závěru přesilovku, která ale moc nevyšla. Prostějov pak musel vsadit na hru bez brankáře, ve které orazítkoval břevno a následně tyč Brusovy branky. I přes trvalý tlak v závěru se už skóre neměnilo. Olomouc si odvezla z Prostějova překvapivě všechny body.

Pavel Kubíček:
„V poslední době nám dělá obrovský problém vstup do zápasu. Ten nakonec i dnes rozhodl. Od druhé třetiny jsme soupeře mírně přehrávali, jenže zbytečná vyloučení nás až moc zbrzdila. V poslední třetině jsme Olomouc přehráli, jenže nevytěžili víc než jeden gól. Měli jsme i dost smůlu. Utkání by víc slušela remíza, jenže to je teď jedno.“

FbC Playmakers Prostějov - FBS Olomouc 6:7 (2:4 – 3:2 – 1:1)
Branky: 1. Fojt Z (Čmela), 20. Hloch J (Fojt Z), 30. Hloch J (Hloch K), 34:07 Páleník J (Hloch J), 35:56 Hloch J (Ťuik), 42:26 Hloch J (Kováč). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 45.

Sestava Prostějova:
Krátký (26. Panák) – Fojt M, Zakopal, Fojt Z, Čmela, Bouda – Hoch J, Hloch K, Páleník, Kováč, Ťuik – Žák, Vydržel. Trenér: Pavel Kubíček.