Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Příjemné letní počasí i tradičně přátelská a pohodová atmosféra tvořily kulisu i letošnímu Mexico Cupu. V pořadí desátý ročník turnaje v malé kopané, jenž nesl ve svém názvu i letopočet 2016, přilákal do areálu Domova u rybníka pětici mužstev a vedle desítky soutěžních utkání se na tamějším travnatém hřišti odehrála i dvojice doprovodných soubojů pořádajícího týmu Mexico proti místním dětem i uživatelům Domova. Po vyhlášení výsledků vše uzavřela bohatá a téměř nekončící tombola, poté se všichni přítomní začali odebírat zpět domů. Večerník byl tomu přítomen.

Z letního víceměřického klání hraného především pro zábavu a sloužícího primárně jako setkání kamarádů se již stala velká tradice a také letos nescházela tato akce v termínovém kalendáři. Vedle domácího výběru a obhajujících Doloplaz se sjeli i také další dva loňští účastníci Chválkovice a Dřevnovice, pouze naposledy třetí Čehovice nahradil Brodek u Prostějova. „Každý rok počítáme s pěti nebo šesti týmy, to je strop. Byli jsme ještě domluveni s Němčicemi, ty se ale s předstihem omluvily, že by se nesešly. Hrajeme na pohodu, nepořádáme to pro výdělek. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo a všichni byli v pohodě, můžeme být spokojeni, hodnotil za organizátory Vladimír Fialka. A byl to právě debutující Brodek, kdo celému turnaji nakonec kraloval. Všechno začala výhra 5:1 nad pořádajícím výběrem, následovalo přetlačení Doloplaz, triumf nad Dřevnovicemi a vše v jejich podání uzavřelo pohodové zdolání Chválkovic. „Bylo to na úvod těžké, čekala nás našlapaná sestava Víceměřic, ale po obtížném začátku jsme utkání zvládli a pak už to šlo samo. Rozjeli jsme úplný gólostroj a nikdo nás nezastavil,“ usmíval se kapitán vítězného souboru Lukáš Frys.

Tým ve složení Ondřej Frys, Lukáš Frys, Jan Typner, Marek Fürst, Jakub Chvojka, Miloš Smejkal, Radek Kolařík ani jednou nezaváhal a mohl plánovat společnou oslavu. Zejména když k lahvinkám pro vítěze přibyly i další cenné kusy z tomboly. „Bude to těžké,“ předvídal rozesmátý Frys.

Celodenní turnaj byl podle něj trochu náročnější a únavný, o to víc ovšem těší dosažené vítězství. „Hrajeme spolu už třetí turnaj během měsíce, jsme sehraní a projevilo se to. Za dva týdny nás ještě čeká Metle Cup, kam také jedeme pro první místo, a za rok přijedeme obhajovat,“ vzkázal dalším soupeřům Lukáš Frys. Druhé místo připadlo dvěma tříbodovým ziskům a jedné remíze Mexiku, v jeho sestavě se navíc ukrýval se šesti brankami nejlepší kanonýr dne Miroslav Musil. „Trochu mi přálo i štěstí a chtěl bych poděkovat kolektivu, který na tom má zásluhu,“ radoval se z individuálního ocenění. A potěšen byl i z celého průběhu sobotní akce. „Byla to taková akce pořádaná na pohodičku. Jedná se o soupeření okolních dědin a jsme rádi, že je to už desátý ročník a jsme schopni ho zorganizovat tak, aby vše fungovalo. Máme tu dobrou partii,“ vyzdvihl brzy pětatřicetiletý fotbalista.

Bronzový stupínek připadl díky šesti bodům Doloplazům, čtvrté skončily čtyřbodové Dřevnovice a pořadí uzavíraly Chválkovice, které nakonec své čtyři duely prohrály. Role arbitra se ve všech případech ujal Bohuslav Krátký, o zapisování výsledků se staral předseda prostějovské malé kopané Pavel Kočíb.

Vedle turnajových zápasů se navíc uskutečnily i dva exhibiční. Děti zvítězily nad dospělými hráči Mexico 4:2, když se o jejich branky postarali Patrik Musil, Tomáš Fialka, Jirka Dostálík a Lukáš Musil, členové Domova si s Mexikem poradili v napínavém penaltovém rozstřelu díky úspěšnému zákroku brankáře Pavla Majerčáka. Předtím zápas díky dvěma zásahům Josefa Vlčka a Jaroslava Paty skončil 4:4. „Akce jednoznačně splnila účel. Máme to jako takový odpočinek a rekreaci. Myslím si, že si to užili všichni a vděčíme za to i našim sponzorům, místním živnostníkům a podnikatelům,“ poukázal na spoustu hodnotných cen, z nichž se skládala tombola.

I desátý ročník tak pobavil a zaujal. „Tohoto turnaje se zpravidla účastní jen hráči, jejich doprovod a pár místních lidí, letos jich ale přišel minimálně dvojnásobek, navíc se zapojilo víc lidí do organizace a podpořila nás obec i Domov u rybníka. Naše úsilí vygradovalo a na všech úrovních se nám dařilo,“ těšilo Fialku.

A také příští ročník by se měl nést v totožném duchu.

„Opět tu bude hrát pět šest mančaftů. Oslovíme ty, co tu byly letos, v minulosti se tu představily i Kobeřice, Dobromilice tým Záchranáři. Opět si zahrají děti i kluci z ústavu,“ nastínil plány do budoucna Vladimír Fialka.

Výsledkový sumář Mexico Cupu 2016

Doloplazy – Chválkovice na Hané 6:1, Mexico – Brodek u Prostějova 1:5, Doloplazy – Dřevnovice 4:1, Brodek u Prostějova – Doloplazy 3:2, Chválkovice – Mexico 3:10, Dřevnovice – Brodek u Prostějova 0:4, Chválkovice – Dřevnovice 2:4, Mexico – Doloplazy 2:1, Dřevnovice – Mexico 1:1, Brodek u Prostějova – Chválkovice 4:1.

Konečná tabulka:

1. MK Brodek u Prostějova 4 4 0 0 16:4 12

2. SK Mexico Víceměřice 4 2 1 1 14:10 7

3. Doloplazy 4 2 0 2 13:7 6

4. SK Dřevnovice 4 1 1 2 6:11 4

5. Chválkovice na Hané 4 0 0 4 7:24 0

Doprovodná utkání:

Děti – Mexico 4:2

Domov u rybníka – Mexico 4:4, 3:2 na penalty

Nejlepší střelec – Miroslav Musil (Mexico) – 6 branek

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments