Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Příjemné letní počasí i tradičně přátelská a pohodová atmosféra tvořily kulisu i letošnímu Mexico Cupu. V pořadí desátý ročník turnaje v malé kopané, jenž nesl ve svém názvu i letopočet 2016, přilákal do areálu Domova u rybníka pětici mužstev a vedle desítky soutěžních utkání se na tamějším travnatém hřišti odehrála i dvojice doprovodných soubojů pořádajícího týmu Mexico proti místním dětem i uživatelům Domova. Po vyhlášení výsledků vše uzavřela bohatá a téměř nekončící tombola, poté se všichni přítomní začali odebírat zpět domů. Večerník byl tomu přítomen.

Z letního víceměřického klání hraného především pro zábavu a sloužícího primárně jako setkání kamarádů se již stala velká tradice a také letos nescházela tato akce v termínovém kalendáři. Vedle domácího výběru a obhajujících Doloplaz se sjeli i také další dva loňští účastníci Chválkovice a Dřevnovice, pouze naposledy třetí Čehovice nahradil Brodek u Prostějova. „Každý rok počítáme s pěti nebo šesti týmy, to je strop. Byli jsme ještě domluveni s Němčicemi, ty se ale s předstihem omluvily, že by se nesešly. Hrajeme na pohodu, nepořádáme to pro výdělek. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo a všichni byli v pohodě, můžeme být spokojeni, hodnotil za organizátory Vladimír Fialka. A byl to právě debutující Brodek, kdo celému turnaji nakonec kraloval. Všechno začala výhra 5:1 nad pořádajícím výběrem, následovalo přetlačení Doloplaz, triumf nad Dřevnovicemi a vše v jejich podání uzavřelo pohodové zdolání Chválkovic. „Bylo to na úvod těžké, čekala nás našlapaná sestava Víceměřic, ale po obtížném začátku jsme utkání zvládli a pak už to šlo samo. Rozjeli jsme úplný gólostroj a nikdo nás nezastavil,“ usmíval se kapitán vítězného souboru Lukáš Frys.

Tým ve složení Ondřej Frys, Lukáš Frys, Jan Typner, Marek Fürst, Jakub Chvojka, Miloš Smejkal, Radek Kolařík ani jednou nezaváhal a mohl plánovat společnou oslavu. Zejména když k lahvinkám pro vítěze přibyly i další cenné kusy z tomboly. „Bude to těžké,“ předvídal rozesmátý Frys.

Celodenní turnaj byl podle něj trochu náročnější a únavný, o to víc ovšem těší dosažené vítězství. „Hrajeme spolu už třetí turnaj během měsíce, jsme sehraní a projevilo se to. Za dva týdny nás ještě čeká Metle Cup, kam také jedeme pro první místo, a za rok přijedeme obhajovat,“ vzkázal dalším soupeřům Lukáš Frys. Druhé místo připadlo dvěma tříbodovým ziskům a jedné remíze Mexiku, v jeho sestavě se navíc ukrýval se šesti brankami nejlepší kanonýr dne Miroslav Musil. „Trochu mi přálo i štěstí a chtěl bych poděkovat kolektivu, který na tom má zásluhu,“ radoval se z individuálního ocenění. A potěšen byl i z celého průběhu sobotní akce. „Byla to taková akce pořádaná na pohodičku. Jedná se o soupeření okolních dědin a jsme rádi, že je to už desátý ročník a jsme schopni ho zorganizovat tak, aby vše fungovalo. Máme tu dobrou partii,“ vyzdvihl brzy pětatřicetiletý fotbalista.

Bronzový stupínek připadl díky šesti bodům Doloplazům, čtvrté skončily čtyřbodové Dřevnovice a pořadí uzavíraly Chválkovice, které nakonec své čtyři duely prohrály. Role arbitra se ve všech případech ujal Bohuslav Krátký, o zapisování výsledků se staral předseda prostějovské malé kopané Pavel Kočíb.

Vedle turnajových zápasů se navíc uskutečnily i dva exhibiční. Děti zvítězily nad dospělými hráči Mexico 4:2, když se o jejich branky postarali Patrik Musil, Tomáš Fialka, Jirka Dostálík a Lukáš Musil, členové Domova si s Mexikem poradili v napínavém penaltovém rozstřelu díky úspěšnému zákroku brankáře Pavla Majerčáka. Předtím zápas díky dvěma zásahům Josefa Vlčka a Jaroslava Paty skončil 4:4. „Akce jednoznačně splnila účel. Máme to jako takový odpočinek a rekreaci. Myslím si, že si to užili všichni a vděčíme za to i našim sponzorům, místním živnostníkům a podnikatelům,“ poukázal na spoustu hodnotných cen, z nichž se skládala tombola.

I desátý ročník tak pobavil a zaujal. „Tohoto turnaje se zpravidla účastní jen hráči, jejich doprovod a pár místních lidí, letos jich ale přišel minimálně dvojnásobek, navíc se zapojilo víc lidí do organizace a podpořila nás obec i Domov u rybníka. Naše úsilí vygradovalo a na všech úrovních se nám dařilo,“ těšilo Fialku.

A také příští ročník by se měl nést v totožném duchu.

„Opět tu bude hrát pět šest mančaftů. Oslovíme ty, co tu byly letos, v minulosti se tu představily i Kobeřice, Dobromilice tým Záchranáři. Opět si zahrají děti i kluci z ústavu,“ nastínil plány do budoucna Vladimír Fialka.

Výsledkový sumář Mexico Cupu 2016

Doloplazy – Chválkovice na Hané 6:1, Mexico – Brodek u Prostějova 1:5, Doloplazy – Dřevnovice 4:1, Brodek u Prostějova – Doloplazy 3:2, Chválkovice – Mexico 3:10, Dřevnovice – Brodek u Prostějova 0:4, Chválkovice – Dřevnovice 2:4, Mexico – Doloplazy 2:1, Dřevnovice – Mexico 1:1, Brodek u Prostějova – Chválkovice 4:1.

Konečná tabulka:

1. MK Brodek u Prostějova 4 4 0 0 16:4 12

2. SK Mexico Víceměřice 4 2 1 1 14:10 7

3. Doloplazy 4 2 0 2 13:7 6

4. SK Dřevnovice 4 1 1 2 6:11 4

5. Chválkovice na Hané 4 0 0 4 7:24 0

Doprovodná utkání:

Děti – Mexico 4:2

Domov u rybníka – Mexico 4:4, 3:2 na penalty

Nejlepší střelec – Miroslav Musil (Mexico) – 6 branek

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments