Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Příjemné letní počasí i tradičně přátelská a pohodová atmosféra tvořily kulisu i letošnímu Mexico Cupu. V pořadí desátý ročník turnaje v malé kopané, jenž nesl ve svém názvu i letopočet 2016, přilákal do areálu Domova u rybníka pětici mužstev a vedle desítky soutěžních utkání se na tamějším travnatém hřišti odehrála i dvojice doprovodných soubojů pořádajícího týmu Mexico proti místním dětem i uživatelům Domova. Po vyhlášení výsledků vše uzavřela bohatá a téměř nekončící tombola, poté se všichni přítomní začali odebírat zpět domů. Večerník byl tomu přítomen.

Z letního víceměřického klání hraného především pro zábavu a sloužícího primárně jako setkání kamarádů se již stala velká tradice a také letos nescházela tato akce v termínovém kalendáři. Vedle domácího výběru a obhajujících Doloplaz se sjeli i také další dva loňští účastníci Chválkovice a Dřevnovice, pouze naposledy třetí Čehovice nahradil Brodek u Prostějova. „Každý rok počítáme s pěti nebo šesti týmy, to je strop. Byli jsme ještě domluveni s Němčicemi, ty se ale s předstihem omluvily, že by se nesešly. Hrajeme na pohodu, nepořádáme to pro výdělek. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo a všichni byli v pohodě, můžeme být spokojeni, hodnotil za organizátory Vladimír Fialka. A byl to právě debutující Brodek, kdo celému turnaji nakonec kraloval. Všechno začala výhra 5:1 nad pořádajícím výběrem, následovalo přetlačení Doloplaz, triumf nad Dřevnovicemi a vše v jejich podání uzavřelo pohodové zdolání Chválkovic. „Bylo to na úvod těžké, čekala nás našlapaná sestava Víceměřic, ale po obtížném začátku jsme utkání zvládli a pak už to šlo samo. Rozjeli jsme úplný gólostroj a nikdo nás nezastavil,“ usmíval se kapitán vítězného souboru Lukáš Frys.

Tým ve složení Ondřej Frys, Lukáš Frys, Jan Typner, Marek Fürst, Jakub Chvojka, Miloš Smejkal, Radek Kolařík ani jednou nezaváhal a mohl plánovat společnou oslavu. Zejména když k lahvinkám pro vítěze přibyly i další cenné kusy z tomboly. „Bude to těžké,“ předvídal rozesmátý Frys.

Celodenní turnaj byl podle něj trochu náročnější a únavný, o to víc ovšem těší dosažené vítězství. „Hrajeme spolu už třetí turnaj během měsíce, jsme sehraní a projevilo se to. Za dva týdny nás ještě čeká Metle Cup, kam také jedeme pro první místo, a za rok přijedeme obhajovat,“ vzkázal dalším soupeřům Lukáš Frys. Druhé místo připadlo dvěma tříbodovým ziskům a jedné remíze Mexiku, v jeho sestavě se navíc ukrýval se šesti brankami nejlepší kanonýr dne Miroslav Musil. „Trochu mi přálo i štěstí a chtěl bych poděkovat kolektivu, který na tom má zásluhu,“ radoval se z individuálního ocenění. A potěšen byl i z celého průběhu sobotní akce. „Byla to taková akce pořádaná na pohodičku. Jedná se o soupeření okolních dědin a jsme rádi, že je to už desátý ročník a jsme schopni ho zorganizovat tak, aby vše fungovalo. Máme tu dobrou partii,“ vyzdvihl brzy pětatřicetiletý fotbalista.

Bronzový stupínek připadl díky šesti bodům Doloplazům, čtvrté skončily čtyřbodové Dřevnovice a pořadí uzavíraly Chválkovice, které nakonec své čtyři duely prohrály. Role arbitra se ve všech případech ujal Bohuslav Krátký, o zapisování výsledků se staral předseda prostějovské malé kopané Pavel Kočíb.

Vedle turnajových zápasů se navíc uskutečnily i dva exhibiční. Děti zvítězily nad dospělými hráči Mexico 4:2, když se o jejich branky postarali Patrik Musil, Tomáš Fialka, Jirka Dostálík a Lukáš Musil, členové Domova si s Mexikem poradili v napínavém penaltovém rozstřelu díky úspěšnému zákroku brankáře Pavla Majerčáka. Předtím zápas díky dvěma zásahům Josefa Vlčka a Jaroslava Paty skončil 4:4. „Akce jednoznačně splnila účel. Máme to jako takový odpočinek a rekreaci. Myslím si, že si to užili všichni a vděčíme za to i našim sponzorům, místním živnostníkům a podnikatelům,“ poukázal na spoustu hodnotných cen, z nichž se skládala tombola.

I desátý ročník tak pobavil a zaujal. „Tohoto turnaje se zpravidla účastní jen hráči, jejich doprovod a pár místních lidí, letos jich ale přišel minimálně dvojnásobek, navíc se zapojilo víc lidí do organizace a podpořila nás obec i Domov u rybníka. Naše úsilí vygradovalo a na všech úrovních se nám dařilo,“ těšilo Fialku.

A také příští ročník by se měl nést v totožném duchu.

„Opět tu bude hrát pět šest mančaftů. Oslovíme ty, co tu byly letos, v minulosti se tu představily i Kobeřice, Dobromilice tým Záchranáři. Opět si zahrají děti i kluci z ústavu,“ nastínil plány do budoucna Vladimír Fialka.

Výsledkový sumář Mexico Cupu 2016

Doloplazy – Chválkovice na Hané 6:1, Mexico – Brodek u Prostějova 1:5, Doloplazy – Dřevnovice 4:1, Brodek u Prostějova – Doloplazy 3:2, Chválkovice – Mexico 3:10, Dřevnovice – Brodek u Prostějova 0:4, Chválkovice – Dřevnovice 2:4, Mexico – Doloplazy 2:1, Dřevnovice – Mexico 1:1, Brodek u Prostějova – Chválkovice 4:1.

Konečná tabulka:

1. MK Brodek u Prostějova 4 4 0 0 16:4 12

2. SK Mexico Víceměřice 4 2 1 1 14:10 7

3. Doloplazy 4 2 0 2 13:7 6

4. SK Dřevnovice 4 1 1 2 6:11 4

5. Chválkovice na Hané 4 0 0 4 7:24 0

Doprovodná utkání:

Děti – Mexico 4:2

Domov u rybníka – Mexico 4:4, 3:2 na penalty

Nejlepší střelec – Miroslav Musil (Mexico) – 6 branek

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar