Dobré ráno, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Příjemné letní počasí i tradičně přátelská a pohodová atmosféra tvořily kulisu i letošnímu Mexico Cupu. V pořadí desátý ročník turnaje v malé kopané, jenž nesl ve svém názvu i letopočet 2016, přilákal do areálu Domova u rybníka pětici mužstev a vedle desítky soutěžních utkání se na tamějším travnatém hřišti odehrála i dvojice doprovodných soubojů pořádajícího týmu Mexico proti místním dětem i uživatelům Domova. Po vyhlášení výsledků vše uzavřela bohatá a téměř nekončící tombola, poté se všichni přítomní začali odebírat zpět domů. Večerník byl tomu přítomen.

Z letního víceměřického klání hraného především pro zábavu a sloužícího primárně jako setkání kamarádů se již stala velká tradice a také letos nescházela tato akce v termínovém kalendáři. Vedle domácího výběru a obhajujících Doloplaz se sjeli i také další dva loňští účastníci Chválkovice a Dřevnovice, pouze naposledy třetí Čehovice nahradil Brodek u Prostějova. „Každý rok počítáme s pěti nebo šesti týmy, to je strop. Byli jsme ještě domluveni s Němčicemi, ty se ale s předstihem omluvily, že by se nesešly. Hrajeme na pohodu, nepořádáme to pro výdělek. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo a všichni byli v pohodě, můžeme být spokojeni, hodnotil za organizátory Vladimír Fialka. A byl to právě debutující Brodek, kdo celému turnaji nakonec kraloval. Všechno začala výhra 5:1 nad pořádajícím výběrem, následovalo přetlačení Doloplaz, triumf nad Dřevnovicemi a vše v jejich podání uzavřelo pohodové zdolání Chválkovic. „Bylo to na úvod těžké, čekala nás našlapaná sestava Víceměřic, ale po obtížném začátku jsme utkání zvládli a pak už to šlo samo. Rozjeli jsme úplný gólostroj a nikdo nás nezastavil,“ usmíval se kapitán vítězného souboru Lukáš Frys.

Tým ve složení Ondřej Frys, Lukáš Frys, Jan Typner, Marek Fürst, Jakub Chvojka, Miloš Smejkal, Radek Kolařík ani jednou nezaváhal a mohl plánovat společnou oslavu. Zejména když k lahvinkám pro vítěze přibyly i další cenné kusy z tomboly. „Bude to těžké,“ předvídal rozesmátý Frys.

Celodenní turnaj byl podle něj trochu náročnější a únavný, o to víc ovšem těší dosažené vítězství. „Hrajeme spolu už třetí turnaj během měsíce, jsme sehraní a projevilo se to. Za dva týdny nás ještě čeká Metle Cup, kam také jedeme pro první místo, a za rok přijedeme obhajovat,“ vzkázal dalším soupeřům Lukáš Frys. Druhé místo připadlo dvěma tříbodovým ziskům a jedné remíze Mexiku, v jeho sestavě se navíc ukrýval se šesti brankami nejlepší kanonýr dne Miroslav Musil. „Trochu mi přálo i štěstí a chtěl bych poděkovat kolektivu, který na tom má zásluhu,“ radoval se z individuálního ocenění. A potěšen byl i z celého průběhu sobotní akce. „Byla to taková akce pořádaná na pohodičku. Jedná se o soupeření okolních dědin a jsme rádi, že je to už desátý ročník a jsme schopni ho zorganizovat tak, aby vše fungovalo. Máme tu dobrou partii,“ vyzdvihl brzy pětatřicetiletý fotbalista.

Bronzový stupínek připadl díky šesti bodům Doloplazům, čtvrté skončily čtyřbodové Dřevnovice a pořadí uzavíraly Chválkovice, které nakonec své čtyři duely prohrály. Role arbitra se ve všech případech ujal Bohuslav Krátký, o zapisování výsledků se staral předseda prostějovské malé kopané Pavel Kočíb.

Vedle turnajových zápasů se navíc uskutečnily i dva exhibiční. Děti zvítězily nad dospělými hráči Mexico 4:2, když se o jejich branky postarali Patrik Musil, Tomáš Fialka, Jirka Dostálík a Lukáš Musil, členové Domova si s Mexikem poradili v napínavém penaltovém rozstřelu díky úspěšnému zákroku brankáře Pavla Majerčáka. Předtím zápas díky dvěma zásahům Josefa Vlčka a Jaroslava Paty skončil 4:4. „Akce jednoznačně splnila účel. Máme to jako takový odpočinek a rekreaci. Myslím si, že si to užili všichni a vděčíme za to i našim sponzorům, místním živnostníkům a podnikatelům,“ poukázal na spoustu hodnotných cen, z nichž se skládala tombola.

I desátý ročník tak pobavil a zaujal. „Tohoto turnaje se zpravidla účastní jen hráči, jejich doprovod a pár místních lidí, letos jich ale přišel minimálně dvojnásobek, navíc se zapojilo víc lidí do organizace a podpořila nás obec i Domov u rybníka. Naše úsilí vygradovalo a na všech úrovních se nám dařilo,“ těšilo Fialku.

A také příští ročník by se měl nést v totožném duchu.

„Opět tu bude hrát pět šest mančaftů. Oslovíme ty, co tu byly letos, v minulosti se tu představily i Kobeřice, Dobromilice tým Záchranáři. Opět si zahrají děti i kluci z ústavu,“ nastínil plány do budoucna Vladimír Fialka.

Výsledkový sumář Mexico Cupu 2016

Doloplazy – Chválkovice na Hané 6:1, Mexico – Brodek u Prostějova 1:5, Doloplazy – Dřevnovice 4:1, Brodek u Prostějova – Doloplazy 3:2, Chválkovice – Mexico 3:10, Dřevnovice – Brodek u Prostějova 0:4, Chválkovice – Dřevnovice 2:4, Mexico – Doloplazy 2:1, Dřevnovice – Mexico 1:1, Brodek u Prostějova – Chválkovice 4:1.

Konečná tabulka:

1. MK Brodek u Prostějova 4 4 0 0 16:4 12

2. SK Mexico Víceměřice 4 2 1 1 14:10 7

3. Doloplazy 4 2 0 2 13:7 6

4. SK Dřevnovice 4 1 1 2 6:11 4

5. Chválkovice na Hané 4 0 0 4 7:24 0

Doprovodná utkání:

Děti – Mexico 4:2

Domov u rybníka – Mexico 4:4, 3:2 na penalty

Nejlepší střelec – Miroslav Musil (Mexico) – 6 branek

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments