Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Modrobílý koncert. Sobotní 1. ročník turnaje v malé kopané, který pořádal oddíl TJ Sokol Otaslavice – METLE CUP, měl suverénního vládce. Prvenství si zajistili borci z Pobřeží kocoviny, kteří všech sedm utkání vyhráli a neztratili tak jediný bod. „Fotbalově na tom byl dobře i tým Chot.Pot, ale v semifinále nezvládl penalty,“ konstatoval Michal Kaláb, hlavní organizátor turnaje.

Organizátoři otaslavického turnaje museli v týdnu před startem řešit nečekané problémy. Místo původně plánovaných dvanácti týmů se nakonec k úvodnímu výkopu dostavilo o tři mužstva méně. „Je to škoda, tři týmy odřekly, jeden dokonce v noci z pátku na sobotu. Museli jsme tak měnit hrací systém,“ komentoval Kaláb.

Nakonec se tedy hrálo ve dvou základních skupinách o čtyřech a pěti účastnících. Postup do vyřazovacích bojů mělo zaručeno osm týmů. Ve skupině A si dokráčel pro jasné prvenství výběr Pobřeží kocoviny, kterému sekundoval Chop.Pot. Třetí pozici uhráli borci domácího áčka, bez zisku jediného bodu skončily poslední Ježkovice.

V béčku zápolila pětice celků a nejlépe si vedla dvojice Litrpool a Brodek u Prostějova. Těsná výhra na závěr přinesla prvenství Litrpoolu. Třetí místo vybojoval nejstarší výběr turnaje Los Angeles, poslední vstupenku do play-off získala Pustiměř. Nedařilo se otaslavickým mladíčkům, kteří nezískali ani bod.

Čtvrtfinálovými branami prošli podle očekávání plejeři Pobřeží kocoviny, Chot.Pot a Litrpoolu. Velké překvapení se zrodilo na úkor spolufavorizovaného Brodku, jenž podlehl v derby áčku Otaslavic. „Z našeho pohledu se jednalo o hodně prestižní zápas, který jsme zvládli výtečně,“ usmíval se Michal Kaláb z Otaslavic.

Uspokojené Otaslavice pak v semifinále nestačily na Pobřeží kocoviny, ale penaltová porážka zatarasila finálovou cestu Chot.Pot. „Měli jsme hodně šancí, ale gól jsme nedali. V penaltách se nás pak smůla držela dál,“ konstatoval smutně Pavel Novák z poraženého Chot.Pot, jenž pokračoval: „Příjemný turnaj, kterého se rádi zúčastníme i příští rok.“ Jeho výběr pak porazil v boji o třetí příčku otaslavické áčko.

Vítěznou cestu turnajem završil celek Pobřeží kocoviny těsnou finálovou výhrou nad překvapením turnaje Litrpoolem. „Celkově se jednalo o vydařený turnaj. Z ohlasů účastníků vyplývala spokojenost. Dělali jsme to poprvé a určitě budeme pokračovat i v příštím roce,“ uzavřel Michal Kaláb.

METLE CUP 2016 – VÝSLEDKOVÝ SERVIS

Základní skupina „A“: 1. Pobřeží kocoviny 9bodů/skóre 7:1 (- Chop.Pot 4:1,- Otaslavice 2:0,- Ježkovice 1:0). 2. Chop.Pot 6/7:5 (- Otaslavice 3:1,- Ježkovice 3:0). 3. Otaslavice „A“ 3/4:6 (- Ježkovice 3:1). 4. Ježkovice 0/1:7.

Základní skupina „B“: 1. Litrpool 10/10:2 (- Brodek u Pv 1:0,- Los Angeles 1:0,- Pustiměř 2:2,- Otaslavice „19“ 6:0). 2. MK Brodek u Prostějova 9/13:3 (- Los Angeles 2:0,- Pustiměř 4:1,- Otaslavice „19“ 7:1). 3. Los Angeles 6/6:5 (- Pustiměř 2:1,- Otaslavice „19“ 4:1). 4. Pustiměř 4/6:8 (- Otaslavice „19“ 2:0). 5. Otaslavice „19“ 0/2:19.

Čtvrtfinále: Pobřeží kocoviny – Pustiměř 3:0, Litrpool – Ježkovice 2:0, Chop.Pot – Los Angeles 2:0, Brodek u Pv – Otaslavice „A“ 0:4.

Semifinále: Pobřeží kocoviny – Otaslavice „A“ 3:0, Litrpool – Chot.Pot 1:0 na pen.

O 3. místo: Otaslavice – Chot.Pot 2:3.

Finále: Pobřeží kocoviny – Litrpool 1:0.  

Nejlepší střelec: Jaroslav ŠATNÝ (Otaslavice „A“)

Nejlepší brankář: Jiří KRÁL (Otaslavice „A“)

Nejstarší mužstvo: LOS ANGELES

Nejmladší mužstvo: OTASLAVICE „19“

Nejmladší hráč: Tomáš HON (Otaslavice „19“)

Rozhodčí: Pavel Majer, Jaroslav Krátký, Jaroslav Procházka

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments