Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Modrobílý koncert. Sobotní 1. ročník turnaje v malé kopané, který pořádal oddíl TJ Sokol Otaslavice – METLE CUP, měl suverénního vládce. Prvenství si zajistili borci z Pobřeží kocoviny, kteří všech sedm utkání vyhráli a neztratili tak jediný bod. „Fotbalově na tom byl dobře i tým Chot.Pot, ale v semifinále nezvládl penalty,“ konstatoval Michal Kaláb, hlavní organizátor turnaje.

Organizátoři otaslavického turnaje museli v týdnu před startem řešit nečekané problémy. Místo původně plánovaných dvanácti týmů se nakonec k úvodnímu výkopu dostavilo o tři mužstva méně. „Je to škoda, tři týmy odřekly, jeden dokonce v noci z pátku na sobotu. Museli jsme tak měnit hrací systém,“ komentoval Kaláb.

Nakonec se tedy hrálo ve dvou základních skupinách o čtyřech a pěti účastnících. Postup do vyřazovacích bojů mělo zaručeno osm týmů. Ve skupině A si dokráčel pro jasné prvenství výběr Pobřeží kocoviny, kterému sekundoval Chop.Pot. Třetí pozici uhráli borci domácího áčka, bez zisku jediného bodu skončily poslední Ježkovice.

V béčku zápolila pětice celků a nejlépe si vedla dvojice Litrpool a Brodek u Prostějova. Těsná výhra na závěr přinesla prvenství Litrpoolu. Třetí místo vybojoval nejstarší výběr turnaje Los Angeles, poslední vstupenku do play-off získala Pustiměř. Nedařilo se otaslavickým mladíčkům, kteří nezískali ani bod.

Čtvrtfinálovými branami prošli podle očekávání plejeři Pobřeží kocoviny, Chot.Pot a Litrpoolu. Velké překvapení se zrodilo na úkor spolufavorizovaného Brodku, jenž podlehl v derby áčku Otaslavic. „Z našeho pohledu se jednalo o hodně prestižní zápas, který jsme zvládli výtečně,“ usmíval se Michal Kaláb z Otaslavic.

Uspokojené Otaslavice pak v semifinále nestačily na Pobřeží kocoviny, ale penaltová porážka zatarasila finálovou cestu Chot.Pot. „Měli jsme hodně šancí, ale gól jsme nedali. V penaltách se nás pak smůla držela dál,“ konstatoval smutně Pavel Novák z poraženého Chot.Pot, jenž pokračoval: „Příjemný turnaj, kterého se rádi zúčastníme i příští rok.“ Jeho výběr pak porazil v boji o třetí příčku otaslavické áčko.

Vítěznou cestu turnajem završil celek Pobřeží kocoviny těsnou finálovou výhrou nad překvapením turnaje Litrpoolem. „Celkově se jednalo o vydařený turnaj. Z ohlasů účastníků vyplývala spokojenost. Dělali jsme to poprvé a určitě budeme pokračovat i v příštím roce,“ uzavřel Michal Kaláb.

METLE CUP 2016 – VÝSLEDKOVÝ SERVIS

Základní skupina „A“: 1. Pobřeží kocoviny 9bodů/skóre 7:1 (- Chop.Pot 4:1,- Otaslavice 2:0,- Ježkovice 1:0). 2. Chop.Pot 6/7:5 (- Otaslavice 3:1,- Ježkovice 3:0). 3. Otaslavice „A“ 3/4:6 (- Ježkovice 3:1). 4. Ježkovice 0/1:7.

Základní skupina „B“: 1. Litrpool 10/10:2 (- Brodek u Pv 1:0,- Los Angeles 1:0,- Pustiměř 2:2,- Otaslavice „19“ 6:0). 2. MK Brodek u Prostějova 9/13:3 (- Los Angeles 2:0,- Pustiměř 4:1,- Otaslavice „19“ 7:1). 3. Los Angeles 6/6:5 (- Pustiměř 2:1,- Otaslavice „19“ 4:1). 4. Pustiměř 4/6:8 (- Otaslavice „19“ 2:0). 5. Otaslavice „19“ 0/2:19.

Čtvrtfinále: Pobřeží kocoviny – Pustiměř 3:0, Litrpool – Ježkovice 2:0, Chop.Pot – Los Angeles 2:0, Brodek u Pv – Otaslavice „A“ 0:4.

Semifinále: Pobřeží kocoviny – Otaslavice „A“ 3:0, Litrpool – Chot.Pot 1:0 na pen.

O 3. místo: Otaslavice – Chot.Pot 2:3.

Finále: Pobřeží kocoviny – Litrpool 1:0.  

Nejlepší střelec: Jaroslav ŠATNÝ (Otaslavice „A“)

Nejlepší brankář: Jiří KRÁL (Otaslavice „A“)

Nejstarší mužstvo: LOS ANGELES

Nejmladší mužstvo: OTASLAVICE „19“

Nejmladší hráč: Tomáš HON (Otaslavice „19“)

Rozhodčí: Pavel Majer, Jaroslav Krátký, Jaroslav Procházka

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments