Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

futsal ilustracniVětšina týmů hrajících o uplynulém víkendu dovršila poloviny zápasového programu základní části futsalu (sálové kopané) v prostějovském regionu. Jak v 1. tak i v 2.A třídě nelze hovořit ještě o konkrétním týmu, který by byl jednoznačně pasován do role favorita. Většina družstev má velkou šanci zamíchat kartami v boji o titul, respektive o postup, některá mužstva již o tuto možnost přišly.

2.B třída je v tomto ohledu jasnější, tým z Vrchoslavic bez prohry vévodí tabulce a může již pomýšlet na skupinu o postup do vyšší soutěže pro příští ročník. Zástupci krajského přeboru Relax Prostějov a Indiana Plumlov se utkali v předehrávce šumperské skupiny na palubovce městské haly v Kostelci na Hané. První i odvetný zápas vyzněl zcela jednoznačně pro úřadující krajské mistry Relax Prostějov, kteří tak do nového ročníku vstoupili opět úspěšně.

Šlágrem 1. třídy bylo bezesporu utkání vícemistrů Zavadilky s loni bronzovými Griffiny. O brankářský post oslabení Griffini, kde se nakonec zaskvěl dobrými zákroky Klimeš, vstoupili do utkání aktivněji a chyběl jen krůček, aby se ujali vedení. Po několikerém oťukávání se přeci jen začalo před brankami obou soupěřů jiskřit. Hráči Zavadilky využili dvojího zaváhání soupeře a ujali se dvoubrankového vedení. Pevnou obranou nepouštěli Griffiny do blízkosti brankoviště, ti byli nuceni zkoušet své štěstí z větší vzdálenosti, které však Krejčího v bráně neohrozilo. Ve druhé půli pokračovalo dobývání nepropustné zdi Zavadilky, brankář Krejčí se rozhodně nenudil a také jeho zásluhou držel stále vedení svého týmu. Přeci jen došlo ke zdramatizování, když se po přesné přihrávce Svozila nemýlil Popelka a ještě více nakopl už tak rychlý kolotoč rozjetých Griffinů. Jedna střela střídala druhou, brankář Zavadilky by snad nepustil už ani ránu z kanónu, a tak při power-play Griffinů se přes celé hřiště do odkryté brány trefil hráč Zavadilky, čímž ukončil trápení svého soupeře a dal tak zápasu výslednou podobu – 3:1. I tento triumf vyhoupl tým Zavadilky do průběžného čela tabulky.

V dopolední skupině se představila Jiřina Prostějov, jejíž zápasy z minulého týdne byly kontumovány, tentokrát však obě utkání dokázala dovést do vítězného konce. Naprázdno vyšly opět poslední Dubany a přes dobrý herní projev i Andělé, kteří také čekají na první letošní výhru.

Ve 2.A třídě se nejlépe vedlo Zavadilce „B“ se dvěma výhrami, stejně tak i Torpédo Prostějov si připsalo dvě vítězství a udrželo se na čele tabulky po polovině odehraných zápasů základní části. V B skupině si to rozdali největší favorité mezi sebou, což vedlo ke kumulaci několika silnějších týmů, jenž se seřadily v popředí tabulky za lídrem z Vrchoslavic.

Olomoucký krajský přebor stále čeká na první turnaj, dva zástupci našeho regionu Relax Prostějov a Indiana Plumlov si to však v nedělním podvečeru rozdali na kostelecké palubovce v předehrávce této soutěže. Dvojzápas lépe vyšel úřadujícím mistrům, kteří svému soupeři nasázeli devatenáct branek, když první zápas jednoznačně ovládli v poměru 10:2, následnou odvetu neméně dobrým výkonem v poměru 9:5. Relax tak kráčí i v letošním roce za obhajobou titulu Olomouckého krajského přeboru.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments