Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 kofiVIDEO O uplynulém víkendu byla rozluštěna tajenka týmů, které se utkají o titul mistra Prostějova, respektive postup do nejvyšší okresní soutěže ve futsalu. V nejvyšší okresní soutěži si první pozici, stejně jako loni zajistilo mužstvo FC Relax Prostějov „B“. Druhá třída, rozdělená do dvou skupin, našla své vítěze v týmech SK Skalka a MM Vrchoslavice. Hrála se i Liga veteránů, ve které se pořadí na předních pozicích nemění, to v krajském přeboru i se dvěma regionálními týmy došlo k dalšímu překvapení. Několikanásobný mistr této soutěže Relax Prostějov „A“ našel již druhého letošního přemožitele, mužstvo FC Delta Real Šumperk „B“, v sestavě i s několika exligovými futsalisty.

Začněme nejsledovanější třídou našeho regionu a tím je I. okresní třída, ve které se v základní části představilo hned tucet týmů. Od začátku sezony se do popředí dostala trojice loni nejúspěšnějších týmů a bylo jasné, že to i v této sezoně myslí s titulem vážně. Nyní již můžeme konstatovat, že se tato trojice opětovně umístila na prvních třech pozicích, zajišťující plusové body do nadstavbové části. Týmy od čtvrtého až desátého místa však mají téměř stejnou šanci na zisk mistrovského titulu. V posledním turnaji před blížící se nadstavbovou částí se v nejlepším světle ukázali prostějovští Griffins, kteří vyhráli všechna tři utkání. Bez jediné porážky v základní části se představili hráči Relaxu „B“, kteří nebudou jen tak chtít o neporazitelnost přijít ani ve zbývajícím průběhu. Nicméně i v ostatních týmech se představili skvělí hráči, nechyběli ani ti s ligovými zkušenostmi, kteří povznesli úroveň prostějovského futsalu zase o krůček výše. Černého Petra a boje v nově vzniklé II. okresní třídě si vybrala mužstva AC Vyprahlo Konice a bez bodového úspěchu SK Dubany.

Jak je zmíněno výše, II. okresní třída byla rozdělena do dvou skupin. V obou družstva bojovala o pět postupových míst, která jim po základní části zaručila boje o postup do nejvyšší okresní soutěže. Ve skupině A se z vítězství radoval celek SK Skalka, následován rezervou AC Zavadilky, Torpeda Prostějov, Atletika Smržice a Dynama Zdětín. Zbývající pětice týmů si to rozdá v nově vzniklé III. okresní třídě o umístění s poslední pěticí mužstev ze skupiny B. V té se jednoznačným způsobem usadily na čele Vrchoslavice, jež ztratily body pouze za jednu remízu, následně pak Brodek u Prostějova, FC Fontík, Pokop Domamyslice a Sexmeralda. Do I. okresní třídy pak postoupí dva nejúspěšnější celky z již zmíněné nově vzniklé II. okresní třídy.

Na prostějovské palubovce se v sobotu 5. ledna odehrály také boje v Lize veteránů, kde si od začátku drží vedení úřadující mistr FC Relax Prostějov, který zvládnul obě svá sobotní utkání. Stejně se vedlo i průběžně druhému celku tabulky, celku FC Litrpůl, jenž však může být po odehrání stejného počtu zápasů ze stříbrné příčky sesazen družstvem Bexim Palleten.

Zástupci krajského přeboru FC Relax Prostějov „A“ a Grác Team Plumlov zajížděli k dalším utkáním o uplynulém víkendu do Šumperka. Dosavadní lídr Relax Prostějov si nejdříve poradil s Vikýřovicemi, aby se pak musel sklonit před uměním rezervy Delty Real Šumperk, ve které se objevili například bratři Málkové, futsaloví exreprezentanti. Ti si smlsli i na dalším zástupci prostějovského regionu. Ve druhém utkání si Plumlov přece jen zařídil premiérový bodík, nadále však okupuje poslední místo tabulky krajského přeboru.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments