Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 kofiVIDEO O uplynulém víkendu byla rozluštěna tajenka týmů, které se utkají o titul mistra Prostějova, respektive postup do nejvyšší okresní soutěže ve futsalu. V nejvyšší okresní soutěži si první pozici, stejně jako loni zajistilo mužstvo FC Relax Prostějov „B“. Druhá třída, rozdělená do dvou skupin, našla své vítěze v týmech SK Skalka a MM Vrchoslavice. Hrála se i Liga veteránů, ve které se pořadí na předních pozicích nemění, to v krajském přeboru i se dvěma regionálními týmy došlo k dalšímu překvapení. Několikanásobný mistr této soutěže Relax Prostějov „A“ našel již druhého letošního přemožitele, mužstvo FC Delta Real Šumperk „B“, v sestavě i s několika exligovými futsalisty.

Začněme nejsledovanější třídou našeho regionu a tím je I. okresní třída, ve které se v základní části představilo hned tucet týmů. Od začátku sezony se do popředí dostala trojice loni nejúspěšnějších týmů a bylo jasné, že to i v této sezoně myslí s titulem vážně. Nyní již můžeme konstatovat, že se tato trojice opětovně umístila na prvních třech pozicích, zajišťující plusové body do nadstavbové části. Týmy od čtvrtého až desátého místa však mají téměř stejnou šanci na zisk mistrovského titulu. V posledním turnaji před blížící se nadstavbovou částí se v nejlepším světle ukázali prostějovští Griffins, kteří vyhráli všechna tři utkání. Bez jediné porážky v základní části se představili hráči Relaxu „B“, kteří nebudou jen tak chtít o neporazitelnost přijít ani ve zbývajícím průběhu. Nicméně i v ostatních týmech se představili skvělí hráči, nechyběli ani ti s ligovými zkušenostmi, kteří povznesli úroveň prostějovského futsalu zase o krůček výše. Černého Petra a boje v nově vzniklé II. okresní třídě si vybrala mužstva AC Vyprahlo Konice a bez bodového úspěchu SK Dubany.

Jak je zmíněno výše, II. okresní třída byla rozdělena do dvou skupin. V obou družstva bojovala o pět postupových míst, která jim po základní části zaručila boje o postup do nejvyšší okresní soutěže. Ve skupině A se z vítězství radoval celek SK Skalka, následován rezervou AC Zavadilky, Torpeda Prostějov, Atletika Smržice a Dynama Zdětín. Zbývající pětice týmů si to rozdá v nově vzniklé III. okresní třídě o umístění s poslední pěticí mužstev ze skupiny B. V té se jednoznačným způsobem usadily na čele Vrchoslavice, jež ztratily body pouze za jednu remízu, následně pak Brodek u Prostějova, FC Fontík, Pokop Domamyslice a Sexmeralda. Do I. okresní třídy pak postoupí dva nejúspěšnější celky z již zmíněné nově vzniklé II. okresní třídy.

Na prostějovské palubovce se v sobotu 5. ledna odehrály také boje v Lize veteránů, kde si od začátku drží vedení úřadující mistr FC Relax Prostějov, který zvládnul obě svá sobotní utkání. Stejně se vedlo i průběžně druhému celku tabulky, celku FC Litrpůl, jenž však může být po odehrání stejného počtu zápasů ze stříbrné příčky sesazen družstvem Bexim Palleten.

Zástupci krajského přeboru FC Relax Prostějov „A“ a Grác Team Plumlov zajížděli k dalším utkáním o uplynulém víkendu do Šumperka. Dosavadní lídr Relax Prostějov si nejdříve poradil s Vikýřovicemi, aby se pak musel sklonit před uměním rezervy Delty Real Šumperk, ve které se objevili například bratři Málkové, futsaloví exreprezentanti. Ti si smlsli i na dalším zástupci prostějovského regionu. Ve druhém utkání si Plumlov přece jen zařídil premiérový bodík, nadále však okupuje poslední místo tabulky krajského přeboru.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments