Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 latal1Kdo zavítal v neděli 5. ledna do Kostelce na Hané, kde proběhly poslední boje základní části I. třídy, dočkal se i příjemného překvapení v podobě velké fotbalové osobnosti, kterou bezesporu bývalý reprezentant a vicemistr Evropy z roku 1996 Radoslav Látal je. Představil se v dresu Sokola Dubany, za který hraje i jeho syn Radek. Jak si užil nedělní zápasy, co říká na úroveň prostějovského futsalu a kam míří jeho trenérské kroky, jsme zjišťovali  v exkluzivním rozhovoru pro Prostějovský Večerník.

Pro každého diváka i hráče bylo překvapením, když jste se ve sportovním představil v týmu Sokola Dubany. Jak se zrodila tato myšlenka?

„Bylo to docela jednoduché. Slíbil jsem to synovi, který právě v tomto týmu hraje, že si v některém zápase zahrajeme spolu, vyšlo mi to až teď, kdy mám trochu volno, tak jsem se rozhodl přijet za ním. Syn hraje za Prostějov (ročník 1997 – pozn. redakce) a jeho trenér je hráčem Duban, tak si některé kluky vytáhl i do futsalového týmu.“

Jak jste si užil dnešní zápasy, přece jen futsal je trošičku rozdílný?

„Už je to na mě moc rychlé. (smích) Jsou tady mladí kluci, kteří to s míčem umí, ale jinak to proběhlo docela v pohodě.“

Nedělalo vám potíže sehrát se s mužstvem a také míč se chová jinak než běžný fotbalový?

„Už nejsem tolik ve formě, ale spoluhráči to dobře oddřeli za mě. (smích) Hlavně je vidět, že to je líný míč, hra je celkově rychlejší, na přihrávku je málo času, na klucích bylo znát, že hrají aktivně kopanou, že se tomu futsalu přece jen věnují.“

Baník Ostrava byl pro vás zatím posledním trenérským angažmá. Budeme vás moci v brzké době vídat na lavičce či v jiné funkci u nějakého dalšího týmu?

„Skončil jsem v Baníku, momentálně jsem volný, nějaké nabídky se objevily ze Slovenska, včera dokonce z polské ligy, ale prozatím jsem se žádnému týmu neupsal. Nechci hned vzít nabídku týmu, o kterém si nejsem jist, že je tam nějaká perspektiva a klub je dostatečně zabezpečený.“

Co říkáte na úroveň prostějovského futsalu?

„Úroveň rozhodně není špatná. Kluci to s míčem opravdu umí, umí si jej dostatečně pokrýt, dát si dobrou nahrávku. Je to všechno o rychlosti, zpracování míče, je vidět, že s tím míčem pracují, futsal hrají pravidelně. Nebojí se souboje jeden na jednoho, což je velká výhoda v dnešním fotbale, když dojde k přečíslení. A to vše tady bylo dnes vidět.“

Jak často se takto se synem na hřišti setkáte?

„Dnes to byla v podstatě premiéra. Nějaké přáteláčky už proběhly, ale soutěžní utkání to bylo opravdu první. S Pavlem Kubinou jsme spolu občas hrávali turnájky, v létě se pravidelně zúčastňuji charitativních turnajů, na které sem tam vezmu i svého syna a dnes jsem mu slíbil, že s ním pojedu. I když se mi moc nechtělo, tak mě nakonec přemluvil.“ (úsměv)

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments