Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vynikající práci odvedly v uplynulém soutěžním ročníku 2014/2015 všechny týmy korfbalového oddílu SK RG Prostějov. A společně ji oslavily v rámci tradičního setkání pojatého jako rozlučka se sezónou, která proběhla v sobotu v areálu posezení u fotbalových hřišť za místním vlakovým nádražím.

Stejně jako loni se zde na 7. ročníku akce BIG ILL PIG sešla většina současných členů úspěšného klubu společně s mnoha bývalými hráčkami, hráči, trenérkami, kouči i funkcionáři, pro něž se smíšený sport pod vysokými proutěnými koši stal nedílnou součástí života, leckdy až vášní či dokonce láskou.
V dosud posledním ročníku skončil dospělý výběr SK RG v extralize znovu pátý a ani tentokrát neprolomil zakletou elitní čtyřku nejvyšší soutěže ČR, což se ale při průběžné generační obměně tak trochu čekalo. Jinak byly ovšem výsledky skvělé, když dorostenci, mladší žáci i minižáci vybojovali republikové zlato a pro hanáckou partu zajistili mistrovský hattrick!
„Hodně se zaměřujeme na péči o mládež a máme velkou radost, že se nám v tomto ohledu natolik daří. Výsledky nejsou u dětí zdaleka rozhodující, na druhou stranu pochopitelně vyjadřují vysokou herní úroveň našich nadějí. Věřím, že máme před sebou dost slibnou budoucnost,“ řekl Večerníku spokojeně šéf prostějovského korfbalu Zdeněk Snášel.
Za odměnu se oddíloví členové sešli a společně juchali. Samozřejmostí byla spousta dobrého jídla i pití v čele s pečeným prasátkem, které rozhodně nezůstalo na ocet. Kdokoliv si mohl zahrát korfbal na připravené koše na travnatém povrchu v sousedství, někdo okusil také podobný basketbal v přilehlém venkovním areálu ZŠ na ulici E. Valenty. Organizátoři slavnosti připravili též řadu zajímavých soutěží o ceny, nechyběla tradiční tombola, všichni přítomní živě diskutovali nejen korfbalová témata. A zlatým hřebem programu se stal po příchodu tmy krásný ohňostroj.
Dospělé osazenstvo pak pokračovalo v křepčení ještě dlouho do noci, leč to už je zase jiná kapitola...


Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments