Dobrý večer, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Vynikající práci odvedly v uplynulém soutěžním ročníku 2014/2015 všechny týmy korfbalového oddílu SK RG Prostějov. A společně ji oslavily v rámci tradičního setkání pojatého jako rozlučka se sezónou, která proběhla v sobotu v areálu posezení u fotbalových hřišť za místním vlakovým nádražím.

Stejně jako loni se zde na 7. ročníku akce BIG ILL PIG sešla většina současných členů úspěšného klubu společně s mnoha bývalými hráčkami, hráči, trenérkami, kouči i funkcionáři, pro něž se smíšený sport pod vysokými proutěnými koši stal nedílnou součástí života, leckdy až vášní či dokonce láskou.
V dosud posledním ročníku skončil dospělý výběr SK RG v extralize znovu pátý a ani tentokrát neprolomil zakletou elitní čtyřku nejvyšší soutěže ČR, což se ale při průběžné generační obměně tak trochu čekalo. Jinak byly ovšem výsledky skvělé, když dorostenci, mladší žáci i minižáci vybojovali republikové zlato a pro hanáckou partu zajistili mistrovský hattrick!
„Hodně se zaměřujeme na péči o mládež a máme velkou radost, že se nám v tomto ohledu natolik daří. Výsledky nejsou u dětí zdaleka rozhodující, na druhou stranu pochopitelně vyjadřují vysokou herní úroveň našich nadějí. Věřím, že máme před sebou dost slibnou budoucnost,“ řekl Večerníku spokojeně šéf prostějovského korfbalu Zdeněk Snášel.
Za odměnu se oddíloví členové sešli a společně juchali. Samozřejmostí byla spousta dobrého jídla i pití v čele s pečeným prasátkem, které rozhodně nezůstalo na ocet. Kdokoliv si mohl zahrát korfbal na připravené koše na travnatém povrchu v sousedství, někdo okusil také podobný basketbal v přilehlém venkovním areálu ZŠ na ulici E. Valenty. Organizátoři slavnosti připravili též řadu zajímavých soutěží o ceny, nechyběla tradiční tombola, všichni přítomní živě diskutovali nejen korfbalová témata. A zlatým hřebem programu se stal po příchodu tmy krásný ohňostroj.
Dospělé osazenstvo pak pokračovalo v křepčení ještě dlouho do noci, leč to už je zase jiná kapitola...


Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments