Dobré ráno, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přesně půl roku trvala letní pauza mezi dvěma ročníky nejvyšší české soutěže v korfbalu. Tento smíšený sport částečně podobný basketbalu již dlouhá léta provozuje na špičkové úrovni oddíl SK RG Prostějov, jehož tým o nejbližším víkendu vstoupí do extraligy dospělých ČR 2017/2018.

Zápasový start obstará úvodní dvojutkání na vlastním hřišti proti Českým Budějovicím, hraje se v neděli 5. listopadu od 14:30 a 16:30 hodin ve zrekonstruované hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Pro hanácký výběr přitom půjde o těžký odpich do nové sezóny, neboť se postaví úřadujícímu mistrovi republiky.
Extraligový peloton zůstal stejně jako loni pouze čtyřčlenný a prostějovské družstvo půjde za jasným cílem: vylepšit své čtvrté místo z jara. Papírově by se to mohlo nejlépe povést přes obhájce bronzu ze Znojma, za čímž sice stále omlazené, ale postupně se zlepšující ergéčko rozhodně půjde.
Extraligový peloton zůstal stejně jako loni pouze čtyřčlenný a prostějovské družstvo půjde za jasným cílem: vylepšit své čtvrté místo z jara. Papírově by se to mohlo nejlépe povést přes obhájce bronzu ze Znojma, za čímž sice stále omlazené, ale postupně se zlepšující ergéčko rozhodně půjde.
Svěřenci a svěřenkyně trenérské dvojice David Konečný - Martin Uherka mají za sebou dlouhou letní přípravu, kterou zahájili venkovními tréninky na školním atletickém stadiónku RG a ZŠ PV. Nechybělo ani tradiční, týden trvající soustředění v nizozemském Enschede u tamního partnerského klubu DOS-WK.
Po návratu domů se korfbalisté Prostějova museli s přípravou uchýlit do azylu v Němčicích nad Hanou, aby pod střechou tamní sportovní haly Suprovka makali až do poloviny října kvůli nečekaně prodloužené rekonstrukci svého domovského stánku na reálném gymnáziu. Nyní už je však zdejší obnovená hala konečně hotova a může tedy přivítat premiéru s jihočeským favoritem.
Los korfbalistů SK RG v extralize dospělých ČR 2017/18
1. + 2. kolo: Prostějov – České Budějovice (neděle 5. listopadu, 14.30 + 16.30 hodin). 3. + 4. kolo: Znojmo – Prostějov (neděle 12. listopadu). 5. + 6. kolo: Prostějov – Brno (neděle 26. listopadu). 7. + 8. kolo: České Budějovice – Prostějov (sobota 9. prosince). 9. + 10. kolo: Prostějov – Znojmo (sobota 16. prosince). 11. + 12. kolo: Brno – Prostějov (neděle 7. ledna). 13. + 14. kolo: Prostějov – České Budějovice (sobota 20. ledna). 15. + 16. kolo: Znojmo – Prostějov (sobota 10. února). 17. + 18. kolo: Prostějov – Brno (neděle 18. února). 19. + 20. kolo: České Budějovice – Prostějov (neděle 4. března). 21. + 22. kolo: Prostějov – Znojmo (neděle 18. března). 23. + 24. kolo: Brno – Prostějov (sobota 7. dubna).

OSTATNÍ KATEGORIE UŽ ZAČALY
Všechny další národní korfbalové soutěže 2017/18 mají svůj start již zdárně za sebou. A prostějovské mančafty si vedly se střídavou úspěšností. Béčko SK RG smetlo v 1. lize dospělých Šenov 28:9 (16:4) a 22:9 (13:4), čímž se usadilo v čele tabulky.
Dorost SK RG naopak získal z úvodních dvou střetnutí extraligy jediný bodík, když v Havířově remizoval s domácím Šenovem 12:12 (6:4) a podlehl Brnu 9:18 (6:11). Je čtvrtý.
Dokonce už šest duelů stihli absolvovat starší žáci SK RG v celostátní lize s následujícími výsledky: Znojmo 12:5 (4:3), Náchod 17:7 (11:4), České Budějovice 7:0 kontumačně, Kutná Hora 13:7 (6:6), České Budějovice 8:9 (6:4), Brno 8:15 (2:8). Zatím to znamená průběžné vedení.
První turnaj v moravské části ligy ČR odehrály oba výběry mladších žáků SK RG. Výsledky: Prostějov A – Nový Lískovec 26:0 (11:0), Prostějov A – Prostějov B 23:3 (14:1), Prostějov B – Nový Lískovec 6:16 (3:11).

44 korfbal

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments