Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Přesně půl roku trvala letní pauza mezi dvěma ročníky nejvyšší české soutěže v korfbalu. Tento smíšený sport částečně podobný basketbalu již dlouhá léta provozuje na špičkové úrovni oddíl SK RG Prostějov, jehož tým o nejbližším víkendu vstoupí do extraligy dospělých ČR 2017/2018.

Zápasový start obstará úvodní dvojutkání na vlastním hřišti proti Českým Budějovicím, hraje se v neděli 5. listopadu od 14:30 a 16:30 hodin ve zrekonstruované hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Pro hanácký výběr přitom půjde o těžký odpich do nové sezóny, neboť se postaví úřadujícímu mistrovi republiky.
Extraligový peloton zůstal stejně jako loni pouze čtyřčlenný a prostějovské družstvo půjde za jasným cílem: vylepšit své čtvrté místo z jara. Papírově by se to mohlo nejlépe povést přes obhájce bronzu ze Znojma, za čímž sice stále omlazené, ale postupně se zlepšující ergéčko rozhodně půjde.
Extraligový peloton zůstal stejně jako loni pouze čtyřčlenný a prostějovské družstvo půjde za jasným cílem: vylepšit své čtvrté místo z jara. Papírově by se to mohlo nejlépe povést přes obhájce bronzu ze Znojma, za čímž sice stále omlazené, ale postupně se zlepšující ergéčko rozhodně půjde.
Svěřenci a svěřenkyně trenérské dvojice David Konečný - Martin Uherka mají za sebou dlouhou letní přípravu, kterou zahájili venkovními tréninky na školním atletickém stadiónku RG a ZŠ PV. Nechybělo ani tradiční, týden trvající soustředění v nizozemském Enschede u tamního partnerského klubu DOS-WK.
Po návratu domů se korfbalisté Prostějova museli s přípravou uchýlit do azylu v Němčicích nad Hanou, aby pod střechou tamní sportovní haly Suprovka makali až do poloviny října kvůli nečekaně prodloužené rekonstrukci svého domovského stánku na reálném gymnáziu. Nyní už je však zdejší obnovená hala konečně hotova a může tedy přivítat premiéru s jihočeským favoritem.
Los korfbalistů SK RG v extralize dospělých ČR 2017/18
1. + 2. kolo: Prostějov – České Budějovice (neděle 5. listopadu, 14.30 + 16.30 hodin). 3. + 4. kolo: Znojmo – Prostějov (neděle 12. listopadu). 5. + 6. kolo: Prostějov – Brno (neděle 26. listopadu). 7. + 8. kolo: České Budějovice – Prostějov (sobota 9. prosince). 9. + 10. kolo: Prostějov – Znojmo (sobota 16. prosince). 11. + 12. kolo: Brno – Prostějov (neděle 7. ledna). 13. + 14. kolo: Prostějov – České Budějovice (sobota 20. ledna). 15. + 16. kolo: Znojmo – Prostějov (sobota 10. února). 17. + 18. kolo: Prostějov – Brno (neděle 18. února). 19. + 20. kolo: České Budějovice – Prostějov (neděle 4. března). 21. + 22. kolo: Prostějov – Znojmo (neděle 18. března). 23. + 24. kolo: Brno – Prostějov (sobota 7. dubna).

OSTATNÍ KATEGORIE UŽ ZAČALY
Všechny další národní korfbalové soutěže 2017/18 mají svůj start již zdárně za sebou. A prostějovské mančafty si vedly se střídavou úspěšností. Béčko SK RG smetlo v 1. lize dospělých Šenov 28:9 (16:4) a 22:9 (13:4), čímž se usadilo v čele tabulky.
Dorost SK RG naopak získal z úvodních dvou střetnutí extraligy jediný bodík, když v Havířově remizoval s domácím Šenovem 12:12 (6:4) a podlehl Brnu 9:18 (6:11). Je čtvrtý.
Dokonce už šest duelů stihli absolvovat starší žáci SK RG v celostátní lize s následujícími výsledky: Znojmo 12:5 (4:3), Náchod 17:7 (11:4), České Budějovice 7:0 kontumačně, Kutná Hora 13:7 (6:6), České Budějovice 8:9 (6:4), Brno 8:15 (2:8). Zatím to znamená průběžné vedení.
První turnaj v moravské části ligy ČR odehrály oba výběry mladších žáků SK RG. Výsledky: Prostějov A – Nový Lískovec 26:0 (11:0), Prostějov A – Prostějov B 23:3 (14:1), Prostějov B – Nový Lískovec 6:16 (3:11).

44 korfbal

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments