Dobré odpoledne, dnes je středa 22.5.2019
svátek slaví Emil,
zítra Vladimír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přesně půl roku trvala letní pauza mezi dvěma ročníky nejvyšší české soutěže v korfbalu. Tento smíšený sport částečně podobný basketbalu již dlouhá léta provozuje na špičkové úrovni oddíl SK RG Prostějov, jehož tým o nejbližším víkendu vstoupí do extraligy dospělých ČR 2017/2018.

Zápasový start obstará úvodní dvojutkání na vlastním hřišti proti Českým Budějovicím, hraje se v neděli 5. listopadu od 14:30 a 16:30 hodin ve zrekonstruované hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Pro hanácký výběr přitom půjde o těžký odpich do nové sezóny, neboť se postaví úřadujícímu mistrovi republiky.
Extraligový peloton zůstal stejně jako loni pouze čtyřčlenný a prostějovské družstvo půjde za jasným cílem: vylepšit své čtvrté místo z jara. Papírově by se to mohlo nejlépe povést přes obhájce bronzu ze Znojma, za čímž sice stále omlazené, ale postupně se zlepšující ergéčko rozhodně půjde.
Extraligový peloton zůstal stejně jako loni pouze čtyřčlenný a prostějovské družstvo půjde za jasným cílem: vylepšit své čtvrté místo z jara. Papírově by se to mohlo nejlépe povést přes obhájce bronzu ze Znojma, za čímž sice stále omlazené, ale postupně se zlepšující ergéčko rozhodně půjde.
Svěřenci a svěřenkyně trenérské dvojice David Konečný - Martin Uherka mají za sebou dlouhou letní přípravu, kterou zahájili venkovními tréninky na školním atletickém stadiónku RG a ZŠ PV. Nechybělo ani tradiční, týden trvající soustředění v nizozemském Enschede u tamního partnerského klubu DOS-WK.
Po návratu domů se korfbalisté Prostějova museli s přípravou uchýlit do azylu v Němčicích nad Hanou, aby pod střechou tamní sportovní haly Suprovka makali až do poloviny října kvůli nečekaně prodloužené rekonstrukci svého domovského stánku na reálném gymnáziu. Nyní už je však zdejší obnovená hala konečně hotova a může tedy přivítat premiéru s jihočeským favoritem.
Los korfbalistů SK RG v extralize dospělých ČR 2017/18
1. + 2. kolo: Prostějov – České Budějovice (neděle 5. listopadu, 14.30 + 16.30 hodin). 3. + 4. kolo: Znojmo – Prostějov (neděle 12. listopadu). 5. + 6. kolo: Prostějov – Brno (neděle 26. listopadu). 7. + 8. kolo: České Budějovice – Prostějov (sobota 9. prosince). 9. + 10. kolo: Prostějov – Znojmo (sobota 16. prosince). 11. + 12. kolo: Brno – Prostějov (neděle 7. ledna). 13. + 14. kolo: Prostějov – České Budějovice (sobota 20. ledna). 15. + 16. kolo: Znojmo – Prostějov (sobota 10. února). 17. + 18. kolo: Prostějov – Brno (neděle 18. února). 19. + 20. kolo: České Budějovice – Prostějov (neděle 4. března). 21. + 22. kolo: Prostějov – Znojmo (neděle 18. března). 23. + 24. kolo: Brno – Prostějov (sobota 7. dubna).

OSTATNÍ KATEGORIE UŽ ZAČALY
Všechny další národní korfbalové soutěže 2017/18 mají svůj start již zdárně za sebou. A prostějovské mančafty si vedly se střídavou úspěšností. Béčko SK RG smetlo v 1. lize dospělých Šenov 28:9 (16:4) a 22:9 (13:4), čímž se usadilo v čele tabulky.
Dorost SK RG naopak získal z úvodních dvou střetnutí extraligy jediný bodík, když v Havířově remizoval s domácím Šenovem 12:12 (6:4) a podlehl Brnu 9:18 (6:11). Je čtvrtý.
Dokonce už šest duelů stihli absolvovat starší žáci SK RG v celostátní lize s následujícími výsledky: Znojmo 12:5 (4:3), Náchod 17:7 (11:4), České Budějovice 7:0 kontumačně, Kutná Hora 13:7 (6:6), České Budějovice 8:9 (6:4), Brno 8:15 (2:8). Zatím to znamená průběžné vedení.
První turnaj v moravské části ligy ČR odehrály oba výběry mladších žáků SK RG. Výsledky: Prostějov A – Nový Lískovec 26:0 (11:0), Prostějov A – Prostějov B 23:3 (14:1), Prostějov B – Nový Lískovec 6:16 (3:11).

44 korfbal

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments