Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přesně půl roku trvala letní pauza mezi dvěma ročníky nejvyšší české soutěže v korfbalu. Tento smíšený sport částečně podobný basketbalu již dlouhá léta provozuje na špičkové úrovni oddíl SK RG Prostějov, jehož tým o nejbližším víkendu vstoupí do extraligy dospělých ČR 2017/2018.

Zápasový start obstará úvodní dvojutkání na vlastním hřišti proti Českým Budějovicím, hraje se v neděli 5. listopadu od 14:30 a 16:30 hodin ve zrekonstruované hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Pro hanácký výběr přitom půjde o těžký odpich do nové sezóny, neboť se postaví úřadujícímu mistrovi republiky.
Extraligový peloton zůstal stejně jako loni pouze čtyřčlenný a prostějovské družstvo půjde za jasným cílem: vylepšit své čtvrté místo z jara. Papírově by se to mohlo nejlépe povést přes obhájce bronzu ze Znojma, za čímž sice stále omlazené, ale postupně se zlepšující ergéčko rozhodně půjde.
Extraligový peloton zůstal stejně jako loni pouze čtyřčlenný a prostějovské družstvo půjde za jasným cílem: vylepšit své čtvrté místo z jara. Papírově by se to mohlo nejlépe povést přes obhájce bronzu ze Znojma, za čímž sice stále omlazené, ale postupně se zlepšující ergéčko rozhodně půjde.
Svěřenci a svěřenkyně trenérské dvojice David Konečný - Martin Uherka mají za sebou dlouhou letní přípravu, kterou zahájili venkovními tréninky na školním atletickém stadiónku RG a ZŠ PV. Nechybělo ani tradiční, týden trvající soustředění v nizozemském Enschede u tamního partnerského klubu DOS-WK.
Po návratu domů se korfbalisté Prostějova museli s přípravou uchýlit do azylu v Němčicích nad Hanou, aby pod střechou tamní sportovní haly Suprovka makali až do poloviny října kvůli nečekaně prodloužené rekonstrukci svého domovského stánku na reálném gymnáziu. Nyní už je však zdejší obnovená hala konečně hotova a může tedy přivítat premiéru s jihočeským favoritem.
Los korfbalistů SK RG v extralize dospělých ČR 2017/18
1. + 2. kolo: Prostějov – České Budějovice (neděle 5. listopadu, 14.30 + 16.30 hodin). 3. + 4. kolo: Znojmo – Prostějov (neděle 12. listopadu). 5. + 6. kolo: Prostějov – Brno (neděle 26. listopadu). 7. + 8. kolo: České Budějovice – Prostějov (sobota 9. prosince). 9. + 10. kolo: Prostějov – Znojmo (sobota 16. prosince). 11. + 12. kolo: Brno – Prostějov (neděle 7. ledna). 13. + 14. kolo: Prostějov – České Budějovice (sobota 20. ledna). 15. + 16. kolo: Znojmo – Prostějov (sobota 10. února). 17. + 18. kolo: Prostějov – Brno (neděle 18. února). 19. + 20. kolo: České Budějovice – Prostějov (neděle 4. března). 21. + 22. kolo: Prostějov – Znojmo (neděle 18. března). 23. + 24. kolo: Brno – Prostějov (sobota 7. dubna).

OSTATNÍ KATEGORIE UŽ ZAČALY
Všechny další národní korfbalové soutěže 2017/18 mají svůj start již zdárně za sebou. A prostějovské mančafty si vedly se střídavou úspěšností. Béčko SK RG smetlo v 1. lize dospělých Šenov 28:9 (16:4) a 22:9 (13:4), čímž se usadilo v čele tabulky.
Dorost SK RG naopak získal z úvodních dvou střetnutí extraligy jediný bodík, když v Havířově remizoval s domácím Šenovem 12:12 (6:4) a podlehl Brnu 9:18 (6:11). Je čtvrtý.
Dokonce už šest duelů stihli absolvovat starší žáci SK RG v celostátní lize s následujícími výsledky: Znojmo 12:5 (4:3), Náchod 17:7 (11:4), České Budějovice 7:0 kontumačně, Kutná Hora 13:7 (6:6), České Budějovice 8:9 (6:4), Brno 8:15 (2:8). Zatím to znamená průběžné vedení.
První turnaj v moravské části ligy ČR odehrály oba výběry mladších žáků SK RG. Výsledky: Prostějov A – Nový Lískovec 26:0 (11:0), Prostějov A – Prostějov B 23:3 (14:1), Prostějov B – Nový Lískovec 6:16 (3:11).

44 korfbal

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments