Dobré dopoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úřadující šampión republiky v korfbalu KK Brno přijel předminulou sobotu dopoledne do Prostějova, aby zde čelil výběru místního SK RG ve 3. kole extraligy dospělých ČR 2018/19. Hanáci ve skrytu duše určitě doufali, že by nejlepší český klub současnosti mohli špičkovým výkonem porazit. Leč nestalo se, navzdory některým slibným pasážím ze strany domácích střetnutí dopadlo 23:26 (8:15).

Ergéčko přitom vstoupilo do zápasu hodně koncentrovaně, když evidentně chtělo odčinit katastrofální start minulého duelu proti Českým Budějovicím (0:8). Tentokrát mu v úvodu vycházela střelba i fungovala obrana, což vedlo k bleskovému náskoku 4:1. V tu chvíli však přišel rozhodující zlom.
Úspěšnost palby šla prudce dolů, k tomu se přidala spousta ztracených míčů nepřesnými přihrávkami či technickými chybami. Favorit se prosazoval větší pohyblivostí, důraznou defenzivou, lepšími doskoky a celkovou herní jistotou, také mu do koše napadala řada košů rychle za sebou včetně těch po hezkých kombinačních akcích. Tohle všechno dohromady vedlo k razantnímu otočení skóre na 5:11, posléze dokonce 7:13. A na konci pětadvacetiminutového prvního poločasu hosty hřál uklidňující náskok sedmi tref.
Po přestávce Jihomoravané zvýšili až na 8:16 a 9:17, ve vzduchu tedy visel možný debakl. Takový scénář ale prostějovská parta rázně odmítla. Její členové se vrátili k dobré hře ze zahajovacích minut utkání, tím se průběh vyrovnal. A postupem času získával kolektiv tažený skvělým kanonýrem Galíčkem i mírně navrch. Kvalitnější obrannou činnost podpořilo úspěšnější zakončení hlavně zásluhou jmenovaného střelce (zavěsil v součtu desetkrát!), načež družstvo SK dvakrát dotáhlo ztrátu na rozdíl pěti košů (13:18, 17:22). Ovšem protivník pokaždé znovu víc odskočil (14:22, 17:24), tudíž bylo několik minut před závěrečným klaksonem o vítězi jasno. Svěřenci Davida Konečného přesto nepřestali sympaticky bojovat a naplno makali do úplně poslední vteřiny, za což se dočkali aspoň dílčí odměny v podobě korekce porážky na finálních 23:26.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments