Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úřadující šampión republiky v korfbalu KK Brno přijel předminulou sobotu dopoledne do Prostějova, aby zde čelil výběru místního SK RG ve 3. kole extraligy dospělých ČR 2018/19. Hanáci ve skrytu duše určitě doufali, že by nejlepší český klub současnosti mohli špičkovým výkonem porazit. Leč nestalo se, navzdory některým slibným pasážím ze strany domácích střetnutí dopadlo 23:26 (8:15).

Ergéčko přitom vstoupilo do zápasu hodně koncentrovaně, když evidentně chtělo odčinit katastrofální start minulého duelu proti Českým Budějovicím (0:8). Tentokrát mu v úvodu vycházela střelba i fungovala obrana, což vedlo k bleskovému náskoku 4:1. V tu chvíli však přišel rozhodující zlom.
Úspěšnost palby šla prudce dolů, k tomu se přidala spousta ztracených míčů nepřesnými přihrávkami či technickými chybami. Favorit se prosazoval větší pohyblivostí, důraznou defenzivou, lepšími doskoky a celkovou herní jistotou, také mu do koše napadala řada košů rychle za sebou včetně těch po hezkých kombinačních akcích. Tohle všechno dohromady vedlo k razantnímu otočení skóre na 5:11, posléze dokonce 7:13. A na konci pětadvacetiminutového prvního poločasu hosty hřál uklidňující náskok sedmi tref.
Po přestávce Jihomoravané zvýšili až na 8:16 a 9:17, ve vzduchu tedy visel možný debakl. Takový scénář ale prostějovská parta rázně odmítla. Její členové se vrátili k dobré hře ze zahajovacích minut utkání, tím se průběh vyrovnal. A postupem času získával kolektiv tažený skvělým kanonýrem Galíčkem i mírně navrch. Kvalitnější obrannou činnost podpořilo úspěšnější zakončení hlavně zásluhou jmenovaného střelce (zavěsil v součtu desetkrát!), načež družstvo SK dvakrát dotáhlo ztrátu na rozdíl pěti košů (13:18, 17:22). Ovšem protivník pokaždé znovu víc odskočil (14:22, 17:24), tudíž bylo několik minut před závěrečným klaksonem o vítězi jasno. Svěřenci Davida Konečného přesto nepřestali sympaticky bojovat a naplno makali do úplně poslední vteřiny, za což se dočkali aspoň dílčí odměny v podobě korekce porážky na finálních 23:26.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments