Dobrý podvečer, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úřadující šampión republiky v korfbalu KK Brno přijel předminulou sobotu dopoledne do Prostějova, aby zde čelil výběru místního SK RG ve 3. kole extraligy dospělých ČR 2018/19. Hanáci ve skrytu duše určitě doufali, že by nejlepší český klub současnosti mohli špičkovým výkonem porazit. Leč nestalo se, navzdory některým slibným pasážím ze strany domácích střetnutí dopadlo 23:26 (8:15).

Ergéčko přitom vstoupilo do zápasu hodně koncentrovaně, když evidentně chtělo odčinit katastrofální start minulého duelu proti Českým Budějovicím (0:8). Tentokrát mu v úvodu vycházela střelba i fungovala obrana, což vedlo k bleskovému náskoku 4:1. V tu chvíli však přišel rozhodující zlom.
Úspěšnost palby šla prudce dolů, k tomu se přidala spousta ztracených míčů nepřesnými přihrávkami či technickými chybami. Favorit se prosazoval větší pohyblivostí, důraznou defenzivou, lepšími doskoky a celkovou herní jistotou, také mu do koše napadala řada košů rychle za sebou včetně těch po hezkých kombinačních akcích. Tohle všechno dohromady vedlo k razantnímu otočení skóre na 5:11, posléze dokonce 7:13. A na konci pětadvacetiminutového prvního poločasu hosty hřál uklidňující náskok sedmi tref.
Po přestávce Jihomoravané zvýšili až na 8:16 a 9:17, ve vzduchu tedy visel možný debakl. Takový scénář ale prostějovská parta rázně odmítla. Její členové se vrátili k dobré hře ze zahajovacích minut utkání, tím se průběh vyrovnal. A postupem času získával kolektiv tažený skvělým kanonýrem Galíčkem i mírně navrch. Kvalitnější obrannou činnost podpořilo úspěšnější zakončení hlavně zásluhou jmenovaného střelce (zavěsil v součtu desetkrát!), načež družstvo SK dvakrát dotáhlo ztrátu na rozdíl pěti košů (13:18, 17:22). Ovšem protivník pokaždé znovu víc odskočil (14:22, 17:24), tudíž bylo několik minut před závěrečným klaksonem o vítězi jasno. Svěřenci Davida Konečného přesto nepřestali sympaticky bojovat a naplno makali do úplně poslední vteřiny, za což se dočkali aspoň dílčí odměny v podobě korekce porážky na finálních 23:26.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments