Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úřadující šampión republiky v korfbalu KK Brno přijel předminulou sobotu dopoledne do Prostějova, aby zde čelil výběru místního SK RG ve 3. kole extraligy dospělých ČR 2018/19. Hanáci ve skrytu duše určitě doufali, že by nejlepší český klub současnosti mohli špičkovým výkonem porazit. Leč nestalo se, navzdory některým slibným pasážím ze strany domácích střetnutí dopadlo 23:26 (8:15).

Ergéčko přitom vstoupilo do zápasu hodně koncentrovaně, když evidentně chtělo odčinit katastrofální start minulého duelu proti Českým Budějovicím (0:8). Tentokrát mu v úvodu vycházela střelba i fungovala obrana, což vedlo k bleskovému náskoku 4:1. V tu chvíli však přišel rozhodující zlom.
Úspěšnost palby šla prudce dolů, k tomu se přidala spousta ztracených míčů nepřesnými přihrávkami či technickými chybami. Favorit se prosazoval větší pohyblivostí, důraznou defenzivou, lepšími doskoky a celkovou herní jistotou, také mu do koše napadala řada košů rychle za sebou včetně těch po hezkých kombinačních akcích. Tohle všechno dohromady vedlo k razantnímu otočení skóre na 5:11, posléze dokonce 7:13. A na konci pětadvacetiminutového prvního poločasu hosty hřál uklidňující náskok sedmi tref.
Po přestávce Jihomoravané zvýšili až na 8:16 a 9:17, ve vzduchu tedy visel možný debakl. Takový scénář ale prostějovská parta rázně odmítla. Její členové se vrátili k dobré hře ze zahajovacích minut utkání, tím se průběh vyrovnal. A postupem času získával kolektiv tažený skvělým kanonýrem Galíčkem i mírně navrch. Kvalitnější obrannou činnost podpořilo úspěšnější zakončení hlavně zásluhou jmenovaného střelce (zavěsil v součtu desetkrát!), načež družstvo SK dvakrát dotáhlo ztrátu na rozdíl pěti košů (13:18, 17:22). Ovšem protivník pokaždé znovu víc odskočil (14:22, 17:24), tudíž bylo několik minut před závěrečným klaksonem o vítězi jasno. Svěřenci Davida Konečného přesto nepřestali sympaticky bojovat a naplno makali do úplně poslední vteřiny, za což se dočkali aspoň dílčí odměny v podobě korekce porážky na finálních 23:26.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments