Dobrý podvečer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úřadující šampión republiky v korfbalu KK Brno přijel předminulou sobotu dopoledne do Prostějova, aby zde čelil výběru místního SK RG ve 3. kole extraligy dospělých ČR 2018/19. Hanáci ve skrytu duše určitě doufali, že by nejlepší český klub současnosti mohli špičkovým výkonem porazit. Leč nestalo se, navzdory některým slibným pasážím ze strany domácích střetnutí dopadlo 23:26 (8:15).

Ergéčko přitom vstoupilo do zápasu hodně koncentrovaně, když evidentně chtělo odčinit katastrofální start minulého duelu proti Českým Budějovicím (0:8). Tentokrát mu v úvodu vycházela střelba i fungovala obrana, což vedlo k bleskovému náskoku 4:1. V tu chvíli však přišel rozhodující zlom.
Úspěšnost palby šla prudce dolů, k tomu se přidala spousta ztracených míčů nepřesnými přihrávkami či technickými chybami. Favorit se prosazoval větší pohyblivostí, důraznou defenzivou, lepšími doskoky a celkovou herní jistotou, také mu do koše napadala řada košů rychle za sebou včetně těch po hezkých kombinačních akcích. Tohle všechno dohromady vedlo k razantnímu otočení skóre na 5:11, posléze dokonce 7:13. A na konci pětadvacetiminutového prvního poločasu hosty hřál uklidňující náskok sedmi tref.
Po přestávce Jihomoravané zvýšili až na 8:16 a 9:17, ve vzduchu tedy visel možný debakl. Takový scénář ale prostějovská parta rázně odmítla. Její členové se vrátili k dobré hře ze zahajovacích minut utkání, tím se průběh vyrovnal. A postupem času získával kolektiv tažený skvělým kanonýrem Galíčkem i mírně navrch. Kvalitnější obrannou činnost podpořilo úspěšnější zakončení hlavně zásluhou jmenovaného střelce (zavěsil v součtu desetkrát!), načež družstvo SK dvakrát dotáhlo ztrátu na rozdíl pěti košů (13:18, 17:22). Ovšem protivník pokaždé znovu víc odskočil (14:22, 17:24), tudíž bylo několik minut před závěrečným klaksonem o vítězi jasno. Svěřenci Davida Konečného přesto nepřestali sympaticky bojovat a naplno makali do úplně poslední vteřiny, za což se dočkali aspoň dílčí odměny v podobě korekce porážky na finálních 23:26.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments