Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbalový oddíl SK RG Prostějov má potenciálně před sebou skvělou budoucnost. Proč? Díky dlouhodobě systematické péči o vlastní klubovou mládež patří momentálně do tří národních výběrů České republiky čtrnáct jeho hráčů a hráček, přičemž žádný(á) z nich věkem výrazně nepřesahuje dvacet let.

V elitní reprezentaci ČR dospělých se během tohoto roku pevně zabydleli prostějovští zástupci Petr Galíček, Petr Šnajdr, Jan Tichý, Daniel Štefák a Renata Havlová, k nim coby jeden z asistentů trenéra patřil ještě David Konečný. Kompletní šestice absolvovala i vrchol sezóny v podobě podzimního mistrovství Evropy 2018 v Nizozemsku, kde pomohla vybojovat solidní páté místo.
Český nároďák věkové kategorie U19 po nepříliš vydařeném jarním ME 2018 (až sedmá pozice) zahájil v říjnu nový reprezentační cyklus směřující ke světovému šampionátu 2019, jenž v dubnu příštího roku přivítá Holandsko. A na soupisce reprezentační devatenáctky naší země nechybí tři korfbalové naděje z ergéčka: Tomáš Buriánek, Vojtěch Ošťádal a Nikola Lorencová.
Kromě toho má český korfbal ještě kolektiv U17, který již v létě odstartoval svou cestu na Světový pohár 2019 plánovaný na červen příštího roku opět do Nizozemska. Všechna jarní soustředění se mimochodem uskuteční v městské sportovní hale Kostelce na Hané. A v širším hráčském kolektivu sedmnáctiletých ČR figuruje za SK RG kvinteto Martin Dušek, David Jankovič, Josef Valenta, František Valenta a Vendula Bartošová.. 

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments