Dobrý podvečer, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbalový oddíl SK RG Prostějov má potenciálně před sebou skvělou budoucnost. Proč? Díky dlouhodobě systematické péči o vlastní klubovou mládež patří momentálně do tří národních výběrů České republiky čtrnáct jeho hráčů a hráček, přičemž žádný(á) z nich věkem výrazně nepřesahuje dvacet let.

V elitní reprezentaci ČR dospělých se během tohoto roku pevně zabydleli prostějovští zástupci Petr Galíček, Petr Šnajdr, Jan Tichý, Daniel Štefák a Renata Havlová, k nim coby jeden z asistentů trenéra patřil ještě David Konečný. Kompletní šestice absolvovala i vrchol sezóny v podobě podzimního mistrovství Evropy 2018 v Nizozemsku, kde pomohla vybojovat solidní páté místo.
Český nároďák věkové kategorie U19 po nepříliš vydařeném jarním ME 2018 (až sedmá pozice) zahájil v říjnu nový reprezentační cyklus směřující ke světovému šampionátu 2019, jenž v dubnu příštího roku přivítá Holandsko. A na soupisce reprezentační devatenáctky naší země nechybí tři korfbalové naděje z ergéčka: Tomáš Buriánek, Vojtěch Ošťádal a Nikola Lorencová.
Kromě toho má český korfbal ještě kolektiv U17, který již v létě odstartoval svou cestu na Světový pohár 2019 plánovaný na červen příštího roku opět do Nizozemska. Všechna jarní soustředění se mimochodem uskuteční v městské sportovní hale Kostelce na Hané. A v širším hráčském kolektivu sedmnáctiletých ČR figuruje za SK RG kvinteto Martin Dušek, David Jankovič, Josef Valenta, František Valenta a Vendula Bartošová.. 

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments