Dobré poledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbalový oddíl SK RG Prostějov má potenciálně před sebou skvělou budoucnost. Proč? Díky dlouhodobě systematické péči o vlastní klubovou mládež patří momentálně do tří národních výběrů České republiky čtrnáct jeho hráčů a hráček, přičemž žádný(á) z nich věkem výrazně nepřesahuje dvacet let.

V elitní reprezentaci ČR dospělých se během tohoto roku pevně zabydleli prostějovští zástupci Petr Galíček, Petr Šnajdr, Jan Tichý, Daniel Štefák a Renata Havlová, k nim coby jeden z asistentů trenéra patřil ještě David Konečný. Kompletní šestice absolvovala i vrchol sezóny v podobě podzimního mistrovství Evropy 2018 v Nizozemsku, kde pomohla vybojovat solidní páté místo.
Český nároďák věkové kategorie U19 po nepříliš vydařeném jarním ME 2018 (až sedmá pozice) zahájil v říjnu nový reprezentační cyklus směřující ke světovému šampionátu 2019, jenž v dubnu příštího roku přivítá Holandsko. A na soupisce reprezentační devatenáctky naší země nechybí tři korfbalové naděje z ergéčka: Tomáš Buriánek, Vojtěch Ošťádal a Nikola Lorencová.
Kromě toho má český korfbal ještě kolektiv U17, který již v létě odstartoval svou cestu na Světový pohár 2019 plánovaný na červen příštího roku opět do Nizozemska. Všechna jarní soustředění se mimochodem uskuteční v městské sportovní hale Kostelce na Hané. A v širším hráčském kolektivu sedmnáctiletých ČR figuruje za SK RG kvinteto Martin Dušek, David Jankovič, Josef Valenta, František Valenta a Vendula Bartošová.. 

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments