Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbalový oddíl SK RG Prostějov má potenciálně před sebou skvělou budoucnost. Proč? Díky dlouhodobě systematické péči o vlastní klubovou mládež patří momentálně do tří národních výběrů České republiky čtrnáct jeho hráčů a hráček, přičemž žádný(á) z nich věkem výrazně nepřesahuje dvacet let.

V elitní reprezentaci ČR dospělých se během tohoto roku pevně zabydleli prostějovští zástupci Petr Galíček, Petr Šnajdr, Jan Tichý, Daniel Štefák a Renata Havlová, k nim coby jeden z asistentů trenéra patřil ještě David Konečný. Kompletní šestice absolvovala i vrchol sezóny v podobě podzimního mistrovství Evropy 2018 v Nizozemsku, kde pomohla vybojovat solidní páté místo.
Český nároďák věkové kategorie U19 po nepříliš vydařeném jarním ME 2018 (až sedmá pozice) zahájil v říjnu nový reprezentační cyklus směřující ke světovému šampionátu 2019, jenž v dubnu příštího roku přivítá Holandsko. A na soupisce reprezentační devatenáctky naší země nechybí tři korfbalové naděje z ergéčka: Tomáš Buriánek, Vojtěch Ošťádal a Nikola Lorencová.
Kromě toho má český korfbal ještě kolektiv U17, který již v létě odstartoval svou cestu na Světový pohár 2019 plánovaný na červen příštího roku opět do Nizozemska. Všechna jarní soustředění se mimochodem uskuteční v městské sportovní hale Kostelce na Hané. A v širším hráčském kolektivu sedmnáctiletých ČR figuruje za SK RG kvinteto Martin Dušek, David Jankovič, Josef Valenta, František Valenta a Vendula Bartošová.. 

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments