Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbalový oddíl SK RG Prostějov má potenciálně před sebou skvělou budoucnost. Proč? Díky dlouhodobě systematické péči o vlastní klubovou mládež patří momentálně do tří národních výběrů České republiky čtrnáct jeho hráčů a hráček, přičemž žádný(á) z nich věkem výrazně nepřesahuje dvacet let.

V elitní reprezentaci ČR dospělých se během tohoto roku pevně zabydleli prostějovští zástupci Petr Galíček, Petr Šnajdr, Jan Tichý, Daniel Štefák a Renata Havlová, k nim coby jeden z asistentů trenéra patřil ještě David Konečný. Kompletní šestice absolvovala i vrchol sezóny v podobě podzimního mistrovství Evropy 2018 v Nizozemsku, kde pomohla vybojovat solidní páté místo.
Český nároďák věkové kategorie U19 po nepříliš vydařeném jarním ME 2018 (až sedmá pozice) zahájil v říjnu nový reprezentační cyklus směřující ke světovému šampionátu 2019, jenž v dubnu příštího roku přivítá Holandsko. A na soupisce reprezentační devatenáctky naší země nechybí tři korfbalové naděje z ergéčka: Tomáš Buriánek, Vojtěch Ošťádal a Nikola Lorencová.
Kromě toho má český korfbal ještě kolektiv U17, který již v létě odstartoval svou cestu na Světový pohár 2019 plánovaný na červen příštího roku opět do Nizozemska. Všechna jarní soustředění se mimochodem uskuteční v městské sportovní hale Kostelce na Hané. A v širším hráčském kolektivu sedmnáctiletých ČR figuruje za SK RG kvinteto Martin Dušek, David Jankovič, Josef Valenta, František Valenta a Vendula Bartošová.. 

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments