Příjemnou noc, dnes je sobota 30.5.2020
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První polovina základní části extraligy dospělých ČR 2018/19 skončila pro korfbalisty SK RG Prostějov střetnutím 6. kola soutěže v nové kuřimské hale proti úřadujícím šampiónům republiky KK Brno. Soupeř coby jasně vedoucí celek průběžné tabulky se ukázal být nad síly Hanáků, kteří s ním v na koše chudém duelu prohráli 18:13 (12:8).

Poslední mač tohoto kalendářního roku nezačal pro smíšený tým žen a mužů ergéčka úplně špatně. Přesto hosté během úvodního poločasu postupně nabrali čtyřkošovou ztrátu, čímž Jihomoravané zadělali na své pozdější, poměrně pohodové vítězství.
Po přestávce se prostějovské družstvo snažilo ztrátu dohnat a vývoj zdramatizovat, ale nedařilo se mu to. Hlavním problémem přitom byla neschopnost prosadit se přes brněnskou obranu, útok SK včetně nepřesné střelby hodně vázl. Skóre se ve druhé půli obecně hýbalo jen pozvolna, aby domácí bez větších problémů dospěli k dietnímu triumfu.
„Oba týmy se střelecky trápily, my ještě mnohem víc než soupeř. Měli jsme jen třináct procent úspěšnosti palby, což je fakt hodně málo. Přitom herně jsme myslím předvedli velice dobrý výkon, bohužel však doplatili na zahazování šancí. A případné výmluvy na brzký ranní začátek utkání neberu. Porážky je každopádně škoda, favorita jsme mohli podstatně víc potrápit,“ zhodnotil trenér prostějovských korfbalistů David Konečný.
Další zápasy absolvuje elitní výběr RG až po Novém roce, konkrétně půjde o dva souboje během prvního lednového víkendu.

KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2018/19
4. kolo: SK RG Prostějov – Modři Sloni YMCA Znojmo 31:21 (14:9)
Rozhodčí: Pazourek a Maňáková. Diváci: 70.
Sestava a koše Prostějova: Vyroubal 9, Galíček 6, Štefák 4, Šnajdr 1, Havlová 4, K. Lorencová 3, Křížková 2, N. Lorencová 1 – Tichý 1, Marek, Zelinková, Štefáková. Trenér: David Konečný.
Nejvíce košů Znojma: Nguyen a Žák 6, Filipovszká a Mostbeková 4.

„Panuje spokojenost z využití domácího prostředí“
trenér ergéčka David KONEČNÝ
reportáž jsme přinesli v minulém vydání

5. kolo: KCC Sokol České Budějovice – SK RG Prostějov 24:20 (10:12)
Rozhodčí: Minarčík a Šuhaj. Diváci: 50.
Nejvíc košů Českých Budějovic: Pešák 9, Krejčí 5, Klacková 4, Tsybyktarov 3.
Sestava a koše Prostějova: Vyroubal 7, Galíček 3, Šnajdr 2, Tichý 1, Havlová 5, Křížková 1, K. Lorencová, N. Lorencová – Štefák 1, Marek, Zelinková, Štefáková. Trenér: David Konečný.

6. kolo: KK Brno – SK RG Prostějov 18:13 (12:8)
Hráno v Kuřimi.
Rozhodčí: Voda a Filip. Diváci: 50.
Nejvíc košů Brna: Skála 5, Bušík 4, E. Jonáková a Drábková 3.
Sestava a koše Prostějova: Galíček 4, Štefák 4, Vyroubal 3, Šnajdr 1, Havlová 1, Křížková, K. Lorencová, N. Lorencová – Marek, Tichý. Trenér: David Konečný.

„Favorita jsme mohli podstatně víc potrápit...“
David KONEČNÝ, trenér Prostějova
strana 47

PRŮBĚŽNÁ TABULKA PO 6. KOLE
1. Brno 5 1 0 129:104 11
2. Č. Budějovice 3 1 2 127:128 7
3. Prostějov 2 0 4 126:135 4
4. Znojmo 1 0 5 122:137 2

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments