Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První polovina základní části extraligy dospělých ČR 2018/19 skončila pro korfbalisty SK RG Prostějov střetnutím 6. kola soutěže v nové kuřimské hale proti úřadujícím šampiónům republiky KK Brno. Soupeř coby jasně vedoucí celek průběžné tabulky se ukázal být nad síly Hanáků, kteří s ním v na koše chudém duelu prohráli 18:13 (12:8).

Poslední mač tohoto kalendářního roku nezačal pro smíšený tým žen a mužů ergéčka úplně špatně. Přesto hosté během úvodního poločasu postupně nabrali čtyřkošovou ztrátu, čímž Jihomoravané zadělali na své pozdější, poměrně pohodové vítězství.
Po přestávce se prostějovské družstvo snažilo ztrátu dohnat a vývoj zdramatizovat, ale nedařilo se mu to. Hlavním problémem přitom byla neschopnost prosadit se přes brněnskou obranu, útok SK včetně nepřesné střelby hodně vázl. Skóre se ve druhé půli obecně hýbalo jen pozvolna, aby domácí bez větších problémů dospěli k dietnímu triumfu.
„Oba týmy se střelecky trápily, my ještě mnohem víc než soupeř. Měli jsme jen třináct procent úspěšnosti palby, což je fakt hodně málo. Přitom herně jsme myslím předvedli velice dobrý výkon, bohužel však doplatili na zahazování šancí. A případné výmluvy na brzký ranní začátek utkání neberu. Porážky je každopádně škoda, favorita jsme mohli podstatně víc potrápit,“ zhodnotil trenér prostějovských korfbalistů David Konečný.
Další zápasy absolvuje elitní výběr RG až po Novém roce, konkrétně půjde o dva souboje během prvního lednového víkendu.

KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2018/19
4. kolo: SK RG Prostějov – Modři Sloni YMCA Znojmo 31:21 (14:9)
Rozhodčí: Pazourek a Maňáková. Diváci: 70.
Sestava a koše Prostějova: Vyroubal 9, Galíček 6, Štefák 4, Šnajdr 1, Havlová 4, K. Lorencová 3, Křížková 2, N. Lorencová 1 – Tichý 1, Marek, Zelinková, Štefáková. Trenér: David Konečný.
Nejvíce košů Znojma: Nguyen a Žák 6, Filipovszká a Mostbeková 4.

„Panuje spokojenost z využití domácího prostředí“
trenér ergéčka David KONEČNÝ
reportáž jsme přinesli v minulém vydání

5. kolo: KCC Sokol České Budějovice – SK RG Prostějov 24:20 (10:12)
Rozhodčí: Minarčík a Šuhaj. Diváci: 50.
Nejvíc košů Českých Budějovic: Pešák 9, Krejčí 5, Klacková 4, Tsybyktarov 3.
Sestava a koše Prostějova: Vyroubal 7, Galíček 3, Šnajdr 2, Tichý 1, Havlová 5, Křížková 1, K. Lorencová, N. Lorencová – Štefák 1, Marek, Zelinková, Štefáková. Trenér: David Konečný.

6. kolo: KK Brno – SK RG Prostějov 18:13 (12:8)
Hráno v Kuřimi.
Rozhodčí: Voda a Filip. Diváci: 50.
Nejvíc košů Brna: Skála 5, Bušík 4, E. Jonáková a Drábková 3.
Sestava a koše Prostějova: Galíček 4, Štefák 4, Vyroubal 3, Šnajdr 1, Havlová 1, Křížková, K. Lorencová, N. Lorencová – Marek, Tichý. Trenér: David Konečný.

„Favorita jsme mohli podstatně víc potrápit...“
David KONEČNÝ, trenér Prostějova
strana 47

PRŮBĚŽNÁ TABULKA PO 6. KOLE
1. Brno 5 1 0 129:104 11
2. Č. Budějovice 3 1 2 127:128 7
3. Prostějov 2 0 4 126:135 4
4. Znojmo 1 0 5 122:137 2

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments