Dobré ráno, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbal v České republice si během roku 2019 připomene třicet let své zdejší existence. A součástí oslav bude hned první lednový víkend, v Prostějově konkrétně datum 6. ledna. Hala RG a ZŠ města Prostějov ve Studentské ulici právě v tento den přivítá hned dva duely extraligy dospělých ČR 2018/2019.

Ještě předtím – v sobotu 5. ledna od 16.30 hodin – odehrají korfbalisté SK RG Prostějov jiné extraligové střetnutí venku ve Znojmě. O jeho velké důležitosti se netřeba vůbec bavit, neboť bude přímou bitvou čtvrtého družstva tabulky se třetím v rámci 7. kola soutěže z celkového počtu dvanácti v základní části.
„Znojemáci se po horším vstupu do sezóny už zvedají, naposledy porazili vysoko Budějice. My jsme však s nimi ve dvou vzájemných zápasech tohoto ročníku ještě neztratili ani bod a věříme, že to vyjde i do třetice. V boji o extraligový bronz každopádně půjde o hodně důležité, ale nikoliv rozhodující utkání, které chceme vyhrát. A tím znovu zvýšit svůj bodový náskok před Modrými Slony,“ řekl Večerníku trenér ergéčka David Konečný.
V neděli 6. ledna od 17:00 hodin přivítá jeho tým v domovské hale „reálky“ průběžně druhé České Budějovice. „Jak už jsem řekl dříve, tak pevně věřím, že i Budějky jsou natolik hratelné, abychom je v aktuální sezóně aspoň jednou zdolali. Pokud by se nám to podařilo, tak by navíc ještě teoreticky ožila šance zabojovat dokonce o druhé místo po dlouhodobé fázi a tím o historický postup do finále. Motivaci máme tedy velkou,“ zdůraznil Konečný.
Kromě toho vystupují do popředí také výše zmíněné oslavy třicátého výročí korfbalu v ČR, což je důvod, že i druhý mač 8. dějství extraligy mezi Brnem a Znojmem se uskuteční nejbližší neděli v hale RG a ZŠ města Prostějova (již od 15:00 hodin). „Celý projekt má ve své režii Český korfbalový svaz. Uvidíme, co pro diváky nachystá, v každém případě jsou fandové sportu na oba zápasy šestého ledna srdečně zváni. Vstup je tradičně zdarma,“ připojil kouč SK David Konečný.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments