Dobrý večer, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbal v České republice si během roku 2019 připomene třicet let své zdejší existence. A součástí oslav bude hned první lednový víkend, v Prostějově konkrétně datum 6. ledna. Hala RG a ZŠ města Prostějov ve Studentské ulici právě v tento den přivítá hned dva duely extraligy dospělých ČR 2018/2019.

Ještě předtím – v sobotu 5. ledna od 16.30 hodin – odehrají korfbalisté SK RG Prostějov jiné extraligové střetnutí venku ve Znojmě. O jeho velké důležitosti se netřeba vůbec bavit, neboť bude přímou bitvou čtvrtého družstva tabulky se třetím v rámci 7. kola soutěže z celkového počtu dvanácti v základní části.
„Znojemáci se po horším vstupu do sezóny už zvedají, naposledy porazili vysoko Budějice. My jsme však s nimi ve dvou vzájemných zápasech tohoto ročníku ještě neztratili ani bod a věříme, že to vyjde i do třetice. V boji o extraligový bronz každopádně půjde o hodně důležité, ale nikoliv rozhodující utkání, které chceme vyhrát. A tím znovu zvýšit svůj bodový náskok před Modrými Slony,“ řekl Večerníku trenér ergéčka David Konečný.
V neděli 6. ledna od 17:00 hodin přivítá jeho tým v domovské hale „reálky“ průběžně druhé České Budějovice. „Jak už jsem řekl dříve, tak pevně věřím, že i Budějky jsou natolik hratelné, abychom je v aktuální sezóně aspoň jednou zdolali. Pokud by se nám to podařilo, tak by navíc ještě teoreticky ožila šance zabojovat dokonce o druhé místo po dlouhodobé fázi a tím o historický postup do finále. Motivaci máme tedy velkou,“ zdůraznil Konečný.
Kromě toho vystupují do popředí také výše zmíněné oslavy třicátého výročí korfbalu v ČR, což je důvod, že i druhý mač 8. dějství extraligy mezi Brnem a Znojmem se uskuteční nejbližší neděli v hale RG a ZŠ města Prostějova (již od 15:00 hodin). „Celý projekt má ve své režii Český korfbalový svaz. Uvidíme, co pro diváky nachystá, v každém případě jsou fandové sportu na oba zápasy šestého ledna srdečně zváni. Vstup je tradičně zdarma,“ připojil kouč SK David Konečný.

Total Comments

  • KSČM
  • Noc Kostelů
  • Interforst
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Basic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments