Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Korfbal v České republice si během roku 2019 připomene třicet let své zdejší existence. A součástí oslav bude hned první lednový víkend, v Prostějově konkrétně datum 6. ledna. Hala RG a ZŠ města Prostějov ve Studentské ulici právě v tento den přivítá hned dva duely extraligy dospělých ČR 2018/2019.

Ještě předtím – v sobotu 5. ledna od 16.30 hodin – odehrají korfbalisté SK RG Prostějov jiné extraligové střetnutí venku ve Znojmě. O jeho velké důležitosti se netřeba vůbec bavit, neboť bude přímou bitvou čtvrtého družstva tabulky se třetím v rámci 7. kola soutěže z celkového počtu dvanácti v základní části.
„Znojemáci se po horším vstupu do sezóny už zvedají, naposledy porazili vysoko Budějice. My jsme však s nimi ve dvou vzájemných zápasech tohoto ročníku ještě neztratili ani bod a věříme, že to vyjde i do třetice. V boji o extraligový bronz každopádně půjde o hodně důležité, ale nikoliv rozhodující utkání, které chceme vyhrát. A tím znovu zvýšit svůj bodový náskok před Modrými Slony,“ řekl Večerníku trenér ergéčka David Konečný.
V neděli 6. ledna od 17:00 hodin přivítá jeho tým v domovské hale „reálky“ průběžně druhé České Budějovice. „Jak už jsem řekl dříve, tak pevně věřím, že i Budějky jsou natolik hratelné, abychom je v aktuální sezóně aspoň jednou zdolali. Pokud by se nám to podařilo, tak by navíc ještě teoreticky ožila šance zabojovat dokonce o druhé místo po dlouhodobé fázi a tím o historický postup do finále. Motivaci máme tedy velkou,“ zdůraznil Konečný.
Kromě toho vystupují do popředí také výše zmíněné oslavy třicátého výročí korfbalu v ČR, což je důvod, že i druhý mač 8. dějství extraligy mezi Brnem a Znojmem se uskuteční nejbližší neděli v hale RG a ZŠ města Prostějova (již od 15:00 hodin). „Celý projekt má ve své režii Český korfbalový svaz. Uvidíme, co pro diváky nachystá, v každém případě jsou fandové sportu na oba zápasy šestého ledna srdečně zváni. Vstup je tradičně zdarma,“ připojil kouč SK David Konečný.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments