Dobré ráno, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbal v České republice si během roku 2019 připomene třicet let své zdejší existence. A součástí oslav bude hned první lednový víkend, v Prostějově konkrétně datum 6. ledna. Hala RG a ZŠ města Prostějov ve Studentské ulici právě v tento den přivítá hned dva duely extraligy dospělých ČR 2018/2019.

Ještě předtím – v sobotu 5. ledna od 16.30 hodin – odehrají korfbalisté SK RG Prostějov jiné extraligové střetnutí venku ve Znojmě. O jeho velké důležitosti se netřeba vůbec bavit, neboť bude přímou bitvou čtvrtého družstva tabulky se třetím v rámci 7. kola soutěže z celkového počtu dvanácti v základní části.
„Znojemáci se po horším vstupu do sezóny už zvedají, naposledy porazili vysoko Budějice. My jsme však s nimi ve dvou vzájemných zápasech tohoto ročníku ještě neztratili ani bod a věříme, že to vyjde i do třetice. V boji o extraligový bronz každopádně půjde o hodně důležité, ale nikoliv rozhodující utkání, které chceme vyhrát. A tím znovu zvýšit svůj bodový náskok před Modrými Slony,“ řekl Večerníku trenér ergéčka David Konečný.
V neděli 6. ledna od 17:00 hodin přivítá jeho tým v domovské hale „reálky“ průběžně druhé České Budějovice. „Jak už jsem řekl dříve, tak pevně věřím, že i Budějky jsou natolik hratelné, abychom je v aktuální sezóně aspoň jednou zdolali. Pokud by se nám to podařilo, tak by navíc ještě teoreticky ožila šance zabojovat dokonce o druhé místo po dlouhodobé fázi a tím o historický postup do finále. Motivaci máme tedy velkou,“ zdůraznil Konečný.
Kromě toho vystupují do popředí také výše zmíněné oslavy třicátého výročí korfbalu v ČR, což je důvod, že i druhý mač 8. dějství extraligy mezi Brnem a Znojmem se uskuteční nejbližší neděli v hale RG a ZŠ města Prostějova (již od 15:00 hodin). „Celý projekt má ve své režii Český korfbalový svaz. Uvidíme, co pro diváky nachystá, v každém případě jsou fandové sportu na oba zápasy šestého ledna srdečně zváni. Vstup je tradičně zdarma,“ připojil kouč SK David Konečný.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments