Dobré ráno, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbal v České republice si během roku 2019 připomene třicet let své zdejší existence. A součástí oslav bude hned první lednový víkend, v Prostějově konkrétně datum 6. ledna. Hala RG a ZŠ města Prostějov ve Studentské ulici právě v tento den přivítá hned dva duely extraligy dospělých ČR 2018/2019.

Ještě předtím – v sobotu 5. ledna od 16.30 hodin – odehrají korfbalisté SK RG Prostějov jiné extraligové střetnutí venku ve Znojmě. O jeho velké důležitosti se netřeba vůbec bavit, neboť bude přímou bitvou čtvrtého družstva tabulky se třetím v rámci 7. kola soutěže z celkového počtu dvanácti v základní části.
„Znojemáci se po horším vstupu do sezóny už zvedají, naposledy porazili vysoko Budějice. My jsme však s nimi ve dvou vzájemných zápasech tohoto ročníku ještě neztratili ani bod a věříme, že to vyjde i do třetice. V boji o extraligový bronz každopádně půjde o hodně důležité, ale nikoliv rozhodující utkání, které chceme vyhrát. A tím znovu zvýšit svůj bodový náskok před Modrými Slony,“ řekl Večerníku trenér ergéčka David Konečný.
V neděli 6. ledna od 17:00 hodin přivítá jeho tým v domovské hale „reálky“ průběžně druhé České Budějovice. „Jak už jsem řekl dříve, tak pevně věřím, že i Budějky jsou natolik hratelné, abychom je v aktuální sezóně aspoň jednou zdolali. Pokud by se nám to podařilo, tak by navíc ještě teoreticky ožila šance zabojovat dokonce o druhé místo po dlouhodobé fázi a tím o historický postup do finále. Motivaci máme tedy velkou,“ zdůraznil Konečný.
Kromě toho vystupují do popředí také výše zmíněné oslavy třicátého výročí korfbalu v ČR, což je důvod, že i druhý mač 8. dějství extraligy mezi Brnem a Znojmem se uskuteční nejbližší neděli v hale RG a ZŠ města Prostějova (již od 15:00 hodin). „Celý projekt má ve své režii Český korfbalový svaz. Uvidíme, co pro diváky nachystá, v každém případě jsou fandové sportu na oba zápasy šestého ledna srdečně zváni. Vstup je tradičně zdarma,“ připojil kouč SK David Konečný.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments