Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
ilustrační foto

Probíhající měsíc leden je a bude plný špičkového korfbalu, smíšeného míčového sportu hraného na vysoké koše podobné basketbalovým, ale bez desky. A korfbalisté SK RG Prostějov se pohybují přímo uprostřed veškerého dění.

O uplynulém víkendu sehráli hned dva zápasy extraligy dospělých ČR 2018/2019. Nejprve v sobotu 5. ledna na hřišti Modrých Slonů Znojmo zvládli nesmírně důležitý souboj 7. kola soutěže, když v přímém duelu o třetí místo porazili tamní výběr YMCA 23:21 (12:9). „Na Znojemáky už si tuhle sezónu věříme, což se projevilo. Podali jsme velice dobrý výkon, zaslouženě vyhráli a udělali velký, možná rozhodující krok k vytouženému zisku bronzové medaile,“ radoval se trenér ergéčka David Konečný.
Neděle 6. ledna pak patřila Korfbalovému dni v Prostějově, který odpoledne tvořily dva extraligové mače za sebou. Úvodní naprosto ovládli obhájci mistrovského titulu KK Brno, jež rozdrtili právě Modré Slony 29:14 (12:10). Následně změřili síly Hanáci s KCC Sokol České Budějovice a v případě triumfu se jim mohli tabulkově přiblížit na rozdíl jediného bodíku, čímž by se reálně zapojili do boje o postup do finále. Místo toho však vůbec nestačili, zrodila se vysoká porážka 12:22 (8:15).
„Na ´Budějky´ máme naopak komplex a vůbec se nám proti nim nedaří. Kvůli lyžařskému kurzu citelně chyběl Petr Galíček, tým bez něho odvedl špatný výkon. Dělali jsme herně nestandardní věci, které nefungovaly, úplně chyběl doskok a hosté byli jasně lepší. Tím pádem máme teď ze třetí pozice bodově daleko směrem nahoru i dolů. A protože do konce soutěže schází už jen čtyři kola, považuji náš bronz za téměř jistou věc,“ konstatoval kouč Konečný s tím, že průběžné pořadí extraligy vypadá následovně: 1. Brno 13, 2. České Budějovice 11, 3. Prostějov 6, 4. Znojmo 2.
Na závěr pro vás máme ještě jednu důležitou zprávu: Prostějov se v termínu 25. až 27. ledna stane dějištěm závěrečného turnaje druhého nejvyššího evropského poháru klubů pod názvem Europa Shield 2019! Domácí kolektiv SK RG se zúčastní jako pořadatel, třídenní klání absolvuje celkem osm družstev z České republiky, Anglie, Německa, Španělska, Portugalska, Maďarska a Slovenska.
Více informací o této významné mezinárodní události korfbalu i výše naťuknutých střetnutích elitní tuzemské soutěže přineseme za týden v příštím vydání Večerníku.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments