Dobré dopoledne, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
ilustrační foto

Probíhající měsíc leden je a bude plný špičkového korfbalu, smíšeného míčového sportu hraného na vysoké koše podobné basketbalovým, ale bez desky. A korfbalisté SK RG Prostějov se pohybují přímo uprostřed veškerého dění.

O uplynulém víkendu sehráli hned dva zápasy extraligy dospělých ČR 2018/2019. Nejprve v sobotu 5. ledna na hřišti Modrých Slonů Znojmo zvládli nesmírně důležitý souboj 7. kola soutěže, když v přímém duelu o třetí místo porazili tamní výběr YMCA 23:21 (12:9). „Na Znojemáky už si tuhle sezónu věříme, což se projevilo. Podali jsme velice dobrý výkon, zaslouženě vyhráli a udělali velký, možná rozhodující krok k vytouženému zisku bronzové medaile,“ radoval se trenér ergéčka David Konečný.
Neděle 6. ledna pak patřila Korfbalovému dni v Prostějově, který odpoledne tvořily dva extraligové mače za sebou. Úvodní naprosto ovládli obhájci mistrovského titulu KK Brno, jež rozdrtili právě Modré Slony 29:14 (12:10). Následně změřili síly Hanáci s KCC Sokol České Budějovice a v případě triumfu se jim mohli tabulkově přiblížit na rozdíl jediného bodíku, čímž by se reálně zapojili do boje o postup do finále. Místo toho však vůbec nestačili, zrodila se vysoká porážka 12:22 (8:15).
„Na ´Budějky´ máme naopak komplex a vůbec se nám proti nim nedaří. Kvůli lyžařskému kurzu citelně chyběl Petr Galíček, tým bez něho odvedl špatný výkon. Dělali jsme herně nestandardní věci, které nefungovaly, úplně chyběl doskok a hosté byli jasně lepší. Tím pádem máme teď ze třetí pozice bodově daleko směrem nahoru i dolů. A protože do konce soutěže schází už jen čtyři kola, považuji náš bronz za téměř jistou věc,“ konstatoval kouč Konečný s tím, že průběžné pořadí extraligy vypadá následovně: 1. Brno 13, 2. České Budějovice 11, 3. Prostějov 6, 4. Znojmo 2.
Na závěr pro vás máme ještě jednu důležitou zprávu: Prostějov se v termínu 25. až 27. ledna stane dějištěm závěrečného turnaje druhého nejvyššího evropského poháru klubů pod názvem Europa Shield 2019! Domácí kolektiv SK RG se zúčastní jako pořadatel, třídenní klání absolvuje celkem osm družstev z České republiky, Anglie, Německa, Španělska, Portugalska, Maďarska a Slovenska.
Více informací o této významné mezinárodní události korfbalu i výše naťuknutých střetnutích elitní tuzemské soutěže přineseme za týden v příštím vydání Večerníku.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments