Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
ilustrační foto

Probíhající měsíc leden je a bude plný špičkového korfbalu, smíšeného míčového sportu hraného na vysoké koše podobné basketbalovým, ale bez desky. A korfbalisté SK RG Prostějov se pohybují přímo uprostřed veškerého dění.

O uplynulém víkendu sehráli hned dva zápasy extraligy dospělých ČR 2018/2019. Nejprve v sobotu 5. ledna na hřišti Modrých Slonů Znojmo zvládli nesmírně důležitý souboj 7. kola soutěže, když v přímém duelu o třetí místo porazili tamní výběr YMCA 23:21 (12:9). „Na Znojemáky už si tuhle sezónu věříme, což se projevilo. Podali jsme velice dobrý výkon, zaslouženě vyhráli a udělali velký, možná rozhodující krok k vytouženému zisku bronzové medaile,“ radoval se trenér ergéčka David Konečný.
Neděle 6. ledna pak patřila Korfbalovému dni v Prostějově, který odpoledne tvořily dva extraligové mače za sebou. Úvodní naprosto ovládli obhájci mistrovského titulu KK Brno, jež rozdrtili právě Modré Slony 29:14 (12:10). Následně změřili síly Hanáci s KCC Sokol České Budějovice a v případě triumfu se jim mohli tabulkově přiblížit na rozdíl jediného bodíku, čímž by se reálně zapojili do boje o postup do finále. Místo toho však vůbec nestačili, zrodila se vysoká porážka 12:22 (8:15).
„Na ´Budějky´ máme naopak komplex a vůbec se nám proti nim nedaří. Kvůli lyžařskému kurzu citelně chyběl Petr Galíček, tým bez něho odvedl špatný výkon. Dělali jsme herně nestandardní věci, které nefungovaly, úplně chyběl doskok a hosté byli jasně lepší. Tím pádem máme teď ze třetí pozice bodově daleko směrem nahoru i dolů. A protože do konce soutěže schází už jen čtyři kola, považuji náš bronz za téměř jistou věc,“ konstatoval kouč Konečný s tím, že průběžné pořadí extraligy vypadá následovně: 1. Brno 13, 2. České Budějovice 11, 3. Prostějov 6, 4. Znojmo 2.
Na závěr pro vás máme ještě jednu důležitou zprávu: Prostějov se v termínu 25. až 27. ledna stane dějištěm závěrečného turnaje druhého nejvyššího evropského poháru klubů pod názvem Europa Shield 2019! Domácí kolektiv SK RG se zúčastní jako pořadatel, třídenní klání absolvuje celkem osm družstev z České republiky, Anglie, Německa, Španělska, Portugalska, Maďarska a Slovenska.
Více informací o této významné mezinárodní události korfbalu i výše naťuknutých střetnutích elitní tuzemské soutěže přineseme za týden v příštím vydání Večerníku.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments