Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
ilustrační foto

Probíhající měsíc leden je a bude plný špičkového korfbalu, smíšeného míčového sportu hraného na vysoké koše podobné basketbalovým, ale bez desky. A korfbalisté SK RG Prostějov se pohybují přímo uprostřed veškerého dění.

O uplynulém víkendu sehráli hned dva zápasy extraligy dospělých ČR 2018/2019. Nejprve v sobotu 5. ledna na hřišti Modrých Slonů Znojmo zvládli nesmírně důležitý souboj 7. kola soutěže, když v přímém duelu o třetí místo porazili tamní výběr YMCA 23:21 (12:9). „Na Znojemáky už si tuhle sezónu věříme, což se projevilo. Podali jsme velice dobrý výkon, zaslouženě vyhráli a udělali velký, možná rozhodující krok k vytouženému zisku bronzové medaile,“ radoval se trenér ergéčka David Konečný.
Neděle 6. ledna pak patřila Korfbalovému dni v Prostějově, který odpoledne tvořily dva extraligové mače za sebou. Úvodní naprosto ovládli obhájci mistrovského titulu KK Brno, jež rozdrtili právě Modré Slony 29:14 (12:10). Následně změřili síly Hanáci s KCC Sokol České Budějovice a v případě triumfu se jim mohli tabulkově přiblížit na rozdíl jediného bodíku, čímž by se reálně zapojili do boje o postup do finále. Místo toho však vůbec nestačili, zrodila se vysoká porážka 12:22 (8:15).
„Na ´Budějky´ máme naopak komplex a vůbec se nám proti nim nedaří. Kvůli lyžařskému kurzu citelně chyběl Petr Galíček, tým bez něho odvedl špatný výkon. Dělali jsme herně nestandardní věci, které nefungovaly, úplně chyběl doskok a hosté byli jasně lepší. Tím pádem máme teď ze třetí pozice bodově daleko směrem nahoru i dolů. A protože do konce soutěže schází už jen čtyři kola, považuji náš bronz za téměř jistou věc,“ konstatoval kouč Konečný s tím, že průběžné pořadí extraligy vypadá následovně: 1. Brno 13, 2. České Budějovice 11, 3. Prostějov 6, 4. Znojmo 2.
Na závěr pro vás máme ještě jednu důležitou zprávu: Prostějov se v termínu 25. až 27. ledna stane dějištěm závěrečného turnaje druhého nejvyššího evropského poháru klubů pod názvem Europa Shield 2019! Domácí kolektiv SK RG se zúčastní jako pořadatel, třídenní klání absolvuje celkem osm družstev z České republiky, Anglie, Německa, Španělska, Portugalska, Maďarska a Slovenska.
Více informací o této významné mezinárodní události korfbalu i výše naťuknutých střetnutích elitní tuzemské soutěže přineseme za týden v příštím vydání Večerníku.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments