Dobrý podvečer, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hala RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici se koncem tohoto týdne stane dějištěm velké mezinárodní akce v korfbalu. Jaké? Finálového turnaje druhého nejvyššího klubového poháru Europa Shield 2019! Termín je 25. až 27. ledna a významné klání organizuje Český korfbalový svaz ve spolupráci s domácím oddílem SK RG Prostějov.

Na Hanou sice nedorazí absolutní oddílová špička starého kontinentu včetně zástupců dvou nejsilnějších zemí Nizozemska a Belgie, neboť ta vždy soupeří v elitním Europa Cupu. Přesto své umění na „reálce“ předvedou velice silné týmy včetně úřadujících vicemistrů České republiky z Českých Budějovic a pořádajícího Prostějova.
Dohromady se zúčastní osm celků rozdělených do dvou základních skupin po čtyřech. Grupu A vytvoří KCC Sokol České Budějovice, Bec Korfball Club (Anglie), Grupo Desportivo dos Bons Dias (Portugalsko) a Haydarpasa Lisesi Sport Club (Turecko), do skupiny B pak patří SK RG Prostějov, Korfball Club Schweriner (Německo), CK Vallparadis (Španělsko) a SE Szentendrei Honvéd Kinizsi (Maďarsko).
Veškerá paráda odstartuje v pátek 25. ledna od 17:00 hodin úvodním duelem mezi německým a maďarským kolektivem, vzápětí se střetnou portugalský a turecký výběr. Načež v 19:10 hodin turnajové dění oficiálně otevře slavnostní zahájení, aby v 19:50 mohli fandové smíšeného sportu zhlédnout zápasovou premiéru domácího ergéčka proti španělskému Vallparadis.
V sobotu 26. ledna se budou hrát od 9:45 do 19:20 hodin veškeré zbývající mače základní fáze, přičemž prostějovská družina narazí v 11:55 na německý Schwerin a v 17.10 na maďarský Szentendrei. Neděle 27. ledna je pak vyhrazena utkáním závěrečného play-off, kdy se nejlepší dva mančafty obou skupin srazí v semifinále křížem první s druhým, zatímco horší dvě družstva jednotlivých grup stejným systémem poměří síly o 5. až 8. místo. Bitva o bronz je plánována na 13:10 hodin a finále na 14:20 hodin, vzápětí vyvrcholí třídenní podnik slavnostním vyhlášením výsledků.
Celý spektákl je přitom určen jak přímo fanouškům korfbalu z řad jeho znalců, tak obecně příznivcům sportu, kteří mohou taje tohoto krásného odvětví hraného míčem podobným fotbalovému na vysoké koše bez basketbalové desky teprve objevit. Během celé akce je vstup pro diváky na všechny zápasy zdarma a hala RG a ZŠ města Prostějova bude otevřena veškerým návštěvníkům z řad široké veřejnosti.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments