Dobré odpoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hala RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici se koncem tohoto týdne stane dějištěm velké mezinárodní akce v korfbalu. Jaké? Finálového turnaje druhého nejvyššího klubového poháru Europa Shield 2019! Termín je 25. až 27. ledna a významné klání organizuje Český korfbalový svaz ve spolupráci s domácím oddílem SK RG Prostějov.

Na Hanou sice nedorazí absolutní oddílová špička starého kontinentu včetně zástupců dvou nejsilnějších zemí Nizozemska a Belgie, neboť ta vždy soupeří v elitním Europa Cupu. Přesto své umění na „reálce“ předvedou velice silné týmy včetně úřadujících vicemistrů České republiky z Českých Budějovic a pořádajícího Prostějova.
Dohromady se zúčastní osm celků rozdělených do dvou základních skupin po čtyřech. Grupu A vytvoří KCC Sokol České Budějovice, Bec Korfball Club (Anglie), Grupo Desportivo dos Bons Dias (Portugalsko) a Haydarpasa Lisesi Sport Club (Turecko), do skupiny B pak patří SK RG Prostějov, Korfball Club Schweriner (Německo), CK Vallparadis (Španělsko) a SE Szentendrei Honvéd Kinizsi (Maďarsko).
Veškerá paráda odstartuje v pátek 25. ledna od 17:00 hodin úvodním duelem mezi německým a maďarským kolektivem, vzápětí se střetnou portugalský a turecký výběr. Načež v 19:10 hodin turnajové dění oficiálně otevře slavnostní zahájení, aby v 19:50 mohli fandové smíšeného sportu zhlédnout zápasovou premiéru domácího ergéčka proti španělskému Vallparadis.
V sobotu 26. ledna se budou hrát od 9:45 do 19:20 hodin veškeré zbývající mače základní fáze, přičemž prostějovská družina narazí v 11:55 na německý Schwerin a v 17.10 na maďarský Szentendrei. Neděle 27. ledna je pak vyhrazena utkáním závěrečného play-off, kdy se nejlepší dva mančafty obou skupin srazí v semifinále křížem první s druhým, zatímco horší dvě družstva jednotlivých grup stejným systémem poměří síly o 5. až 8. místo. Bitva o bronz je plánována na 13:10 hodin a finále na 14:20 hodin, vzápětí vyvrcholí třídenní podnik slavnostním vyhlášením výsledků.
Celý spektákl je přitom určen jak přímo fanouškům korfbalu z řad jeho znalců, tak obecně příznivcům sportu, kteří mohou taje tohoto krásného odvětví hraného míčem podobným fotbalovému na vysoké koše bez basketbalové desky teprve objevit. Během celé akce je vstup pro diváky na všechny zápasy zdarma a hala RG a ZŠ města Prostějova bude otevřena veškerým návštěvníkům z řad široké veřejnosti.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments