Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hala RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici se koncem tohoto týdne stane dějištěm velké mezinárodní akce v korfbalu. Jaké? Finálového turnaje druhého nejvyššího klubového poháru Europa Shield 2019! Termín je 25. až 27. ledna a významné klání organizuje Český korfbalový svaz ve spolupráci s domácím oddílem SK RG Prostějov.

Na Hanou sice nedorazí absolutní oddílová špička starého kontinentu včetně zástupců dvou nejsilnějších zemí Nizozemska a Belgie, neboť ta vždy soupeří v elitním Europa Cupu. Přesto své umění na „reálce“ předvedou velice silné týmy včetně úřadujících vicemistrů České republiky z Českých Budějovic a pořádajícího Prostějova.
Dohromady se zúčastní osm celků rozdělených do dvou základních skupin po čtyřech. Grupu A vytvoří KCC Sokol České Budějovice, Bec Korfball Club (Anglie), Grupo Desportivo dos Bons Dias (Portugalsko) a Haydarpasa Lisesi Sport Club (Turecko), do skupiny B pak patří SK RG Prostějov, Korfball Club Schweriner (Německo), CK Vallparadis (Španělsko) a SE Szentendrei Honvéd Kinizsi (Maďarsko).
Veškerá paráda odstartuje v pátek 25. ledna od 17:00 hodin úvodním duelem mezi německým a maďarským kolektivem, vzápětí se střetnou portugalský a turecký výběr. Načež v 19:10 hodin turnajové dění oficiálně otevře slavnostní zahájení, aby v 19:50 mohli fandové smíšeného sportu zhlédnout zápasovou premiéru domácího ergéčka proti španělskému Vallparadis.
V sobotu 26. ledna se budou hrát od 9:45 do 19:20 hodin veškeré zbývající mače základní fáze, přičemž prostějovská družina narazí v 11:55 na německý Schwerin a v 17.10 na maďarský Szentendrei. Neděle 27. ledna je pak vyhrazena utkáním závěrečného play-off, kdy se nejlepší dva mančafty obou skupin srazí v semifinále křížem první s druhým, zatímco horší dvě družstva jednotlivých grup stejným systémem poměří síly o 5. až 8. místo. Bitva o bronz je plánována na 13:10 hodin a finále na 14:20 hodin, vzápětí vyvrcholí třídenní podnik slavnostním vyhlášením výsledků.
Celý spektákl je přitom určen jak přímo fanouškům korfbalu z řad jeho znalců, tak obecně příznivcům sportu, kteří mohou taje tohoto krásného odvětví hraného míčem podobným fotbalovému na vysoké koše bez basketbalové desky teprve objevit. Během celé akce je vstup pro diváky na všechny zápasy zdarma a hala RG a ZŠ města Prostějova bude otevřena veškerým návštěvníkům z řad široké veřejnosti.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments