Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hala RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici se koncem tohoto týdne stane dějištěm velké mezinárodní akce v korfbalu. Jaké? Finálového turnaje druhého nejvyššího klubového poháru Europa Shield 2019! Termín je 25. až 27. ledna a významné klání organizuje Český korfbalový svaz ve spolupráci s domácím oddílem SK RG Prostějov.

Na Hanou sice nedorazí absolutní oddílová špička starého kontinentu včetně zástupců dvou nejsilnějších zemí Nizozemska a Belgie, neboť ta vždy soupeří v elitním Europa Cupu. Přesto své umění na „reálce“ předvedou velice silné týmy včetně úřadujících vicemistrů České republiky z Českých Budějovic a pořádajícího Prostějova.
Dohromady se zúčastní osm celků rozdělených do dvou základních skupin po čtyřech. Grupu A vytvoří KCC Sokol České Budějovice, Bec Korfball Club (Anglie), Grupo Desportivo dos Bons Dias (Portugalsko) a Haydarpasa Lisesi Sport Club (Turecko), do skupiny B pak patří SK RG Prostějov, Korfball Club Schweriner (Německo), CK Vallparadis (Španělsko) a SE Szentendrei Honvéd Kinizsi (Maďarsko).
Veškerá paráda odstartuje v pátek 25. ledna od 17:00 hodin úvodním duelem mezi německým a maďarským kolektivem, vzápětí se střetnou portugalský a turecký výběr. Načež v 19:10 hodin turnajové dění oficiálně otevře slavnostní zahájení, aby v 19:50 mohli fandové smíšeného sportu zhlédnout zápasovou premiéru domácího ergéčka proti španělskému Vallparadis.
V sobotu 26. ledna se budou hrát od 9:45 do 19:20 hodin veškeré zbývající mače základní fáze, přičemž prostějovská družina narazí v 11:55 na německý Schwerin a v 17.10 na maďarský Szentendrei. Neděle 27. ledna je pak vyhrazena utkáním závěrečného play-off, kdy se nejlepší dva mančafty obou skupin srazí v semifinále křížem první s druhým, zatímco horší dvě družstva jednotlivých grup stejným systémem poměří síly o 5. až 8. místo. Bitva o bronz je plánována na 13:10 hodin a finále na 14:20 hodin, vzápětí vyvrcholí třídenní podnik slavnostním vyhlášením výsledků.
Celý spektákl je přitom určen jak přímo fanouškům korfbalu z řad jeho znalců, tak obecně příznivcům sportu, kteří mohou taje tohoto krásného odvětví hraného míčem podobným fotbalovému na vysoké koše bez basketbalové desky teprve objevit. Během celé akce je vstup pro diváky na všechny zápasy zdarma a hala RG a ZŠ města Prostějova bude otevřena veškerým návštěvníkům z řad široké veřejnosti.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments