Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvě střetnutí extraligy dospělých ČR 2018/19 měli v minulých týdnech absolvovat korfbalisté SK RG Prostějov. Nakonec se však uskutečnil pouze jeden z těchto duelů.

Na 2. února plánovaný mač doma proti Znojmu byl totiž ze zdravotních důvodů odložen. „Náš tým postihla velká marodka, hlavně dívčí část družstva skoro kompletně onemocněla, a neměli bychom tak v podstatě s kým nastoupit. Proto jsme Český korfbalový svaz požádali o odložení zápasu, k čemuž následně i došlo,“ popsal Večerníku vývoj událostí trenér ergéčka David Konečný.
Náhradní termín se nějakou dobu hledal, až se úspěšně našel. Bude jím neděle 3. března na úplný závěr základní části a teoreticky může jít o rozhodující bitvu, která stanoví držitele bronzu. „Vzhledem k našemu současnému bodovému náskoku však věřím, že zisk druhé extraligové medaile v klubové historii potvrdíme už dříve,“ pousmál se Konečný.
Velký krok k tomu mohli jeho svěřenci udělat v 9. kole nejvyšší české soutěže, k němuž zajížděli na palubovku favorizovaného Brna. Úřadujícího mistra republiky notně trápili a sehráli s ním venku naprosto vyrovnanou partii, než papírově silnější celek nakonec uspěl těsně 22:20 (13:12).
„Klidně šlo zvítězit, ale trápili jsme se střelecky. Hlavně v ženské části týmu jsme postrádali několik opor a sestava se tak musela promíchat, což bylo znát. Škoda, že se nám herně nedařilo tolik jako na nedávném Europa Shieldu. Tamní výkony potřebujeme přenést i do ligy,“ hodnotil nejlepší kanonýr SK Petr Galíček.
Porážkou padla i poslední teoretická možnost na postup do rozhodujícího utkání o zlato, jež bude letos hostit právě Prostějov. „S tím, že finále už je pro nás pasé, jsme počítali. Takže jsme do zápasu nešli pod tlakem. Musíme však příště hrát líp od začátku soutěže, tam nám to uteklo,“ věděl Galíček.
Nyní tedy přichází náhradní plán: definitivně potvrdit dosažení bronzového kovu!

KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 8. kolo
Znojmo - SK RG Prostějov
odloženo na 3. 3.
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 9. kolo
KK Brno - SK RG Prostějov 22:20 (13:12)
Rozhodčí: Voda a Kolářová. Diváci: 50.
Nejvíc košů Brna: Drábková 8, E. Jonáková a Š. Jonáková 5.
Sestava a koše Prostějova: Galíček 4, Vyroubal 4, Tichý 4, Šnajdr 2, Havlová 5, Štefáková 1, K. Lorencová, Křížková – Štefák, Marek. Trenér: David Konečný.

Extraliga dospělých ČR 2018/19 – tabulka po 10. kole
1. Brno 8 1 1 222:173 17
2. Č. Budějovice 6 1 3 208:195 13
3. Prostějov 3 0 6 181:200 6
4. Znojmo 1 0 8 170:213 2

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments