Dobré odpoledne, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvě střetnutí extraligy dospělých ČR 2018/19 měli v minulých týdnech absolvovat korfbalisté SK RG Prostějov. Nakonec se však uskutečnil pouze jeden z těchto duelů.

Na 2. února plánovaný mač doma proti Znojmu byl totiž ze zdravotních důvodů odložen. „Náš tým postihla velká marodka, hlavně dívčí část družstva skoro kompletně onemocněla, a neměli bychom tak v podstatě s kým nastoupit. Proto jsme Český korfbalový svaz požádali o odložení zápasu, k čemuž následně i došlo,“ popsal Večerníku vývoj událostí trenér ergéčka David Konečný.
Náhradní termín se nějakou dobu hledal, až se úspěšně našel. Bude jím neděle 3. března na úplný závěr základní části a teoreticky může jít o rozhodující bitvu, která stanoví držitele bronzu. „Vzhledem k našemu současnému bodovému náskoku však věřím, že zisk druhé extraligové medaile v klubové historii potvrdíme už dříve,“ pousmál se Konečný.
Velký krok k tomu mohli jeho svěřenci udělat v 9. kole nejvyšší české soutěže, k němuž zajížděli na palubovku favorizovaného Brna. Úřadujícího mistra republiky notně trápili a sehráli s ním venku naprosto vyrovnanou partii, než papírově silnější celek nakonec uspěl těsně 22:20 (13:12).
„Klidně šlo zvítězit, ale trápili jsme se střelecky. Hlavně v ženské části týmu jsme postrádali několik opor a sestava se tak musela promíchat, což bylo znát. Škoda, že se nám herně nedařilo tolik jako na nedávném Europa Shieldu. Tamní výkony potřebujeme přenést i do ligy,“ hodnotil nejlepší kanonýr SK Petr Galíček.
Porážkou padla i poslední teoretická možnost na postup do rozhodujícího utkání o zlato, jež bude letos hostit právě Prostějov. „S tím, že finále už je pro nás pasé, jsme počítali. Takže jsme do zápasu nešli pod tlakem. Musíme však příště hrát líp od začátku soutěže, tam nám to uteklo,“ věděl Galíček.
Nyní tedy přichází náhradní plán: definitivně potvrdit dosažení bronzového kovu!

KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 8. kolo
Znojmo - SK RG Prostějov
odloženo na 3. 3.
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 9. kolo
KK Brno - SK RG Prostějov 22:20 (13:12)
Rozhodčí: Voda a Kolářová. Diváci: 50.
Nejvíc košů Brna: Drábková 8, E. Jonáková a Š. Jonáková 5.
Sestava a koše Prostějova: Galíček 4, Vyroubal 4, Tichý 4, Šnajdr 2, Havlová 5, Štefáková 1, K. Lorencová, Křížková – Štefák, Marek. Trenér: David Konečný.

Extraliga dospělých ČR 2018/19 – tabulka po 10. kole
1. Brno 8 1 1 222:173 17
2. Č. Budějovice 6 1 3 208:195 13
3. Prostějov 3 0 6 181:200 6
4. Znojmo 1 0 8 170:213 2

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments