Příjemnou noc, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvě střetnutí extraligy dospělých ČR 2018/19 měli v minulých týdnech absolvovat korfbalisté SK RG Prostějov. Nakonec se však uskutečnil pouze jeden z těchto duelů.

Na 2. února plánovaný mač doma proti Znojmu byl totiž ze zdravotních důvodů odložen. „Náš tým postihla velká marodka, hlavně dívčí část družstva skoro kompletně onemocněla, a neměli bychom tak v podstatě s kým nastoupit. Proto jsme Český korfbalový svaz požádali o odložení zápasu, k čemuž následně i došlo,“ popsal Večerníku vývoj událostí trenér ergéčka David Konečný.
Náhradní termín se nějakou dobu hledal, až se úspěšně našel. Bude jím neděle 3. března na úplný závěr základní části a teoreticky může jít o rozhodující bitvu, která stanoví držitele bronzu. „Vzhledem k našemu současnému bodovému náskoku však věřím, že zisk druhé extraligové medaile v klubové historii potvrdíme už dříve,“ pousmál se Konečný.
Velký krok k tomu mohli jeho svěřenci udělat v 9. kole nejvyšší české soutěže, k němuž zajížděli na palubovku favorizovaného Brna. Úřadujícího mistra republiky notně trápili a sehráli s ním venku naprosto vyrovnanou partii, než papírově silnější celek nakonec uspěl těsně 22:20 (13:12).
„Klidně šlo zvítězit, ale trápili jsme se střelecky. Hlavně v ženské části týmu jsme postrádali několik opor a sestava se tak musela promíchat, což bylo znát. Škoda, že se nám herně nedařilo tolik jako na nedávném Europa Shieldu. Tamní výkony potřebujeme přenést i do ligy,“ hodnotil nejlepší kanonýr SK Petr Galíček.
Porážkou padla i poslední teoretická možnost na postup do rozhodujícího utkání o zlato, jež bude letos hostit právě Prostějov. „S tím, že finále už je pro nás pasé, jsme počítali. Takže jsme do zápasu nešli pod tlakem. Musíme však příště hrát líp od začátku soutěže, tam nám to uteklo,“ věděl Galíček.
Nyní tedy přichází náhradní plán: definitivně potvrdit dosažení bronzového kovu!

KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 8. kolo
Znojmo - SK RG Prostějov
odloženo na 3. 3.
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 9. kolo
KK Brno - SK RG Prostějov 22:20 (13:12)
Rozhodčí: Voda a Kolářová. Diváci: 50.
Nejvíc košů Brna: Drábková 8, E. Jonáková a Š. Jonáková 5.
Sestava a koše Prostějova: Galíček 4, Vyroubal 4, Tichý 4, Šnajdr 2, Havlová 5, Štefáková 1, K. Lorencová, Křížková – Štefák, Marek. Trenér: David Konečný.

Extraliga dospělých ČR 2018/19 – tabulka po 10. kole
1. Brno 8 1 1 222:173 17
2. Č. Budějovice 6 1 3 208:195 13
3. Prostějov 3 0 6 181:200 6
4. Znojmo 1 0 8 170:213 2

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments