Dobré ráno, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvě střetnutí extraligy dospělých ČR 2018/19 měli v minulých týdnech absolvovat korfbalisté SK RG Prostějov. Nakonec se však uskutečnil pouze jeden z těchto duelů.

Na 2. února plánovaný mač doma proti Znojmu byl totiž ze zdravotních důvodů odložen. „Náš tým postihla velká marodka, hlavně dívčí část družstva skoro kompletně onemocněla, a neměli bychom tak v podstatě s kým nastoupit. Proto jsme Český korfbalový svaz požádali o odložení zápasu, k čemuž následně i došlo,“ popsal Večerníku vývoj událostí trenér ergéčka David Konečný.
Náhradní termín se nějakou dobu hledal, až se úspěšně našel. Bude jím neděle 3. března na úplný závěr základní části a teoreticky může jít o rozhodující bitvu, která stanoví držitele bronzu. „Vzhledem k našemu současnému bodovému náskoku však věřím, že zisk druhé extraligové medaile v klubové historii potvrdíme už dříve,“ pousmál se Konečný.
Velký krok k tomu mohli jeho svěřenci udělat v 9. kole nejvyšší české soutěže, k němuž zajížděli na palubovku favorizovaného Brna. Úřadujícího mistra republiky notně trápili a sehráli s ním venku naprosto vyrovnanou partii, než papírově silnější celek nakonec uspěl těsně 22:20 (13:12).
„Klidně šlo zvítězit, ale trápili jsme se střelecky. Hlavně v ženské části týmu jsme postrádali několik opor a sestava se tak musela promíchat, což bylo znát. Škoda, že se nám herně nedařilo tolik jako na nedávném Europa Shieldu. Tamní výkony potřebujeme přenést i do ligy,“ hodnotil nejlepší kanonýr SK Petr Galíček.
Porážkou padla i poslední teoretická možnost na postup do rozhodujícího utkání o zlato, jež bude letos hostit právě Prostějov. „S tím, že finále už je pro nás pasé, jsme počítali. Takže jsme do zápasu nešli pod tlakem. Musíme však příště hrát líp od začátku soutěže, tam nám to uteklo,“ věděl Galíček.
Nyní tedy přichází náhradní plán: definitivně potvrdit dosažení bronzového kovu!

KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 8. kolo
Znojmo - SK RG Prostějov
odloženo na 3. 3.
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 9. kolo
KK Brno - SK RG Prostějov 22:20 (13:12)
Rozhodčí: Voda a Kolářová. Diváci: 50.
Nejvíc košů Brna: Drábková 8, E. Jonáková a Š. Jonáková 5.
Sestava a koše Prostějova: Galíček 4, Vyroubal 4, Tichý 4, Šnajdr 2, Havlová 5, Štefáková 1, K. Lorencová, Křížková – Štefák, Marek. Trenér: David Konečný.

Extraliga dospělých ČR 2018/19 – tabulka po 10. kole
1. Brno 8 1 1 222:173 17
2. Č. Budějovice 6 1 3 208:195 13
3. Prostějov 3 0 6 181:200 6
4. Znojmo 1 0 8 170:213 2

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-