Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvě střetnutí extraligy dospělých ČR 2018/19 měli v minulých týdnech absolvovat korfbalisté SK RG Prostějov. Nakonec se však uskutečnil pouze jeden z těchto duelů.

Na 2. února plánovaný mač doma proti Znojmu byl totiž ze zdravotních důvodů odložen. „Náš tým postihla velká marodka, hlavně dívčí část družstva skoro kompletně onemocněla, a neměli bychom tak v podstatě s kým nastoupit. Proto jsme Český korfbalový svaz požádali o odložení zápasu, k čemuž následně i došlo,“ popsal Večerníku vývoj událostí trenér ergéčka David Konečný.
Náhradní termín se nějakou dobu hledal, až se úspěšně našel. Bude jím neděle 3. března na úplný závěr základní části a teoreticky může jít o rozhodující bitvu, která stanoví držitele bronzu. „Vzhledem k našemu současnému bodovému náskoku však věřím, že zisk druhé extraligové medaile v klubové historii potvrdíme už dříve,“ pousmál se Konečný.
Velký krok k tomu mohli jeho svěřenci udělat v 9. kole nejvyšší české soutěže, k němuž zajížděli na palubovku favorizovaného Brna. Úřadujícího mistra republiky notně trápili a sehráli s ním venku naprosto vyrovnanou partii, než papírově silnější celek nakonec uspěl těsně 22:20 (13:12).
„Klidně šlo zvítězit, ale trápili jsme se střelecky. Hlavně v ženské části týmu jsme postrádali několik opor a sestava se tak musela promíchat, což bylo znát. Škoda, že se nám herně nedařilo tolik jako na nedávném Europa Shieldu. Tamní výkony potřebujeme přenést i do ligy,“ hodnotil nejlepší kanonýr SK Petr Galíček.
Porážkou padla i poslední teoretická možnost na postup do rozhodujícího utkání o zlato, jež bude letos hostit právě Prostějov. „S tím, že finále už je pro nás pasé, jsme počítali. Takže jsme do zápasu nešli pod tlakem. Musíme však příště hrát líp od začátku soutěže, tam nám to uteklo,“ věděl Galíček.
Nyní tedy přichází náhradní plán: definitivně potvrdit dosažení bronzového kovu!

KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 8. kolo
Znojmo - SK RG Prostějov
odloženo na 3. 3.
Extraliga dospělých ČR 2018/2019 – 9. kolo
KK Brno - SK RG Prostějov 22:20 (13:12)
Rozhodčí: Voda a Kolářová. Diváci: 50.
Nejvíc košů Brna: Drábková 8, E. Jonáková a Š. Jonáková 5.
Sestava a koše Prostějova: Galíček 4, Vyroubal 4, Tichý 4, Šnajdr 2, Havlová 5, Štefáková 1, K. Lorencová, Křížková – Štefák, Marek. Trenér: David Konečný.

Extraliga dospělých ČR 2018/19 – tabulka po 10. kole
1. Brno 8 1 1 222:173 17
2. Č. Budějovice 6 1 3 208:195 13
3. Prostějov 3 0 6 181:200 6
4. Znojmo 1 0 8 170:213 2

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments