Příjemnou noc, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po třech bronzech výběrů dospělých a dorostenců medailově uspěli také věkově mladší korfbalisté SK RG Prostějov. Starší žáci tohoto oddílu totiž vybojovali národní stříbro za konečné druhé místo v lize ČR „U16“!

Rozhodl o tom závěrečný turnaj ve Znojmě, kam mezi kvarteto nejlepších celků po základní části postoupili Hanáci ze třetí pozice dlouhodobé soutěže. V semifinále tudíž narazili na druhou Kutnou Horu a díky skvělému výkonu, kdy celé střetnutí těsně vedli, slavili postupové vítězství 12:10.
Také finále měli rozjeté báječně, o poločasové přestávce vedli nad favorizovaným Znojmem 10:8. Po pauze však domácí vývoj duelu postupně otočili, a byť ergéčko maximálně bojovalo až do úplného závěru, prohru o dva koše 20:22 neodvrátilo. I ze zisku stříbrných kovů ale měli šikovní svěřenci trenérské dvojice Martin Šnévajs - Aneta Lešanská velkou radost.
Finálový den starších žáků 2019, výsledky – semifinále: Znojmo – Brno 18:15 (8:8), Prostějov – Kutná Hora 12:10 (8:8), nejvíc košů SK RG: Valenta 6, Nedbal 3. O 3. místo: Kutná Hora – Brno 10:9 (4:5). Finále: Znojmo – Prostějov 22:20 (8:10), nejvíc košů SK RG: Bartošová a Valenta 6.
Liga starších žáků 2018/19 – konečné pořadí: 1. Modří Sloni YMCA Znojmo, 2. SK RG Prostějov, 3. SK Respo Kutná Hora, 4. KK Brno, 5. SK Plhov Náchod, 6. KK Brno B, 7. VKC Kolín.

Třináctiletí to rozjedou na „reálce“!
Na dva závěrečné turnaje o medaile je rozděleno vyvrcholení aktuálního ročníku ligy mladších žáků ČR. Korfbalové naděje SK RG Prostějov prošly do elitní pětky top oddílů celé republiky ze druhé příčky základní fáze, načež v Brně absolvovaly úvodní finálové klání. Hanácký tým dosáhl vyrovnané bilance dvou vítězství i porážek, čímž zaujal průběžný třetí post.
„S vedoucím Brnem i druhým Znojmem jsme ale neprohráli nijak moc, byly to proti nim docela vyrovnané souboje. Zatímco Koblov a Tábor jsme přehráli o něco víc. Každopádně mezi všemi pěti družstvy nejsou velké výkonnostní rozdíly, kromě toho u dětí do třinácti let hodně záleží na momentálním rozpoložení, náladě. Každý zápas mezi stejnými soupeři může dopadnout úplně jinak,“ přiblížila s úsměvem trenérka ergéčka U13 Renata Havlová, jež mančaft vede společně s Petrem Šnajdrem.
Finálový den 1 mladších žáků 2019 – výsledky SK RG Prostějov: Brno 4:7 (1:4), Znojmo 4:6 (1:2), Koblov 8:2 (2:0), Tábor 9:5 (5:3). Průběžné pořadí: 1. Brno 8, 2. Znojmo 6, 3. Prostějov 4, 4. Koblov 2, 5. Tábor 0.
Druhý finálový den českého korfbalu pro věkovou kategorii mladšího žactva uspořádá prostějovský klub v hale RG a ZŠ města PV ve Studentské ulici, a to v sobotu 13. dubna od 9:30 hodin. „Na výsledky u dětí netlačíme za každou cenu, ale naši svěřenci sami chtějí vyhrávat a moc touží po zisku medaile. Což je určitě náš společný cíl, zvláště v domácím prostředí, kam se přijdou podívat rodiče, další příbuzní i kamarádi a kamarádky. Schválně jsme rozpis jednotlivých utkání rozhodujícího turnaje udělali tak, abychom celý den končili posledním duelem od pěti hodin odpoledne my. Snad uděláme sami sobě i všem fanouškům radost a na bednu opravdu dosáhneme,“ přeje si Havlová. (son)
Finálový den 2 mladších žáků 2019 v Prostějově – program: 9.30 hodin SK RG Prostějov – KK Brno, 10.20 KC SPŠS Tábor – Modří Sloni YMCA Znojmo, 11.10 Brno – KK TJ Sokol Koblov, 12.00 Prostějov – Znojmo, 12.50 Koblov – Tábor, 13.40 Znojmo – Brno, 14.30 Prostějov – Koblov, 15.20 Brno – Tábor, 16.10 Znojmo – Koblov, 17.00 Prostějov – Tábor.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments