Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 28.5.2020
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po třech bronzech výběrů dospělých a dorostenců medailově uspěli také věkově mladší korfbalisté SK RG Prostějov. Starší žáci tohoto oddílu totiž vybojovali národní stříbro za konečné druhé místo v lize ČR „U16“!

Rozhodl o tom závěrečný turnaj ve Znojmě, kam mezi kvarteto nejlepších celků po základní části postoupili Hanáci ze třetí pozice dlouhodobé soutěže. V semifinále tudíž narazili na druhou Kutnou Horu a díky skvělému výkonu, kdy celé střetnutí těsně vedli, slavili postupové vítězství 12:10.
Také finále měli rozjeté báječně, o poločasové přestávce vedli nad favorizovaným Znojmem 10:8. Po pauze však domácí vývoj duelu postupně otočili, a byť ergéčko maximálně bojovalo až do úplného závěru, prohru o dva koše 20:22 neodvrátilo. I ze zisku stříbrných kovů ale měli šikovní svěřenci trenérské dvojice Martin Šnévajs - Aneta Lešanská velkou radost.
Finálový den starších žáků 2019, výsledky – semifinále: Znojmo – Brno 18:15 (8:8), Prostějov – Kutná Hora 12:10 (8:8), nejvíc košů SK RG: Valenta 6, Nedbal 3. O 3. místo: Kutná Hora – Brno 10:9 (4:5). Finále: Znojmo – Prostějov 22:20 (8:10), nejvíc košů SK RG: Bartošová a Valenta 6.
Liga starších žáků 2018/19 – konečné pořadí: 1. Modří Sloni YMCA Znojmo, 2. SK RG Prostějov, 3. SK Respo Kutná Hora, 4. KK Brno, 5. SK Plhov Náchod, 6. KK Brno B, 7. VKC Kolín.

Třináctiletí to rozjedou na „reálce“!
Na dva závěrečné turnaje o medaile je rozděleno vyvrcholení aktuálního ročníku ligy mladších žáků ČR. Korfbalové naděje SK RG Prostějov prošly do elitní pětky top oddílů celé republiky ze druhé příčky základní fáze, načež v Brně absolvovaly úvodní finálové klání. Hanácký tým dosáhl vyrovnané bilance dvou vítězství i porážek, čímž zaujal průběžný třetí post.
„S vedoucím Brnem i druhým Znojmem jsme ale neprohráli nijak moc, byly to proti nim docela vyrovnané souboje. Zatímco Koblov a Tábor jsme přehráli o něco víc. Každopádně mezi všemi pěti družstvy nejsou velké výkonnostní rozdíly, kromě toho u dětí do třinácti let hodně záleží na momentálním rozpoložení, náladě. Každý zápas mezi stejnými soupeři může dopadnout úplně jinak,“ přiblížila s úsměvem trenérka ergéčka U13 Renata Havlová, jež mančaft vede společně s Petrem Šnajdrem.
Finálový den 1 mladších žáků 2019 – výsledky SK RG Prostějov: Brno 4:7 (1:4), Znojmo 4:6 (1:2), Koblov 8:2 (2:0), Tábor 9:5 (5:3). Průběžné pořadí: 1. Brno 8, 2. Znojmo 6, 3. Prostějov 4, 4. Koblov 2, 5. Tábor 0.
Druhý finálový den českého korfbalu pro věkovou kategorii mladšího žactva uspořádá prostějovský klub v hale RG a ZŠ města PV ve Studentské ulici, a to v sobotu 13. dubna od 9:30 hodin. „Na výsledky u dětí netlačíme za každou cenu, ale naši svěřenci sami chtějí vyhrávat a moc touží po zisku medaile. Což je určitě náš společný cíl, zvláště v domácím prostředí, kam se přijdou podívat rodiče, další příbuzní i kamarádi a kamarádky. Schválně jsme rozpis jednotlivých utkání rozhodujícího turnaje udělali tak, abychom celý den končili posledním duelem od pěti hodin odpoledne my. Snad uděláme sami sobě i všem fanouškům radost a na bednu opravdu dosáhneme,“ přeje si Havlová. (son)
Finálový den 2 mladších žáků 2019 v Prostějově – program: 9.30 hodin SK RG Prostějov – KK Brno, 10.20 KC SPŠS Tábor – Modří Sloni YMCA Znojmo, 11.10 Brno – KK TJ Sokol Koblov, 12.00 Prostějov – Znojmo, 12.50 Koblov – Tábor, 13.40 Znojmo – Brno, 14.30 Prostějov – Koblov, 15.20 Brno – Tábor, 16.10 Znojmo – Koblov, 17.00 Prostějov – Tábor.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments