Dobré poledne, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po třech bronzech výběrů dospělých a dorostenců medailově uspěli také věkově mladší korfbalisté SK RG Prostějov. Starší žáci tohoto oddílu totiž vybojovali národní stříbro za konečné druhé místo v lize ČR „U16“!

Rozhodl o tom závěrečný turnaj ve Znojmě, kam mezi kvarteto nejlepších celků po základní části postoupili Hanáci ze třetí pozice dlouhodobé soutěže. V semifinále tudíž narazili na druhou Kutnou Horu a díky skvělému výkonu, kdy celé střetnutí těsně vedli, slavili postupové vítězství 12:10.
Také finále měli rozjeté báječně, o poločasové přestávce vedli nad favorizovaným Znojmem 10:8. Po pauze však domácí vývoj duelu postupně otočili, a byť ergéčko maximálně bojovalo až do úplného závěru, prohru o dva koše 20:22 neodvrátilo. I ze zisku stříbrných kovů ale měli šikovní svěřenci trenérské dvojice Martin Šnévajs - Aneta Lešanská velkou radost.
Finálový den starších žáků 2019, výsledky – semifinále: Znojmo – Brno 18:15 (8:8), Prostějov – Kutná Hora 12:10 (8:8), nejvíc košů SK RG: Valenta 6, Nedbal 3. O 3. místo: Kutná Hora – Brno 10:9 (4:5). Finále: Znojmo – Prostějov 22:20 (8:10), nejvíc košů SK RG: Bartošová a Valenta 6.
Liga starších žáků 2018/19 – konečné pořadí: 1. Modří Sloni YMCA Znojmo, 2. SK RG Prostějov, 3. SK Respo Kutná Hora, 4. KK Brno, 5. SK Plhov Náchod, 6. KK Brno B, 7. VKC Kolín.

Třináctiletí to rozjedou na „reálce“!
Na dva závěrečné turnaje o medaile je rozděleno vyvrcholení aktuálního ročníku ligy mladších žáků ČR. Korfbalové naděje SK RG Prostějov prošly do elitní pětky top oddílů celé republiky ze druhé příčky základní fáze, načež v Brně absolvovaly úvodní finálové klání. Hanácký tým dosáhl vyrovnané bilance dvou vítězství i porážek, čímž zaujal průběžný třetí post.
„S vedoucím Brnem i druhým Znojmem jsme ale neprohráli nijak moc, byly to proti nim docela vyrovnané souboje. Zatímco Koblov a Tábor jsme přehráli o něco víc. Každopádně mezi všemi pěti družstvy nejsou velké výkonnostní rozdíly, kromě toho u dětí do třinácti let hodně záleží na momentálním rozpoložení, náladě. Každý zápas mezi stejnými soupeři může dopadnout úplně jinak,“ přiblížila s úsměvem trenérka ergéčka U13 Renata Havlová, jež mančaft vede společně s Petrem Šnajdrem.
Finálový den 1 mladších žáků 2019 – výsledky SK RG Prostějov: Brno 4:7 (1:4), Znojmo 4:6 (1:2), Koblov 8:2 (2:0), Tábor 9:5 (5:3). Průběžné pořadí: 1. Brno 8, 2. Znojmo 6, 3. Prostějov 4, 4. Koblov 2, 5. Tábor 0.
Druhý finálový den českého korfbalu pro věkovou kategorii mladšího žactva uspořádá prostějovský klub v hale RG a ZŠ města PV ve Studentské ulici, a to v sobotu 13. dubna od 9:30 hodin. „Na výsledky u dětí netlačíme za každou cenu, ale naši svěřenci sami chtějí vyhrávat a moc touží po zisku medaile. Což je určitě náš společný cíl, zvláště v domácím prostředí, kam se přijdou podívat rodiče, další příbuzní i kamarádi a kamarádky. Schválně jsme rozpis jednotlivých utkání rozhodujícího turnaje udělali tak, abychom celý den končili posledním duelem od pěti hodin odpoledne my. Snad uděláme sami sobě i všem fanouškům radost a na bednu opravdu dosáhneme,“ přeje si Havlová. (son)
Finálový den 2 mladších žáků 2019 v Prostějově – program: 9.30 hodin SK RG Prostějov – KK Brno, 10.20 KC SPŠS Tábor – Modří Sloni YMCA Znojmo, 11.10 Brno – KK TJ Sokol Koblov, 12.00 Prostějov – Znojmo, 12.50 Koblov – Tábor, 13.40 Znojmo – Brno, 14.30 Prostějov – Koblov, 15.20 Brno – Tábor, 16.10 Znojmo – Koblov, 17.00 Prostějov – Tábor.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments