Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po třech bronzech výběrů dospělých a dorostenců medailově uspěli také věkově mladší korfbalisté SK RG Prostějov. Starší žáci tohoto oddílu totiž vybojovali národní stříbro za konečné druhé místo v lize ČR „U16“!

Rozhodl o tom závěrečný turnaj ve Znojmě, kam mezi kvarteto nejlepších celků po základní části postoupili Hanáci ze třetí pozice dlouhodobé soutěže. V semifinále tudíž narazili na druhou Kutnou Horu a díky skvělému výkonu, kdy celé střetnutí těsně vedli, slavili postupové vítězství 12:10.
Také finále měli rozjeté báječně, o poločasové přestávce vedli nad favorizovaným Znojmem 10:8. Po pauze však domácí vývoj duelu postupně otočili, a byť ergéčko maximálně bojovalo až do úplného závěru, prohru o dva koše 20:22 neodvrátilo. I ze zisku stříbrných kovů ale měli šikovní svěřenci trenérské dvojice Martin Šnévajs - Aneta Lešanská velkou radost.
Finálový den starších žáků 2019, výsledky – semifinále: Znojmo – Brno 18:15 (8:8), Prostějov – Kutná Hora 12:10 (8:8), nejvíc košů SK RG: Valenta 6, Nedbal 3. O 3. místo: Kutná Hora – Brno 10:9 (4:5). Finále: Znojmo – Prostějov 22:20 (8:10), nejvíc košů SK RG: Bartošová a Valenta 6.
Liga starších žáků 2018/19 – konečné pořadí: 1. Modří Sloni YMCA Znojmo, 2. SK RG Prostějov, 3. SK Respo Kutná Hora, 4. KK Brno, 5. SK Plhov Náchod, 6. KK Brno B, 7. VKC Kolín.

Třináctiletí to rozjedou na „reálce“!
Na dva závěrečné turnaje o medaile je rozděleno vyvrcholení aktuálního ročníku ligy mladších žáků ČR. Korfbalové naděje SK RG Prostějov prošly do elitní pětky top oddílů celé republiky ze druhé příčky základní fáze, načež v Brně absolvovaly úvodní finálové klání. Hanácký tým dosáhl vyrovnané bilance dvou vítězství i porážek, čímž zaujal průběžný třetí post.
„S vedoucím Brnem i druhým Znojmem jsme ale neprohráli nijak moc, byly to proti nim docela vyrovnané souboje. Zatímco Koblov a Tábor jsme přehráli o něco víc. Každopádně mezi všemi pěti družstvy nejsou velké výkonnostní rozdíly, kromě toho u dětí do třinácti let hodně záleží na momentálním rozpoložení, náladě. Každý zápas mezi stejnými soupeři může dopadnout úplně jinak,“ přiblížila s úsměvem trenérka ergéčka U13 Renata Havlová, jež mančaft vede společně s Petrem Šnajdrem.
Finálový den 1 mladších žáků 2019 – výsledky SK RG Prostějov: Brno 4:7 (1:4), Znojmo 4:6 (1:2), Koblov 8:2 (2:0), Tábor 9:5 (5:3). Průběžné pořadí: 1. Brno 8, 2. Znojmo 6, 3. Prostějov 4, 4. Koblov 2, 5. Tábor 0.
Druhý finálový den českého korfbalu pro věkovou kategorii mladšího žactva uspořádá prostějovský klub v hale RG a ZŠ města PV ve Studentské ulici, a to v sobotu 13. dubna od 9:30 hodin. „Na výsledky u dětí netlačíme za každou cenu, ale naši svěřenci sami chtějí vyhrávat a moc touží po zisku medaile. Což je určitě náš společný cíl, zvláště v domácím prostředí, kam se přijdou podívat rodiče, další příbuzní i kamarádi a kamarádky. Schválně jsme rozpis jednotlivých utkání rozhodujícího turnaje udělali tak, abychom celý den končili posledním duelem od pěti hodin odpoledne my. Snad uděláme sami sobě i všem fanouškům radost a na bednu opravdu dosáhneme,“ přeje si Havlová. (son)
Finálový den 2 mladších žáků 2019 v Prostějově – program: 9.30 hodin SK RG Prostějov – KK Brno, 10.20 KC SPŠS Tábor – Modří Sloni YMCA Znojmo, 11.10 Brno – KK TJ Sokol Koblov, 12.00 Prostějov – Znojmo, 12.50 Koblov – Tábor, 13.40 Znojmo – Brno, 14.30 Prostějov – Koblov, 15.20 Brno – Tábor, 16.10 Znojmo – Koblov, 17.00 Prostějov – Tábor.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments