Dobré dopoledne, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Klubovou sezónu českého korfbalu uzavřel Finálový den ligy mladších žáků ČR 2018/19 v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Během celé soboty zde bojovalo pět nejlepších týmů republiky věkové kategorie U13 včetně výběru pořádajícího oddílu SK RG Prostějov, který v domácím prostředí nezůstal bez medaile.

Už dříve vybojovali bronz extraligoví senioři i dorostenci ergéčka a také prvoligové béčko dospělých, nedávno přidali národní stříbro prostějovští starší žáci. Jejich mladší parťáci drželi po úvodním finálovém dnu v Brně průběžné třetí místo, které chtěli na vlastním hřišti minimálně uhájit. Což se přesně povedlo. A zrodilo se tak završení takřka výhradně bronzové sezóny úspěšného hanáckého klubu.
O tom, že na ještě vyšší pozice to letos stačit nebude, rozhodly dvě dopolední prohry 4:8 s druhým Brnem a 7:15 s nakonec vítězným Znojmem. „Na tyhle dva nejsilnější celky jsme herně neměli, ve svých sestavách měli fyzicky mnohem urostlejší hráče. A na našich dětech byla ve vzájemných utkáních znát velká nervozita, hodně chybovaly,“ společně hodnotili trenéři mladších žáků SK Renata Havlová a Petr Šnajdr.
Rozhodující souboj o třetí post svedli jejich svěřenci proti Koblovu, který skvělým výkonem smetli 15:6. „To byl náš nejlepší zápas, všichni včetně střídajících zahráli výborně,“ radovali se koučové. Na závěr dostali ještě větší prostor členové širokého kádru, přesto se povedlo medailový úspěch posvětit těsnější výhrou 8:6. „Vzhledem ke konkurenci je bronz pro náš tým maximem. Děti chválíme a gratulujeme jim,“ usmívali se spokojení Havlová se Šnajdrem.
Celý oddíl RG si pak vysloužil ocenění za další precizně zvládnutý turnaj celostátního významu od představitelů Českého korfbalového svazu.

Finálový den mladších žáků ČR 2019 – Prostějov
Výsledky SK RG Prostějov: Brno 4:8 (1:6) – koše Jankovič 2, Buriánková a Fidler 1. Znojmo 7:15 (2:7) – koše Jankovič 5, Fidler a Rozkošný 1. Koblov 15:6 (9:2) – koše Jankovič 5, Fidler a Křížková 3, Buriánková, Rozkošný, Stach a Šnajdr 1. Tábor 8:6 (4:3) – koše Křížková 4, Jankovič 3, Schönfeld 1. Dále nastoupili Dostálová, Janáková, Novotná, Paulová, Rozkošná, Poslušný a Zaňát.

KONEČNÁ TABULKA
1. Znojmo 7 0 1 98:47 14
2. Brno 7 0 1 76:44 14
3. Prostějov 4 0 4 59:55 8
4. Koblov 2 0 6 37:73 4Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments