Příjemnou noc, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Klubovou sezónu českého korfbalu uzavřel Finálový den ligy mladších žáků ČR 2018/19 v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Během celé soboty zde bojovalo pět nejlepších týmů republiky věkové kategorie U13 včetně výběru pořádajícího oddílu SK RG Prostějov, který v domácím prostředí nezůstal bez medaile.

Už dříve vybojovali bronz extraligoví senioři i dorostenci ergéčka a také prvoligové béčko dospělých, nedávno přidali národní stříbro prostějovští starší žáci. Jejich mladší parťáci drželi po úvodním finálovém dnu v Brně průběžné třetí místo, které chtěli na vlastním hřišti minimálně uhájit. Což se přesně povedlo. A zrodilo se tak završení takřka výhradně bronzové sezóny úspěšného hanáckého klubu.
O tom, že na ještě vyšší pozice to letos stačit nebude, rozhodly dvě dopolední prohry 4:8 s druhým Brnem a 7:15 s nakonec vítězným Znojmem. „Na tyhle dva nejsilnější celky jsme herně neměli, ve svých sestavách měli fyzicky mnohem urostlejší hráče. A na našich dětech byla ve vzájemných utkáních znát velká nervozita, hodně chybovaly,“ společně hodnotili trenéři mladších žáků SK Renata Havlová a Petr Šnajdr.
Rozhodující souboj o třetí post svedli jejich svěřenci proti Koblovu, který skvělým výkonem smetli 15:6. „To byl náš nejlepší zápas, všichni včetně střídajících zahráli výborně,“ radovali se koučové. Na závěr dostali ještě větší prostor členové širokého kádru, přesto se povedlo medailový úspěch posvětit těsnější výhrou 8:6. „Vzhledem ke konkurenci je bronz pro náš tým maximem. Děti chválíme a gratulujeme jim,“ usmívali se spokojení Havlová se Šnajdrem.
Celý oddíl RG si pak vysloužil ocenění za další precizně zvládnutý turnaj celostátního významu od představitelů Českého korfbalového svazu.

Finálový den mladších žáků ČR 2019 – Prostějov
Výsledky SK RG Prostějov: Brno 4:8 (1:6) – koše Jankovič 2, Buriánková a Fidler 1. Znojmo 7:15 (2:7) – koše Jankovič 5, Fidler a Rozkošný 1. Koblov 15:6 (9:2) – koše Jankovič 5, Fidler a Křížková 3, Buriánková, Rozkošný, Stach a Šnajdr 1. Tábor 8:6 (4:3) – koše Křížková 4, Jankovič 3, Schönfeld 1. Dále nastoupili Dostálová, Janáková, Novotná, Paulová, Rozkošná, Poslušný a Zaňát.

KONEČNÁ TABULKA
1. Znojmo 7 0 1 98:47 14
2. Brno 7 0 1 76:44 14
3. Prostějov 4 0 4 59:55 8
4. Koblov 2 0 6 37:73 4Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments