Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Klubovou sezónu českého korfbalu uzavřel Finálový den ligy mladších žáků ČR 2018/19 v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Během celé soboty zde bojovalo pět nejlepších týmů republiky věkové kategorie U13 včetně výběru pořádajícího oddílu SK RG Prostějov, který v domácím prostředí nezůstal bez medaile.

Už dříve vybojovali bronz extraligoví senioři i dorostenci ergéčka a také prvoligové béčko dospělých, nedávno přidali národní stříbro prostějovští starší žáci. Jejich mladší parťáci drželi po úvodním finálovém dnu v Brně průběžné třetí místo, které chtěli na vlastním hřišti minimálně uhájit. Což se přesně povedlo. A zrodilo se tak završení takřka výhradně bronzové sezóny úspěšného hanáckého klubu.
O tom, že na ještě vyšší pozice to letos stačit nebude, rozhodly dvě dopolední prohry 4:8 s druhým Brnem a 7:15 s nakonec vítězným Znojmem. „Na tyhle dva nejsilnější celky jsme herně neměli, ve svých sestavách měli fyzicky mnohem urostlejší hráče. A na našich dětech byla ve vzájemných utkáních znát velká nervozita, hodně chybovaly,“ společně hodnotili trenéři mladších žáků SK Renata Havlová a Petr Šnajdr.
Rozhodující souboj o třetí post svedli jejich svěřenci proti Koblovu, který skvělým výkonem smetli 15:6. „To byl náš nejlepší zápas, všichni včetně střídajících zahráli výborně,“ radovali se koučové. Na závěr dostali ještě větší prostor členové širokého kádru, přesto se povedlo medailový úspěch posvětit těsnější výhrou 8:6. „Vzhledem ke konkurenci je bronz pro náš tým maximem. Děti chválíme a gratulujeme jim,“ usmívali se spokojení Havlová se Šnajdrem.
Celý oddíl RG si pak vysloužil ocenění za další precizně zvládnutý turnaj celostátního významu od představitelů Českého korfbalového svazu.

Finálový den mladších žáků ČR 2019 – Prostějov
Výsledky SK RG Prostějov: Brno 4:8 (1:6) – koše Jankovič 2, Buriánková a Fidler 1. Znojmo 7:15 (2:7) – koše Jankovič 5, Fidler a Rozkošný 1. Koblov 15:6 (9:2) – koše Jankovič 5, Fidler a Křížková 3, Buriánková, Rozkošný, Stach a Šnajdr 1. Tábor 8:6 (4:3) – koše Křížková 4, Jankovič 3, Schönfeld 1. Dále nastoupili Dostálová, Janáková, Novotná, Paulová, Rozkošná, Poslušný a Zaňát.

KONEČNÁ TABULKA
1. Znojmo 7 0 1 98:47 14
2. Brno 7 0 1 76:44 14
3. Prostějov 4 0 4 59:55 8
4. Koblov 2 0 6 37:73 4Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments