Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Klubovou sezónu českého korfbalu uzavřel Finálový den ligy mladších žáků ČR 2018/19 v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Během celé soboty zde bojovalo pět nejlepších týmů republiky věkové kategorie U13 včetně výběru pořádajícího oddílu SK RG Prostějov, který v domácím prostředí nezůstal bez medaile.

Už dříve vybojovali bronz extraligoví senioři i dorostenci ergéčka a také prvoligové béčko dospělých, nedávno přidali národní stříbro prostějovští starší žáci. Jejich mladší parťáci drželi po úvodním finálovém dnu v Brně průběžné třetí místo, které chtěli na vlastním hřišti minimálně uhájit. Což se přesně povedlo. A zrodilo se tak završení takřka výhradně bronzové sezóny úspěšného hanáckého klubu.
O tom, že na ještě vyšší pozice to letos stačit nebude, rozhodly dvě dopolední prohry 4:8 s druhým Brnem a 7:15 s nakonec vítězným Znojmem. „Na tyhle dva nejsilnější celky jsme herně neměli, ve svých sestavách měli fyzicky mnohem urostlejší hráče. A na našich dětech byla ve vzájemných utkáních znát velká nervozita, hodně chybovaly,“ společně hodnotili trenéři mladších žáků SK Renata Havlová a Petr Šnajdr.
Rozhodující souboj o třetí post svedli jejich svěřenci proti Koblovu, který skvělým výkonem smetli 15:6. „To byl náš nejlepší zápas, všichni včetně střídajících zahráli výborně,“ radovali se koučové. Na závěr dostali ještě větší prostor členové širokého kádru, přesto se povedlo medailový úspěch posvětit těsnější výhrou 8:6. „Vzhledem ke konkurenci je bronz pro náš tým maximem. Děti chválíme a gratulujeme jim,“ usmívali se spokojení Havlová se Šnajdrem.
Celý oddíl RG si pak vysloužil ocenění za další precizně zvládnutý turnaj celostátního významu od představitelů Českého korfbalového svazu.

Finálový den mladších žáků ČR 2019 – Prostějov
Výsledky SK RG Prostějov: Brno 4:8 (1:6) – koše Jankovič 2, Buriánková a Fidler 1. Znojmo 7:15 (2:7) – koše Jankovič 5, Fidler a Rozkošný 1. Koblov 15:6 (9:2) – koše Jankovič 5, Fidler a Křížková 3, Buriánková, Rozkošný, Stach a Šnajdr 1. Tábor 8:6 (4:3) – koše Křížková 4, Jankovič 3, Schönfeld 1. Dále nastoupili Dostálová, Janáková, Novotná, Paulová, Rozkošná, Poslušný a Zaňát.

KONEČNÁ TABULKA
1. Znojmo 7 0 1 98:47 14
2. Brno 7 0 1 76:44 14
3. Prostějov 4 0 4 59:55 8
4. Koblov 2 0 6 37:73 4Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments