Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 28.5.2020
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Klubovou sezónu českého korfbalu uzavřel Finálový den ligy mladších žáků ČR 2018/19 v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Během celé soboty zde bojovalo pět nejlepších týmů republiky věkové kategorie U13 včetně výběru pořádajícího oddílu SK RG Prostějov, který v domácím prostředí nezůstal bez medaile.

Už dříve vybojovali bronz extraligoví senioři i dorostenci ergéčka a také prvoligové béčko dospělých, nedávno přidali národní stříbro prostějovští starší žáci. Jejich mladší parťáci drželi po úvodním finálovém dnu v Brně průběžné třetí místo, které chtěli na vlastním hřišti minimálně uhájit. Což se přesně povedlo. A zrodilo se tak završení takřka výhradně bronzové sezóny úspěšného hanáckého klubu.
O tom, že na ještě vyšší pozice to letos stačit nebude, rozhodly dvě dopolední prohry 4:8 s druhým Brnem a 7:15 s nakonec vítězným Znojmem. „Na tyhle dva nejsilnější celky jsme herně neměli, ve svých sestavách měli fyzicky mnohem urostlejší hráče. A na našich dětech byla ve vzájemných utkáních znát velká nervozita, hodně chybovaly,“ společně hodnotili trenéři mladších žáků SK Renata Havlová a Petr Šnajdr.
Rozhodující souboj o třetí post svedli jejich svěřenci proti Koblovu, který skvělým výkonem smetli 15:6. „To byl náš nejlepší zápas, všichni včetně střídajících zahráli výborně,“ radovali se koučové. Na závěr dostali ještě větší prostor členové širokého kádru, přesto se povedlo medailový úspěch posvětit těsnější výhrou 8:6. „Vzhledem ke konkurenci je bronz pro náš tým maximem. Děti chválíme a gratulujeme jim,“ usmívali se spokojení Havlová se Šnajdrem.
Celý oddíl RG si pak vysloužil ocenění za další precizně zvládnutý turnaj celostátního významu od představitelů Českého korfbalového svazu.

Finálový den mladších žáků ČR 2019 – Prostějov
Výsledky SK RG Prostějov: Brno 4:8 (1:6) – koše Jankovič 2, Buriánková a Fidler 1. Znojmo 7:15 (2:7) – koše Jankovič 5, Fidler a Rozkošný 1. Koblov 15:6 (9:2) – koše Jankovič 5, Fidler a Křížková 3, Buriánková, Rozkošný, Stach a Šnajdr 1. Tábor 8:6 (4:3) – koše Křížková 4, Jankovič 3, Schönfeld 1. Dále nastoupili Dostálová, Janáková, Novotná, Paulová, Rozkošná, Poslušný a Zaňát.

KONEČNÁ TABULKA
1. Znojmo 7 0 1 98:47 14
2. Brno 7 0 1 76:44 14
3. Prostějov 4 0 4 59:55 8
4. Koblov 2 0 6 37:73 4Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments