Dobrý večer, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Český korfbalový svaz letos zavedl novou oficiální soutěž hranou v období květnového a červnového volna - Superligu ČR 2019. Korfbalisté SK RG Prostějov vzali tuhle novinku dost vážně a pod hlavičkou družstva s názvem PRO Bananas se okamžitě zařadili k největším favoritům. Dokonce se reálně vznáší ve vzduchu možnost dosáhnout na celkový triumf!

Hanáci nejprve dominovali své základní skupině (Modré), kde už dříve ve Znojmě smetli áčko reprezentace ČR U17 jasně 22:12 (12:6) a poradili si také doma se silným Alligators Teamem 21:14 (10:8), načež minulou sobotu dovršili suverénní prvenství v grupě další znojemskou výhrou nad Respo Teamem drtivě 26:5 (14:2).
Tím pádem šli do čtvrtfinále ve vlastní hale RG a ZŠ města PV ve Studentské ulici proti papírovému outsiderovi, kterým byl národní B-výběr České republiky do 17 let. Konečný výsledek duelu úvodního kola play-off tomu odpovídal, domácí kralovali rekordním rozdílem 33:7 (13:3).
„Všem svěřencům jsem zdůrazňoval, že nechci vidět žádné hraní na půl plynu nebo podcenění. Naopak vyžaduju, aby makali s jakýmkoliv soupeřem stále naplno a brali Superligu co nejvíc vážně. Sice je to v uvozovkách jen příprava, ale my jsme tuhle soutěž nakonec pojali naprosto zodpovědně. A pokud už od druhé poloviny dubna dost intenzivně trénujeme, chceme to zúročit,“ řekl Večerníku trenér prostějovských korfbalistů David Konečný.
Sice mu v sestavě chybí několik reprezentantů, kteří museli kvůli regulím soutěže přejít do jiných kolektivů, leč přesto mančaft PRO Bananas zatím prokazuje nejvyšší výkonnost ze všech osmi superligových účastníků. „S každým dalším zápasem viditelně roste prestiž i touha vítězit. Z naší strany to rozhodně nebereme jako nějaké pouťáky, spíš právě naopak. A za cíl teď určitě máme minimálně postup do finále,“ prozradil Konečný.
Poslední dva hrací dny Superligy ČR 2019 jsou na programu o nejbližším víkendu kompletně v hale RG a ZŠ města Prostějova, tedy na „Chorázce“. Domácí parta tam absolvuje nejprve semifinále proti Hooks Teamu (sobota 15. června od 14.30 hodin). „Ti skončili ve Zlaté skupině druzí a mají kvalitu, i když bude hodně záležet, v jaké sestavě se sejdou. Každopádně je při našem standardním výkonu můžeme rozhodně vyřadit,“ nepochybuje kouč hanácké družiny.
Medailové bitvy přijdou na řadu v neděli 16. června: ve 13.00 hodin mač o bronz, ve 14.30 pak závěrečné finále. „Já osobně věřím, že postoupíme do titulového utkání a v něm narazíme na Aligátory, kteří se operativně posílili o čtyři dobré Maďary. Za sebe a pevně věřím, že i za holky a kluky říkám, že se ze všech sil popereme klidně o celkové zlato. To by byl pěkný úspěch do klubové sbírky,“ doplnil Konečný s optimistickým úsměvem.

2. KOLO PLAY-OFF (Prostějov)
Sobota 15. června – o 5. až 8. místo: 10.00 hodin CZE U17 A – CZE U17 B, 11.30 hodin Spice Team – Respo Team. Semifinále: 13.00 hodin MS Team – Alligators Team, 14.30 hodin PRO Bananas – Hooks Team.
3. KOLO PLAY-OFF (Prostějov)
Neděle 16. června – o 7. místo: 10.00 hodin. O 5. místo: 11.30 hodin. O 3. místo: 13.00 hodin. Finále: 14.30 hodin.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments