Příjemnou noc, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Český korfbalový svaz letos zavedl novou oficiální soutěž hranou v období květnového a červnového volna - Superligu ČR 2019. Korfbalisté SK RG Prostějov vzali tuhle novinku dost vážně a pod hlavičkou družstva s názvem PRO Bananas se okamžitě zařadili k největším favoritům. Dokonce se reálně vznáší ve vzduchu možnost dosáhnout na celkový triumf!

Hanáci nejprve dominovali své základní skupině (Modré), kde už dříve ve Znojmě smetli áčko reprezentace ČR U17 jasně 22:12 (12:6) a poradili si také doma se silným Alligators Teamem 21:14 (10:8), načež minulou sobotu dovršili suverénní prvenství v grupě další znojemskou výhrou nad Respo Teamem drtivě 26:5 (14:2).
Tím pádem šli do čtvrtfinále ve vlastní hale RG a ZŠ města PV ve Studentské ulici proti papírovému outsiderovi, kterým byl národní B-výběr České republiky do 17 let. Konečný výsledek duelu úvodního kola play-off tomu odpovídal, domácí kralovali rekordním rozdílem 33:7 (13:3).
„Všem svěřencům jsem zdůrazňoval, že nechci vidět žádné hraní na půl plynu nebo podcenění. Naopak vyžaduju, aby makali s jakýmkoliv soupeřem stále naplno a brali Superligu co nejvíc vážně. Sice je to v uvozovkách jen příprava, ale my jsme tuhle soutěž nakonec pojali naprosto zodpovědně. A pokud už od druhé poloviny dubna dost intenzivně trénujeme, chceme to zúročit,“ řekl Večerníku trenér prostějovských korfbalistů David Konečný.
Sice mu v sestavě chybí několik reprezentantů, kteří museli kvůli regulím soutěže přejít do jiných kolektivů, leč přesto mančaft PRO Bananas zatím prokazuje nejvyšší výkonnost ze všech osmi superligových účastníků. „S každým dalším zápasem viditelně roste prestiž i touha vítězit. Z naší strany to rozhodně nebereme jako nějaké pouťáky, spíš právě naopak. A za cíl teď určitě máme minimálně postup do finále,“ prozradil Konečný.
Poslední dva hrací dny Superligy ČR 2019 jsou na programu o nejbližším víkendu kompletně v hale RG a ZŠ města Prostějova, tedy na „Chorázce“. Domácí parta tam absolvuje nejprve semifinále proti Hooks Teamu (sobota 15. června od 14.30 hodin). „Ti skončili ve Zlaté skupině druzí a mají kvalitu, i když bude hodně záležet, v jaké sestavě se sejdou. Každopádně je při našem standardním výkonu můžeme rozhodně vyřadit,“ nepochybuje kouč hanácké družiny.
Medailové bitvy přijdou na řadu v neděli 16. června: ve 13.00 hodin mač o bronz, ve 14.30 pak závěrečné finále. „Já osobně věřím, že postoupíme do titulového utkání a v něm narazíme na Aligátory, kteří se operativně posílili o čtyři dobré Maďary. Za sebe a pevně věřím, že i za holky a kluky říkám, že se ze všech sil popereme klidně o celkové zlato. To by byl pěkný úspěch do klubové sbírky,“ doplnil Konečný s optimistickým úsměvem.

2. KOLO PLAY-OFF (Prostějov)
Sobota 15. června – o 5. až 8. místo: 10.00 hodin CZE U17 A – CZE U17 B, 11.30 hodin Spice Team – Respo Team. Semifinále: 13.00 hodin MS Team – Alligators Team, 14.30 hodin PRO Bananas – Hooks Team.
3. KOLO PLAY-OFF (Prostějov)
Neděle 16. června – o 7. místo: 10.00 hodin. O 5. místo: 11.30 hodin. O 3. místo: 13.00 hodin. Finále: 14.30 hodin.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments