Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 16.7.2020
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z klubové rozlučky s uplynulou sezónou se v případě korfbalového oddílu SK RG Prostějov stala za poslední léta už pevná tradice. Chybět nebude ani tentokrát, jedenáctý ročník s nezaměnitelně originálním názvem v angličtině Big Ill Pig 2019 je na programu v sobotu 22. června.

Dějištěm je opět venkovní posezení u fotbalového areálu SCM Prostějov za místním vlakovým nádražím. Sejde se tam jako obvykle několik desítek současných i bývalých členů ergéčka a také přátel místních korfbalistů, včetně zahraničních z Nizozemska v čele s někdejším koučem extraligového týmu SK Henniem Baasem.
Stávající šéf klubu Jan Mynařík přednese svou neformální hodnotící zprávu čerstvě skončeného soutěžního ročníku 2018/19, na jehož konci Hanáci vybojovali celkem pět republikových medailí za klasický korfbal. Jednu stříbrnou (starší žáci) + čtyři bronzové (dospělí A, dospělí B, dorostenci, mladší žáci).
Především však bude celé setkání o zábavě i báječné náladě. Děti si zaskotačí při různých sportovních i jiných hrách a soutěžích, plnoletí hlavně povykládají a rozeberou všechno možné. Všichni si přitom pochutnají na spoustě dobrot včetně oblíbeného pečeného selátka, samozřejmě poteče proudem též lahodné pití alkoholické i nealko. Dýdžejové navíc připraví hudební doprovod, v pokročilejších hodinách k tanci. A chybět nebude ocenění nejlepších hráčů/hráček sezóny jednotlivých věkových kategorií plus tradičně bohatá tombola o řadu věcných cen včetně předplatného Večerníku, který i tentokrát přispěl svou troškou do korfbalového mlýna. 


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-