Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 16.7.2020
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obzvláště vypečené selátko pro tuze vypečené korfbalisty? Nikoliv. Komunitu SK RG Prostějov tvoří samí báječní lidé, kteří si své dozlatova urožněné prasátko bezezbytku zasloužili. A zdaleka nejen to. Už po jedenácté uspořádali klubovou rozlučku se sezónou, tentokrát s názvem Big Ill Pig 2019. Jako obvykle to během ní pořádně rozjeli!

Do tradičního dějiště v areálu posezení Sport Baru u fotbalových hřišť areálu SCM Za místním nádražím v Prostějově se již od rána trousili organizátoři nesmírně oblíbeného dýchánku, aby celé místo patřičně nachystali i vyzdobili. A následně po obědě ve větším počtu přicházeli hosté. Kterých tentokrát dorazily necelé dvě stovky, což byl téměř rekordní počet! „Dali jsme si záležet na rozesílání pozvánek mnoha různými způsoby a to se asi projevilo,“ odtušil předseda korfbalového oddílu SK RG Jan Mynařík.
Hned na uvítanou každý dostal jednoho panáka ostřejšího moku, vynikající jídlo a pití jinak provázelo veškeré osazenstvo celým dlouhým setkáním. Různým dobrotám z domácí kuchyně přitom znovu vévodilo vlastnoručně upečené prase, o jehož přípravu se nejvíc starali zkušení „grilovači“ Martin Šnévajs a Zdeněk Snášel. Průběžně teklo proudem pivo, nemluvě o jiném alkoholu a také nealkoholických nápojích pro mladší účastníky i děti.
Hlavně později narozené ročníky si samozřejmě užily spoustu soutěží o drobné ceny, maximálně v kurzu letos byla zejména střelnice po vzoru kolotočářských poutí. Společně s obvyklou tombolou, do níž opět přispěl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník coby mediální partner místního korfbalu, tentokrát dostala tuhle zábavu na starost nastupující generace ergéčka, tedy Renata Havlová, Petr Galíček, Petr Šnajdr, sestry Kateřina a Nikola Lorencovy i další. Tedy vlastně extraligová sestava dospělého výběru Hanáků.
Chybět pochopitelně nemohla ani hodnoticí zpráva klubového šéfa Mynaříka ohlížející se za uplynulým soutěžním ročníkem 2018/2019. Honza v ní zdůraznil nejen mnoho medailových úspěchů v čele s úžasným bronzem na domácím Europa Shieldu, ale rovněž extrémní pořadatelskou aktivitu SK RG, která především za posledních několik měsíců překonala veškeré myslitelné rekordy. „Všechno korfbalové se děje v Prostějově,“ trefně Mynařík nazval svou výstižnou stať. A ocenění (dokonce nescházel ani krásný dort!) se dočkaly též mládežnické týmy ergéčka, stejně jako Fanoušek roku Petr Marek. „Protože byl prakticky všude,“ zdůvodnil Myňa s úsměvem.
Skvělou náladu nikomu vůbec nezkazila ani odpolední bouřka. Počasí se totiž po ní zase umoudřilo, tudíž si každý zájemce mohl na přilehlém hřišti s umělým povrchem vyzkoušet střelbu na korfbalové koše. A vězte, že pro laika či méně zkušeného plejera nejde o nic snadného… Každopádně s přibývajícími hodinami i blížícím se večerem ovládala stále větší část osazenstva chytlavá hudba ostříleného DJ Davida Snášela, aby výborná zábava postupně přerostla v nefalšovanou diskotéku do hluboké noci. Největší vytrvalci to – věrni každoroční tradici – společně táhli až do brzkého rána. Ovšem tohle už je zase jiný příběh...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-