Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obzvláště vypečené selátko pro tuze vypečené korfbalisty? Nikoliv. Komunitu SK RG Prostějov tvoří samí báječní lidé, kteří si své dozlatova urožněné prasátko bezezbytku zasloužili. A zdaleka nejen to. Už po jedenácté uspořádali klubovou rozlučku se sezónou, tentokrát s názvem Big Ill Pig 2019. Jako obvykle to během ní pořádně rozjeli!

Do tradičního dějiště v areálu posezení Sport Baru u fotbalových hřišť areálu SCM Za místním nádražím v Prostějově se již od rána trousili organizátoři nesmírně oblíbeného dýchánku, aby celé místo patřičně nachystali i vyzdobili. A následně po obědě ve větším počtu přicházeli hosté. Kterých tentokrát dorazily necelé dvě stovky, což byl téměř rekordní počet! „Dali jsme si záležet na rozesílání pozvánek mnoha různými způsoby a to se asi projevilo,“ odtušil předseda korfbalového oddílu SK RG Jan Mynařík.
Hned na uvítanou každý dostal jednoho panáka ostřejšího moku, vynikající jídlo a pití jinak provázelo veškeré osazenstvo celým dlouhým setkáním. Různým dobrotám z domácí kuchyně přitom znovu vévodilo vlastnoručně upečené prase, o jehož přípravu se nejvíc starali zkušení „grilovači“ Martin Šnévajs a Zdeněk Snášel. Průběžně teklo proudem pivo, nemluvě o jiném alkoholu a také nealkoholických nápojích pro mladší účastníky i děti.
Hlavně později narozené ročníky si samozřejmě užily spoustu soutěží o drobné ceny, maximálně v kurzu letos byla zejména střelnice po vzoru kolotočářských poutí. Společně s obvyklou tombolou, do níž opět přispěl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník coby mediální partner místního korfbalu, tentokrát dostala tuhle zábavu na starost nastupující generace ergéčka, tedy Renata Havlová, Petr Galíček, Petr Šnajdr, sestry Kateřina a Nikola Lorencovy i další. Tedy vlastně extraligová sestava dospělého výběru Hanáků.
Chybět pochopitelně nemohla ani hodnoticí zpráva klubového šéfa Mynaříka ohlížející se za uplynulým soutěžním ročníkem 2018/2019. Honza v ní zdůraznil nejen mnoho medailových úspěchů v čele s úžasným bronzem na domácím Europa Shieldu, ale rovněž extrémní pořadatelskou aktivitu SK RG, která především za posledních několik měsíců překonala veškeré myslitelné rekordy. „Všechno korfbalové se děje v Prostějově,“ trefně Mynařík nazval svou výstižnou stať. A ocenění (dokonce nescházel ani krásný dort!) se dočkaly též mládežnické týmy ergéčka, stejně jako Fanoušek roku Petr Marek. „Protože byl prakticky všude,“ zdůvodnil Myňa s úsměvem.
Skvělou náladu nikomu vůbec nezkazila ani odpolední bouřka. Počasí se totiž po ní zase umoudřilo, tudíž si každý zájemce mohl na přilehlém hřišti s umělým povrchem vyzkoušet střelbu na korfbalové koše. A vězte, že pro laika či méně zkušeného plejera nejde o nic snadného… Každopádně s přibývajícími hodinami i blížícím se večerem ovládala stále větší část osazenstva chytlavá hudba ostříleného DJ Davida Snášela, aby výborná zábava postupně přerostla v nefalšovanou diskotéku do hluboké noci. Největší vytrvalci to – věrni každoroční tradici – společně táhli až do brzkého rána. Ovšem tohle už je zase jiný příběh...

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments