Dobré dopoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rok 2019 plný velkých úspěchů korfbalistů SK RG Prostějov pokračuje. Tentokrát jejich um výrazně pomohl mládežnické reprezentaci České republiky U15, která na dvou mistrovstvích Evropy dané věkové kategorie v Maďarsku vybojovala nejprve bronz (klasický korfbal) a následně i kontinentální titul (beach korfbal)! Aktivně se na těchto bombastických výsledcích podílelo hned devět členů hanáckého oddílu.

Korfbalový výběr ČR do patnácti let vedla na obou šampionátech v Dunakeszi prostějovská trenérská dvojice Martin Šnévajs – Aneta Lešanská. A součástí hráčského kádru veleúspěšného družstva byla sedmička talentovaných plejerů či plejerek ergéčka: David Jankovič, Roman Lisický, Jan Nedbal, David Novák, Lukáš Stach, František Valenta, Adam Vlk, Lenka Buriánková, Eliška Křížková, Adéla Vaková.
Nejprve se hrálo halové ME v klasickém korfbalu, kde mladí Češi museli během dvou dnů zvládnout vydatnou porci sedmi duelů. Šest z nich patřilo do zápasového maratonu základní skupiny, ve které porazili Slovensko 17:3, Anglii 9:5, Německo 7:4 i Maďarsko 8:4, naopak podlehli Portugalsku 7:9 a favorizovanému Nizozemsku 2:11. Díky obsazení třetího místa se na závěr střetli o bronzové medaile s německým celkem, jemuž nedali šanci poměrem 8:3.
Následující mistrovství v plážovém korfbalu na písku vyšlo českému kolektivu s početným zastoupením Prostějova ještě lépe. Při absenci holandských hegemonů ovládli svěřenci Šnévajse a Lešanské suverénně svou základní grupu zásluhou zdolání Německa 6:0, Slovenska 7:1, Anglie 6:5 i Maďarska 6:1. Ve finále pak dramaticky přemohli Portugalsko 5:4, což znamenalo obří zlatou radost!
Tu ještě umocnily výsledky souběžně hraných turnajů ME mladších mančaftů, takzvaných Rising stars. Vycházející hvězdičky z ČR totiž po čtvrté pozici v rámci halového šampionátu dokázaly taktéž opanovat beachové klání na evropské scéně!
„Za děcka i za nás z realizačního týmu cítím ohromnou spokojenost i satisfakci, všichni jsme moc šťastní. Oba kolektivy to zvládly bezvadně, především na písku to byly fakt výborné výkony. A hrozně rádi jsme přivezli takové krásné úspěchy domů,“ neskrýval maximální euforii hlavní kouč Martin Šnévajs. „Na cenných kovech má podíl i statutární město Prostějov, které nám umožnilo trénovat na beach kurtu před muzeem na Masarykově náměstí,“ doplnila s poděkováním druhá trenérka Aneta Lešanská.

KONEČNÉ POŘADÍ ME U15
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Portugalsko, 3. Česko, 4. Německo, 5. Maďarsko, 6. Anglie, 7. Slovensko.
Beach: 1. Česko, 2. Portugalsko, 3. Maďarsko, 4. Anglie, 5. Německo, 6. Slovensko.
KONEČNÉ POŘADÍ ME RISING STARS
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Anglie, 3. Maďarsko, 4. Česko, 5. Německo.
Beach: 1. Česko, 2. Německo, 3. Maďarsko, 4. Anglie.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-