Dobré odpoledne, dnes je středa 23.10.2019
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rok 2019 plný velkých úspěchů korfbalistů SK RG Prostějov pokračuje. Tentokrát jejich um výrazně pomohl mládežnické reprezentaci České republiky U15, která na dvou mistrovstvích Evropy dané věkové kategorie v Maďarsku vybojovala nejprve bronz (klasický korfbal) a následně i kontinentální titul (beach korfbal)! Aktivně se na těchto bombastických výsledcích podílelo hned devět členů hanáckého oddílu.

Korfbalový výběr ČR do patnácti let vedla na obou šampionátech v Dunakeszi prostějovská trenérská dvojice Martin Šnévajs – Aneta Lešanská. A součástí hráčského kádru veleúspěšného družstva byla sedmička talentovaných plejerů či plejerek ergéčka: David Jankovič, Roman Lisický, Jan Nedbal, David Novák, Lukáš Stach, František Valenta, Adam Vlk, Lenka Buriánková, Eliška Křížková, Adéla Vaková.
Nejprve se hrálo halové ME v klasickém korfbalu, kde mladí Češi museli během dvou dnů zvládnout vydatnou porci sedmi duelů. Šest z nich patřilo do zápasového maratonu základní skupiny, ve které porazili Slovensko 17:3, Anglii 9:5, Německo 7:4 i Maďarsko 8:4, naopak podlehli Portugalsku 7:9 a favorizovanému Nizozemsku 2:11. Díky obsazení třetího místa se na závěr střetli o bronzové medaile s německým celkem, jemuž nedali šanci poměrem 8:3.
Následující mistrovství v plážovém korfbalu na písku vyšlo českému kolektivu s početným zastoupením Prostějova ještě lépe. Při absenci holandských hegemonů ovládli svěřenci Šnévajse a Lešanské suverénně svou základní grupu zásluhou zdolání Německa 6:0, Slovenska 7:1, Anglie 6:5 i Maďarska 6:1. Ve finále pak dramaticky přemohli Portugalsko 5:4, což znamenalo obří zlatou radost!
Tu ještě umocnily výsledky souběžně hraných turnajů ME mladších mančaftů, takzvaných Rising stars. Vycházející hvězdičky z ČR totiž po čtvrté pozici v rámci halového šampionátu dokázaly taktéž opanovat beachové klání na evropské scéně!
„Za děcka i za nás z realizačního týmu cítím ohromnou spokojenost i satisfakci, všichni jsme moc šťastní. Oba kolektivy to zvládly bezvadně, především na písku to byly fakt výborné výkony. A hrozně rádi jsme přivezli takové krásné úspěchy domů,“ neskrýval maximální euforii hlavní kouč Martin Šnévajs. „Na cenných kovech má podíl i statutární město Prostějov, které nám umožnilo trénovat na beach kurtu před muzeem na Masarykově náměstí,“ doplnila s poděkováním druhá trenérka Aneta Lešanská.

KONEČNÉ POŘADÍ ME U15
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Portugalsko, 3. Česko, 4. Německo, 5. Maďarsko, 6. Anglie, 7. Slovensko.
Beach: 1. Česko, 2. Portugalsko, 3. Maďarsko, 4. Anglie, 5. Německo, 6. Slovensko.
KONEČNÉ POŘADÍ ME RISING STARS
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Anglie, 3. Maďarsko, 4. Česko, 5. Německo.
Beach: 1. Česko, 2. Německo, 3. Maďarsko, 4. Anglie.

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments