Příjemnou noc, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rok 2019 plný velkých úspěchů korfbalistů SK RG Prostějov pokračuje. Tentokrát jejich um výrazně pomohl mládežnické reprezentaci České republiky U15, která na dvou mistrovstvích Evropy dané věkové kategorie v Maďarsku vybojovala nejprve bronz (klasický korfbal) a následně i kontinentální titul (beach korfbal)! Aktivně se na těchto bombastických výsledcích podílelo hned devět členů hanáckého oddílu.

Korfbalový výběr ČR do patnácti let vedla na obou šampionátech v Dunakeszi prostějovská trenérská dvojice Martin Šnévajs – Aneta Lešanská. A součástí hráčského kádru veleúspěšného družstva byla sedmička talentovaných plejerů či plejerek ergéčka: David Jankovič, Roman Lisický, Jan Nedbal, David Novák, Lukáš Stach, František Valenta, Adam Vlk, Lenka Buriánková, Eliška Křížková, Adéla Vaková.
Nejprve se hrálo halové ME v klasickém korfbalu, kde mladí Češi museli během dvou dnů zvládnout vydatnou porci sedmi duelů. Šest z nich patřilo do zápasového maratonu základní skupiny, ve které porazili Slovensko 17:3, Anglii 9:5, Německo 7:4 i Maďarsko 8:4, naopak podlehli Portugalsku 7:9 a favorizovanému Nizozemsku 2:11. Díky obsazení třetího místa se na závěr střetli o bronzové medaile s německým celkem, jemuž nedali šanci poměrem 8:3.
Následující mistrovství v plážovém korfbalu na písku vyšlo českému kolektivu s početným zastoupením Prostějova ještě lépe. Při absenci holandských hegemonů ovládli svěřenci Šnévajse a Lešanské suverénně svou základní grupu zásluhou zdolání Německa 6:0, Slovenska 7:1, Anglie 6:5 i Maďarska 6:1. Ve finále pak dramaticky přemohli Portugalsko 5:4, což znamenalo obří zlatou radost!
Tu ještě umocnily výsledky souběžně hraných turnajů ME mladších mančaftů, takzvaných Rising stars. Vycházející hvězdičky z ČR totiž po čtvrté pozici v rámci halového šampionátu dokázaly taktéž opanovat beachové klání na evropské scéně!
„Za děcka i za nás z realizačního týmu cítím ohromnou spokojenost i satisfakci, všichni jsme moc šťastní. Oba kolektivy to zvládly bezvadně, především na písku to byly fakt výborné výkony. A hrozně rádi jsme přivezli takové krásné úspěchy domů,“ neskrýval maximální euforii hlavní kouč Martin Šnévajs. „Na cenných kovech má podíl i statutární město Prostějov, které nám umožnilo trénovat na beach kurtu před muzeem na Masarykově náměstí,“ doplnila s poděkováním druhá trenérka Aneta Lešanská.

KONEČNÉ POŘADÍ ME U15
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Portugalsko, 3. Česko, 4. Německo, 5. Maďarsko, 6. Anglie, 7. Slovensko.
Beach: 1. Česko, 2. Portugalsko, 3. Maďarsko, 4. Anglie, 5. Německo, 6. Slovensko.
KONEČNÉ POŘADÍ ME RISING STARS
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Anglie, 3. Maďarsko, 4. Česko, 5. Německo.
Beach: 1. Česko, 2. Německo, 3. Maďarsko, 4. Anglie.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments