Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rok 2019 plný velkých úspěchů korfbalistů SK RG Prostějov pokračuje. Tentokrát jejich um výrazně pomohl mládežnické reprezentaci České republiky U15, která na dvou mistrovstvích Evropy dané věkové kategorie v Maďarsku vybojovala nejprve bronz (klasický korfbal) a následně i kontinentální titul (beach korfbal)! Aktivně se na těchto bombastických výsledcích podílelo hned devět členů hanáckého oddílu.

Korfbalový výběr ČR do patnácti let vedla na obou šampionátech v Dunakeszi prostějovská trenérská dvojice Martin Šnévajs – Aneta Lešanská. A součástí hráčského kádru veleúspěšného družstva byla sedmička talentovaných plejerů či plejerek ergéčka: David Jankovič, Roman Lisický, Jan Nedbal, David Novák, Lukáš Stach, František Valenta, Adam Vlk, Lenka Buriánková, Eliška Křížková, Adéla Vaková.
Nejprve se hrálo halové ME v klasickém korfbalu, kde mladí Češi museli během dvou dnů zvládnout vydatnou porci sedmi duelů. Šest z nich patřilo do zápasového maratonu základní skupiny, ve které porazili Slovensko 17:3, Anglii 9:5, Německo 7:4 i Maďarsko 8:4, naopak podlehli Portugalsku 7:9 a favorizovanému Nizozemsku 2:11. Díky obsazení třetího místa se na závěr střetli o bronzové medaile s německým celkem, jemuž nedali šanci poměrem 8:3.
Následující mistrovství v plážovém korfbalu na písku vyšlo českému kolektivu s početným zastoupením Prostějova ještě lépe. Při absenci holandských hegemonů ovládli svěřenci Šnévajse a Lešanské suverénně svou základní grupu zásluhou zdolání Německa 6:0, Slovenska 7:1, Anglie 6:5 i Maďarska 6:1. Ve finále pak dramaticky přemohli Portugalsko 5:4, což znamenalo obří zlatou radost!
Tu ještě umocnily výsledky souběžně hraných turnajů ME mladších mančaftů, takzvaných Rising stars. Vycházející hvězdičky z ČR totiž po čtvrté pozici v rámci halového šampionátu dokázaly taktéž opanovat beachové klání na evropské scéně!
„Za děcka i za nás z realizačního týmu cítím ohromnou spokojenost i satisfakci, všichni jsme moc šťastní. Oba kolektivy to zvládly bezvadně, především na písku to byly fakt výborné výkony. A hrozně rádi jsme přivezli takové krásné úspěchy domů,“ neskrýval maximální euforii hlavní kouč Martin Šnévajs. „Na cenných kovech má podíl i statutární město Prostějov, které nám umožnilo trénovat na beach kurtu před muzeem na Masarykově náměstí,“ doplnila s poděkováním druhá trenérka Aneta Lešanská.

KONEČNÉ POŘADÍ ME U15
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Portugalsko, 3. Česko, 4. Německo, 5. Maďarsko, 6. Anglie, 7. Slovensko.
Beach: 1. Česko, 2. Portugalsko, 3. Maďarsko, 4. Anglie, 5. Německo, 6. Slovensko.
KONEČNÉ POŘADÍ ME RISING STARS
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Anglie, 3. Maďarsko, 4. Česko, 5. Německo.
Beach: 1. Česko, 2. Německo, 3. Maďarsko, 4. Anglie.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments