Dobré ráno, dnes je sobota 18.1.2020
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rok 2019 plný velkých úspěchů korfbalistů SK RG Prostějov pokračuje. Tentokrát jejich um výrazně pomohl mládežnické reprezentaci České republiky U15, která na dvou mistrovstvích Evropy dané věkové kategorie v Maďarsku vybojovala nejprve bronz (klasický korfbal) a následně i kontinentální titul (beach korfbal)! Aktivně se na těchto bombastických výsledcích podílelo hned devět členů hanáckého oddílu.

Korfbalový výběr ČR do patnácti let vedla na obou šampionátech v Dunakeszi prostějovská trenérská dvojice Martin Šnévajs – Aneta Lešanská. A součástí hráčského kádru veleúspěšného družstva byla sedmička talentovaných plejerů či plejerek ergéčka: David Jankovič, Roman Lisický, Jan Nedbal, David Novák, Lukáš Stach, František Valenta, Adam Vlk, Lenka Buriánková, Eliška Křížková, Adéla Vaková.
Nejprve se hrálo halové ME v klasickém korfbalu, kde mladí Češi museli během dvou dnů zvládnout vydatnou porci sedmi duelů. Šest z nich patřilo do zápasového maratonu základní skupiny, ve které porazili Slovensko 17:3, Anglii 9:5, Německo 7:4 i Maďarsko 8:4, naopak podlehli Portugalsku 7:9 a favorizovanému Nizozemsku 2:11. Díky obsazení třetího místa se na závěr střetli o bronzové medaile s německým celkem, jemuž nedali šanci poměrem 8:3.
Následující mistrovství v plážovém korfbalu na písku vyšlo českému kolektivu s početným zastoupením Prostějova ještě lépe. Při absenci holandských hegemonů ovládli svěřenci Šnévajse a Lešanské suverénně svou základní grupu zásluhou zdolání Německa 6:0, Slovenska 7:1, Anglie 6:5 i Maďarska 6:1. Ve finále pak dramaticky přemohli Portugalsko 5:4, což znamenalo obří zlatou radost!
Tu ještě umocnily výsledky souběžně hraných turnajů ME mladších mančaftů, takzvaných Rising stars. Vycházející hvězdičky z ČR totiž po čtvrté pozici v rámci halového šampionátu dokázaly taktéž opanovat beachové klání na evropské scéně!
„Za děcka i za nás z realizačního týmu cítím ohromnou spokojenost i satisfakci, všichni jsme moc šťastní. Oba kolektivy to zvládly bezvadně, především na písku to byly fakt výborné výkony. A hrozně rádi jsme přivezli takové krásné úspěchy domů,“ neskrýval maximální euforii hlavní kouč Martin Šnévajs. „Na cenných kovech má podíl i statutární město Prostějov, které nám umožnilo trénovat na beach kurtu před muzeem na Masarykově náměstí,“ doplnila s poděkováním druhá trenérka Aneta Lešanská.

KONEČNÉ POŘADÍ ME U15
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Portugalsko, 3. Česko, 4. Německo, 5. Maďarsko, 6. Anglie, 7. Slovensko.
Beach: 1. Česko, 2. Portugalsko, 3. Maďarsko, 4. Anglie, 5. Německo, 6. Slovensko.
KONEČNÉ POŘADÍ ME RISING STARS
Hala: 1. Nizozemsko, 2. Anglie, 3. Maďarsko, 4. Česko, 5. Německo.
Beach: 1. Česko, 2. Německo, 3. Maďarsko, 4. Anglie.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments