Dobré odpoledne, dnes je středa 23.10.2019
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mimořádně početné zastoupení bude mít prostějovský korfbal na nejdůležitější mezinárodní akci tohoto roku. Stane se jím mistrovství světa dospělých 2019 v Jihoafrické republice, jež hostí od čtvrtka 1. do soboty 10. srpna třímilionové město Durban. Dnes večer tam vyrazí hned kvinteto členů místního oddílu SK RG!

Do konečné nominace národního výběru České republiky se dostala jedna žena Renata Havlová + čtyři muži Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr a Daniel Štefák. „Světový šampionát v Africe je velké lákadlo. A tím víc, že se nás tam z Prostějova může reálně dostat čtyři nebo pět. V přípravě pořádně mákneme, a pokud nás opravdu nominují, zabojujeme s naší reprezentací o co nejlepší umístění. Zisk medaile by byl splněný sen,“ řekl Večerníku Petr Šnajdr už ve druhé polovině června na tradičním setkání Big Ill Pig.
Slova střelce rozhodujícího „zlatého“ koše na bronzovém Europa Shieldu klubů 2019 se nakonec naplnila, do JAR odletí pětice zástupců ergéčka. Rozhodlo o tom několik soustředění i přípravných zápasů, z nichž většina proběhla v městské sportovní hale Kostelce na Hané. My budeme našim korfbalistům samozřejmě držet pěsti a z Durbanu přineseme podrobné zpravodajství, po návratu domů pak máme v plánu exkluzivní rozhovor s prostějovskými reprezentanty.

TRIO HRÁLO NA SP U17 V HOLANDSKU
Korfbalový klub SK RG PV měl své vyslance také na Světovém poháru U17 v nizozemském Eindhovenu. Letošní vrchol této věkové kategorie absolvovala trojice z Hané: dívka Vendula Bartošová a chlapci, současně bratři Josef Valenta + František Valenta.
Reprezentační tým ČR sedmnáctiletých v základní skupině porazil Katalánsko 10:6, Maďarsko 14:1 i Slovensko 10:7, naopak podlehl Belgii 3:13 a Tchajwanu 6:16. Tím pádem putoval do bojů o páté až osmé místo, kde zdolal Německo 9:7 a na závěr prohrál s Anglií 4:7. Což znamenalo konečnou šestou pozici.

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments