Příjemnou noc, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mimořádně početné zastoupení bude mít prostějovský korfbal na nejdůležitější mezinárodní akci tohoto roku. Stane se jím mistrovství světa dospělých 2019 v Jihoafrické republice, jež hostí od čtvrtka 1. do soboty 10. srpna třímilionové město Durban. Dnes večer tam vyrazí hned kvinteto členů místního oddílu SK RG!

Do konečné nominace národního výběru České republiky se dostala jedna žena Renata Havlová + čtyři muži Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr a Daniel Štefák. „Světový šampionát v Africe je velké lákadlo. A tím víc, že se nás tam z Prostějova může reálně dostat čtyři nebo pět. V přípravě pořádně mákneme, a pokud nás opravdu nominují, zabojujeme s naší reprezentací o co nejlepší umístění. Zisk medaile by byl splněný sen,“ řekl Večerníku Petr Šnajdr už ve druhé polovině června na tradičním setkání Big Ill Pig.
Slova střelce rozhodujícího „zlatého“ koše na bronzovém Europa Shieldu klubů 2019 se nakonec naplnila, do JAR odletí pětice zástupců ergéčka. Rozhodlo o tom několik soustředění i přípravných zápasů, z nichž většina proběhla v městské sportovní hale Kostelce na Hané. My budeme našim korfbalistům samozřejmě držet pěsti a z Durbanu přineseme podrobné zpravodajství, po návratu domů pak máme v plánu exkluzivní rozhovor s prostějovskými reprezentanty.

TRIO HRÁLO NA SP U17 V HOLANDSKU
Korfbalový klub SK RG PV měl své vyslance také na Světovém poháru U17 v nizozemském Eindhovenu. Letošní vrchol této věkové kategorie absolvovala trojice z Hané: dívka Vendula Bartošová a chlapci, současně bratři Josef Valenta + František Valenta.
Reprezentační tým ČR sedmnáctiletých v základní skupině porazil Katalánsko 10:6, Maďarsko 14:1 i Slovensko 10:7, naopak podlehl Belgii 3:13 a Tchajwanu 6:16. Tím pádem putoval do bojů o páté až osmé místo, kde zdolal Německo 9:7 a na závěr prohrál s Anglií 4:7. Což znamenalo konečnou šestou pozici.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments