Příjemnou noc, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mimořádně početné zastoupení bude mít prostějovský korfbal na nejdůležitější mezinárodní akci tohoto roku. Stane se jím mistrovství světa dospělých 2019 v Jihoafrické republice, jež hostí od čtvrtka 1. do soboty 10. srpna třímilionové město Durban. Dnes večer tam vyrazí hned kvinteto členů místního oddílu SK RG!

Do konečné nominace národního výběru České republiky se dostala jedna žena Renata Havlová + čtyři muži Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr a Daniel Štefák. „Světový šampionát v Africe je velké lákadlo. A tím víc, že se nás tam z Prostějova může reálně dostat čtyři nebo pět. V přípravě pořádně mákneme, a pokud nás opravdu nominují, zabojujeme s naší reprezentací o co nejlepší umístění. Zisk medaile by byl splněný sen,“ řekl Večerníku Petr Šnajdr už ve druhé polovině června na tradičním setkání Big Ill Pig.
Slova střelce rozhodujícího „zlatého“ koše na bronzovém Europa Shieldu klubů 2019 se nakonec naplnila, do JAR odletí pětice zástupců ergéčka. Rozhodlo o tom několik soustředění i přípravných zápasů, z nichž většina proběhla v městské sportovní hale Kostelce na Hané. My budeme našim korfbalistům samozřejmě držet pěsti a z Durbanu přineseme podrobné zpravodajství, po návratu domů pak máme v plánu exkluzivní rozhovor s prostějovskými reprezentanty.

TRIO HRÁLO NA SP U17 V HOLANDSKU
Korfbalový klub SK RG PV měl své vyslance také na Světovém poháru U17 v nizozemském Eindhovenu. Letošní vrchol této věkové kategorie absolvovala trojice z Hané: dívka Vendula Bartošová a chlapci, současně bratři Josef Valenta + František Valenta.
Reprezentační tým ČR sedmnáctiletých v základní skupině porazil Katalánsko 10:6, Maďarsko 14:1 i Slovensko 10:7, naopak podlehl Belgii 3:13 a Tchajwanu 6:16. Tím pádem putoval do bojů o páté až osmé místo, kde zdolal Německo 9:7 a na závěr prohrál s Anglií 4:7. Což znamenalo konečnou šestou pozici.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar