Dobré ráno, dnes je sobota 18.1.2020
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mimořádně početné zastoupení bude mít prostějovský korfbal na nejdůležitější mezinárodní akci tohoto roku. Stane se jím mistrovství světa dospělých 2019 v Jihoafrické republice, jež hostí od čtvrtka 1. do soboty 10. srpna třímilionové město Durban. Dnes večer tam vyrazí hned kvinteto členů místního oddílu SK RG!

Do konečné nominace národního výběru České republiky se dostala jedna žena Renata Havlová + čtyři muži Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr a Daniel Štefák. „Světový šampionát v Africe je velké lákadlo. A tím víc, že se nás tam z Prostějova může reálně dostat čtyři nebo pět. V přípravě pořádně mákneme, a pokud nás opravdu nominují, zabojujeme s naší reprezentací o co nejlepší umístění. Zisk medaile by byl splněný sen,“ řekl Večerníku Petr Šnajdr už ve druhé polovině června na tradičním setkání Big Ill Pig.
Slova střelce rozhodujícího „zlatého“ koše na bronzovém Europa Shieldu klubů 2019 se nakonec naplnila, do JAR odletí pětice zástupců ergéčka. Rozhodlo o tom několik soustředění i přípravných zápasů, z nichž většina proběhla v městské sportovní hale Kostelce na Hané. My budeme našim korfbalistům samozřejmě držet pěsti a z Durbanu přineseme podrobné zpravodajství, po návratu domů pak máme v plánu exkluzivní rozhovor s prostějovskými reprezentanty.

TRIO HRÁLO NA SP U17 V HOLANDSKU
Korfbalový klub SK RG PV měl své vyslance také na Světovém poháru U17 v nizozemském Eindhovenu. Letošní vrchol této věkové kategorie absolvovala trojice z Hané: dívka Vendula Bartošová a chlapci, současně bratři Josef Valenta + František Valenta.
Reprezentační tým ČR sedmnáctiletých v základní skupině porazil Katalánsko 10:6, Maďarsko 14:1 i Slovensko 10:7, naopak podlehl Belgii 3:13 a Tchajwanu 6:16. Tím pádem putoval do bojů o páté až osmé místo, kde zdolal Německo 9:7 a na závěr prohrál s Anglií 4:7. Což znamenalo konečnou šestou pozici.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments