Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až na druhý konec zeměkoule do Jihoafrické republiky odletěli korfbalisté ČR reprezentovat svou zem. Mistrovství světa 2019 v tomto smíšeném kolektivním sportu hostilo velkoměsto Durban a součástí národního výběru České republiky na největší akci roku byl hned půltucet členů oddílu SK RG Prostějov.

Do hráčské nominace se vešli Renata Havlová, Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr a Daniel Štefák, asistentem trenéra byl David Konečný (jinak hlavní kouč ergéčka). Všichni společně udělali maximum pro úspěch, který se v podobě konečného sedmého místa alespoň částečně dostavil.
V základní skupině se podařilo hned na úvod zdolat v klíčovém střetnutí Katalánsko 17:14 a poté smést Nový Zéland 23:11, následoval debakl 7:23 s favorizovaným Nizozemskem, pozdějším vítězem celého turnaje. Stěžejní osmifinále proti Austrálii tým zvládl bezpečně 27:15, naopak ve čtvrtfinále vůbec nestačil nakonec stříbrné Belgii 10:27. Zklamáním se stala vysoká porážka 5:18 se Surinamem v duelu o 5. až 8. příčku, aby MS uzavřela cenná výhra 17:16 nad Portugalskem v utkání o 7. pozici.
V posledním mači střelecky zazářila Hanačka Renata Havlová, autorka sedmi košů. „Na rozdíl od předchozího zápasu proti Surinamu nám to tam víc padalo. Já jsem hned ze začátku dala dva tři koše, tím pádem si víc věřila a trefovala se dál. Pocity mám teď perfektní, zakončit šampionát vítězstvím je pro nás velká radost,“ říkala Renča přímo v JAR ještě před návratem domů.
Konečné umístění znamená vytoužený postup jak na Světové hry 2021 v USA, tak na nový euroasijský turnaj v Číně, který koncem května 2020 absolvují čtyři nejlepší státy z obou zmíněných kontinentů dle pořadí letošního mistrovství světa. A Češi skončili mezi Evropany právě čtvrtí.
Jak si v Durbanu vedli vyslanci prostějovského klubu? Petr Galíček i Renata Havlová byli stěžejními oporami družstva, o čemž svědčí statistiky druhého nejlepšího muže, respektive ženy v reprezentačním mančaftu. Všech sedm zápasů odehráli rovněž Alexandr Vyroubal s Petrem Šnajdrem, další členové základní sestavy. A zkušenosti mezi elitou zatím sbíral Daniel Štefák.


KORFBAL
VÝSLEDKY ČR NA MS 2019 V JAR
Základní skupina: Katalánsko 17:14 (10:9), Nový Zéland 23:11 (15:3), Nizozemsko 7:23 (4:11). Osmifinále: Austrálie 27:15 (15:7). Čtvrtfinále: Belgie 10:27 (4:12). O 5. až 8. místo: Surinam 5:18 (1:6). O 7. místo: Portugalsko 17:16 (10:7).
KONEČNÉ POŘADÍ MS 2019 V JAR
1. Nizozemsko, 2. Belgie, 3. Tchajwan, 4. Čína, 5. Německo, 6. Surinam, 7. Česko, 8. Portugalsko, 9. Anglie, 10. Katalánsko, 11. Polsko, 12. Maďarsko, 13. Slovensko, 14. Austrálie, 15. Japonsko, 16. Irsko, 17. Hongkong, 18. Nový Zéland, 19. JAR, 20. Macao.
STATISTIKY HRÁČŮ SK RG PROSTĚJOV NA MS
Petr Galíček: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 13, asistence 14, úspěšnost střelby 23 %, celková užitečnost 4,4.
Renata Havlová: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 13, asistence 10, úspěšnost střelby 21 %, celková užitečnost 4,1.
Petr Šnajdr: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 2, asistence 7, úspěšnost střelby 7 %, celková užitečnost 4,2.
Alexandr Vyroubal: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 6, asistence 7, úspěšnost střelby 15 %, celková užitečnost 4,1.
Daniel Štefák: odehrané zápasy 2, vstřelené koše 1, asistence 0, úspěšnost střelby 9 %, celková užitečnost 4,0.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments