Dobré ráno, dnes je středa 19.2.2020
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až na druhý konec zeměkoule do Jihoafrické republiky odletěli korfbalisté ČR reprezentovat svou zem. Mistrovství světa 2019 v tomto smíšeném kolektivním sportu hostilo velkoměsto Durban a součástí národního výběru České republiky na největší akci roku byl hned půltucet členů oddílu SK RG Prostějov.

Do hráčské nominace se vešli Renata Havlová, Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr a Daniel Štefák, asistentem trenéra byl David Konečný (jinak hlavní kouč ergéčka). Všichni společně udělali maximum pro úspěch, který se v podobě konečného sedmého místa alespoň částečně dostavil.
V základní skupině se podařilo hned na úvod zdolat v klíčovém střetnutí Katalánsko 17:14 a poté smést Nový Zéland 23:11, následoval debakl 7:23 s favorizovaným Nizozemskem, pozdějším vítězem celého turnaje. Stěžejní osmifinále proti Austrálii tým zvládl bezpečně 27:15, naopak ve čtvrtfinále vůbec nestačil nakonec stříbrné Belgii 10:27. Zklamáním se stala vysoká porážka 5:18 se Surinamem v duelu o 5. až 8. příčku, aby MS uzavřela cenná výhra 17:16 nad Portugalskem v utkání o 7. pozici.
V posledním mači střelecky zazářila Hanačka Renata Havlová, autorka sedmi košů. „Na rozdíl od předchozího zápasu proti Surinamu nám to tam víc padalo. Já jsem hned ze začátku dala dva tři koše, tím pádem si víc věřila a trefovala se dál. Pocity mám teď perfektní, zakončit šampionát vítězstvím je pro nás velká radost,“ říkala Renča přímo v JAR ještě před návratem domů.
Konečné umístění znamená vytoužený postup jak na Světové hry 2021 v USA, tak na nový euroasijský turnaj v Číně, který koncem května 2020 absolvují čtyři nejlepší státy z obou zmíněných kontinentů dle pořadí letošního mistrovství světa. A Češi skončili mezi Evropany právě čtvrtí.
Jak si v Durbanu vedli vyslanci prostějovského klubu? Petr Galíček i Renata Havlová byli stěžejními oporami družstva, o čemž svědčí statistiky druhého nejlepšího muže, respektive ženy v reprezentačním mančaftu. Všech sedm zápasů odehráli rovněž Alexandr Vyroubal s Petrem Šnajdrem, další členové základní sestavy. A zkušenosti mezi elitou zatím sbíral Daniel Štefák.


KORFBAL
VÝSLEDKY ČR NA MS 2019 V JAR
Základní skupina: Katalánsko 17:14 (10:9), Nový Zéland 23:11 (15:3), Nizozemsko 7:23 (4:11). Osmifinále: Austrálie 27:15 (15:7). Čtvrtfinále: Belgie 10:27 (4:12). O 5. až 8. místo: Surinam 5:18 (1:6). O 7. místo: Portugalsko 17:16 (10:7).
KONEČNÉ POŘADÍ MS 2019 V JAR
1. Nizozemsko, 2. Belgie, 3. Tchajwan, 4. Čína, 5. Německo, 6. Surinam, 7. Česko, 8. Portugalsko, 9. Anglie, 10. Katalánsko, 11. Polsko, 12. Maďarsko, 13. Slovensko, 14. Austrálie, 15. Japonsko, 16. Irsko, 17. Hongkong, 18. Nový Zéland, 19. JAR, 20. Macao.
STATISTIKY HRÁČŮ SK RG PROSTĚJOV NA MS
Petr Galíček: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 13, asistence 14, úspěšnost střelby 23 %, celková užitečnost 4,4.
Renata Havlová: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 13, asistence 10, úspěšnost střelby 21 %, celková užitečnost 4,1.
Petr Šnajdr: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 2, asistence 7, úspěšnost střelby 7 %, celková užitečnost 4,2.
Alexandr Vyroubal: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 6, asistence 7, úspěšnost střelby 15 %, celková užitečnost 4,1.
Daniel Štefák: odehrané zápasy 2, vstřelené koše 1, asistence 0, úspěšnost střelby 9 %, celková užitečnost 4,0.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments