Dobré ráno, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až na druhý konec zeměkoule do Jihoafrické republiky odletěli korfbalisté ČR reprezentovat svou zem. Mistrovství světa 2019 v tomto smíšeném kolektivním sportu hostilo velkoměsto Durban a součástí národního výběru České republiky na největší akci roku byl hned půltucet členů oddílu SK RG Prostějov.

Do hráčské nominace se vešli Renata Havlová, Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr a Daniel Štefák, asistentem trenéra byl David Konečný (jinak hlavní kouč ergéčka). Všichni společně udělali maximum pro úspěch, který se v podobě konečného sedmého místa alespoň částečně dostavil.
V základní skupině se podařilo hned na úvod zdolat v klíčovém střetnutí Katalánsko 17:14 a poté smést Nový Zéland 23:11, následoval debakl 7:23 s favorizovaným Nizozemskem, pozdějším vítězem celého turnaje. Stěžejní osmifinále proti Austrálii tým zvládl bezpečně 27:15, naopak ve čtvrtfinále vůbec nestačil nakonec stříbrné Belgii 10:27. Zklamáním se stala vysoká porážka 5:18 se Surinamem v duelu o 5. až 8. příčku, aby MS uzavřela cenná výhra 17:16 nad Portugalskem v utkání o 7. pozici.
V posledním mači střelecky zazářila Hanačka Renata Havlová, autorka sedmi košů. „Na rozdíl od předchozího zápasu proti Surinamu nám to tam víc padalo. Já jsem hned ze začátku dala dva tři koše, tím pádem si víc věřila a trefovala se dál. Pocity mám teď perfektní, zakončit šampionát vítězstvím je pro nás velká radost,“ říkala Renča přímo v JAR ještě před návratem domů.
Konečné umístění znamená vytoužený postup jak na Světové hry 2021 v USA, tak na nový euroasijský turnaj v Číně, který koncem května 2020 absolvují čtyři nejlepší státy z obou zmíněných kontinentů dle pořadí letošního mistrovství světa. A Češi skončili mezi Evropany právě čtvrtí.
Jak si v Durbanu vedli vyslanci prostějovského klubu? Petr Galíček i Renata Havlová byli stěžejními oporami družstva, o čemž svědčí statistiky druhého nejlepšího muže, respektive ženy v reprezentačním mančaftu. Všech sedm zápasů odehráli rovněž Alexandr Vyroubal s Petrem Šnajdrem, další členové základní sestavy. A zkušenosti mezi elitou zatím sbíral Daniel Štefák.


KORFBAL
VÝSLEDKY ČR NA MS 2019 V JAR
Základní skupina: Katalánsko 17:14 (10:9), Nový Zéland 23:11 (15:3), Nizozemsko 7:23 (4:11). Osmifinále: Austrálie 27:15 (15:7). Čtvrtfinále: Belgie 10:27 (4:12). O 5. až 8. místo: Surinam 5:18 (1:6). O 7. místo: Portugalsko 17:16 (10:7).
KONEČNÉ POŘADÍ MS 2019 V JAR
1. Nizozemsko, 2. Belgie, 3. Tchajwan, 4. Čína, 5. Německo, 6. Surinam, 7. Česko, 8. Portugalsko, 9. Anglie, 10. Katalánsko, 11. Polsko, 12. Maďarsko, 13. Slovensko, 14. Austrálie, 15. Japonsko, 16. Irsko, 17. Hongkong, 18. Nový Zéland, 19. JAR, 20. Macao.
STATISTIKY HRÁČŮ SK RG PROSTĚJOV NA MS
Petr Galíček: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 13, asistence 14, úspěšnost střelby 23 %, celková užitečnost 4,4.
Renata Havlová: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 13, asistence 10, úspěšnost střelby 21 %, celková užitečnost 4,1.
Petr Šnajdr: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 2, asistence 7, úspěšnost střelby 7 %, celková užitečnost 4,2.
Alexandr Vyroubal: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 6, asistence 7, úspěšnost střelby 15 %, celková užitečnost 4,1.
Daniel Štefák: odehrané zápasy 2, vstřelené koše 1, asistence 0, úspěšnost střelby 9 %, celková užitečnost 4,0.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments