Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až na druhý konec zeměkoule do Jihoafrické republiky odletěli korfbalisté ČR reprezentovat svou zem. Mistrovství světa 2019 v tomto smíšeném kolektivním sportu hostilo velkoměsto Durban a součástí národního výběru České republiky na největší akci roku byl hned půltucet členů oddílu SK RG Prostějov.

Do hráčské nominace se vešli Renata Havlová, Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr a Daniel Štefák, asistentem trenéra byl David Konečný (jinak hlavní kouč ergéčka). Všichni společně udělali maximum pro úspěch, který se v podobě konečného sedmého místa alespoň částečně dostavil.
V základní skupině se podařilo hned na úvod zdolat v klíčovém střetnutí Katalánsko 17:14 a poté smést Nový Zéland 23:11, následoval debakl 7:23 s favorizovaným Nizozemskem, pozdějším vítězem celého turnaje. Stěžejní osmifinále proti Austrálii tým zvládl bezpečně 27:15, naopak ve čtvrtfinále vůbec nestačil nakonec stříbrné Belgii 10:27. Zklamáním se stala vysoká porážka 5:18 se Surinamem v duelu o 5. až 8. příčku, aby MS uzavřela cenná výhra 17:16 nad Portugalskem v utkání o 7. pozici.
V posledním mači střelecky zazářila Hanačka Renata Havlová, autorka sedmi košů. „Na rozdíl od předchozího zápasu proti Surinamu nám to tam víc padalo. Já jsem hned ze začátku dala dva tři koše, tím pádem si víc věřila a trefovala se dál. Pocity mám teď perfektní, zakončit šampionát vítězstvím je pro nás velká radost,“ říkala Renča přímo v JAR ještě před návratem domů.
Konečné umístění znamená vytoužený postup jak na Světové hry 2021 v USA, tak na nový euroasijský turnaj v Číně, který koncem května 2020 absolvují čtyři nejlepší státy z obou zmíněných kontinentů dle pořadí letošního mistrovství světa. A Češi skončili mezi Evropany právě čtvrtí.
Jak si v Durbanu vedli vyslanci prostějovského klubu? Petr Galíček i Renata Havlová byli stěžejními oporami družstva, o čemž svědčí statistiky druhého nejlepšího muže, respektive ženy v reprezentačním mančaftu. Všech sedm zápasů odehráli rovněž Alexandr Vyroubal s Petrem Šnajdrem, další členové základní sestavy. A zkušenosti mezi elitou zatím sbíral Daniel Štefák.


KORFBAL
VÝSLEDKY ČR NA MS 2019 V JAR
Základní skupina: Katalánsko 17:14 (10:9), Nový Zéland 23:11 (15:3), Nizozemsko 7:23 (4:11). Osmifinále: Austrálie 27:15 (15:7). Čtvrtfinále: Belgie 10:27 (4:12). O 5. až 8. místo: Surinam 5:18 (1:6). O 7. místo: Portugalsko 17:16 (10:7).
KONEČNÉ POŘADÍ MS 2019 V JAR
1. Nizozemsko, 2. Belgie, 3. Tchajwan, 4. Čína, 5. Německo, 6. Surinam, 7. Česko, 8. Portugalsko, 9. Anglie, 10. Katalánsko, 11. Polsko, 12. Maďarsko, 13. Slovensko, 14. Austrálie, 15. Japonsko, 16. Irsko, 17. Hongkong, 18. Nový Zéland, 19. JAR, 20. Macao.
STATISTIKY HRÁČŮ SK RG PROSTĚJOV NA MS
Petr Galíček: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 13, asistence 14, úspěšnost střelby 23 %, celková užitečnost 4,4.
Renata Havlová: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 13, asistence 10, úspěšnost střelby 21 %, celková užitečnost 4,1.
Petr Šnajdr: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 2, asistence 7, úspěšnost střelby 7 %, celková užitečnost 4,2.
Alexandr Vyroubal: odehrané zápasy 7, vstřelené koše 6, asistence 7, úspěšnost střelby 15 %, celková užitečnost 4,1.
Daniel Štefák: odehrané zápasy 2, vstřelené koše 1, asistence 0, úspěšnost střelby 9 %, celková užitečnost 4,0.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-