Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pořadatelskou aktivitou hýřící oddíl korfbalu SK RG Prostějov je během aktuálního týdne spoluorganizátorem Mistrovství Evropy v korfbalu do 21 let 2019 v tomto kolektivním smíšeném sportu. Šampionát se koná od úterý 15. do soboty 19. října v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici a jde o zatím nejvýznamnější mezinárodní korfbalovou akci, která se ve zdejším regionu kdy uskutečnila!

Dosavadním vrcholem byl lednový Europa Shield 2019, tedy závěrečný turnaj druhého nejvyššího poháru klubů na starém kontinentu. Hanáci se následně v tomto roce úspěšně zhostili i Finálového dne českého korfbalu jak pro extraligu dospělých, tak pro ligu mladších žáků, poté přivítali ještě čtyři ze šesti hracích dnů nové Superligy včetně medailových bojů. Nadcházející evropský šampionát jednadvacetiletých však z globálního hlediska znamená logicky nejvíc, neboť jde o poměřování národních reprezentací.
Těch už v minulých dnech dorazilo do Prostějova všech osm, které se turnaje zúčastní. V základní skupině A to budou Česko, Nizozemsko, Anglie a Katalánsko, v grupě B Belgie, Německo, Portugalsko a Maďarsko. Z obou skupin hraných 15. až 17. října postoupí nejlepší dva do semifinále (18. října), ostatní zabojují o 5. až 8. místo. Medailové bitvy včetně finále pak přijdou na řadu poslední den ME, tedy 19. října.
Hlavní pozornost bude samozřejmě upřena na domácí výběr České republiky, v jehož středu se vyjímají tři zástupci SK RG Prostějov: hráči Petr Šnajdr a Daniel Štefák plus asistent trenéra David Konečný. Velký smutek naopak zavládl u další místní rodačky Nikoly Lorencové, kterou o start připravilo zranění prstu během jednoho ze tří soustředění před vrcholným kláním přímo na „Chorázce“.
V každém případě se lze těšit na špičkovou sportovní podívanou, byť v obecně ne tolik známém sportu. Pokud si však na internetu pustíte záznamy třeba z lednového Europa Shieldu (zvláště ze slavného duelu ergéčka o bronz) právě na prostějovské palubovce, uvidíte, co vás v případě osobní návštěvy Mistrovství Evropy U21 může čekat. Vysoce kvalitní korfbal v parádní atmosféře bouřících fanoušků a tím pádem super zážitek!
Cílem českého družstva přitom jednoznačně je útok na zisk některé z medailí, navzdory těžkým soupeřům ve skupině. Proto si v kompletním zápasovém programu šampionátu na jiném místě této strany dobře zapamatujte termíny i časy střetnutí ČR, stejně jako následných utkání o cenné kovy. Jestli totiž Češi na placku opravdu dosáhnou, tak hala RG a ZŠ města Prostějova snad samou euforií spadne!
Budete u toho? PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto mediální partner akce, ano!

PROGRAM MISTROVSTVÍ EVROPY U21 V KORFBALU 2019

Složení základních grup
Skupina A: Nizozemsko, Anglie, Česko, Katalánsko.
Skupina B: Belgie, Německo, Portugalsko, Maďarsko.

ÚTERÝ 15. ŘÍJNA
10.30 hodin Anglie – Nizozemsko (skupina A), 12.15 hodin Německo – Belgie (skupina B), 14.45 hodin Portugalsko – Maďarsko (skupina B), 16.30 hodin Česko – Katalánsko (skupina A).
STŘEDA 16. ŘÍJNA
10.30 hodin Maďarsko – Německo (skupina B), 12.15 hodin Katalánsko – Anglie (skupina A), 14.45 hodin Belgie – Portugalsko (skupina B), 16.30 hodin Česko – Nizozemsko (skupina A).
ČTVRTEK 17. ŘÍJNA
10.30 hodin Katalánsko – Nizozemsko (skupina A), 12.15 hodin Maďarsko – Belgie (skupina B), 14.45 hodin Německo – Portugalsko (skupina B), 16.30 hodin Česko – Anglie (skupina A).
PÁTEK 18. ŘÍJNA
11.30 hodin o 5. až 8. místo B3 – A4, 13.15 hodin o 5. až 8. místo A3 – B4, 15.00 hodin semifinále B1 – A2, 16.45 hodin semifinále A1 – B2.
SOBOTA 19. ŘÍJNA
10.15 hodin o 7. místo, 12.00 hodin o 5. místo, 13.45 hodin o 3. místo, 15.30 hodin finále.
Všechny zápasy se hrají v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici.


41 me korf

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments