Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pořadatelskou aktivitou hýřící oddíl korfbalu SK RG Prostějov je během aktuálního týdne spoluorganizátorem Mistrovství Evropy v korfbalu do 21 let 2019 v tomto kolektivním smíšeném sportu. Šampionát se koná od úterý 15. do soboty 19. října v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici a jde o zatím nejvýznamnější mezinárodní korfbalovou akci, která se ve zdejším regionu kdy uskutečnila!

Dosavadním vrcholem byl lednový Europa Shield 2019, tedy závěrečný turnaj druhého nejvyššího poháru klubů na starém kontinentu. Hanáci se následně v tomto roce úspěšně zhostili i Finálového dne českého korfbalu jak pro extraligu dospělých, tak pro ligu mladších žáků, poté přivítali ještě čtyři ze šesti hracích dnů nové Superligy včetně medailových bojů. Nadcházející evropský šampionát jednadvacetiletých však z globálního hlediska znamená logicky nejvíc, neboť jde o poměřování národních reprezentací.
Těch už v minulých dnech dorazilo do Prostějova všech osm, které se turnaje zúčastní. V základní skupině A to budou Česko, Nizozemsko, Anglie a Katalánsko, v grupě B Belgie, Německo, Portugalsko a Maďarsko. Z obou skupin hraných 15. až 17. října postoupí nejlepší dva do semifinále (18. října), ostatní zabojují o 5. až 8. místo. Medailové bitvy včetně finále pak přijdou na řadu poslední den ME, tedy 19. října.
Hlavní pozornost bude samozřejmě upřena na domácí výběr České republiky, v jehož středu se vyjímají tři zástupci SK RG Prostějov: hráči Petr Šnajdr a Daniel Štefák plus asistent trenéra David Konečný. Velký smutek naopak zavládl u další místní rodačky Nikoly Lorencové, kterou o start připravilo zranění prstu během jednoho ze tří soustředění před vrcholným kláním přímo na „Chorázce“.
V každém případě se lze těšit na špičkovou sportovní podívanou, byť v obecně ne tolik známém sportu. Pokud si však na internetu pustíte záznamy třeba z lednového Europa Shieldu (zvláště ze slavného duelu ergéčka o bronz) právě na prostějovské palubovce, uvidíte, co vás v případě osobní návštěvy Mistrovství Evropy U21 může čekat. Vysoce kvalitní korfbal v parádní atmosféře bouřících fanoušků a tím pádem super zážitek!
Cílem českého družstva přitom jednoznačně je útok na zisk některé z medailí, navzdory těžkým soupeřům ve skupině. Proto si v kompletním zápasovém programu šampionátu na jiném místě této strany dobře zapamatujte termíny i časy střetnutí ČR, stejně jako následných utkání o cenné kovy. Jestli totiž Češi na placku opravdu dosáhnou, tak hala RG a ZŠ města Prostějova snad samou euforií spadne!
Budete u toho? PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto mediální partner akce, ano!

PROGRAM MISTROVSTVÍ EVROPY U21 V KORFBALU 2019

Složení základních grup
Skupina A: Nizozemsko, Anglie, Česko, Katalánsko.
Skupina B: Belgie, Německo, Portugalsko, Maďarsko.

ÚTERÝ 15. ŘÍJNA
10.30 hodin Anglie – Nizozemsko (skupina A), 12.15 hodin Německo – Belgie (skupina B), 14.45 hodin Portugalsko – Maďarsko (skupina B), 16.30 hodin Česko – Katalánsko (skupina A).
STŘEDA 16. ŘÍJNA
10.30 hodin Maďarsko – Německo (skupina B), 12.15 hodin Katalánsko – Anglie (skupina A), 14.45 hodin Belgie – Portugalsko (skupina B), 16.30 hodin Česko – Nizozemsko (skupina A).
ČTVRTEK 17. ŘÍJNA
10.30 hodin Katalánsko – Nizozemsko (skupina A), 12.15 hodin Maďarsko – Belgie (skupina B), 14.45 hodin Německo – Portugalsko (skupina B), 16.30 hodin Česko – Anglie (skupina A).
PÁTEK 18. ŘÍJNA
11.30 hodin o 5. až 8. místo B3 – A4, 13.15 hodin o 5. až 8. místo A3 – B4, 15.00 hodin semifinále B1 – A2, 16.45 hodin semifinále A1 – B2.
SOBOTA 19. ŘÍJNA
10.15 hodin o 7. místo, 12.00 hodin o 5. místo, 13.45 hodin o 3. místo, 15.30 hodin finále.
Všechny zápasy se hrají v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici.


41 me korf

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar