Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pořadatelskou aktivitou hýřící oddíl korfbalu SK RG Prostějov je během aktuálního týdne spoluorganizátorem Mistrovství Evropy v korfbalu do 21 let 2019 v tomto kolektivním smíšeném sportu. Šampionát se koná od úterý 15. do soboty 19. října v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici a jde o zatím nejvýznamnější mezinárodní korfbalovou akci, která se ve zdejším regionu kdy uskutečnila!

Dosavadním vrcholem byl lednový Europa Shield 2019, tedy závěrečný turnaj druhého nejvyššího poháru klubů na starém kontinentu. Hanáci se následně v tomto roce úspěšně zhostili i Finálového dne českého korfbalu jak pro extraligu dospělých, tak pro ligu mladších žáků, poté přivítali ještě čtyři ze šesti hracích dnů nové Superligy včetně medailových bojů. Nadcházející evropský šampionát jednadvacetiletých však z globálního hlediska znamená logicky nejvíc, neboť jde o poměřování národních reprezentací.
Těch už v minulých dnech dorazilo do Prostějova všech osm, které se turnaje zúčastní. V základní skupině A to budou Česko, Nizozemsko, Anglie a Katalánsko, v grupě B Belgie, Německo, Portugalsko a Maďarsko. Z obou skupin hraných 15. až 17. října postoupí nejlepší dva do semifinále (18. října), ostatní zabojují o 5. až 8. místo. Medailové bitvy včetně finále pak přijdou na řadu poslední den ME, tedy 19. října.
Hlavní pozornost bude samozřejmě upřena na domácí výběr České republiky, v jehož středu se vyjímají tři zástupci SK RG Prostějov: hráči Petr Šnajdr a Daniel Štefák plus asistent trenéra David Konečný. Velký smutek naopak zavládl u další místní rodačky Nikoly Lorencové, kterou o start připravilo zranění prstu během jednoho ze tří soustředění před vrcholným kláním přímo na „Chorázce“.
V každém případě se lze těšit na špičkovou sportovní podívanou, byť v obecně ne tolik známém sportu. Pokud si však na internetu pustíte záznamy třeba z lednového Europa Shieldu (zvláště ze slavného duelu ergéčka o bronz) právě na prostějovské palubovce, uvidíte, co vás v případě osobní návštěvy Mistrovství Evropy U21 může čekat. Vysoce kvalitní korfbal v parádní atmosféře bouřících fanoušků a tím pádem super zážitek!
Cílem českého družstva přitom jednoznačně je útok na zisk některé z medailí, navzdory těžkým soupeřům ve skupině. Proto si v kompletním zápasovém programu šampionátu na jiném místě této strany dobře zapamatujte termíny i časy střetnutí ČR, stejně jako následných utkání o cenné kovy. Jestli totiž Češi na placku opravdu dosáhnou, tak hala RG a ZŠ města Prostějova snad samou euforií spadne!
Budete u toho? PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto mediální partner akce, ano!

PROGRAM MISTROVSTVÍ EVROPY U21 V KORFBALU 2019

Složení základních grup
Skupina A: Nizozemsko, Anglie, Česko, Katalánsko.
Skupina B: Belgie, Německo, Portugalsko, Maďarsko.

ÚTERÝ 15. ŘÍJNA
10.30 hodin Anglie – Nizozemsko (skupina A), 12.15 hodin Německo – Belgie (skupina B), 14.45 hodin Portugalsko – Maďarsko (skupina B), 16.30 hodin Česko – Katalánsko (skupina A).
STŘEDA 16. ŘÍJNA
10.30 hodin Maďarsko – Německo (skupina B), 12.15 hodin Katalánsko – Anglie (skupina A), 14.45 hodin Belgie – Portugalsko (skupina B), 16.30 hodin Česko – Nizozemsko (skupina A).
ČTVRTEK 17. ŘÍJNA
10.30 hodin Katalánsko – Nizozemsko (skupina A), 12.15 hodin Maďarsko – Belgie (skupina B), 14.45 hodin Německo – Portugalsko (skupina B), 16.30 hodin Česko – Anglie (skupina A).
PÁTEK 18. ŘÍJNA
11.30 hodin o 5. až 8. místo B3 – A4, 13.15 hodin o 5. až 8. místo A3 – B4, 15.00 hodin semifinále B1 – A2, 16.45 hodin semifinále A1 – B2.
SOBOTA 19. ŘÍJNA
10.15 hodin o 7. místo, 12.00 hodin o 5. místo, 13.45 hodin o 3. místo, 15.30 hodin finále.
Všechny zápasy se hrají v hale RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici.


41 me korf

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments