Příjemnou noc, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bezproblémový start do nového ročníku nejvyšší tuzemské soutěže se povedl korfbalistům SK RG Prostějov. Na vlastním hřišti v 1. kole extraligy dospělých ČR 2019/2020 jasně porazili Modré Slony YMCA Znojmo 26:18 (15:4), když o svém triumfu rozhodli vynikajícím prvním poločasem. A devíti vstřelenými koši se blýskla Renata Havlová.

Hanáci sice nastoupili v početně úzké sestavě, kde navíc musela v její ženské části zaskočit Aneta Lešanská, jinak už trenérka oddílových dorostenců i starších žáků. Přesto neměli domácí vůbec žádné potíže a protivníka doslova smetli drtivým nástupem.
„Začátek se nám hrozně povedl. Měli jsme výbornou efektivitu střelby, dařila se nám z dálky i zblízka včetně dvoutaktů. Skvěle jsme se zkoncentrovali,“ pochvaloval si trenér ergéčka David Konečný, jehož tým je mnohými korfbalovými odborníky považován za černého koně aktuální sezóny se schopnostmi útočit na vysněný postup do extraligového finále.
Proti družstvu z města okurek zvyšoval prostějovský mančaft svůj náskok celý zahajovací poločas až do přestávkového rozdílu jedenácti košů. Po pauze se již herní obraz vyrovnal a hosté dokonce trochu snížili, přesto však triumf favorita nebyl ani na chvíli v žádném ohrožení. A mač dopadl o bezpečných osm tref.
Kouč přitom nemohl opomenout klíčový přínos dvou svěřenkyň. „Renča Havlová to má v sobě, když jí zápas sedne, tak je k nezastavení,“ ocenil Konečný téměř dvoucifernou kanonýrku. „S Anetou Lešanskou jsme se před sezónou domluvili, že nám v případě potřeby pomůže. Což přišlo hned v úvodním kole a ona ukázala, že na extraligu v pohodě stačí,“ doplnil Konečný.
Ve druhém duelu premiérového dějství soutěže podlehly mistrovské, avšak citelně oslabené České Budějovice nahecovanému Brnu vysoko 14:24. 


KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2019/20 – 1. kolo
SK RG Prostějov – Modří Sloni YMCA Znojmo 26:18 (15:4)
Rozhodčí: Pazourek a Pospíšil. Diváci: 100.
Sestava a koše Prostějova: Vyroubal 5, Šnajdr 3, Galíček 1, Tichý 1, Havlová 9, N. Lorencová 3, Křížková 2, Lešanská 1 – Štefák 1. Trenér: David Konečný.
Nejvíc košů Znojma: Nguyen 5, Šebelová a Žák 3.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar