Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bezproblémový start do nového ročníku nejvyšší tuzemské soutěže se povedl korfbalistům SK RG Prostějov. Na vlastním hřišti v 1. kole extraligy dospělých ČR 2019/2020 jasně porazili Modré Slony YMCA Znojmo 26:18 (15:4), když o svém triumfu rozhodli vynikajícím prvním poločasem. A devíti vstřelenými koši se blýskla Renata Havlová.

Hanáci sice nastoupili v početně úzké sestavě, kde navíc musela v její ženské části zaskočit Aneta Lešanská, jinak už trenérka oddílových dorostenců i starších žáků. Přesto neměli domácí vůbec žádné potíže a protivníka doslova smetli drtivým nástupem.
„Začátek se nám hrozně povedl. Měli jsme výbornou efektivitu střelby, dařila se nám z dálky i zblízka včetně dvoutaktů. Skvěle jsme se zkoncentrovali,“ pochvaloval si trenér ergéčka David Konečný, jehož tým je mnohými korfbalovými odborníky považován za černého koně aktuální sezóny se schopnostmi útočit na vysněný postup do extraligového finále.
Proti družstvu z města okurek zvyšoval prostějovský mančaft svůj náskok celý zahajovací poločas až do přestávkového rozdílu jedenácti košů. Po pauze se již herní obraz vyrovnal a hosté dokonce trochu snížili, přesto však triumf favorita nebyl ani na chvíli v žádném ohrožení. A mač dopadl o bezpečných osm tref.
Kouč přitom nemohl opomenout klíčový přínos dvou svěřenkyň. „Renča Havlová to má v sobě, když jí zápas sedne, tak je k nezastavení,“ ocenil Konečný téměř dvoucifernou kanonýrku. „S Anetou Lešanskou jsme se před sezónou domluvili, že nám v případě potřeby pomůže. Což přišlo hned v úvodním kole a ona ukázala, že na extraligu v pohodě stačí,“ doplnil Konečný.
Ve druhém duelu premiérového dějství soutěže podlehly mistrovské, avšak citelně oslabené České Budějovice nahecovanému Brnu vysoko 14:24. 


KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2019/20 – 1. kolo
SK RG Prostějov – Modří Sloni YMCA Znojmo 26:18 (15:4)
Rozhodčí: Pazourek a Pospíšil. Diváci: 100.
Sestava a koše Prostějova: Vyroubal 5, Šnajdr 3, Galíček 1, Tichý 1, Havlová 9, N. Lorencová 3, Křížková 2, Lešanská 1 – Štefák 1. Trenér: David Konečný.
Nejvíc košů Znojma: Nguyen 5, Šebelová a Žák 3.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments