Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Konečně chceme poprvé v klubové historii postoupit do finále,“ znělo z tábora korfbalistů SK RG Prostějov před začátkem nové sezóny. A vstup do ní zvládli natolik perfektně, že za splněním cíle i snu v jednom vyrazili nejlepším možným způsobem. Po úvodním skolení Znojma totiž ve 2. kole extraligy dospělých ČR 2019/20 zdolali i venku favorizované Brno! Mnohonásobný šampion republiky a úřadující vicemistr jim podlehl 15:20 (11:11).

Hrálo se v brněnské čtvrti Maloměřice, kde zprvu vedli domácí. Většinu zahajovacího poločasu měli navrch, ale jen mírně o jeden či dva koše. Navíc před přestávkou se hostům podařilo vyrovnat a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.
Po pauze pak Hanáci rozhodli klíčovým úderem. Během tří minut nasázeli čtyři koše za sebou, čímž Jihomoravanům utekli do trháku. A soupeř tuhle ztrátu již nedokázal zlikvidovat, naopak výběr SK v závěru ještě pečetil svůj poměrně jednoznačný triumf!
Tentokrát družstvo střelecky táhla mužská část sestavy, která ze dvaceti dosažených košů zaznamenala plných šestnáct. Ženské polovině týmu citelně chyběla mladá opora Nikola Lorencová, přesto se zrodilo nesmírně cenné prostějovské vítězství vybudované především na skvělé obraně celého kolektivu. „Už v první půlce jsme Brno přehrávali, ale víc se trefovali oni. Zlom nastal po přestávce. Začalo nám tam padat víc střel a to rozhodlo,“ hodnotil povedený zápas jeho nejlepší kanonýr (s pěti koši) Jan Tichý. Se svými parťáky i parťačkami zvládli hodně emotivní bitvu. „Známe se dobře z české reprezentace, takže je to mezi námi vždycky na ostří nože. Navíc v Brně to často vyhrotí i fanoušci,“ vysvětloval Tichý, proč bylo v útulné hale místy víc horko.
Každopádně ergéčko se po dvou extraligových dějstvích usadilo s plným počtem čtyř získaných bodů v čele tabulky! „Porazit Brno je úspěch, zvlášť venku. Ale my na konci téhle sezóny chceme titul, takže musíme porážet každého,“ doplnil Tichý stručně a jasně.
Další utkání korfbalistů Prostějova v Českých Budějovicích bylo odloženo až na 22. února, tím pádem příště nastoupí v neděli 8. prosince od 10.00 hodin doma proti nováčkovi z Náchoda – a mimořádně v Kostelci na Hané v tamní městské sportovní hale.


KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2019/20 – 2. kolo
KK Brno – SK RG Prostějov 15:20 (11:11)
Rozhodčí: Voda a Filip. Diváci: 50.
Nejvíc košů Brna: Bušík 5, Drábková a Jonáková 3.
Sestava a koše Prostějova: Tichý 5, Galíček 4, Vyroubal 4, Šnajdr 3, Havlová 2, Ambrosová 1, Křížková 1, K. Lorencová – Štefáková. Trenér: David Konečný.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments