Dobrý večer, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Konečně chceme poprvé v klubové historii postoupit do finále,“ znělo z tábora korfbalistů SK RG Prostějov před začátkem nové sezóny. A vstup do ní zvládli natolik perfektně, že za splněním cíle i snu v jednom vyrazili nejlepším možným způsobem. Po úvodním skolení Znojma totiž ve 2. kole extraligy dospělých ČR 2019/20 zdolali i venku favorizované Brno! Mnohonásobný šampion republiky a úřadující vicemistr jim podlehl 15:20 (11:11).

Hrálo se v brněnské čtvrti Maloměřice, kde zprvu vedli domácí. Většinu zahajovacího poločasu měli navrch, ale jen mírně o jeden či dva koše. Navíc před přestávkou se hostům podařilo vyrovnat a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.
Po pauze pak Hanáci rozhodli klíčovým úderem. Během tří minut nasázeli čtyři koše za sebou, čímž Jihomoravanům utekli do trháku. A soupeř tuhle ztrátu již nedokázal zlikvidovat, naopak výběr SK v závěru ještě pečetil svůj poměrně jednoznačný triumf!
Tentokrát družstvo střelecky táhla mužská část sestavy, která ze dvaceti dosažených košů zaznamenala plných šestnáct. Ženské polovině týmu citelně chyběla mladá opora Nikola Lorencová, přesto se zrodilo nesmírně cenné prostějovské vítězství vybudované především na skvělé obraně celého kolektivu. „Už v první půlce jsme Brno přehrávali, ale víc se trefovali oni. Zlom nastal po přestávce. Začalo nám tam padat víc střel a to rozhodlo,“ hodnotil povedený zápas jeho nejlepší kanonýr (s pěti koši) Jan Tichý. Se svými parťáky i parťačkami zvládli hodně emotivní bitvu. „Známe se dobře z české reprezentace, takže je to mezi námi vždycky na ostří nože. Navíc v Brně to často vyhrotí i fanoušci,“ vysvětloval Tichý, proč bylo v útulné hale místy víc horko.
Každopádně ergéčko se po dvou extraligových dějstvích usadilo s plným počtem čtyř získaných bodů v čele tabulky! „Porazit Brno je úspěch, zvlášť venku. Ale my na konci téhle sezóny chceme titul, takže musíme porážet každého,“ doplnil Tichý stručně a jasně.
Další utkání korfbalistů Prostějova v Českých Budějovicích bylo odloženo až na 22. února, tím pádem příště nastoupí v neděli 8. prosince od 10.00 hodin doma proti nováčkovi z Náchoda – a mimořádně v Kostelci na Hané v tamní městské sportovní hale.


KORFBAL
Extraliga dospělých ČR 2019/20 – 2. kolo
KK Brno – SK RG Prostějov 15:20 (11:11)
Rozhodčí: Voda a Filip. Diváci: 50.
Nejvíc košů Brna: Bušík 5, Drábková a Jonáková 3.
Sestava a koše Prostějova: Tichý 5, Galíček 4, Vyroubal 4, Šnajdr 3, Havlová 2, Ambrosová 1, Křížková 1, K. Lorencová – Štefáková. Trenér: David Konečný.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-