Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžkou šichtu měli korfbalisté SK RG Prostějov v utkání 11. kola extraligy dospělých ČR 2019/20. Proti Znojmu si to však náročnější udělali i vlastní vinou, když dostávali laciné koše a spousta střel jim smolně vypadla z obroučky. Důležité bylo, že po vyrovnaném boji zvítězili 22:19 (9:8). A znovu tak upevnili své druhé místo v průběžné tabulce těsně za vedoucím Brnem.

Domácí od začátku vedli, hosté neustále dotahovali, občas i vyrovnali. Takový byl scénář vlastně celého střetnutí, které měli Hanáci zdánlivě pod kontrolou, ovšem pořád se jim nedařilo houževnatému soupeři odskočit na větší rozdíl. V prvním poločase přitom měli problémy s těsnou obranou Modrých Slonů, kteří na ně zvolili účinnou defenzivní taktiku. A opakovaně likvidovali menší manko (3:1 – 4:4, 7:5 – 8:8).
Stejně vypadal rovněž úvod druhé půle, neboť jihomoravský celek opět dorovnal náskok ergéčka (10:8 – 10:10). Od stavu 12:12 se však prostějovskému favoritovi konečně podařilo víc rozpohybovat útočnou činnost, košem propadlo víc pokusů v rychlém sledu zejména Tichého, ale i Galíčka, Šnajdra, Vyroubala či Lešanské. Po úniku na 17:13 navíc šel Šnajdr na penaltu, jenže neproměnil, což výběr YMCA okamžitě potrestal dvěma snadnými trefami.
Definitivní rozhodnutí přinesly až dva zásahy kapitána Galíčka za sebou (17:15 – 19:15) podpořené sérií úspěšných doskoků. A byť znojemská družina nepříjemně kousala až do úplného závěru, blíže než na rozdíl tří košů se už nedostala. Parta SK navzdory herně poněkud zabrzděnému výkonu uhájila vítězství 22:19, tím pádem zvýšila odstup před třetími Českými Budějovicemi na nadmíru slibných šest bodů!

Průběžná tabulka extraligy po 11. kole
1. Brno 7 0 2 216:166 14
2. Prostějov 6 0 2 191:149 12
3. Č. Budějovice 3 0 5 166:164 6
4. Znojmo 2 0 6 150:186 4
5. Náchod 2 0 5 121:179 4

HODNOCENÍ TRENÉRA
„Znojmo je chytré a zkušené družstvo hrajícího trenéra Jirky Podzemského, který na nás používá osvědčenou taktiku, abychom nemohli v klidu hrát ani střílet. Proto maximálně brzdili postavení doskoku, tím zpomalovali naše útoky a my jsme neměli takovou ofenzivní pohodu. Potom je potřeba hodně trpělivosti, navíc i snahy naopak hru zrychlovat volbou vhodných akcí včetně správného postavení jednotlivých hráčů a hráček. Dlouho jsme se spíš trápili, z bláta nás vytáhly dvě střídající holky Renča Havlová s Nikolou Ambrosovou. Prvně jmenovaná má pořád problémy s bolavou nohou, druhá vypomohla naskočením bez toho, že by s námi trénovala. S oběma na hřišti fungovala naše hra lépe a získali jsme aspoň trochu větší náskok. Akorát mě pak rozčílily dvě věci: jak jsme po několika úspěšných útocích za sebou začali zbytečně vymýšlet něco originálního nevyzkoušeného, taky že jsme dostali několik hloupých košů hned po střídání stran vinou neobsazení protihráček. Tohle by se nemělo stávat, proto jsem trochu naštvaný. Dva získané body za vítězství samozřejmě beru, ale měli jsme vyhrát větším rozdílem a utkání končit v pohodě s jasným náskokem. Možná jsem moc náročný, přesto však vyžaduju pro každý zápas ještě vyšší koncentraci i celkovou herní kvalitu.“
David Konečný, hlavní kouč korfbalistů SK RG Prostějov

POHLED HRÁČE
„Očekával jsem těžký zápas, protože minule jsme se Znojmem na jeho hřišti prohráli. Doma jsme si věřili, že je porazíme, ale bylo to náročné, nic lehkého. V sestavě mají jednoho hodně vysokého kluka, tím pádem na jeho straně vždy dobrý doskok. Těsně nás bránili a navíc se docela trefovali, zatímco my dlouho moc ne. Nedařilo se nám dát nějakou delší šňůru košů, maximálně dva za sebou. A soupeř pokaždé hned odpověděl, pořád snižoval nebo vyrovnával náš menší náskok. Prostě se nám nepovedlo víc trhnout, proto bylo utkání až do závěru dost vyrovnané. Ale nakonec máme vítězství i dva body, což je podstatné.“
Jan Tichý, korfbalista SK RG Prostějov

Extraliga dospělých ČR 2019/20 – 11. kolo
SK RG Prostějov – YMCA Modří Sloni Znojmo 22:19 (9:8)
Rozhodčí: Milichovský a Kolářová. Diváci: 50.
Sestava a koše Prostějova: Galíček 5, Tichý 7, Lešanská 2, Štefáková, Vyroubal 3, Šnajdr 4, N. Lorencová, Křížková – Havlová 1, Ambrosová, Lužný. Trenéři: David Konečný a Martin Uherka.
Nejvíc košů Znojma: Podzemský 6, Toufar a Žák 3.


IR

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments