Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbalový oddíl SK RG Prostějov vzal na svá bedra další početné kvantum turnajů, které měl zorganizovat v nejbližších týdnech a měsících. Kvůli vládou ČR vyhlášenému nouzovému stavu minimálně do 10. dubna z důvodu šíření koronaviru je však uskutečnění některých z těchto plánovaných akcí už teď vyloučeno a další se dostaly do akutního ohrožení jejich odložení či přímo zrušení.

K čemu v původně stanovených termínech určitě nedojde, to jsou dvě nadcházející klání pro školáky prvního stupně ZŠ. V sobotu 21. března mělo proběhnout 1. kolo nové Hanácké ligy U9 a U11, v úterý 24. března pak Školní pohár žáků 1. až 3. tříd. Oba turnaje se však logicky neuskuteční, neboť hala RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici je uzavřena, a navíc platí zákaz shromažďování více než třiceti osob na jednom místě.
Otazníky se zatím vznášejí nad dalšími významnými podniky, jejichž organizaci ergéčko získalo. V sobotu 25. dubna má na prostějovské reálce být Finálový den českého korfbalu, tedy všechny zápasy o medaile včetně mistrovských titulů v extralize dospělých, první lize dospělých a extralize dorostu! Hned o den později 26. dubna je tamtéž v plánu Finálový den ligy mladších žáků.
Navíc tohle ještě není zdaleka všechno, protože na přelomu května a června by měl Prostějov hostit i 3. kolo základní části plus následně úvodní duely play-off druhého ročníku Superligy ČR! Nemluvě o tom, že za necelé dva týdny ode dneška bylo původně na programu první utkání semifinále extraligy dospělých České Budějovice vs. Prostějov, jehož odehrání v původním termínu je teď v podstatě vyloučené. Stejně jako řada dalších střetnutí vyřazovací části mládežnických soutěží tuzemska v korfbalu.
Jaké řešení zvolí vedení ČKS, potažmo prostějovský klub například i co se týká další přípravy a tréninkového procesu? Na to si musíme počkat minimálně do příštího vydání Večerníku! (son)

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar