Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbalový oddíl SK RG Prostějov vzal na svá bedra další početné kvantum turnajů, které měl zorganizovat v nejbližších týdnech a měsících. Kvůli vládou ČR vyhlášenému nouzovému stavu minimálně do 10. dubna z důvodu šíření koronaviru je však uskutečnění některých z těchto plánovaných akcí už teď vyloučeno a další se dostaly do akutního ohrožení jejich odložení či přímo zrušení.

K čemu v původně stanovených termínech určitě nedojde, to jsou dvě nadcházející klání pro školáky prvního stupně ZŠ. V sobotu 21. března mělo proběhnout 1. kolo nové Hanácké ligy U9 a U11, v úterý 24. března pak Školní pohár žáků 1. až 3. tříd. Oba turnaje se však logicky neuskuteční, neboť hala RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici je uzavřena, a navíc platí zákaz shromažďování více než třiceti osob na jednom místě.
Otazníky se zatím vznášejí nad dalšími významnými podniky, jejichž organizaci ergéčko získalo. V sobotu 25. dubna má na prostějovské reálce být Finálový den českého korfbalu, tedy všechny zápasy o medaile včetně mistrovských titulů v extralize dospělých, první lize dospělých a extralize dorostu! Hned o den později 26. dubna je tamtéž v plánu Finálový den ligy mladších žáků.
Navíc tohle ještě není zdaleka všechno, protože na přelomu května a června by měl Prostějov hostit i 3. kolo základní části plus následně úvodní duely play-off druhého ročníku Superligy ČR! Nemluvě o tom, že za necelé dva týdny ode dneška bylo původně na programu první utkání semifinále extraligy dospělých České Budějovice vs. Prostějov, jehož odehrání v původním termínu je teď v podstatě vyloučené. Stejně jako řada dalších střetnutí vyřazovací části mládežnických soutěží tuzemska v korfbalu.
Jaké řešení zvolí vedení ČKS, potažmo prostějovský klub například i co se týká další přípravy a tréninkového procesu? Na to si musíme počkat minimálně do příštího vydání Večerníku! (son)

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-