Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 korfbal_deckaNa počátku května se v Českých Budějovicích uskutečnil finálový den mladších žáků. Ti prostějovští nejprve v semifinále zdolali soupeře z Nového Lískovce 8:1, následně po vyrovnaném finálovém souboji zdolali rovněž Šenov, a stali se tak mistry České republiky ve své věkové kategorii. Za celou sezonu neprohráli ani jednou a úspěšné vystoupení ještě umocnilo vyhlášení Jakuba Podhorného z SK RG Prostějov nejlepším hráčem finálového dne.

Bitva o finále měla jednoznačný průběh. Již po poločase vedl tým Martina Šnévajse a Anety Lešanské 4:1, po konci zápasu byl rozdíl hned sedmikošový. „Na soupeře jsme vlétli ve velkém stylu. Obrana pracovala na sto procent a bylo jen otázkou času, kdy se našim hráčům podaří vstřelit koš. Nebýt nervozity při zakončení, mohlo jich na naší straně být mnohem víc,“ popisovala výsledkově hladké střetnutí Lešanská.
Zejména díky výborné otevřené obraně se soupeři podařilo skórovat jen jednou, a sice z penalty. „Zhruba osm minut před koncem již nebylo pochyb o našem postupu do finále a atmosféru zápasu na finálovém dnu si tak mohli vyzkoušet i ostatní hráči z lavičky,“ dodala prostějovská trenérka.
V dalším semifinálovém zápase zdolal Šenov domácí České Budějovice a stal se tak finálovým soupeřem SK RG. „Před posledním duelem dne by se dala nervozita krájet. Tíha okamžiku bohužel nepadla jen na prostějovské trenéry, ale i na hráče, což se projevilo v celém finálovém duelu. Soupeř na tom byl naštěstí podobně a naše výborná obrana nás opět podržela,“ líčila Lešanská.
Chválila zejména Barboru Krčovou, která výborně ubránila nejlepší hráčku turnaje. To byl jeden z důležitých faktorů vítězství. Do vedení se dostal díky penaltě Šenov, to Prostějov stejnou možnost nevyužil a na vyrovnání si ještě chvíli musel počkat. Poločas tak skončil nerozhodně.
Ve druhé půli se prostějovští žáci dostali do vedení 3:1, druhý finalista se však nehodlal vzdát a ihned po oddechovém čase snížil. „Asi šest minut před koncem po krásném úniku a zakončení Kubíka jsme opět vedli o dva koše, soupeř však hned odpověděl přesnou střelou na 4:3. Zbývalo pět minut do konce a nervozita vzrůstala.
V útoku se nám nedařilo vůbec nic, naštěstí jsme velice dobře bránili,“ vtahovala do děje. Závěr byl velice napínavý, neboť šest sekund před koncem odpískal rozhodčí zdržování hry a Šenov měl poslední šanci na skórování. Tu ale díky pečlivé obraně nevyužil a mladší žáci SK RG Prostějov se stali mistry.
„Sláva vítězům, čest poraženým. Je nutné dodat, že Šenov se na nás výborně připravil a hrál opravdu dobře. Na nás to však naštěstí nestačilo a v sezoně 2013/2014 jsme zůstali neporaženi. Děti si po několikaleté práci konečně vychutnaly, jaké to je vyhrát zlato ve finále. Moc jim to přejeme,“ shodli se trenéři vítězného souboru, pro něž je to splnění snu.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments