Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

21 korfbal_deckaNa počátku května se v Českých Budějovicích uskutečnil finálový den mladších žáků. Ti prostějovští nejprve v semifinále zdolali soupeře z Nového Lískovce 8:1, následně po vyrovnaném finálovém souboji zdolali rovněž Šenov, a stali se tak mistry České republiky ve své věkové kategorii. Za celou sezonu neprohráli ani jednou a úspěšné vystoupení ještě umocnilo vyhlášení Jakuba Podhorného z SK RG Prostějov nejlepším hráčem finálového dne.

Bitva o finále měla jednoznačný průběh. Již po poločase vedl tým Martina Šnévajse a Anety Lešanské 4:1, po konci zápasu byl rozdíl hned sedmikošový. „Na soupeře jsme vlétli ve velkém stylu. Obrana pracovala na sto procent a bylo jen otázkou času, kdy se našim hráčům podaří vstřelit koš. Nebýt nervozity při zakončení, mohlo jich na naší straně být mnohem víc,“ popisovala výsledkově hladké střetnutí Lešanská.
Zejména díky výborné otevřené obraně se soupeři podařilo skórovat jen jednou, a sice z penalty. „Zhruba osm minut před koncem již nebylo pochyb o našem postupu do finále a atmosféru zápasu na finálovém dnu si tak mohli vyzkoušet i ostatní hráči z lavičky,“ dodala prostějovská trenérka.
V dalším semifinálovém zápase zdolal Šenov domácí České Budějovice a stal se tak finálovým soupeřem SK RG. „Před posledním duelem dne by se dala nervozita krájet. Tíha okamžiku bohužel nepadla jen na prostějovské trenéry, ale i na hráče, což se projevilo v celém finálovém duelu. Soupeř na tom byl naštěstí podobně a naše výborná obrana nás opět podržela,“ líčila Lešanská.
Chválila zejména Barboru Krčovou, která výborně ubránila nejlepší hráčku turnaje. To byl jeden z důležitých faktorů vítězství. Do vedení se dostal díky penaltě Šenov, to Prostějov stejnou možnost nevyužil a na vyrovnání si ještě chvíli musel počkat. Poločas tak skončil nerozhodně.
Ve druhé půli se prostějovští žáci dostali do vedení 3:1, druhý finalista se však nehodlal vzdát a ihned po oddechovém čase snížil. „Asi šest minut před koncem po krásném úniku a zakončení Kubíka jsme opět vedli o dva koše, soupeř však hned odpověděl přesnou střelou na 4:3. Zbývalo pět minut do konce a nervozita vzrůstala.
V útoku se nám nedařilo vůbec nic, naštěstí jsme velice dobře bránili,“ vtahovala do děje. Závěr byl velice napínavý, neboť šest sekund před koncem odpískal rozhodčí zdržování hry a Šenov měl poslední šanci na skórování. Tu ale díky pečlivé obraně nevyužil a mladší žáci SK RG Prostějov se stali mistry.
„Sláva vítězům, čest poraženým. Je nutné dodat, že Šenov se na nás výborně připravil a hrál opravdu dobře. Na nás to však naštěstí nestačilo a v sezoně 2013/2014 jsme zůstali neporaženi. Děti si po několikaleté práci konečně vychutnaly, jaké to je vyhrát zlato ve finále. Moc jim to přejeme,“ shodli se trenéři vítězného souboru, pro něž je to splnění snu.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments