Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 korfbal_deckaNa počátku května se v Českých Budějovicích uskutečnil finálový den mladších žáků. Ti prostějovští nejprve v semifinále zdolali soupeře z Nového Lískovce 8:1, následně po vyrovnaném finálovém souboji zdolali rovněž Šenov, a stali se tak mistry České republiky ve své věkové kategorii. Za celou sezonu neprohráli ani jednou a úspěšné vystoupení ještě umocnilo vyhlášení Jakuba Podhorného z SK RG Prostějov nejlepším hráčem finálového dne.

Bitva o finále měla jednoznačný průběh. Již po poločase vedl tým Martina Šnévajse a Anety Lešanské 4:1, po konci zápasu byl rozdíl hned sedmikošový. „Na soupeře jsme vlétli ve velkém stylu. Obrana pracovala na sto procent a bylo jen otázkou času, kdy se našim hráčům podaří vstřelit koš. Nebýt nervozity při zakončení, mohlo jich na naší straně být mnohem víc,“ popisovala výsledkově hladké střetnutí Lešanská.
Zejména díky výborné otevřené obraně se soupeři podařilo skórovat jen jednou, a sice z penalty. „Zhruba osm minut před koncem již nebylo pochyb o našem postupu do finále a atmosféru zápasu na finálovém dnu si tak mohli vyzkoušet i ostatní hráči z lavičky,“ dodala prostějovská trenérka.
V dalším semifinálovém zápase zdolal Šenov domácí České Budějovice a stal se tak finálovým soupeřem SK RG. „Před posledním duelem dne by se dala nervozita krájet. Tíha okamžiku bohužel nepadla jen na prostějovské trenéry, ale i na hráče, což se projevilo v celém finálovém duelu. Soupeř na tom byl naštěstí podobně a naše výborná obrana nás opět podržela,“ líčila Lešanská.
Chválila zejména Barboru Krčovou, která výborně ubránila nejlepší hráčku turnaje. To byl jeden z důležitých faktorů vítězství. Do vedení se dostal díky penaltě Šenov, to Prostějov stejnou možnost nevyužil a na vyrovnání si ještě chvíli musel počkat. Poločas tak skončil nerozhodně.
Ve druhé půli se prostějovští žáci dostali do vedení 3:1, druhý finalista se však nehodlal vzdát a ihned po oddechovém čase snížil. „Asi šest minut před koncem po krásném úniku a zakončení Kubíka jsme opět vedli o dva koše, soupeř však hned odpověděl přesnou střelou na 4:3. Zbývalo pět minut do konce a nervozita vzrůstala.
V útoku se nám nedařilo vůbec nic, naštěstí jsme velice dobře bránili,“ vtahovala do děje. Závěr byl velice napínavý, neboť šest sekund před koncem odpískal rozhodčí zdržování hry a Šenov měl poslední šanci na skórování. Tu ale díky pečlivé obraně nevyužil a mladší žáci SK RG Prostějov se stali mistry.
„Sláva vítězům, čest poraženým. Je nutné dodat, že Šenov se na nás výborně připravil a hrál opravdu dobře. Na nás to však naštěstí nestačilo a v sezoně 2013/2014 jsme zůstali neporaženi. Děti si po několikaleté práci konečně vychutnaly, jaké to je vyhrát zlato ve finále. Moc jim to přejeme,“ shodli se trenéři vítězného souboru, pro něž je to splnění snu.

Total Comments

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments