Dobrý podvečer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

21 korfbal_deckaNa počátku května se v Českých Budějovicích uskutečnil finálový den mladších žáků. Ti prostějovští nejprve v semifinále zdolali soupeře z Nového Lískovce 8:1, následně po vyrovnaném finálovém souboji zdolali rovněž Šenov, a stali se tak mistry České republiky ve své věkové kategorii. Za celou sezonu neprohráli ani jednou a úspěšné vystoupení ještě umocnilo vyhlášení Jakuba Podhorného z SK RG Prostějov nejlepším hráčem finálového dne.

Bitva o finále měla jednoznačný průběh. Již po poločase vedl tým Martina Šnévajse a Anety Lešanské 4:1, po konci zápasu byl rozdíl hned sedmikošový. „Na soupeře jsme vlétli ve velkém stylu. Obrana pracovala na sto procent a bylo jen otázkou času, kdy se našim hráčům podaří vstřelit koš. Nebýt nervozity při zakončení, mohlo jich na naší straně být mnohem víc,“ popisovala výsledkově hladké střetnutí Lešanská.
Zejména díky výborné otevřené obraně se soupeři podařilo skórovat jen jednou, a sice z penalty. „Zhruba osm minut před koncem již nebylo pochyb o našem postupu do finále a atmosféru zápasu na finálovém dnu si tak mohli vyzkoušet i ostatní hráči z lavičky,“ dodala prostějovská trenérka.
V dalším semifinálovém zápase zdolal Šenov domácí České Budějovice a stal se tak finálovým soupeřem SK RG. „Před posledním duelem dne by se dala nervozita krájet. Tíha okamžiku bohužel nepadla jen na prostějovské trenéry, ale i na hráče, což se projevilo v celém finálovém duelu. Soupeř na tom byl naštěstí podobně a naše výborná obrana nás opět podržela,“ líčila Lešanská.
Chválila zejména Barboru Krčovou, která výborně ubránila nejlepší hráčku turnaje. To byl jeden z důležitých faktorů vítězství. Do vedení se dostal díky penaltě Šenov, to Prostějov stejnou možnost nevyužil a na vyrovnání si ještě chvíli musel počkat. Poločas tak skončil nerozhodně.
Ve druhé půli se prostějovští žáci dostali do vedení 3:1, druhý finalista se však nehodlal vzdát a ihned po oddechovém čase snížil. „Asi šest minut před koncem po krásném úniku a zakončení Kubíka jsme opět vedli o dva koše, soupeř však hned odpověděl přesnou střelou na 4:3. Zbývalo pět minut do konce a nervozita vzrůstala.
V útoku se nám nedařilo vůbec nic, naštěstí jsme velice dobře bránili,“ vtahovala do děje. Závěr byl velice napínavý, neboť šest sekund před koncem odpískal rozhodčí zdržování hry a Šenov měl poslední šanci na skórování. Tu ale díky pečlivé obraně nevyužil a mladší žáci SK RG Prostějov se stali mistry.
„Sláva vítězům, čest poraženým. Je nutné dodat, že Šenov se na nás výborně připravil a hrál opravdu dobře. Na nás to však naštěstí nestačilo a v sezoně 2013/2014 jsme zůstali neporaženi. Děti si po několikaleté práci konečně vychutnaly, jaké to je vyhrát zlato ve finále. Moc jim to přejeme,“ shodli se trenéři vítězného souboru, pro něž je to splnění snu.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments