Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

korfbal ilustracniS medailí na krku se sice Renata Havlová, Tomáš Marek, Alexandr Vyroubal a Petr Galíček do Prostějova nevrátili, přesto se na mistrovství Evropy do 21 let zasloužili o velký úspěch českého korfbalu. Čtveřice SK RG Prostějov se v Olomouci podílela na konečném pátém místě, což znamená postup na mistrovství světa do 23 let. To bude na programu za dva roky.

„Je to super. Po třech porážkách z prvních tří zápasů nám hrozilo, že nepostoupíme do skupiny o páté až osmé místo, nakonec jsme ale vylepšili umístění z posledních dvou šampionátů,“ radoval se asistent reprezentačního kouče a současně hlavní trenér prostějovského výběru dospělých David Konečný.
Do šampionátu totiž mladí Češi skutečně nevstoupili dobře. Nejprve prohráli 12:29 s Belgií, poté 11:14 s Německem a následně 14:20 s Anglií. Zbývající trojice duelů však přinesla tři výhry a neúspěch byl zažehnaný. Nejprve šlo o zdolání Polska 15:7, následně Ruska 21:9 a nakonec i Katalánska 26:18.
„Vykrystalizovalo to tak, že hned tři hráči Prostějova nastupovali v základní sestavě a v posledním zápase nasázeli třináct z šestadvaceti košů. Navíc Renata byla dvakrát a Saša jednou vyhlášeni hráči zápasu, takže hráli velkou roli,“ mnul si ruce David Konečný.
Většinu týmu tvořili hráči, kteří ještě letos mohli startovat v kategorii do devatenácti let, velice mladý tým tak i bez zisku cenného kovu uspěl. „Je to krok kupředu, i tak se jim podařilo postoupit mezi deset nejlepších výběrů celého světa. Na toto měření sil dojde za dva roky,“ předeslal David Konečný s tím, že nyní už mají všechny korfbalové výběry volno a pauza potrvá až do září.

Total Comments

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments