Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

korfbal ilustracniS medailí na krku se sice Renata Havlová, Tomáš Marek, Alexandr Vyroubal a Petr Galíček do Prostějova nevrátili, přesto se na mistrovství Evropy do 21 let zasloužili o velký úspěch českého korfbalu. Čtveřice SK RG Prostějov se v Olomouci podílela na konečném pátém místě, což znamená postup na mistrovství světa do 23 let. To bude na programu za dva roky.

„Je to super. Po třech porážkách z prvních tří zápasů nám hrozilo, že nepostoupíme do skupiny o páté až osmé místo, nakonec jsme ale vylepšili umístění z posledních dvou šampionátů,“ radoval se asistent reprezentačního kouče a současně hlavní trenér prostějovského výběru dospělých David Konečný.
Do šampionátu totiž mladí Češi skutečně nevstoupili dobře. Nejprve prohráli 12:29 s Belgií, poté 11:14 s Německem a následně 14:20 s Anglií. Zbývající trojice duelů však přinesla tři výhry a neúspěch byl zažehnaný. Nejprve šlo o zdolání Polska 15:7, následně Ruska 21:9 a nakonec i Katalánska 26:18.
„Vykrystalizovalo to tak, že hned tři hráči Prostějova nastupovali v základní sestavě a v posledním zápase nasázeli třináct z šestadvaceti košů. Navíc Renata byla dvakrát a Saša jednou vyhlášeni hráči zápasu, takže hráli velkou roli,“ mnul si ruce David Konečný.
Většinu týmu tvořili hráči, kteří ještě letos mohli startovat v kategorii do devatenácti let, velice mladý tým tak i bez zisku cenného kovu uspěl. „Je to krok kupředu, i tak se jim podařilo postoupit mezi deset nejlepších výběrů celého světa. Na toto měření sil dojde za dva roky,“ předeslal David Konečný s tím, že nyní už mají všechny korfbalové výběry volno a pauza potrvá až do září.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments