Dobré odpoledne, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

korfbal ilustracniS medailí na krku se sice Renata Havlová, Tomáš Marek, Alexandr Vyroubal a Petr Galíček do Prostějova nevrátili, přesto se na mistrovství Evropy do 21 let zasloužili o velký úspěch českého korfbalu. Čtveřice SK RG Prostějov se v Olomouci podílela na konečném pátém místě, což znamená postup na mistrovství světa do 23 let. To bude na programu za dva roky.

„Je to super. Po třech porážkách z prvních tří zápasů nám hrozilo, že nepostoupíme do skupiny o páté až osmé místo, nakonec jsme ale vylepšili umístění z posledních dvou šampionátů,“ radoval se asistent reprezentačního kouče a současně hlavní trenér prostějovského výběru dospělých David Konečný.
Do šampionátu totiž mladí Češi skutečně nevstoupili dobře. Nejprve prohráli 12:29 s Belgií, poté 11:14 s Německem a následně 14:20 s Anglií. Zbývající trojice duelů však přinesla tři výhry a neúspěch byl zažehnaný. Nejprve šlo o zdolání Polska 15:7, následně Ruska 21:9 a nakonec i Katalánska 26:18.
„Vykrystalizovalo to tak, že hned tři hráči Prostějova nastupovali v základní sestavě a v posledním zápase nasázeli třináct z šestadvaceti košů. Navíc Renata byla dvakrát a Saša jednou vyhlášeni hráči zápasu, takže hráli velkou roli,“ mnul si ruce David Konečný.
Většinu týmu tvořili hráči, kteří ještě letos mohli startovat v kategorii do devatenácti let, velice mladý tým tak i bez zisku cenného kovu uspěl. „Je to krok kupředu, i tak se jim podařilo postoupit mezi deset nejlepších výběrů celého světa. Na toto měření sil dojde za dva roky,“ předeslal David Konečný s tím, že nyní už mají všechny korfbalové výběry volno a pauza potrvá až do září.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments