Dobré ráno, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

30 dospeliAmbice se naplnit nepodařilo. „A“-tým prostějovských korfbalistů toužil po průniku mezi nejlepší čtyřku soutěže, ta by mu totiž zajistila účast ve vyřazovacích bojích. Leč zůstalo pouze u přání, jediná sezonní výhra nad poslední Prievidzou znamenala konečnou pátou pozici se značným odstupem na kýžený post.

„Hlavním cílem pro sezonu byl postup do play off. Dalším pak bylo zařadit do seniorské kategorie tři talentované hráče z úspěšného dorosteneckého týmu. Bohužel hlavního cíle se nepodařilo dosáhnout ani zdaleka, a tak z tohoto pohledu hodnotíme sezónu jako neúspěšnou. Ovšem co se týká druhého cíle, tak ten jsme splnili na sto procent,“ dělil se o smíšené pocity hlavní trenér David Konečný.
Všichni tři mladíci se tak stali plnohodnotnými členy týmu a dokonce Alexandr Vyroubal se stal i nejlepším střelcem družstva. Je ovšem potřeba také dodat, že s počtem 161 košů byl Prostějov z celé šestice nejhorší.
„Do sezony jsme šli s celkem početným stavem mužské části týmu, k němu se přidali tři nadějní chlapci z dorosteneckého družstva. Ovšem ženská část byla velmi okleštěná.
A když se během sezony hlavně mezi děvčaty stalo nějaké zranění, anebo měla některá děvčata pracovní povinnosti, tak jsme měli velké starosti dát tým vůbec dohromady,“ upozornil také na velký problém.
Tyto komplikace se projevily také na trénincích, a tak hráči SK RG opravdu velmi nepravidelně trénovali v kompletní sestavě. A znát to bylo i na výsledcích. V prvním kole vyhrály na Hané České Budějovice 25:16, po domácím vítězství 28:16 nad Prievidzou následovaly ještě do konce kalendářního roku 2013 porážka 14:21 se Znojmem, těsnější výsledek 14:18 s Brnem a debakl 10:27 na jihu Čech. Skóre se příliš nezlepšilo ani po Novém roce, to se udály výsledky 20:24 s Kolínem, 17:18 v Prievidze, 15:18 ve Znojmě a 15:29 v Brně.
„Přesto všem hráčům moc děkuji za jejich nasazení a pokrok, který ve své hře udělali. Pro příští sezónu počítáme, že seniorský tým doplníme právě o dívčí část úspěšného dorosteneckého týmu, a tak tým bude kompletní a s možností pravidelného trénování,“ těší se David Konečný na úspěšnější ročník, v němž věří, že se již postup do play off opravdu podaří.

Prostějovská soupiska:
Nikola Ambrosová, Petr Galíček, Aneta Lešanská, Martin Lužný, Michal Marek, Tomáš Marek, Ivana Matyášová, Lenka Nasadilová, Barbora Planičková, Tereza Snášelová, Lucie Schönfeldová, Martin Šnévajs, Martin Uherka, Alexandr Vyroubal, Kateřina Zelinková. Trenér: David Konečný.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments