Dobrý večer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 dospeliAmbice se naplnit nepodařilo. „A“-tým prostějovských korfbalistů toužil po průniku mezi nejlepší čtyřku soutěže, ta by mu totiž zajistila účast ve vyřazovacích bojích. Leč zůstalo pouze u přání, jediná sezonní výhra nad poslední Prievidzou znamenala konečnou pátou pozici se značným odstupem na kýžený post.

„Hlavním cílem pro sezonu byl postup do play off. Dalším pak bylo zařadit do seniorské kategorie tři talentované hráče z úspěšného dorosteneckého týmu. Bohužel hlavního cíle se nepodařilo dosáhnout ani zdaleka, a tak z tohoto pohledu hodnotíme sezónu jako neúspěšnou. Ovšem co se týká druhého cíle, tak ten jsme splnili na sto procent,“ dělil se o smíšené pocity hlavní trenér David Konečný.
Všichni tři mladíci se tak stali plnohodnotnými členy týmu a dokonce Alexandr Vyroubal se stal i nejlepším střelcem družstva. Je ovšem potřeba také dodat, že s počtem 161 košů byl Prostějov z celé šestice nejhorší.
„Do sezony jsme šli s celkem početným stavem mužské části týmu, k němu se přidali tři nadějní chlapci z dorosteneckého družstva. Ovšem ženská část byla velmi okleštěná.
A když se během sezony hlavně mezi děvčaty stalo nějaké zranění, anebo měla některá děvčata pracovní povinnosti, tak jsme měli velké starosti dát tým vůbec dohromady,“ upozornil také na velký problém.
Tyto komplikace se projevily také na trénincích, a tak hráči SK RG opravdu velmi nepravidelně trénovali v kompletní sestavě. A znát to bylo i na výsledcích. V prvním kole vyhrály na Hané České Budějovice 25:16, po domácím vítězství 28:16 nad Prievidzou následovaly ještě do konce kalendářního roku 2013 porážka 14:21 se Znojmem, těsnější výsledek 14:18 s Brnem a debakl 10:27 na jihu Čech. Skóre se příliš nezlepšilo ani po Novém roce, to se udály výsledky 20:24 s Kolínem, 17:18 v Prievidze, 15:18 ve Znojmě a 15:29 v Brně.
„Přesto všem hráčům moc děkuji za jejich nasazení a pokrok, který ve své hře udělali. Pro příští sezónu počítáme, že seniorský tým doplníme právě o dívčí část úspěšného dorosteneckého týmu, a tak tým bude kompletní a s možností pravidelného trénování,“ těší se David Konečný na úspěšnější ročník, v němž věří, že se již postup do play off opravdu podaří.

Prostějovská soupiska:
Nikola Ambrosová, Petr Galíček, Aneta Lešanská, Martin Lužný, Michal Marek, Tomáš Marek, Ivana Matyášová, Lenka Nasadilová, Barbora Planičková, Tereza Snášelová, Lucie Schönfeldová, Martin Šnévajs, Martin Uherka, Alexandr Vyroubal, Kateřina Zelinková. Trenér: David Konečný.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments