Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

30 dospeliAmbice se naplnit nepodařilo. „A“-tým prostějovských korfbalistů toužil po průniku mezi nejlepší čtyřku soutěže, ta by mu totiž zajistila účast ve vyřazovacích bojích. Leč zůstalo pouze u přání, jediná sezonní výhra nad poslední Prievidzou znamenala konečnou pátou pozici se značným odstupem na kýžený post.

„Hlavním cílem pro sezonu byl postup do play off. Dalším pak bylo zařadit do seniorské kategorie tři talentované hráče z úspěšného dorosteneckého týmu. Bohužel hlavního cíle se nepodařilo dosáhnout ani zdaleka, a tak z tohoto pohledu hodnotíme sezónu jako neúspěšnou. Ovšem co se týká druhého cíle, tak ten jsme splnili na sto procent,“ dělil se o smíšené pocity hlavní trenér David Konečný.
Všichni tři mladíci se tak stali plnohodnotnými členy týmu a dokonce Alexandr Vyroubal se stal i nejlepším střelcem družstva. Je ovšem potřeba také dodat, že s počtem 161 košů byl Prostějov z celé šestice nejhorší.
„Do sezony jsme šli s celkem početným stavem mužské části týmu, k němu se přidali tři nadějní chlapci z dorosteneckého družstva. Ovšem ženská část byla velmi okleštěná.
A když se během sezony hlavně mezi děvčaty stalo nějaké zranění, anebo měla některá děvčata pracovní povinnosti, tak jsme měli velké starosti dát tým vůbec dohromady,“ upozornil také na velký problém.
Tyto komplikace se projevily také na trénincích, a tak hráči SK RG opravdu velmi nepravidelně trénovali v kompletní sestavě. A znát to bylo i na výsledcích. V prvním kole vyhrály na Hané České Budějovice 25:16, po domácím vítězství 28:16 nad Prievidzou následovaly ještě do konce kalendářního roku 2013 porážka 14:21 se Znojmem, těsnější výsledek 14:18 s Brnem a debakl 10:27 na jihu Čech. Skóre se příliš nezlepšilo ani po Novém roce, to se udály výsledky 20:24 s Kolínem, 17:18 v Prievidze, 15:18 ve Znojmě a 15:29 v Brně.
„Přesto všem hráčům moc děkuji za jejich nasazení a pokrok, který ve své hře udělali. Pro příští sezónu počítáme, že seniorský tým doplníme právě o dívčí část úspěšného dorosteneckého týmu, a tak tým bude kompletní a s možností pravidelného trénování,“ těší se David Konečný na úspěšnější ročník, v němž věří, že se již postup do play off opravdu podaří.

Prostějovská soupiska:
Nikola Ambrosová, Petr Galíček, Aneta Lešanská, Martin Lužný, Michal Marek, Tomáš Marek, Ivana Matyášová, Lenka Nasadilová, Barbora Planičková, Tereza Snášelová, Lucie Schönfeldová, Martin Šnévajs, Martin Uherka, Alexandr Vyroubal, Kateřina Zelinková. Trenér: David Konečný.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments