Dobrý večer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 dospeliAmbice se naplnit nepodařilo. „A“-tým prostějovských korfbalistů toužil po průniku mezi nejlepší čtyřku soutěže, ta by mu totiž zajistila účast ve vyřazovacích bojích. Leč zůstalo pouze u přání, jediná sezonní výhra nad poslední Prievidzou znamenala konečnou pátou pozici se značným odstupem na kýžený post.

„Hlavním cílem pro sezonu byl postup do play off. Dalším pak bylo zařadit do seniorské kategorie tři talentované hráče z úspěšného dorosteneckého týmu. Bohužel hlavního cíle se nepodařilo dosáhnout ani zdaleka, a tak z tohoto pohledu hodnotíme sezónu jako neúspěšnou. Ovšem co se týká druhého cíle, tak ten jsme splnili na sto procent,“ dělil se o smíšené pocity hlavní trenér David Konečný.
Všichni tři mladíci se tak stali plnohodnotnými členy týmu a dokonce Alexandr Vyroubal se stal i nejlepším střelcem družstva. Je ovšem potřeba také dodat, že s počtem 161 košů byl Prostějov z celé šestice nejhorší.
„Do sezony jsme šli s celkem početným stavem mužské části týmu, k němu se přidali tři nadějní chlapci z dorosteneckého družstva. Ovšem ženská část byla velmi okleštěná.
A když se během sezony hlavně mezi děvčaty stalo nějaké zranění, anebo měla některá děvčata pracovní povinnosti, tak jsme měli velké starosti dát tým vůbec dohromady,“ upozornil také na velký problém.
Tyto komplikace se projevily také na trénincích, a tak hráči SK RG opravdu velmi nepravidelně trénovali v kompletní sestavě. A znát to bylo i na výsledcích. V prvním kole vyhrály na Hané České Budějovice 25:16, po domácím vítězství 28:16 nad Prievidzou následovaly ještě do konce kalendářního roku 2013 porážka 14:21 se Znojmem, těsnější výsledek 14:18 s Brnem a debakl 10:27 na jihu Čech. Skóre se příliš nezlepšilo ani po Novém roce, to se udály výsledky 20:24 s Kolínem, 17:18 v Prievidze, 15:18 ve Znojmě a 15:29 v Brně.
„Přesto všem hráčům moc děkuji za jejich nasazení a pokrok, který ve své hře udělali. Pro příští sezónu počítáme, že seniorský tým doplníme právě o dívčí část úspěšného dorosteneckého týmu, a tak tým bude kompletní a s možností pravidelného trénování,“ těší se David Konečný na úspěšnější ročník, v němž věří, že se již postup do play off opravdu podaří.

Prostějovská soupiska:
Nikola Ambrosová, Petr Galíček, Aneta Lešanská, Martin Lužný, Michal Marek, Tomáš Marek, Ivana Matyášová, Lenka Nasadilová, Barbora Planičková, Tereza Snášelová, Lucie Schönfeldová, Martin Šnévajs, Martin Uherka, Alexandr Vyroubal, Kateřina Zelinková. Trenér: David Konečný.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments