Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do roka a do dne! Výběr prostějovských fotbalových veteránů opanoval prestižní mezinárodní turnaj na Kroměřížsku. Parta dříve narozených hráčů z prostějovského regionu, si na stará fotbalová kolena prožila své ´Nagano´. V konkurenci dvanácti týmů dokázala zvítězit a dala tak zapomenout na sžírající loňskou finálovou porážku v penaltovém rozstřelu. „Do Ludslavic jsme se všichni těšili a naším cílem bylo prvenství. Motivaci jsme měli obrovskou, minulý rok nám to uteklo o doslova o fous,“ s úlevou informoval Evžen Kučera, hrající kouč Beximu.

Na šestém ročníku vyhlášeného ludslavického klání, se tentokrát sešla solidní konkurence. Nabité startovní pole se mohlo pyšnit hned kvartetem zahraničních týmů z nedalekého Slovenska.

Prostějovský Bexim Paletten patřil k největším favoritům a svou mnohdy ošidnou roli zvládnul. V šestičlenné základní skupině nasbírali Hanáci bilanci čtyř výher a jediné porážky, kterou měli na svědomí borci ze slovenské Opatové. „Skupinu jsme pojali volněji, chtěli jsme si hlavně dobře zahrát. Náš jediný přemožitel se ukázal jako velmi kvalitní protivník,“ popisoval Evžen Kučera. Bexim šel tedy do play off z druhé příčky.    

Ve vyřazovacím pavouku už plejeři Beximu neponechali nic náhodě a po bezstarostné hře ze skupiny, přitáhli šrouby hlavně v defenzívě.

Čtvrtfinálovou překážku v podobě Příluk odklidili poměrem 5:0! V boji o postup do finále pak došlo k odvetě s Opatovou. Bexim nažhaveného soupeře zchladil vynikajícím nástupem, když po pěti minutách vedl - 3:0! Soupeř to nezabalil, zdramatizoval (5:3), ale v pohodě hrající Prostějované dotáhli utkání do vítězného konce - 7:3! „Ten zápas nám vyšel se vším všudy. Nejen podle mě se jednalo předčasné finále,“ hodnotil Evžen Kučera.

V samotném titulovém boji pak Bexim nastoupil proti největšímu překvapení turnaje - Letišti Holešov. V pohodovém tempu zvítězil Bexim nad defenzívně laděným soupeřem 5:3, když už v průběhu vedl 4:1 a téměř metrová putovní trofej byla doma! „Ve finále jsme byli kvalitativně lepším týmem, ale nevyhnuli jsme se zmatkům pramenícím z nekoncentrovanosti. Nenápadně hrající protivník se tak dotáhl na rozdíl jediného gólu, ale Pavel Navrátil pátým gólem pečetil náš triumf,“ popsal finále Evža Kučera a na závěr dodal: „Celý turnaj jsme si užili v mimořádné pohodě. Loni jsme ztratili prvenství až v poslední minutě finále, kdy jsme inkasovali vyrovnávací branku a následně nezvládli penalty. Letos jsme tak moc chtěli vyhrát…“.  


 

Bexim absolvoval turnaj v následující sestavě: J. Bureš - V. Kučera, M. Martinák, M. Začal, P. Gréza, P. Ohlídal, M. Dohnal, E. Kučera, P. Hodulák, P. Navrátil a Z. Vysloužil.

Výsledky Beximu - základní skupina: - Racková 7:0,- Ostrov 2:0,- Kospol Holešov 3:2,- Opatová 1:2,- Letiště Holešov 3:2.

Play off - čtvrtfinále: Bexim – Příluky 5:0, semifinále: Bexim - Opatová 7:3, finále: Bexim -  Letiště Holešov 5:3.

26 bexim palleten veterani226 bexim palleten veterani3

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments