Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do roka a do dne! Výběr prostějovských fotbalových veteránů opanoval prestižní mezinárodní turnaj na Kroměřížsku. Parta dříve narozených hráčů z prostějovského regionu, si na stará fotbalová kolena prožila své ´Nagano´. V konkurenci dvanácti týmů dokázala zvítězit a dala tak zapomenout na sžírající loňskou finálovou porážku v penaltovém rozstřelu. „Do Ludslavic jsme se všichni těšili a naším cílem bylo prvenství. Motivaci jsme měli obrovskou, minulý rok nám to uteklo o doslova o fous,“ s úlevou informoval Evžen Kučera, hrající kouč Beximu.

Na šestém ročníku vyhlášeného ludslavického klání, se tentokrát sešla solidní konkurence. Nabité startovní pole se mohlo pyšnit hned kvartetem zahraničních týmů z nedalekého Slovenska.

Prostějovský Bexim Paletten patřil k největším favoritům a svou mnohdy ošidnou roli zvládnul. V šestičlenné základní skupině nasbírali Hanáci bilanci čtyř výher a jediné porážky, kterou měli na svědomí borci ze slovenské Opatové. „Skupinu jsme pojali volněji, chtěli jsme si hlavně dobře zahrát. Náš jediný přemožitel se ukázal jako velmi kvalitní protivník,“ popisoval Evžen Kučera. Bexim šel tedy do play off z druhé příčky.    

Ve vyřazovacím pavouku už plejeři Beximu neponechali nic náhodě a po bezstarostné hře ze skupiny, přitáhli šrouby hlavně v defenzívě.

Čtvrtfinálovou překážku v podobě Příluk odklidili poměrem 5:0! V boji o postup do finále pak došlo k odvetě s Opatovou. Bexim nažhaveného soupeře zchladil vynikajícím nástupem, když po pěti minutách vedl - 3:0! Soupeř to nezabalil, zdramatizoval (5:3), ale v pohodě hrající Prostějované dotáhli utkání do vítězného konce - 7:3! „Ten zápas nám vyšel se vším všudy. Nejen podle mě se jednalo předčasné finále,“ hodnotil Evžen Kučera.

V samotném titulovém boji pak Bexim nastoupil proti největšímu překvapení turnaje - Letišti Holešov. V pohodovém tempu zvítězil Bexim nad defenzívně laděným soupeřem 5:3, když už v průběhu vedl 4:1 a téměř metrová putovní trofej byla doma! „Ve finále jsme byli kvalitativně lepším týmem, ale nevyhnuli jsme se zmatkům pramenícím z nekoncentrovanosti. Nenápadně hrající protivník se tak dotáhl na rozdíl jediného gólu, ale Pavel Navrátil pátým gólem pečetil náš triumf,“ popsal finále Evža Kučera a na závěr dodal: „Celý turnaj jsme si užili v mimořádné pohodě. Loni jsme ztratili prvenství až v poslední minutě finále, kdy jsme inkasovali vyrovnávací branku a následně nezvládli penalty. Letos jsme tak moc chtěli vyhrát…“.  


 

Bexim absolvoval turnaj v následující sestavě: J. Bureš - V. Kučera, M. Martinák, M. Začal, P. Gréza, P. Ohlídal, M. Dohnal, E. Kučera, P. Hodulák, P. Navrátil a Z. Vysloužil.

Výsledky Beximu - základní skupina: - Racková 7:0,- Ostrov 2:0,- Kospol Holešov 3:2,- Opatová 1:2,- Letiště Holešov 3:2.

Play off - čtvrtfinále: Bexim – Příluky 5:0, semifinále: Bexim - Opatová 7:3, finále: Bexim -  Letiště Holešov 5:3.

26 bexim palleten veterani226 bexim palleten veterani3

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments