Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do roka a do dne! Výběr prostějovských fotbalových veteránů opanoval prestižní mezinárodní turnaj na Kroměřížsku. Parta dříve narozených hráčů z prostějovského regionu, si na stará fotbalová kolena prožila své ´Nagano´. V konkurenci dvanácti týmů dokázala zvítězit a dala tak zapomenout na sžírající loňskou finálovou porážku v penaltovém rozstřelu. „Do Ludslavic jsme se všichni těšili a naším cílem bylo prvenství. Motivaci jsme měli obrovskou, minulý rok nám to uteklo o doslova o fous,“ s úlevou informoval Evžen Kučera, hrající kouč Beximu.

Na šestém ročníku vyhlášeného ludslavického klání, se tentokrát sešla solidní konkurence. Nabité startovní pole se mohlo pyšnit hned kvartetem zahraničních týmů z nedalekého Slovenska.

Prostějovský Bexim Paletten patřil k největším favoritům a svou mnohdy ošidnou roli zvládnul. V šestičlenné základní skupině nasbírali Hanáci bilanci čtyř výher a jediné porážky, kterou měli na svědomí borci ze slovenské Opatové. „Skupinu jsme pojali volněji, chtěli jsme si hlavně dobře zahrát. Náš jediný přemožitel se ukázal jako velmi kvalitní protivník,“ popisoval Evžen Kučera. Bexim šel tedy do play off z druhé příčky.    

Ve vyřazovacím pavouku už plejeři Beximu neponechali nic náhodě a po bezstarostné hře ze skupiny, přitáhli šrouby hlavně v defenzívě.

Čtvrtfinálovou překážku v podobě Příluk odklidili poměrem 5:0! V boji o postup do finále pak došlo k odvetě s Opatovou. Bexim nažhaveného soupeře zchladil vynikajícím nástupem, když po pěti minutách vedl - 3:0! Soupeř to nezabalil, zdramatizoval (5:3), ale v pohodě hrající Prostějované dotáhli utkání do vítězného konce - 7:3! „Ten zápas nám vyšel se vším všudy. Nejen podle mě se jednalo předčasné finále,“ hodnotil Evžen Kučera.

V samotném titulovém boji pak Bexim nastoupil proti největšímu překvapení turnaje - Letišti Holešov. V pohodovém tempu zvítězil Bexim nad defenzívně laděným soupeřem 5:3, když už v průběhu vedl 4:1 a téměř metrová putovní trofej byla doma! „Ve finále jsme byli kvalitativně lepším týmem, ale nevyhnuli jsme se zmatkům pramenícím z nekoncentrovanosti. Nenápadně hrající protivník se tak dotáhl na rozdíl jediného gólu, ale Pavel Navrátil pátým gólem pečetil náš triumf,“ popsal finále Evža Kučera a na závěr dodal: „Celý turnaj jsme si užili v mimořádné pohodě. Loni jsme ztratili prvenství až v poslední minutě finále, kdy jsme inkasovali vyrovnávací branku a následně nezvládli penalty. Letos jsme tak moc chtěli vyhrát…“.  


 

Bexim absolvoval turnaj v následující sestavě: J. Bureš - V. Kučera, M. Martinák, M. Začal, P. Gréza, P. Ohlídal, M. Dohnal, E. Kučera, P. Hodulák, P. Navrátil a Z. Vysloužil.

Výsledky Beximu - základní skupina: - Racková 7:0,- Ostrov 2:0,- Kospol Holešov 3:2,- Opatová 1:2,- Letiště Holešov 3:2.

Play off - čtvrtfinále: Bexim – Příluky 5:0, semifinále: Bexim - Opatová 7:3, finále: Bexim -  Letiště Holešov 5:3.

26 bexim palleten veterani226 bexim palleten veterani3

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-