Příjemnou noc, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 hanacka kopacka 01Celkem třináct družstev se letos zapojilo do Hanácké kopačky. Čtvrtý ročník ryze ženského turnaje v malé kopané, nad nímž převzal záštitu starosta města Kostelec na Hané Ladislav Hynek, přilákal také tentokrát kvalitní výběry Nových Sadů, Horních Heršpic či slovenských Michaloviec, do soubojů na výborně připraveném kosteleckém pažitu zasáhla také domácí děvčata a nedaleký Sokol Mostkovice. Oba regionální zástupci se ovšem dostali pouze do osmifinálových skupin a druhý den sportovního zápolení tak bude bez nich.

Z osudí na poslední chvíli vypadlo druhé kostelecké družstvo a základní skupiny „A" i „B" tak byly pouze čtyřčlenné. To znamenalo, že z nich postupovali všichni, vedoucí dva celky přímo do čtvrtfinále, zbývající dva týmy pak do osmfinálových meziskupin, z nichž si vstupenku do druhého dne zajistil vždy vítěz.

„Áčkem" prošly jako nůž máslem obhájkyně loňského prvenství Horní Heršpice. Jejich průměr činil jedenáct nastřílených branek na utkání a děvčata si divoce zastřílela proti Štramberku, černému Jablonci nad Nisou i Mostkovicím, které se sice dlouho držely, nakonec však inkasovaly dvouciferný počet.

Velké drama nepanovalo ani v boji o druhé postupové místo, to si vybojoval štramberský Kotouč. Zbylé duo tak putovalo atletickou terminologií do meziběhů, na čemž nic nezměnil ani divoký vzájemný výsledek 7:6 pro Severočešky. Ty se radovaly navzdory hned pěti zásahům Marie Domesové, která se navíc jednou trefila i do vlastní sítě.

To v „béčku" nastalo velké překvapení. Nové Sady nebyly ani zdaleka tolik suverénní, jak se očekávalo. A dospělo to dokonce tak daleko, že obsadily až třetí místo. Nad jejich síly se totiž ukázalo nejen stoprocentní Valašské Meziříčí, ale také brněnský výběr Srbouš, který posílily Kostelečanky Martina Pitáková s Lucií Hájkovou.

A málem došlo na úplnou blamáž, s modrými Horními Heršpicemi prohrávaly Nové Sady 2:4, leč podařil se jim obrat až na konečných 10:4, což znamenalo nasazení do osmifinálové skupiny k Mostkovicím a Kostelci na Hané.

Ani domácímu výběru se totiž nepodařilo vměstnat mezi nejlepší duo, když v jediné pětičlenné grupě obsadily suverénky oblastního přeboru Blanenska třetí post. O dílčím triumfu slovenských Michaloviec nebylo pochyb, což dokumentoval také úspěšný obrat z 0:4 na 5:4 proti druhému Mnichovu Hradišti, Kostelec dostal sedm branek, bílé Horní Heršpice 10:0 a zelený Jablonec nad Nisou dokonce příděl 14:0.

Právě nad posledními dvěma jmenovanými celky se Kostelci podařilo zvítězit, třetí tříbodový zisk získaly svěřenkyně Marka Jelínka v regionálním derby s Mostkovicemi. Porážka 0:2 od Nových Sadů ovšem znamenala konec, neboť družstvo z okraje Olomouce již nezaváhalo.

Také z druhé osmifinálové skupiny si postup dál zajistil hlavní favorit, černý Jablonec nad Nisou suverénně zdolal modré i bílé Horní Heršpice a doplnil žluté Horní Heršpice, Štramberk, Valašské Meziříčí, Srbouš, Michalovce, Mnichovo Hradiště a Nové Sady do čtvrtfinálových skupin. Boje v nich budou zahájeny o nedělní desáté hodině dopoledne, nejlepší dva postoupí do semifinále, jejichž vítězové se následně v odpoledních hodinách utkají o celkový primát.

Výsledky sobotního programu:

Skupina „A": 1. Horní Heršpice Žlutá 9 bodů/skóre 33:9 (-Štramberk 9:3, - Jablonec 11:4, - Mostkovice 13:2), 2. Kotouč Štramberk 6/15:11 (- Jablonec 4:2, - Mostkovice 8:0), 3. Jablonec nad Nisou Černá (- Mostkovice 7:6) 3/13:21, 4. Sokol Mostkovice 0/8:28.

Skupina „B": 1. TJ Valašské Meziříčí 9/10:6 (- Srbouš 3:2, - Nové Sady 4:2, - Horní Heršpice 3:2), 2. Srbouš 6/15:7 (- Nové Sady 6:3, - Horní Heršpice 7:1), 3. FK Nové Sady 3/15:14 (- Horní Heršpice 10:4), 4. Horní Heršpice Modrá 0/7:20.

Skupina „C": 1. MFK Michalovce 12/16:5 (- Mnichovo Hradiště 5:4, - Kostelec 7:1, - Horní Heršpice 10:0, - Jablonec 14:0), DFK Mnichovo Hradiště 9/19:10 (- Kostelec 4:2, - Horní Heršpice 5:3, - Jablonec 6:0), 3. FC Kostelec na Hané Bílá 6/14:12 (- Horní Heršpice 3:1, - Jablonec 8:0), 4. Horní Heršpice Bílá 3/18:19 (- Jablonec 4:1), 5. Jablonec nad Nisou Zelená 0/1:32.

Osmifinálová skupina „D": 1. Jablonec nad Nisou Černá 6/8:2 (- Horní Heršpice Modrá 3:1,- Horní Heršpice Bílá 5:1), 2. Horní Heršpice Modrá 3/8:4 (- Horní Heršpice Bílá 7:1), 3. Horní Heršpice Bílá 0/2:12.

Osmifinálová skupina „E": 1. Nové Sady 6/6:0 (- Kostelec 2:0, - Mostkovice 4:0), 2. Kostelec na Hané Bílá 3/3:3 (- Mostkovice 3:1), 3. Mostkovice 0/1:7.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-