Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 29.10.2020
svátek slaví Silvie,
zítra Tadeáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 hanacka kopacka 01Celkem třináct družstev se letos zapojilo do Hanácké kopačky. Čtvrtý ročník ryze ženského turnaje v malé kopané, nad nímž převzal záštitu starosta města Kostelec na Hané Ladislav Hynek, přilákal také tentokrát kvalitní výběry Nových Sadů, Horních Heršpic či slovenských Michaloviec, do soubojů na výborně připraveném kosteleckém pažitu zasáhla také domácí děvčata a nedaleký Sokol Mostkovice. Oba regionální zástupci se ovšem dostali pouze do osmifinálových skupin a druhý den sportovního zápolení tak bude bez nich.

Z osudí na poslední chvíli vypadlo druhé kostelecké družstvo a základní skupiny „A" i „B" tak byly pouze čtyřčlenné. To znamenalo, že z nich postupovali všichni, vedoucí dva celky přímo do čtvrtfinále, zbývající dva týmy pak do osmfinálových meziskupin, z nichž si vstupenku do druhého dne zajistil vždy vítěz.

„Áčkem" prošly jako nůž máslem obhájkyně loňského prvenství Horní Heršpice. Jejich průměr činil jedenáct nastřílených branek na utkání a děvčata si divoce zastřílela proti Štramberku, černému Jablonci nad Nisou i Mostkovicím, které se sice dlouho držely, nakonec však inkasovaly dvouciferný počet.

Velké drama nepanovalo ani v boji o druhé postupové místo, to si vybojoval štramberský Kotouč. Zbylé duo tak putovalo atletickou terminologií do meziběhů, na čemž nic nezměnil ani divoký vzájemný výsledek 7:6 pro Severočešky. Ty se radovaly navzdory hned pěti zásahům Marie Domesové, která se navíc jednou trefila i do vlastní sítě.

To v „béčku" nastalo velké překvapení. Nové Sady nebyly ani zdaleka tolik suverénní, jak se očekávalo. A dospělo to dokonce tak daleko, že obsadily až třetí místo. Nad jejich síly se totiž ukázalo nejen stoprocentní Valašské Meziříčí, ale také brněnský výběr Srbouš, který posílily Kostelečanky Martina Pitáková s Lucií Hájkovou.

A málem došlo na úplnou blamáž, s modrými Horními Heršpicemi prohrávaly Nové Sady 2:4, leč podařil se jim obrat až na konečných 10:4, což znamenalo nasazení do osmifinálové skupiny k Mostkovicím a Kostelci na Hané.

Ani domácímu výběru se totiž nepodařilo vměstnat mezi nejlepší duo, když v jediné pětičlenné grupě obsadily suverénky oblastního přeboru Blanenska třetí post. O dílčím triumfu slovenských Michaloviec nebylo pochyb, což dokumentoval také úspěšný obrat z 0:4 na 5:4 proti druhému Mnichovu Hradišti, Kostelec dostal sedm branek, bílé Horní Heršpice 10:0 a zelený Jablonec nad Nisou dokonce příděl 14:0.

Právě nad posledními dvěma jmenovanými celky se Kostelci podařilo zvítězit, třetí tříbodový zisk získaly svěřenkyně Marka Jelínka v regionálním derby s Mostkovicemi. Porážka 0:2 od Nových Sadů ovšem znamenala konec, neboť družstvo z okraje Olomouce již nezaváhalo.

Také z druhé osmifinálové skupiny si postup dál zajistil hlavní favorit, černý Jablonec nad Nisou suverénně zdolal modré i bílé Horní Heršpice a doplnil žluté Horní Heršpice, Štramberk, Valašské Meziříčí, Srbouš, Michalovce, Mnichovo Hradiště a Nové Sady do čtvrtfinálových skupin. Boje v nich budou zahájeny o nedělní desáté hodině dopoledne, nejlepší dva postoupí do semifinále, jejichž vítězové se následně v odpoledních hodinách utkají o celkový primát.

Výsledky sobotního programu:

Skupina „A": 1. Horní Heršpice Žlutá 9 bodů/skóre 33:9 (-Štramberk 9:3, - Jablonec 11:4, - Mostkovice 13:2), 2. Kotouč Štramberk 6/15:11 (- Jablonec 4:2, - Mostkovice 8:0), 3. Jablonec nad Nisou Černá (- Mostkovice 7:6) 3/13:21, 4. Sokol Mostkovice 0/8:28.

Skupina „B": 1. TJ Valašské Meziříčí 9/10:6 (- Srbouš 3:2, - Nové Sady 4:2, - Horní Heršpice 3:2), 2. Srbouš 6/15:7 (- Nové Sady 6:3, - Horní Heršpice 7:1), 3. FK Nové Sady 3/15:14 (- Horní Heršpice 10:4), 4. Horní Heršpice Modrá 0/7:20.

Skupina „C": 1. MFK Michalovce 12/16:5 (- Mnichovo Hradiště 5:4, - Kostelec 7:1, - Horní Heršpice 10:0, - Jablonec 14:0), DFK Mnichovo Hradiště 9/19:10 (- Kostelec 4:2, - Horní Heršpice 5:3, - Jablonec 6:0), 3. FC Kostelec na Hané Bílá 6/14:12 (- Horní Heršpice 3:1, - Jablonec 8:0), 4. Horní Heršpice Bílá 3/18:19 (- Jablonec 4:1), 5. Jablonec nad Nisou Zelená 0/1:32.

Osmifinálová skupina „D": 1. Jablonec nad Nisou Černá 6/8:2 (- Horní Heršpice Modrá 3:1,- Horní Heršpice Bílá 5:1), 2. Horní Heršpice Modrá 3/8:4 (- Horní Heršpice Bílá 7:1), 3. Horní Heršpice Bílá 0/2:12.

Osmifinálová skupina „E": 1. Nové Sady 6/6:0 (- Kostelec 2:0, - Mostkovice 4:0), 2. Kostelec na Hané Bílá 3/3:3 (- Mostkovice 3:1), 3. Mostkovice 0/1:7.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-