Dobrý večer, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO+FOTOGALERIEPodle brněnských not! Čtvrtý ročník Hanácké kopačky - mezinárodního turnaje žen v malé kopané, ovládl opět výběr Lokomotivy Horní Heršpice. Brněnský soubor neztratil za celý turnaj ani bod a po právu tak obhájil loňský titul. Druhé místo vybojovaly východoslovenské Michalovce, třetí příčku vyválčily olomoucké Nové Sady, zatímco nevděčné „brambory“ zbyly na Valašské Meziříčí. Duo regionálních zástupců Kostelec na Hané a Mostkovice nepřešlo přes osmifinále a skončilo na deváté až dvanácté příčce.

Na výborně připraveném kosteleckém pažitu se představilo celkem třináct družstev, nad kláním převzal záštitu starosta města Kostelec na Hané Ladislav Hynek. Z osudí na poslední chvíli vypadlo druhé kostelecké družstvo a základní skupiny „A“ i „B“ tak byly pouze čtyřčlenné. To znamenalo, že z nich postupovali všichni, vedoucí dva celky přímo do čtvrtfinále, zbývající dva týmy pak do osmifinálových meziskupin, z nichž si vstupenku do druhého dne zajistil vždy vítěz.

Lokomotiva šlapala od začátku

„Áčkem“ prošly jako nůž máslem obhájkyně loňského prvenství Horní Heršpice. Jejich průměr činil jedenáct nastřílených branek na utkání a děvčata si divoce zastřílela proti Štramberku, černému Jablonci nad Nisou i Mostkovicím, které se sice dlouho držely, nakonec však inkasovaly dvouciferný počet.

Velké drama nepanovalo ani v boji o druhé postupové místo, to si vybojoval štramberský Kotouč. Zbylé duo tak putovalo atletickou terminologií do meziběhů, na čemž nic nezměnil ani divoký vzájemný výsledek 7:6 pro Severočešky. Ty se radovaly navzdory hned pěti zásahům Marie Domesové, která se navíc jednou trefila i do vlastní sítě.

Nové Sady s problémy

To v „béčku“ nastalo velké překvapení. Nové Sady nebyly ani zdaleka tolik suverénní, jak se očekávalo. A dospělo to dokonce tak daleko, že obsadily až třetí místo. Nad jejich síly se totiž ukázalo nejen stoprocentní Valašské Meziříčí, ale také brněnský výběr Srbouš, který posílily Gabriela Matoušková, Martina Pitáková i Lucie Hájková.

A málem došlo na úplnou blamáž, s modrými Horními Heršpicemi prohrávaly Nové Sady 2:4, leč podařil se jim obrat až na konečných 10:4, což znamenalo nasazení do osmifinálové skupiny k Mostkovicím a Kostelci na Hané.

„Céčko“ pro Slovenky

Ani domácímu výběru se totiž nepodařilo vměstnat mezi nejlepší duo, když v jediné pětičlenné grupě obsadily suverénky oblastního přeboru Blanenska třetí post. To o dílčím triumfu slovenských Michaloviec nebylo pochyb. Kanonýrka Tereza Kovaľová se postarala o nejrychlejší branku turnaje, za což byla odměněna od pivovaru Černá Hora, a sílu celku dokumentoval také úspěšný obrat z 0:4 na 5:4 proti druhému Mnichovu Hradišti. Kostelec dostal sedm branek, bílé Horní Heršpice 10:0 a zelený Jablonec nad Nisou dokonce příděl 14:0.

Právě nad posledními dvěma jmenovanými celky se Kostelci podařilo zvítězit, třetí tříbodový zisk získaly svěřenkyně Marka Jelínka v regionálním derby s Mostkovicemi. Porážka 0:2 od Nových Sadů ovšem znamenala konec, neboť družstvo z okraje Olomouce již nezaváhalo.

Osmifinále bez překvápka

Také z druhé osmifinálové skupiny si postup dál zajistil hlavní favorit, černý Jablonec nad Nisou suverénně zdolal modré i bílé Horní Heršpice a doplnil žluté Horní Heršpice, Štramberk, Valašské Meziříčí, Srbouš, Michalovce, Mnichovo Hradiště a Nové Sady do čtvrtfinálových skupin. Boje v nich budou zahájeny o nedělní desáté hodině dopoledne, nejlepší dva postoupí do semifinále, jejichž vítězové se následně v odpoledních hodinách utkají o celkový primát.

Vyrovnané čtvrtfinále

Osmička nejúspěšnějších týmů ze soboty, se v neděli popasovala ve dvou čtvrtfinálových skupinách, ve kterých šlo o postup mezi elitní kvarteto. Jednalo se o boje méně i více vyrovnané.

Ve skupině „E“ se stal jednoznačným lídrem takticky výborně připravený tým Valašského Meziříčí, jenž navázal na svou sobotní jízdu a opět neztratil jediný bodík. O druhou semifinálovou vstupenku se rvaly až do konce celky Štramberka a Nových Sadů. Úspěšnější byly nakonec zkušenější Nové Sady a Kotouč tak opět skončil těsně před semifinálovými branami. Bez bodu skončilo čtvrté Mnichovo Hradiště.

Přímo v exhibičním duchu zvládl čtvrtfinále favorit z Horních Heršpic. Výtečně sehraný tým nasázel svým soupeřům ve třech zápasech dvacet branek a neměl sebemenší potíže. Druhou příčku si s jistotou pohlídaly Michalovce, které za sebou nechaly sobotní překvapení v podobě celku Srbouš. Na bodový úspěch pak nedosáhl unavený Jablonec.

Finálová repríza

V prvním semifinále na sebe narazili loňští finalisté. Heršpice se dostaly do vedení zásluhou Peschelové, bleskovou odpověď však našla kanonýrka Mokrušová - 1:1. Chytře hrající Nové Sady pak nastřelily zásluhou Kubové horní tyč a platilo, nedáš, dostaneš. To když těsně před poločasem šikovně tečovala Holcmanová – 2:1.

Druhá půle odstartovala super šancí Sadů, ale spolupráci Mokrušové s Lexovou zlikvidovala gólmanka Heršpic. Vzápětí trestala nepozornost při bránění rohového kopu Holcmanová a po dalším gólu Svobodové bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani branka Kopečkové. Heršpice přetlačily Nové Sady poměrem 4:2.

Druhé semifinále bylo dlouho spíše opatrným bojem bez výraznějších šancí. Po bezbrankovém poločase doťukla rohový kop na zadní tyči Zita Baníková a stejná střelkyně pak Michalovcům zajistila finále, Valašské Meziříčí padlo 0:2.

O bronz řádila Míša, o zlato oslava kopané

V boji o třetí příčku se vypnula ke skvělému individuálnímu výkonu kanonýrka Nových Sadů Míša Mokrušová. Ta vstřelila čtyři branky a na kulatých pět nula upravila Martina Kopečková.

Finálové utkání bylo tou nejlepší možnou reklamou na ženský fotbal. Celky Heršpic a Michaloviec nabídly téměř dvěma stovkám přihlížejících skvělou podívanou.

Slovenky se ujaly vedení zásluhou Kovaľové, rychlou odpověď našla Peschelová. Krásný moment pak nabídla Sima Lukčíková, když projektil z její levačky skončil přesně v šibenici. Heršpice se však tímto vývojem nenechaly rozhodit a dokázaly ještě do poločasu otočit. Vyrovnání zařídila Ondřejková a krátce před půlí využila špatného obsazení po rohu Peschelová - 3:2 pro Heršpice.

Bojovné Michalovce se nevzdávaly a po průniku Terky Kovaľové se dočkaly vyrovnání. Poslední a vítěznou trefu však měla na svědomí Tereza Svobodová - 4:3 pro Heršpice! Naděje na srovnání pak zhatila při tutovce Koflanovičové skvělá brankářka Heršpic.

Vítězkami čtvrtého ročníku Hanácké kopačky se tak staly beze ztráty jediného bodu plejerky Horních Heršpic.


Výsledky:

Skupina „A“: 1. Horní Heršpice Žlutá 9 bodů/skóre 33:9 (-Štramberk 9:3, - Jablonec 11:4, - Mostkovice 13:2), 2. Kotouč Štramberk 6/15:11 (- Jablonec 4:2, - Mostkovice 8:0), 3. Jablonec nad Nisou Černá (- Mostkovice 7:6) 3/13:21, 4. Sokol Mostkovice 0/8:28.

Skupina „B“: 1. TJ Valašské Meziříčí 9/10:6 (- Srbouš 3:2, - Nové Sady 4:2, - Horní Heršpice 3:2), 2. Srbouš 6/15:7 (- Nové Sady 6:3, - Horní Heršpice 7:1), 3. FK Nové Sady 3/15:14 (- Horní Heršpice 10:4), 4. Horní Heršpice Modrá 0/7:20.

Skupina „C“: 1. MFK Michalovce 12/16:5 (- Mnichovo Hradiště 5:4, - Kostelec 7:1, - Horní Heršpice 10:0, - Jablonec 14:0), DFK Mnichovo Hradiště 9/19:10 (- Kostelec 4:2, - Horní Heršpice 5:3, - Jablonec 6:0), 3. FC Kostelec na Hané Bílá 6/14:12 (- Horní Heršpice 3:1, - Jablonec 8:0), 4. Horní Heršpice Bílá 3/18:19 (- Jablonec 4:1), 5. Jablonec nad Nisou Zelená 0/1:32.

Osmifinálová skupina „D“: 1. Jablonec nad Nisou Černá 6/8:2 (- Horní Heršpice Modrá 3:1,- Horní Heršpice Bílá 5:1), 2. Horní Heršpice Modrá 3/8:4 (- Horní Heršpice Bílá 7:1), 3. Horní Heršpice Bílá 0/2:12.

Osmifinálová skupina „E“: 1. Nové Sady 6/6:0 (- Kostelec 2:0, - Mostkovice 4:0), 2. Kostelec na Hané Bílá 3/3:3 (- Mostkovice 3:1), 3. Mostkovice 0/1:7.

Čtvrtfinálová skupina „G“: 1. Valašské Meziříčí 9/12:4 (- Nové Sady 5:1, - Štramberk 4:2, - Mnichovo Hradiště 3:1), 2. Nové Sady 6/16:8 (- Štramberk 4:1, - Mnichovo Hradiště 11:2), 3. Štramberk 3/5:9 (- Mnichovo Hradiště 2:1), 4. Mnichovo Hradiště 0/4:16.

Čtvrtfinálová skupina „H: 1. Horní Heršpice Žlutá 9/20:6 (- Michalovce 4:1, - Srbouš 9:1, - Jablonec 7:4), 2. Michalovce 6/7:5 (- Srbouš 4:0, - Jablonec 2:1), 3. Srbouš 3/7:16 (- Jablonec 6:3), 4. Jablonec nad Nisou Černá 0/8:15.

Semifinále: Horní Heršpice – Nové Sady 4:2 (2:1), Valašské Meziříčí – Michalovce 0:2 (0:0)

O 3. místo: Valašské Meziříčí – Nové Sady 0:5 (0:2)

Finále: Horní Heršpice – Michalovce 4:3

Individuální ocenění:

Nejlepší hráčka: Terka Kovaľová (Michalovce)

Nejlepší brankářka: Olívie Lukášová (Valašské Meziříčí)

Nejlepší střelkyně: Michaela Mokrošová (Nové Sady)

Miss turnaje: Renata Peschelová (Horní Heršpice)

1. vicemiss turnaje: Eva Rychtárová (Štramberk)

2. vicemiss turnaje: Klára Hejcmanová (Mostkovice)


Video naleznete zde


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-