Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Během léta na Prostějovsku platí co víkend, to alespoň jeden turnaj v malé kopané. Byť u několika z nich došlo k letošnímu zrušení. Přesto běžel tento kolotoč dál a vyvrcholil v sobotu 22. července kláním „O pohár starosty obce Hluchov 2017“.

Jde o velmi tradiční akci, tentokrát proběhl už její jedenáctý ročník. V nadmíru vyrovnaném, dramatickém i těsném souboji dvou jasně nejlepších týmů nakonec na celkový triumf dosáhl nováček, který se při své premiérové účasti věrně držel latinského hesla přeloženého do češtiny: přijel, viděl, zvítězil! Večerník byl tomu všemu na stopě...

Ale vraťme se nejprve na samotný úvod. V předchozích letech na hluchovském trávníku zápolilo zpravidla osm mužstev, tentokrát jich dorazilo pouze šest. „Za situace, kdy se několik turnajů v regionu vůbec neuskutečnilo kvůli nezájmu ze strany účastníků, jsme hlavně rádi, že ten náš se konal. A z některých úhlů pohledu nebylo snížení počtu družstev nijak na škodu,“ nedělal z užšího startovního pole žádnou vědu jeden z organizátorů Tomáš Smékal.
Společně s kolegy zvolili hrací systém každý s každým, jednotlivé duely na dvakrát třináct minut. A jednoznačně nejlepší odpich měli za krásného počasí Béci Sokol 2 Prostějov, kteří smetli MK Medvědy Prostějov 5:0 a poté i Hegeš Team 3:0. Leč následně už nezískali ani bodík, aby tak obsadili místo těsně pod bednou s pomyslnou chutí brambor. Ještě o poznání méně úspěšná byla dvojice kolektivů zmíněná dříve v tomto odstavci jako poražená. Medvědi i Hegeš Team totiž nedosáhli na žádnou výhru, ve vzájemném střetnutí remizovali 2:2. Prostějovský soubor nesoucí v názvu šelmu k tomu urval ještě bod proti Hluchovu, díky čemuž skončil pátý, zatímco Hegeš všechny ostatní mače ztratil a zbyla na něj šestá pozice.
Ve vyšších patrech se celý podnik vyvinul takovým směrem, že o bronz svedli přímou bitvu v závěrečném utkání dne již probíraní Medvědi s domácím mančaftem. Pořádající FC Juniors Semos Hluchov sice rychle inkasoval první gól, ovšem pak zabral a třemi trefami průběh dokonale otočil na 3:1. Což mu o jediný bodík zajistilo třetí post, ze kterého měli jeho hráči nemalou radost.
Naprostými suverény turnaje se však staly jiné dva týmy. Lhota pod Kosířem a TTC Graphic Prostějov hned zkraje zápasového programu remizovaly ve vzájemném souboji 2:2, načež další protivníky shodně kosily jako na běžícím pásu. Až přišlo poslední kolo střetů a Graphici rozprášili Medvědy 7:2. V ten moment Lhota potřebovala přejet Hegeš Team alespoň tříbrankovým rozdílem, aby zásluhou lepšího celkového skóre skočila do definitivního čela. A to vůbec nebyla nepřekonatelná překážka, neboť drtivé vítězství 6:0 zajistilo nováčkovi akce konečné prvenství.
„Dali jsme se dohromady coby hráči mnoha různých klubů velkého fotbalu, například z 1.SK Prostějov, Sokola Čechovice i mnoha jiných. Chtěli jsme si jen dobře zahrát a to určitě vyšlo,“ shodli se vesměs mladí plejeři, kteří převzali pohár hluchovského starosty. Sobotní klání pojali v dost odlehčeném duchu, pořád si dělali legraci. Ostatně i Lhota pod Kosířem je čistě fiktivní ves, jež neexistuje. „Sranda musí být,“ smáli se kluci triumfující ekipy v následující sestavě: Pavel Zápeca, Jakub Zatloukal, Radim Muzikant, Radek Smékal, Petr Kovář, Dominik Bokůvka, Lukáš Tyl a Pavel Kucharčuk.
Sobotu v Hluchově uzavřelo finální vyhlášení výsledků s předáním veškerých cen. „Chci poděkovat všem mužstvům, která k nám přijela. Díky jejichž účasti se mohl jedenáctý ročník uskutečnit. Díky zaslouží také oba rozhodčí a samozřejmě všichni podílející se na organizaci. Myslím, že turnaj proběhl dobře, jediným stínem se stalo zranění hráče Medvědů. Snad bude brzy v pořádku. Jinak jsme se snažili, aby celý hrací den proběhl hladce a ke spokojenosti všech,“ zhodnotil za pořadatele Tomáš Smékal s jedním dovětkem: „Pokaždé říkáme letos naposledy, a stejně zase připravíme další ročník. Uvidíme, jestli to tak dopadne znovu a za rok se tady sejdeme při dvanáctém ročníku.“

O POHÁR STAROSTY OBCE HLUCHOV 2017
Výsledky: FC Juniors Semos Hluchov – Lhota pod Kosířem 1:4, MK Medvědi Prostějov – Béci Sokol 2 Prostějov 0:5, Hegeš Team – TTC Graphic Prostějov 0:1, Hluchov – Medvědi PV 2:2, Béci PV – Hegeš Team 3:0, Lhota – Graphic PV 2:2, Hegeš Team – Hluchov 1:2, Medvědi PV – Lhota 0:4, Graphic PV – Béci PV 2:1, Medvědi PV – Hegeš Team 2:2, Hluchov – Graphic PV 1:5, Lhota – Béci PV 3:1, Graphic PV – Medvědi PV 7:2, Hegeš Team – Lhota 0:6, Béci PV – Hluchov 1:3.
KONEČNÁ TABULKA
1. Lhota p. K. 4 1 0 19:4 13
2. Graphic PV 4 1 0 17:6 13
3. J. Hluchov 2 1 2 9:13 7
4. Béci PV 2 0 3 11:8 6
5. Medvědi PV 0 2 3 6:20 2
6. Hegeš Team 0 1 4 3:14 1
Nejlepší fotbalista: Michal Vojtuš (TTC Graphic Prostějov)
Nejlepší hráč: Petr Šlégl (FC Juniors Semos Hluchov)
Nejlepší brankář: Petr Tesárek (Béci Sokol 2 Prostějov)
Rozhodčí: Karel Kučera a Radek Motal


Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments