Dobré odpoledne, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zkraje října čekala českou reprezentaci malého fotbalu největší událost tohoto odvětví klasické kopané - mistrovství světa. Před dvěma lety skončili Češi po vyřazení ve čtvrtfinále proti Brazílii na pátém místě, to více tentokrát prahli po medaili. A nejenže svého tehdejšího soupeře tentokrát pokořili, dokázali zvítězit i ve všech ostatních zápasech šampionátu, čímž vystoupali na příčku nejvyšší. Ve výborné formě zastihl turnaj exprostějovského Jana Koudelku, který patřil mezi nejlepší hráče celého klání a vysloužil si dokonce nabídku do americké profesionální soutěže!

Od šestého do čtrnáctého října se v hlavním městě Tuniska konalo teprve druhé mistrovství světa v malém fotbale. Po velmi pěkném pátém místě z americké mise a druhé příčce z letošního evropského šampionátu v Brně chtěli svěřenci trenéra Radka Pokorného posunout reprezentaci ještě o stupeň výše. Na turnaji se představilo čtyřiadvacet týmů ze čtyř kontinentů, které byly rozděleny do šesti skupin.
V jedné ze čtyřčlenných grup si čeští reprezentanti nejdříve až překvapivě snadno 7:0 poradili s Francií, následně zdolali Austrálii 5:1. Poslední zápas proti Argentině měl být tím nejtvrdším oříškem, opak však byl pravdou. Poměr deset vstřelených branek a žádná obdržená hovoří za vše. Postup z prvního místa a jednoznačně nejlepší skóre ze všech postupujících týmů zcela jistě budil respekt u ostatních soupeřů.
Rozjetí čeští reprezentanti mohli ale záhy ukončit svou mistrovskou pouť. Do cesty se jim totiž v osmifinále postavila Brazílie, kterou většina borců znala z předchozího neúspěšného vzájemného zápasu. Tentokrát ale neponechali Češi nic náhodě a „kanárky“ poslali brzy domů po výsledku 3:1 když výhru ztvrdil bývalý hráč 1.SK Prostějov Jan Koudelka. Čtvrtfinále proti Maďarsku bylo z výsledkového pohledu tím nejtěsnějším, když rozhodla pouze jediná branka o tom, že národní tým se dostal do bojů o medaile.
Semifinálová bitva s horkokrevným Španělskem ukázala soudržnost a vyzrálost českého týmu. Hráči z Pyrenejského ostrova byli velice dobře technicky vybaveni. Na první trefu Maříka ještě dokázali reagovat, na další dvě trefy, také zásluhou skvěle chytajícího Ondřeje Bíra, už odpověď nenašli. Postup do finále byl na světě! V něm se Čechům postavilo do cesty Mexiko. Kolektivní projev přinesl národnímu výběru přesvědčivé vítězství a zlaté medaile. Ačkoliv Mexičané nebyli vůbec snadným soupeřem, další skvělé zákroky Ondřeje Bíra a především tři branky v síti středoamerického týmu se ukázaly tím rozhodujícím faktorem. Bronzové medaile vybojovali hráči Senegalu po vítězství 5:0 nad Španělskem.
Tuniským turnajem prošli svěřenci trenéra Radka Pokorného bez jediné porážky a v sedmi zápasech dostali jen tři góly. „Celý tým šlapal výborně, protože jsme byli jedna velká parta. Hlavně naše soudržnost stála za tím úspěchem,“ usmál se nad skvělým výsledkem Jan Koudelka, jinak čtyřgólový střelec.
Ten patřil nejen mezi nejlepší hráče českého národního týmu, ale také obrovskou osobnost celého turnaje. Po finále se tak mohl se svými spoluhráči radovat z vytouženého titulu mistra světa v malém fotbale.
„Neuvěřitelný výkon od brankáře i všech hráčů, klobouk dolů, co na hřišti předvedli. Jsou to amatéři a nemají tolik natrénováno, za osm dní odvedli obrovské penzum práce a mohou na sebe být právem pyšní,“ neskrýval nadšení ani generální manažer reprezentace Luděk Zelenka, někdejší prvoligový hráč a dnes také fotbalový expert České televize.
Exkluzivní rozhovor s Janem Koudelkou přinese Večerník v některém z příštích vydání.

zlatá jízda českého národku:
Základní skupina: ČR – Francie 7:0, Austrálie – ČR 1:5, ČR – Argentina 10:0
Osmifinále: ČR – Brazílie 3:1
Čtvrtfinále: Maďarsko – ČR 0:1
Semifinále: ČR – Španělsko 3:1
Finále: ČR – Mexiko 3:0

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments