Dobrý večer, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zkraje října čekala českou reprezentaci malého fotbalu největší událost tohoto odvětví klasické kopané - mistrovství světa. Před dvěma lety skončili Češi po vyřazení ve čtvrtfinále proti Brazílii na pátém místě, to více tentokrát prahli po medaili. A nejenže svého tehdejšího soupeře tentokrát pokořili, dokázali zvítězit i ve všech ostatních zápasech šampionátu, čímž vystoupali na příčku nejvyšší. Ve výborné formě zastihl turnaj exprostějovského Jana Koudelku, který patřil mezi nejlepší hráče celého klání a vysloužil si dokonce nabídku do americké profesionální soutěže!

Od šestého do čtrnáctého října se v hlavním městě Tuniska konalo teprve druhé mistrovství světa v malém fotbale. Po velmi pěkném pátém místě z americké mise a druhé příčce z letošního evropského šampionátu v Brně chtěli svěřenci trenéra Radka Pokorného posunout reprezentaci ještě o stupeň výše. Na turnaji se představilo čtyřiadvacet týmů ze čtyř kontinentů, které byly rozděleny do šesti skupin.
V jedné ze čtyřčlenných grup si čeští reprezentanti nejdříve až překvapivě snadno 7:0 poradili s Francií, následně zdolali Austrálii 5:1. Poslední zápas proti Argentině měl být tím nejtvrdším oříškem, opak však byl pravdou. Poměr deset vstřelených branek a žádná obdržená hovoří za vše. Postup z prvního místa a jednoznačně nejlepší skóre ze všech postupujících týmů zcela jistě budil respekt u ostatních soupeřů.
Rozjetí čeští reprezentanti mohli ale záhy ukončit svou mistrovskou pouť. Do cesty se jim totiž v osmifinále postavila Brazílie, kterou většina borců znala z předchozího neúspěšného vzájemného zápasu. Tentokrát ale neponechali Češi nic náhodě a „kanárky“ poslali brzy domů po výsledku 3:1 když výhru ztvrdil bývalý hráč 1.SK Prostějov Jan Koudelka. Čtvrtfinále proti Maďarsku bylo z výsledkového pohledu tím nejtěsnějším, když rozhodla pouze jediná branka o tom, že národní tým se dostal do bojů o medaile.
Semifinálová bitva s horkokrevným Španělskem ukázala soudržnost a vyzrálost českého týmu. Hráči z Pyrenejského ostrova byli velice dobře technicky vybaveni. Na první trefu Maříka ještě dokázali reagovat, na další dvě trefy, také zásluhou skvěle chytajícího Ondřeje Bíra, už odpověď nenašli. Postup do finále byl na světě! V něm se Čechům postavilo do cesty Mexiko. Kolektivní projev přinesl národnímu výběru přesvědčivé vítězství a zlaté medaile. Ačkoliv Mexičané nebyli vůbec snadným soupeřem, další skvělé zákroky Ondřeje Bíra a především tři branky v síti středoamerického týmu se ukázaly tím rozhodujícím faktorem. Bronzové medaile vybojovali hráči Senegalu po vítězství 5:0 nad Španělskem.
Tuniským turnajem prošli svěřenci trenéra Radka Pokorného bez jediné porážky a v sedmi zápasech dostali jen tři góly. „Celý tým šlapal výborně, protože jsme byli jedna velká parta. Hlavně naše soudržnost stála za tím úspěchem,“ usmál se nad skvělým výsledkem Jan Koudelka, jinak čtyřgólový střelec.
Ten patřil nejen mezi nejlepší hráče českého národního týmu, ale také obrovskou osobnost celého turnaje. Po finále se tak mohl se svými spoluhráči radovat z vytouženého titulu mistra světa v malém fotbale.
„Neuvěřitelný výkon od brankáře i všech hráčů, klobouk dolů, co na hřišti předvedli. Jsou to amatéři a nemají tolik natrénováno, za osm dní odvedli obrovské penzum práce a mohou na sebe být právem pyšní,“ neskrýval nadšení ani generální manažer reprezentace Luděk Zelenka, někdejší prvoligový hráč a dnes také fotbalový expert České televize.
Exkluzivní rozhovor s Janem Koudelkou přinese Večerník v některém z příštích vydání.

zlatá jízda českého národku:
Základní skupina: ČR – Francie 7:0, Austrálie – ČR 1:5, ČR – Argentina 10:0
Osmifinále: ČR – Brazílie 3:1
Čtvrtfinále: Maďarsko – ČR 0:1
Semifinále: ČR – Španělsko 3:1
Finále: ČR – Mexiko 3:0

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments