Dobré ráno, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dlouhé tři sezóny trvala nadvláda celku SK Tomek Dobrochov nad nejvyšší okresní soutěží v malé kopané ČUS Prostějovska 2017/2018. Než právě teď skončila. Postaral se o to tým SK Chaloupka Prostějov, který hegemonovi uplynulých let vytrhl mistrovský titul z rukou a získal jej pro sebe!

O konečném triumfu v aktuálním ročníku 1. ligy mužů borci Chaloupky definitivně rozhodli vítězstvím 4:1 nad SK Juniors Semos Hluchov v závěrečném turnaji na hřišti v Kobeřicích. Udrželi tím dvoubodový náskok před duem pronásledovatelů a zlato vybojovali po čtyřech letech.
Druhé místo obsadili Orli Otinoves jak zásluhou smetení MK Medvědi Prostějov 8:3, tak při rovnosti bodů díky lepším vzájemným utkáním s Dobrochovem (3:3, 8:4). Trojnásobný obhájce sice v sobotu zdolal SK Kobra Kobeřice 5:3, ovšem na víc než bronz mu to již nestačilo.
Na opačném pólu tabulky známe dva sestupující kolektivy do druhé ligy. Stali se jimi Kobeřice a Medvědi, ačkoliv Kobra ve vzájemné bitvě soka přemohla 2:1. Nakonec však zůstala o dva bodíky za šestým a tedy udrživším se Hluchovem, kterému neublížila ani finální porážka od mistrovské Chaloupky.
Ceny nejlepším předali místopředseda OS ČUS Prostějovska Bohuslav Krátký a předseda okresní malé kopané Pavel Kočíb. (kopa, son)

1. OKRESNÍ LIGA MUŽŮ 2017/18
8. kolo – hřiště Kobeřice: SK Tomek Dobrochov – SK Kobra Kobeřice 5:3, SK Chaloupka Prostějov – SK Juniors Semos Hluchov 4:1, Orli Otinoves – MK Medvědi Prostějov 8:3, 1.FC Laškov – FK Vrbátky 1:5, Medvědi PV – Kobeřice 1:2 (dohrávka). Rozhodčí Krátký a Motal.
Konečná tabulka
1. Chaloupka PV 11 1 2 86:32 34
2. Otinoves 10 2 2 84:41 32
3. Dobrochov 10 2 2 89:47 32
4. Vrbátky 8 0 6 54:50 24
5. Laškov 6 1 7 48:54 19
6. J. Hluchov 3 0 11 32:78 9
7. Kobeřice 2 1 11 33:75 7
8. Medvědi PV 2 1 11 33:82 7

VÝZVA: Všichni zájemci o start v příštím ročníku okresních soutěží v malé kopané ČUS Prostějovska nechť podávají přihlášky k účasti do konce června!

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments